čas letí a na rok 2019 se nakupuje o 106 :Djá zatím jenom takhle :03 - VIE - AGP, MAD - VIE (Wizz)04 - PRG - KBP - EVN, TBS - KBP - PRG (UIA)05 - PRG - KBP - ALA, TSE - KBP - PRG (UIA)PRG - KBP - EVN, TBS - KBP - PRG (UIA) - tohle ještě repete v 06/2019 s jinou posádkou .

Vaše lety 2019

Založil ve fóru Co se nevešlo

Proky napsal(a):

Neomezený počet dnů dovolené ;)

To asi jo 

0 Citovat

Petr St napsal(a):

To asi jo 

Přesně. Klasický OSVČ nepotřebuje mít dovolenou od nikoho schválenou a je jen na něm a jeho schopnostech, kolik si jí udělá.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Tak teď ruku na srdce, Michale. Nejvíce se Ti líbilo v Indii, Brazílii, Vietnamu nebo snad během nějaké víkendovky?!

Nejmíň se mi líbilo v Izraeli na hraničních kontrolách. Špína a smrad severní Indie má jisté závažné mínusové body. Jinak se to blbě srovnává.

0 Citovat

No dobře, i já mám už rok 2019 uzavřený a jako milovník statistik se tedy musím rovněž pochlubit finálním výsledkem. Ač to nebyl rok rekordní na počet letů, rozhodně byl rekordní na zážitky a kvalitativní stránku jako po letecké, tak cestovatelské stránce. 

Celkem tedy 82 letů, 135 458 km, 22 navštívených států a území, z toho 7 nových. 

Všechny cesty soukromé a ano, jsem OSVČ :D 

Největší letecké zážitky: nejdelší a nejkratší let světa, lety s Jakovlevem 40, Iljušinem 96, Convairem a Britten-Normanem, lety s Air Niugini a Surinam Airways a přistání v Aostě

Nejkrásnější místa: Region Taranaki na Novém Zélandě, Sydney, Aosta, Orkneje, Yukon, Madrid a Åre

Nejméně oblíbená místa: Indie (především Dillí), Kuba, Canberra, 

Leden

  • Praha - Frankfurt, Lufthansa, 321
  • Frankfurt - Brusel, Lufthansa, 320
  • Brusel - Kodaň, SAS, 320
  • Kodaň - Palanga, SAS, 319
  • Liepaja - Riga, AirBaltic, DH4
  • Riga - Poprad, AirBaltic, DH4

Únor + březen

  • Praha - Paříž, SmartWings, 738
  • Paříž - San Francsico, United, 788
  • San Francisco - Sydney, United, 789
  • Sydney - Wellington, Qantas, 738
  • Whanganui - Auckland, Air Chathams, CV5
  • Auckland - New Plymouth, Jetstar, DH3
  • New Plymouth - Wellington, Air New Zealand, DH3
  • Wellington - Sydney, Qantas, 738
  • Canberra - Brisbane, Virgin Australia, 738
  • Brisbane - Townsville, Virgin Australia, 738
  • Townsville - Cairns, Qantas, DH4
  • Cairns - Port Moresby, Air Niugini, 100
  • Port Moresby - Hongkong, Air Niugini, 763
  • Hongkong - Singapur, Cathay Pacific, 333
  • Johor Bahru - Subang, Firefly, AT7
  • Kuala Lumpur - Penang, Malindo, 738
  • Penang - Langkawi, AirAsia, 320
  • Langkawi - Kuala Lumpur, Malaysia Airlines, 738
  • Kuala Lumpur - Bangkok, Thai, 772
  • Bangkok - Kalkata, Bhutan Airlines, 319
  • Kalkata - Dillí, Vistara, 320 (Business Class)
  • Dillí - Bikaner, Air India, AT7
  • Bikaner - Jaipur, Air India, AT7
  • Jaipur - Agra, Air India, AT7
  • Dillí - Ahmedabad, IndiGo, 321
  • Ahmedabad - Singapur, Singapore Airlines, 333 (Business Class)
  • Singapur - New York EWR, 359 (Business Class)
  • Islip - Philadelphia, American Airlines, ER4
  • Philadelphia - Washington DCA, American Airlines, E90
  • Washington DCA - Chicago ORD, American Airlines, 738
  • Chicago MDW - New York LGA, Southwest, 73G
  • New York JFK - Moskva SVO, Aeroflot, 333
  • Moskva SVO - Drážďany, Aeroflot, SU9

Květen

  • Bydhošť - Lvov, LOT, DH4
  • Lvov - Užhorod, Motor Sich, AN4

Červen

  • Varšava - Kyjev KBP, UIA, 738
  • Kyjev KBP - Charkov, UIA, 738
  • Záporoží - Užhorod, Motor Sich, YK4
  • Praha - Amsterdam, KLM, 73G (Business Class)
  • Amsterdam - Curacao, KLM, 744 (Business Class - Upper Deck)
  • Curacao - Port of Spain, Surinam Airways, 73G
  • Port of Spain - Paramaribo, Surinam Airways, 73G
  • Paramaribo - Belem, GOL, 73G
  • Belem - Natal, Azul, E95 (divert do Natalu místo Recife kvůli bouřce)
  • Natal - Recife, Azul, E95
  • Recife - Fortaleza, GOL, 73G
  • Fortaleza - Lisabon, TAP, 343
  • Lisabon - Mnichov, TAP, 320

Červenec

  • Augsburg - Aosta, Private Wings, D38
  • Basilej - Praha, easyJet, 319

Srpen

  • Praha - Kodaň, Ryanair, 738
  • Kodaň - Sonderborg, Alsie Express, AT7
  • Esbjerg - Billund - Stavanger - Aberdeen, DAT, AT4
  • Aberdeen - Kirkwall, Loganair, SF3
  • Kirkwall - North Ronaldsay - Papa Westray, Loganair, BNI
  • Westray - Papa Westray, Loganair, BNI
  • Papa Westray - North Ronaldsay - Kirkwall, Loganair, BNI
  • Dundee - Londýn STN, Loganair, SF3
  • Londýn STN - Brno, Ryanair, 738

Září

  • Berlín TXL - Karlsruhe, Eurowings, 319
  • Frankfurt - Whitehorse, Condor, 763
  • Whitehorse - Calgary, Westjet, 73G
  • Calgary - Edmonton, Westjet, 73G
  • Edmonton - Toronto, Westjet, 738
  • Toronto - Varadero, Westjet, 738
  • Havana - Madrid, Cubana, IL9 (R.I.P. můj batoh)
  • Madrid - Praha, SmartWings, 738

Listopad

  • Charleroi - Praha, Ryanair, 738

Prosinec

  • Praha - Hamburg - Göteborg, ČSA, AT7
  • Stockholm BMA - Sundsvall, BRA, F50
  • Östersund - Berlín TXL, easyJet, 319
0 Citovat

@Kryštof: Zaujal mě ten Madrid - jedna z mála evropských metropolí, kde jsem ještě nebyl. Co se ti tam tak líbilo?  Jinak samozřejmě moc hezký itinerář :-) 

0 Citovat

toncek napsal(a):

@Kryštof: Zaujal mě ten Madrid - jedna z mála evropských metropolí, kde jsem ještě nebyl. Co se ti tam tak líbilo?  Jinak samozřejmě moc hezký itinerář :-) 

Od Madridu jsem vůbec nic nečekal a vlastně tam opravdu není nic extra k vidění, ale subjektivně jsem se tam cítil velmi dobře. Je to prostě příjemné město, spousta zeleně, čisté ulice, pěkné čtvrtě, dobré restaurace, bohaté kulturní vyžití, žádné "vyloučené" lokality... A navíc perfektní výchozí bod  k jednodenním výletům po skvostech středního Španělska (Segovia, Toledo, Escorial, Ávila, Aranjuez...). 

0 Citovat

* Havana - Madrid, Cubana, IL9 (R.I.P. můj batoh)


Velmi zevbrubný seznam letů jistě plný dobrodružství, a to zejména během "Šišaté RTW", o které jsi, Kryštofe, poutavě pojednal v několikadílném cestopise 👍🏻 Dík za počtení.

Jak to vlastně bylo s tím ztraceným batohem? Kubánci už jej zpět nevydali? Let Ijušinem snad ok. Já jsem měl tenkrát z letů Ijlušinem s Cubanou (CCS - HAV - MEX) v roce 2009 docela divnej pocit ...

0 Citovat

@Jakub Langer: se zavazadlem se to má tak. Odevzdal jsem ho v Havaně na přepážce a už jsem o něm jaktěživ neslyšel :D Myslím, že jsem zkusil už všechny možnosti, jak Cubanu kontaktovat, psal jsem na všechny možné úřady pro civilní letectví, vyhrožoval, nadával... Nikdy žádná odpověď, hlavu si s tím určitě lámat nebudou. 

Let Iljušinem byl pro mě jakožto leteckého nadšence velkým zážitkem. Já jsem navíc ročník 90 a v dětství vůbec nelétal, takže tyhle stroje jsou pro mě velkou exotikou.

0 Citovat

Tak se taky podělím! Musím říct, že tenhle rok byl oproti 2018 nic moc a když jsem si to teď procházel tak si z toho moc nevybavuju a zážitky taky žádnej zázrak.. Ale cejtim, že 2020 bude supr, tak všem držím palce! :D 
Jinak smekám před @Kryštof Hájek! Fakt pecka :) trochu se inspiruju na příští rok :) za nějaký lety jsem hodil znamínka (+/-), víc se rozepisovat nebudu, ale spíš hodnotím obecně aerolinku a letadlo, než můj zážitek z konkrétního letu :) 

rok 2019 jsem začal dovčou na Maledivách a následně oslavoval novej rok na letu MLE-AUH, tak počítám/nepočítám :D 

Leden  

  • Male - Abu Dhabi (Etihad A333)
  • Abu Dhabi - Amsterdam (Etihad B77W) -
  • Amsterdam - Praha (KLM E190) +
Únor
  • Vídeň - Frankfurt (Austrian A320)
  • Frankfurt - Los Angeles (Lufthansa A380)
  • Los Angeles - San Francisco (Alaska A320) +
  • San Francisco - Las Vegas (Alaska B738)
  • Las Vegas - Los Angeles (Delta B717) +
  • Los Angeles - Mnichov (Lufthansa A346)
Březen
  • Praha - Amsterdam (ČSA/SW B738)
  • Amsterdam - Praha (ČSA/SW B739)
Květen
  • Mnichov - Santa Clara (Eurowings A332)
  • Santa Clara - Mnichov (Eurowings A332)
Červen
  • Budapešť - Shanghai (Shanghai Airlines B789) +
  • Shanghai - Phuket (Spring Airlines)
  • Phuket - Shanghai (Spring AIrlines)
  • Shanghai - Budapest (Shanghai B789) +
Červenec
  • Praha - Zurich (Swiss A220)+
  • Zurich - Praha (Swiss A220) +
Srpen
  • Praha - Cologne (Eurowings A320) +
  • Cologne - Dublin (Eurowings A319)
  • Dublin - Manchester (Ryanair B738)
  • Manchester - Praha (Easy A320N)
Září
  • Praha - Paříž (Airfrance A320)
  • Paříž - Praha (ČSA/SW B739)
  • Praha - Zurich (Swiss A320)
  • Zurich - Praha (Swiss A220)
  • Praha - Hurghada (Air Cairo A320)
  • Hurghada - Praha (Air Cairo A320)
Říjen
  • Praha - Nice (ČSA/SW B737)
  • Nice - Praha (ČSA/SW B737)
  • Praha - Doha (Qatar A320) +
  • Doha - Penang (Qatar B788)
  • Penang - Doha (Qatar B788)
  • Doha - Praha (Qatar B788 - business) +
Listopad
  • Praha - Cologne (Eurowings A320)
  • Cologne - Munich (Eurowings A319)
  • Munich - Santa Clara (Lufthansa A332)+
  • Santa Clara - Munich (Lufthansa A332)
Prosinec
  • Praha - Doha (Qatar B788)
  • Doha - Praha (Qatar B788)


0 Citovat

Za mna to bude 90 letov za tento rok, posledy let mam 31.12, este ma caka posledna dovolena, 16dni na Filipinach, od 20.12.

Nechce sa mi to vypisovat, je to tu: https://my.flightradar24.com/miro776

Tento rok bol taky nemastny-neslany, nebolo moc casu sa niekam podivat,nie som OSVC,zopar vyletov s dcerou tento rok, tento rok som nebol ani v oceanii ani v amerike,   buduci rok to bude snad lepsie. 

Ale konecne som si splnil sen - letel som prvy krat v zivote s Ryanair-rom.  Inak obligatne statusy: QR Platinum a LH Silver.

0 Citovat

90 letů za rok, to je v průměru jeden let každý 4 dny, je to vůbec možný? :-)

0 Citovat

Je to Pan Tau, muž v oblacích...


0 Citovat

miro776 napsal(a):

Tento rok bol taky nemastny-neslany, nebolo moc casu sa niekam podivat,nie som OSVC,zopar vyletov s dcerou tento rok, tento rok som nebol ani v oceanii ani v amerike,   buduci rok to bude snad lepsie. 


Takže důchodce? 

Jinak blahopřeji k objevení Ryanairu, kdo jednou zkusil, už nechce jinak. :-)

0 Citovat

Upřímně obdivuji nasazení některých. Kde berete tu energii? 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

[citace="miro776"]

Tento rok bol taky nemastny-neslany, nebolo moc casu sa niekam podivat,nie som OSVC,zopar vyletov s dcerou tento rok, tento rok som nebol ani v oceanii ani v amerike,   buduci rok to bude snad lepsie. 


Takže důchodce? 

Jinak blahopřeji k objevení Ryanairu, kdo jednou zkusil, už nechce jinak. :-)

[/citace]

Uz mi je cez 40, ale v praci uz mne povazuji za "duchodce"  :-)

0 Citovat

miro776 napsal(a):

[citace="mirjur"]

[citace="miro776"]

Tento rok bol taky nemastny-neslany, nebolo moc casu sa niekam podivat,nie som OSVC,zopar vyletov s dcerou tento rok, tento rok som nebol ani v oceanii ani v amerike,   buduci rok to bude snad lepsie. 


Takže důchodce? 

Jinak blahopřeji k objevení Ryanairu, kdo jednou zkusil, už nechce jinak. :-)

[/citace]

Uz mi je cez 40, ale v praci uz mne povazuji za "duchodce"  :-)

[/citace]Můžeš nadhodit aspoň typově co děláš a v jakém druhu společnosti? Hádám, že půlka z toho budou pracovní cesty, ne? ;)

0 Citovat

Michal napsal(a):

[citace="miro776"]

[citace="mirjur"]

[citace="miro776"]

Tento rok bol taky nemastny-neslany, nebolo moc casu sa niekam podivat,nie som OSVC,zopar vyletov s dcerou tento rok, tento rok som nebol ani v oceanii ani v amerike,   buduci rok to bude snad lepsie. 


Takže důchodce? 

Jinak blahopřeji k objevení Ryanairu, kdo jednou zkusil, už nechce jinak. :-)

[/citace]

Uz mi je cez 40, ale v praci uz mne povazuji za "duchodce"  :-)

[/citace]Můžeš nadhodit aspoň typově co děláš a v jakém druhu společnosti? Hádám, že půlka z toho budou pracovní cesty, ne? ;)

[/citace]

Delam v IT - data warehouse, proste klasicka lopata,  zrovna dneska sedim cely den na mitingoch ve FRA , v korporaci.. 

 jj,  tento rok sluzebky= 24letu ,  tj privatne jenom 66letu.  v r2017 to bylo lepsi , to bylo  95letu privatne... 

0 Citovat

90 letů, to už je slušná  úchylka :D A to mi mých 25 letů před 2 lety připadalo už hodně :D

0 Citovat

normalne toto nezavidim ani, mozno tak 5 rokov dozadu :D

u mna podpriemernych 30 letov, ale aspon vsetko co som chcel vidiet, ziadne nakupy len preto, ze to je lacne. 

highlighty - Jak40 a letisko Uzhorod, An24 LWO-IEV, letisko Cernivci a mesto samotne, ukrajinske maldivy (aj ked Cherson je diera riadna). Samostatna kategoria Abchazsko, v lete raj na zemi (ak tam nebyvate :))

zo zapadnych destinacii teda Portugalsko - akoze optimalna krajina na zivot

take Maroko ani neviem ze som bol, sa mi potvrdilo ze "arabarne" nie su velmi pre mna, aj ked do Tarfaye na seafood by som isiel hned. 

0 Citovat

Jeden čas jsem měl zajímavou statistiku, že kam jsem se vypravil, tam do půl roku padla vláda nebo vypukly nepokoje. Pak jsem začal létat častěji, takže to statisticky přestalo vycházet. No, a letos v květnu jsem byl v Hong Kongu. Zaplatí mi někdo letenku do Ruska, Kuby, Venezuely, Severní Korei či Číny? ;-)

https://my.flightradar24.com/literakl

0 Citovat

Vzhledem k tomu, že půlku letů máš do Prahy, tak to s tím pádem vlády už moc nefunguje. :D


0 Citovat

Dělám jenom export ;-)

0 Citovat

Zda se, ze uz na to litani do konce tohoto roku kaslu!! Musim uznat, ze i rok 2019 byl cestovatelsky celkem prinosny, i kdyz se nejednalo o nejaka ryzejsi dobrodruzstvi jako v letech minulych. Nicmene i tak mohu zavzpominat na nekolik zajimavych momentu.

Pocatkem roku to bylo pekne v KL, meste Lvu i meste Andelu, i v historicke Malace s portugalskym dedictvim, dale i prirodni krasy Langkawi. Nasledne v prubehu leta podezrivave navstevy Minsku (mala olympiada), Grodna a Kaliningradu. Nemecko-svycarske prelety do Madridu v business class byly rovnez pozoruhodne a velmi pohodlne. A konecne na konci roku jsem venoval vice nez jeden mesic prvni RTW v zivote, z Evropy pres Jizni a Severni Ameriku a Jihovychodni Asii zpet do Evropy. Bylo to uzasne pres paraguayske jezuitske misie, mexicke pueblos magicos, podivny vietnamsky Phu Quoc, prijemne tropicke Borneo a lehce dobrodruzny Kalimantan. Opravdu nezapomenutelne.

Celkove 51 letu (mirne prekonan lonsky rekord), takze je jen otazkou, jestli se na tolik litani pristi rok konecne vykaslu nebo budu v tomto trendu i nadale pokracovat. Hlavne uz pryc se statistikami :-D


Leden  

    Wien - Istanbul SAW (Pegasus, B738) .................................... 1144 czk

    Istanbul ISL - Amman (Royal Jordanian B788) ..................... viz nize   

    Amman - Bangkok BKK (Royal Jordanian B788) ................... viz nize

    Bangkok BKK - Kuala Lumpur (Royal Jordanian B788) ........ viz nize

    Johor Bahru - Penang (AirAsia A320) ....................................... not found


Unor

    Hat Yai - Bangkok DMK (NokAir B738) .................................... 256 czk

    Bangkok BKK - Amman (Royal Jordanian B788) .................... viz nize

    Amman - Copenhagen (Royal Jordanian A319) ..................... 5 letu s RJ za 5286 czk

    Copenhagen - Praha (CSA B738) ............................................. 33 eur

    Wien - Krakow (Laudamotion A321) .......................................10 eur


Brezen

    Wien - Roma FCO (Eurowings A319) ...................................... 15 eur

    Roma FCO - Wien (Wizzair A321) ........................................... 15 eur

    Budapest - Nuernberg (Ryanair B738) ................................... 3059 huf


Duben

    Brno - Berlin SXF (Ryanair B738) ........................................ 259 czk

    Praha - Zadar (Ryanair B738) .............................................. 339 czk   


Kveten   

    Bratislava - Burgas (Ryanair B738) ....................................  10 eur

    Varna - Wien (Wizzair A321) ...............................................  20 bgn


Cerven

    Nuernberg - Vilnius (Ryanair B738) ...................................... 20 eur

 

Cervenec

   0


Srpen

    Dresden - Muenchen (Lufthansa CRJ9) ............................... viz nize

    Muenchen - Zuerich (Lufthansa CRJ9) ................................. viz nize

    Zuerich - Frankfurt (Lufthansa E190) ................................. viz nize

    Frankfurt - Madrid (LATAM B789) ...................................... 3 lety LH + 1 let LAN  4834 czk

    Madrid - Wien (Laudamotion A320) ..................................... 35 eur

    Brno - Berlin SXF (Ryanair B738) ......................................... 256 czk

    

Zari

    Stuttgart - Wien (Laudamotion A320) .................................. 10 eur

    Wien - Gdansk (Wizzair A320) ............................................... 10 eur

    Bratislava - Sofia (Wizzair A321) ........................................... 10 eur

    Sofia - Istanbul IST (Turkish Airlines A321) ......................... viz nize

    Istanbul IST - Budapest (Turkish Airlines B738) ................ 2 lety s TK 38 eur


Rijen

    Praha - Paris CDG (CSA B738) .................................................... 33 eur

    Paris CDG - Sao Paulo GRU (LATAM A359) ............................. viz nize

    Sao Paulo GRU - Buenos Aires (LATAM A320) ...................... viz nize

    Buenos Aires - Lima (LATAM A320) ........................................ viz nize

    Lima - Asuncion (LATAM A320) .............................................. viz nize

   

Listopad

    Asuncion - Lima (LATAM A320) ............................................. 5 letu s LAN 8769 czk

    Lima - Bogota (Avianca A320)  ................................................. viz nize

    Bogota - Mexico (Avianca A320) ............................................ 2 lety s AV 3854 czk

    Mexico - Culiacan (Aerobus A20N) ......................................... 850 mxn

    Mazatlan - Vancouver (Westjet B737) .................................... 3432 czk

    Vancouver - Tokyo HND (ANA B789) ..................................... viz nize

    Tokyo NRT - Singapore (ANA B789) ........................................ 2 lety s NH 7529 czk

    Johor Bahru - Kuala Lumpur (AirAsia A320) .......................... 47 myr

    Kuala Lumpur - Phu Quoc (AirAsia A320) ............................. viz nize

    Phu Quoc - Kuala Lumpur (AirAsia A320) .............................. 2 lety s AK 305 myr

    Kuala Lumpur - Kota Kinabalu (AirAsia A320) ..................... 112 myr

    Miri - Kuching (Malaysia Airlines B738) ................................. 32 eur

    Pontianak - Kuching (AirAsia A320) ...................................... 279000 idr

    Kuching - Singapore (Scoot A320) ........................................ viz nize

 

Prosinec

    Singapore - Berlin TXL (Scoot B788) ................................... 2 lety s TGW 804 myr

    Wien - Marseille (Laudamotion A320) ................................. 10 eur

    Nice - Wien (Wizzair A320) ..................................................... 15 eur

   
0 Citovat

Zapomněl jsem na svůj "list" letů. Rok 2019 nebyl žádná hitparáda, co se týče počtů letů i destinací, ale minimálně je tu jeden zajímavý zpáteční let  a to s Alidaunia a jejich Agusta A-109. Tímto zpětně děkuji Lukášovi, který zde zmínil tuto leteckou společnost, která v Itálii provozuje pravidelné linky vrtulníkem. Jinak Himaláje v létě, též dobré :-) 

01 Leden

PRG – RAK (FR)

RAK – PRG (FR)

03 Březen

PRG – BSL (U2)

BSL – PRG (U2)

05 Květen

VIE – OHD (W6)

OHD – VIE (W6)

06 Červen

PRG – BGY (FR)

BGY – PRG (FR)

07 Červenec

BTS – SOF (W6)

SOF – BTS (W6)

PRG – AMS (OK)

AMS – DEL (KL)

08 Srpen

DEL – AMS (KL)

AMS – PRG (OK)

09 Září

PRG – GLA (LS)

GLA – PRG (LS)

10 Říjen

PRG – BRI (FR)

FOG – TQR (LID)

TQR – FOG (LID)

BRI – PRG (W6)

PRG – KRK (FR)

KRK – PRG (FR)

12 Prosinec

PRG – LIS (TP)

LIS – FNC (TP)

FNC – LIS (TP)

LIS – PRG (TP)


0