Prodám zbylé vietnamské dongy - 1.307.500 VND za 1.350 Kč.K tomu je v ceně datová SIM karta Viettel (nejlepší operátor s nejlepším pokrytím po celé zemi) s kreditem cca 750 MB s platností do 3.5.2019 - při dobití se prodlouží. Předání osobně v Praze či poštou (peníze předem na účet).608820647 nebo urdan@centrum.cz .

Prodám vietnamské dongy + datovou SIM

Založil(a) ve fóru Cestovatelský bazar

23 reakcí



Prodám zbylé vietnamské dongy - 1.307.500 VND za 1.350 Kč.


K tomu je v ceně datová SIM karta Viettel (nejlepší operátor s nejlepším pokrytím po celé zemi) s kreditem cca 750 MB s platností do 3.5.2019 - při dobití se prodlouží. Předání osobně v Praze či poštou (peníze předem na účet).608820647 nebo urdan@centrum.cz


0

Rada: dle kurzu je to 1303 Kč. Navíc ty se toho potřebuješ zbavit, ne že by někdo od tebe musel koupit. Takže by to chtělo nezkoušet na tom vydělávat, ale nabídnout to za cenu, za níž bude někomu stát dávat si s tebou někde sraz. Jistě, třeba se někdo ozve, ale spíš ti to zůstane.


To samé platí o juanech z vedlejšího vlákna. 

0 Citovat

Vydělávat, úsměvné... ;)

Při pohledu z druhé strany lze říct, že je vhodné mít nějakou místní měnu po příjezdu. Na letišti budou mít standardně špatný kurs nebo bude vše zavřené, jako v našem případě (přílet kolem 5,00), takže tě rozhodně vodrbou víc v místní směnárně/taxíku. My měli od kamarádky nějaký drobný a byli jsme hodně rádi, protože jsme jeli z letiště busem a tam bysme dolarama fakt nezaplatili, Vietnamcům všechny dolary pod 50 smrdí a nechtějí je ani vidět.
SIM karta taky něco stojí - i když srandu, ale především si člověk ušetří hromadu vopruzu s kupováním - kopírování pasu a vypisování oblíbených lejster. Třeba výměna peněz v bance ja akce tak na 20 minut a zaměstná v průměru 4 bankovní úřednice. ;)
V dvacetimilionovém Pekingu jsem na letišti napočítal 4 dobře skryté bankomaty a kurs v jediných 2 směnárnách byl kolem 6,1 CNY za USD, tedy neco kolem 3,8 Kč/1 CNY a navíc paušální poplatek 60 CNY, takže při 100 USD 4,2 Kč/ 1 CNY.


Konec litanie, ceny jsou k jednání ;)

0 Citovat

Ale tak nepreháňajme to, mám za sebou 60 krajín a ešte nikdy som dopredu nemenil peniaze. Možno doláre v 2006, keď som prvý krát šiel do USA.

0 Citovat

tonic napsal(a):

Ale tak nepreháňajme to, mám za sebou 60 krajín a ešte nikdy som dopredu nemenil peniaze. Možno doláre v 2006, keď som prvý krát šiel do USA.


každému co jeho jest! ;)

0 Citovat

S tim Pekingem to je blabol... tech smenaren tam je 6+ pokud budu pocitat pobocky bank. U jedne z nich se to da tusim vymenit i bez toho poplatku 60RMB. 

0 Citovat

Proc si chces nechat poslat penize predem na ucet a nesmenit to az pri prevzeti? 

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Proc si chces nechat poslat penize predem na ucet a nesmenit to az pri prevzeti? 

To tuším bude pro poslání poštou. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

To tuším bude pro poslání poštou. 

Uz na to koukam, dekuju! :) 


Mne by se dongy hodily, prijedeme pozde vecer, jak se znam, tak mi bude zdechlo po dlouhe ceste jeste hledat smenarnu, ale to by musel prijit s lepsim kurzem. Jak psal nekdo vyse, to, ze na tom chce vydelat me ke smene nemotivuje. 

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Uz na to koukam, dekuju! :) 


Mne by se dongy hodily, prijedeme pozde vecer, jak se znam, tak mi bude zdechlo po dlouhe ceste jeste hledat smenarnu, ale to by musel prijit s lepsim kurzem. Jak psal nekdo vyse, to, ze na tom chce vydelat me ke smene nemotivuje. 


Jak jsem psal, ceny jsou k jednání. 😉 

"Vydělat" 47 Kč opravdu nepotřebuju. Klidně za kurz v den směny. 

0 Citovat

Vrátila jsem se z Vietnamu v listopadu 2018. Také jsem přiletěla kolem 05hod ráno a stačilo počkat asi 10 minut a směnárny otevřely a musím říct, že tam vůbec nebyl špatný kurz ( měla jsem pak možnost porovnávat další 3 týdny při směnách v bankách). To, že Vietnamcům " smrdí  dolary pod 50" je nesmysl, běžně jsem v bance měnila i 20 USD, vždy bez problémů a s úsměvem a rovněž to není procedura na 20 minut a na zaměstnání 4 úřednic. Vše  zvládla jedna a to během chvilky.

0 Citovat

Naprosto stejné zkušenosti z prosinci jako Renata. Nám vyměnili peníze i před pátou ráno a jak Renata píše za velice dobrý kurz, s problémem s dolary pod 50 též žádný problém, asi Urdan měl na vše smůlu, nebo my na vše štěstí? /:-)

0 Citovat

Pridavam se k Rence a Mauny, meli jsme to uplne stejne :)

0 Citovat

A ja pridávam ešte k tej SIM- karte. Turistickú bez registrácie 4GB dat kúpiš za 120k a zaregistruješ v shope do 1o minút takmer všade

Na letisku zameniť menšiu čiastku...

20 minút ti zaberie výmena peňazí v banke, to súhlasím. Ale prečo neisť hneď do nejakého zlatníctva, kde je to hneď, s lepším kurzom...vždy máš možnosť si kurz popredu pozrieť, rozhodnúť sa a prepočítať...

0 Citovat

krásná diskuse :D


0 Citovat

kamo, jestli to nejakej blazen tady koupi, tak mi dej vedet... budes u me frajer

0 Citovat

Eda Novak napsal(a):

kamo, jestli to nejakej blazen tady koupi, tak mi dej vedet... budes u me frajer

Tady asi sotva.

0 Citovat

urdan napsal(a):

Tady asi sotva.

Na to, ze chces neco prodat, se chovas tak hloupe arogantne, ze si kazdy radeji necha zajit chut. 


0 Citovat

A nešlo by to nabídnout našim vietnamským spoluobčanům? Ti by určitě byli rádi, kdyby mohli udělat dobrý obchod, navíc domů jezdí často...

0 Citovat

Kurz na letišti : 23 140 VND / za dolar , bez dalších poplatků.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

A nešlo by to nabídnout našim vietnamským spoluobčanům? Ti by určitě byli rádi, kdyby mohli udělat dobrý obchod, navíc domů jezdí často...

Nasi vietnamsti spoluobcane maji dost preprodejcu v ramci komunity, od Cecha by nic nekoupili. :)

0 Citovat

Nam taktiez odmietli v Nha Trang vo viacerych poulicnych zmenarnach 5 a 10 dolarove bankovky.

0 Citovat

prodano dle indicii

0 Citovat

Ahoj, prodám zbytek vietnamských dongů - 1 300 000 VND za 1200 kč.

Jako bonus můžu zdarma přihodit neomezenou data sim do 16.2.2020, pokud se bude hodit.

Předání v Praze, ideálně kolem Butovic nebo Palmovky. Díky

0
23 reakcí