USA víza

Napsal Allo 2014-07-10T19:00:11+02:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Jasně, kdyby byli všichni jako ty, ty chytráku. Nechápu pak na co ses tady potom ptal, když to víš nejlíp.

Nejde jen o prachy, ale o to, ze az zjisti, ze Cesi v ESTE casto lzou, zase ji pro nas zrusi. Ziskat ji nebylo vubec snadne, jine staty tu moznost nedostaly.

Nakup chybovych tarifu neni nelegalni na rozdil od tveho jednani (a je jedno, co si myslis o vztazich USA a Iranu). A neusetris tolik, i novy pas neco stoji.

.

z fóra "Letenka do USA":

tonic napsal(a): zaujimalo by ma aka je situacia ak je ti oficialne treba viza kvoli tymto krajinam, ale skusis "stastie" na pozemnom prechode napr. z Kanady, alebo Mexika, kde ESTA nevybavujes.

Presne na toto som sa pred niekoľkými rokmi opýtal imigračného úradníka. Povedal, že sa to dá a že je dobré mať cestovný lístok von z USA (letenka, lodný, vlakový alebo autobusový lístok)

Asi budú zisťovať, kedy a kde si vstúpil na americkú pevninu, kam ideš, prečo tranzituješ cez USA a kedy opustíš USA, kde pracuješ a pod. Veľmi záleží na tom, na akého úradníka natrafíš.

Pred 3 rokmi, keď som prechádzal z Kanady do USA imigračného úradníka ESTA nezaujímala, ale po načítaní pasu mal na monitore informácií o mne viac ako dosť. Pýtal sa len: kam idem, kedy odlietam do Európy a  kedy a na aké americké letisko som doletel z Európy.

no hej, tiez som absolvoval par prechodov z Kanady do USA a naspat, uplna pohoda, len ako sa zmenila situacia s tymito "zakazanymi" krajinami.

Pravdepodobne tam človek stvrdne dlhšiu dobu, kým neprelustrujú príslušné databázy. Tranzitovať cez USA po zemi bez ESTA alebo víza zakázané nie je. Osobne by som tento spôsob tranzitu radšej neskúšal.

A měl někdo reálný problém s udělením klasického víza s íránským razítkem v pase?

Dej pak prosím vědět, jak to dopadlo, myslím, že s tím asi nikdo moc zatím zkušenosti nemá a příští rok mě možná taky čeká tahle kombinace :)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!