Ahoj, máme zaplacenou rezervaci přes booking.com v Itálii v Crotone. Kontaktovali jsme ubytovní, ale bylo nám sděleno, že mají obsazeno. My máme ale rezervaci zaplacenou a potvrzenou. Problém je ten, že nástup máme mít zítra. Má někdo podobnou zkušenost případně radu co dělat? Díky!! .

Booking.com zaplacené ubytování nás nechce přijmout

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Ahoj, máme zaplacenou rezervaci přes booking.com v Itálii v Crotone. Kontaktovali jsme ubytovní, ale bylo nám sděleno, že mají obsazeno. My máme ale rezervaci zaplacenou a potvrzenou. Problém je ten, že nástup máme mít zítra. Má někdo podobnou zkušenost případně radu co dělat? Díky!!

0

Obratit se Booking a vyridit to s nimi. Idealne si najit podobny vyhovujici hotel a navrhnout ho Bookingu jako nahradni reseni.

0 Citovat

Presne tak, kontaktujte booking. Ak by ste sa náhodou nedovolali, booknite ubytko v podobnej kategórii a riešte to po príchode domov. Už som to tak vybavil 2 krát.

0 Citovat

Musí to být zase přes booking nebo i třeba přes airbnb? A musí to být v podobné cenové relaci? ono tím, že to je zítra už toho moc na výběr není...

0 Citovat

Booking už jsme kontaktovali, prý pošlou e-mail, ale neví se kdy...:-(

0 Citovat

Tak nakonec asi po hodině a půl poslali e-mail s návrhem jiného, srovnatelného ubytování sami, takže problém vyřešen :-)

0 Citovat

tak teda s dobrym koncom:)

0 Citovat

"máme zaplacenou rezervaci přes booking.com v Itálii v Crotone. Kontaktovali jsme ubytování"

To bývá standartem (myslím obecně ne pouze tento příklad) kontaktovat přímo ubytování zda tam rezervace opravdu je?

Osobně považuji rezervační portály za službu,která by měla být spolehlivá a rezervace přes ně definitivní,nikdy mě nenapadlo ověřovat rezervaci přímo u ubytovatele!

Mám tedy hlavně přes booking,agodu,hotels.com určitě ke 200 rezervacím a vždy jsem bydlel ..

0 Citovat

Já nekontaktuju a nikdy problém nebyl (ale je fakt, že spím většinou v hostelech a obvykle necestuju v hlavní sezóně). Je vidět, že v Itálii v srpnu je to dobrý nápad. Asi málokde na světě jsou tak plné ubytovací kapacity jako v Itálii v srpnu a zřejmě nejsou Italové tak spolehliví.

0 Citovat

Italové asi ne jen v srpnu:) loni na podzim jsem měl půl roku dopředu v centru Benátek zaplacený hezký hotel přes booking asi za litr na noc. Týden před odjezdem mi to bez udání důvodu zrušili. Samozřejmě se už pod 100e v laguně dostat nedalo.

0 Citovat

lma napsal(a):

"máme zaplacenou rezervaci přes booking.com v Itálii v Crotone. Kontaktovali jsme ubytování"

To bývá standartem (myslím obecně ne pouze tento příklad) kontaktovat přímo ubytování zda tam rezervace opravdu je?

Osobně považuji rezervační portály za službu,která by měla být spolehlivá a rezervace přes ně definitivní,nikdy mě nenapadlo ověřovat rezervaci přímo u ubytovatele!

Mám tedy hlavně přes booking,agodu,hotels.com určitě ke 200 rezervacím a vždy jsem bydlel ..

Rezervací mám <100 a problém jsem měl přes Booking (Malta: ubytování neexistovalo, náhradní od provozovatele nevyhovělo - našli mnohem lepší a rozdíl proplatili, Japonsko: ubytování zrušilo rezervaci, nabídli pomoc s hledáním náhradního, ale vyřešili jsme sami), přes Agodu taky (Taiwan: ubytování neexistovalo, navrhli jiná, ale trochu daleko, vyřešili jsme sami a dostali voucher v ceně rozdílu;  přes Hotels (Indie: ubytování nemělo licenci pro zahraniční hosty, chtěli navrhnout náhradní, ale už se mi to nechtělo řešit, vrátili zaplacenou částku), a nakonec i přes Hostelworld byl problém (Polsko: ubytování bez vysvětlení zrušilo rezervaci, Hostelworld vrátil zálohu, ale jinak jsou v tomto směru k ničemu, stačí si přečíst jejich smluvní podmínky - jediná věc, kterou nabízí, je tuším 50e, když přijdete do ubytování a tam nenajdou vaši rezervaci).

Určitě je dobré při stínu podezření rezervaci (nebo vůbec celé místo) prověřit - přečíst recenze vč. těch na Google Maps a Tripadvisoru, ověřit polohu v mapách atd. Chyby se najdou úplně ve všem, nejde jen o bordel v rezervacích, ale i o nedostatečné nebo zavádějící informace na příslušných webech (např na Bookingu jsem už narazil na mraky nesprávných poloh v mapách a nevypadá to, že by to firmu zajímalo).

0 Citovat

J0x napsal(a):

 (např na Bookingu jsem už narazil na mraky nesprávných poloh v mapách a nevypadá to, že by to firmu zajímalo).


Muzu potvrdit, 2 roky zpatky jsem si booknul ubytko na Korfu co melo byt 20 min od letiste, ale nakonec se ukazalo, ze to je uplne na druhe strane ostrova (v Kavosu, pro ty co znaji Korfu presne) - poresil jsem po telefonu z bookingem a dostal jsem ubytko tam co jsem potreboval + rozdil zpatky na ucet..


Nicmene ta spatna poloha je tam porad.. :)


Jeste vetsi bordel v mapach ma Trivago - na to specielne davejte pozor - casto ukazuje uplne jinou lokaci nez pak booking, popr jine..

0 Citovat

lma napsal(a):

"máme zaplacenou rezervaci přes booking.com v Itálii v Crotone. Kontaktovali jsme ubytování"

To bývá standartem (myslím obecně ne pouze tento příklad) kontaktovat přímo ubytování zda tam rezervace opravdu je?

Osobně považuji rezervační portály za službu,která by měla být spolehlivá a rezervace přes ně definitivní,nikdy mě nenapadlo ověřovat rezervaci přímo u ubytovatele!

Mám tedy hlavně přes booking,agodu,hotels.com určitě ke 200 rezervacím a vždy jsem bydlel ..

Já mám teda těch rezervací přes Booking méně o řád, ale stalo se nám to v Tallinu, že jsme přijeli v deset večer na hotel a tam nám bylo oznámeno, že jsou "overbooking". Je fakt, že se o nás hotel postaral, zaplatil taxi i ubytování v 4 hvězdičkovém hotelu v centru Tallinu, ale i tak. A podruhé, nám hotel v Kaliningradu zrušil, bez udání důvodů, ubytování den před příjezdem. 

0 Citovat

Taky se mi stalo, ze nas pri prijezdu neubytovali - bylo to pres Booking a v Nicaragui v lonskem rozpuku revoluce. Ubytovali jsme se naproti, za stejnou cenu, a do prvniho hotelu sli 2x zdarma na snidani.

Co me sejri o neco vic, jsou pravidelne zavadeci informace u popisu pokoju (napr. vyhled na hory, a potom mate okna do vnitrobloku a pokoj je v prizemi - to se nam stalo v Maroku).


Dalsi libustka je dostavani jinych pokoju, obvykle horsich a mensich, protoze si zrovna prave ted nekdo prodlouzil pobyt. Kvuli tomu uz jsme parkrat udelali slusnou rutiku a vetsinou jsme dostali 1 noc zdarma. 

0 Citovat

kickass1 napsal(a):


Muzu potvrdit, 2 roky zpatky jsem si booknul ubytko na Korfu co melo byt 20 min od letiste, ale nakonec se ukazalo, ze to je uplne na druhe strane ostrova (v Kavosu, pro ty co znaji Korfu presne) - poresil jsem po telefonu z bookingem a dostal jsem ubytko tam co jsem potreboval + rozdil zpatky na ucet..


Nicmene ta spatna poloha je tam porad.. :)


Jeste vetsi bordel v mapach ma Trivago - na to specielne davejte pozor - casto ukazuje uplne jinou lokaci nez pak booking, popr jine..


Něco podobné se mi teď stalo v Thajsku. Rozdíl mapa vs. adresa byl 15km. Naštěstí mapa byla správně, adresa špatně a řidič věděl kde to je podle názvu.
0 Citovat

S tímhle jsem se typicky setkal v Indii. Adresa typicky na letišti nebo blizoučko u něj, ve skutečnosti x kilometrů v zádeli. Naštěstí zjištěno ještě před rezervací...

0 Citovat

V Shenzhenu na nas v jednom "4*" hotelu take koukali kdyz jsme mavali pred recepcnim rezervaci z Bookingu, jakoby to videl poprve. A anglicky neumel ani slovo. Nastesti jsme tehdy meli k dispozici "naseho english-friendly Cinana" a volne pokoje byly.

Ve Vietnamu byl hotel podle booking mapy a adresy na ostrove u more, realne byl na pevnine asi 2km od ostrova(spravna poloha na Google maps). Zaplacenou rezervaci nemeli, ale recepcni "ochotne" nabizel ubytovani za hotove jen asi za dvojnasobek ceny z Bookingu. Kdyz jsem se ho snazil vyfotit kvuli nasledne reklamaci, dost se snazil schovavat za ten recepcni pultik. Nakonec jsme sehnali neco pobliz a reklamace u Bookingu ok..jen tam ten hotel porad je a porad se spatnou polohou.
0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Muzu potvrdit, 2 roky zpatky jsem si booknul ubytko na Korfu co melo byt 20 min od letiste, ale nakonec se ukazalo, ze to je uplne na druhe strane ostrova (v Kavosu, pro ty co znaji Korfu presne)


Nechcem to tu moc plevelit, ale toto mi prislo celkom do rany. Koncom septembra letime na korfu s priletom o 22:35 a tak hladam nieco blizko letiska na jednonocne prespanie a zistit potom na mieste ze mam ist miesto 15-20 minut az hodku taxíkom za xy eur by ma urcite nepotesilo... Vies mi hodit kludne aj do pm prosim konkretne ubytko, nech sa mu na 100% vyhnem. Diky moc, a admin kludne nech zmaze neskor

0 Citovat

Je to obecný problém Bookingu, vždycky je dobré si místo prověřit. V recenzích občas lidi napíšou, že nemohli ubytování najít, podle fotek se dá na Google Maps a jiných mapách prověřit, jestli adresa souhlasí atp.
Nejvíc mě se*e, že to Booking ani po upozornění neřeší.

0 Citovat

lma napsal(a):

"máme zaplacenou rezervaci přes booking.com v Itálii v Crotone. Kontaktovali jsme ubytování"

To bývá standartem (myslím obecně ne pouze tento příklad) kontaktovat přímo ubytování zda tam rezervace opravdu je?

Osobně považuji rezervační portály za službu,která by měla být spolehlivá a rezervace přes ně definitivní,nikdy mě nenapadlo ověřovat rezervaci přímo u ubytovatele!

Od doby, keď som mal cez booking.com rezervované ubytovanie v polroka zavretom hoteli, o niekoľkých rezerváciách spravených cez booking.com a hotels.com, keď na hoteloch o mne nevedeli, si rezervácie kontrolujem. Pri rezervovaní cez booking.com sa mi niekedy stane, že hotel sám od seba pošle potvrdenie o rezervácii.

Skontrolovať polohu hotela podľa mapy, a ak sa dá aj cez street view považujem za samozrejmosť. Nerobím to len, vtedy, keď som nútený robiť rezerváciu na poslednú chvíľu, a k dispozícii mám len telefón a nekvalitnú wi-fi.
0 Citovat

mne sa podarili 2x vstupit do tej istej rieky. Salve hostel  v Kyjeve. V roku 2016 o nas nevedeli cez hotels.com, v roku 2019 cez booking.com to iste. v prvom pripade nove ubytko a nasledne preplatenie, v druhom nove ubytko a rozdiel v cene. 

nic som neriesil vopred, teda som sa aj pokusal, ale vzdy dlhe cakanie na linke. po navrate z vyletu doriesene k spokojnosti.

0 Citovat

Z asi 130 rezervaci pres booking se mi nikdy nic takoveho neprihodilo , naopak vetsinou se ubytovani ozve samo ,v jednom pripade jsem potreboval zkratit pobyt o 1 noc , samozrejme to slo jeste zdarma ,ovsem formular me nechtel umoznit tu zmenu i kdyz to bylo nelogicke ,kdyz jsem rezervaci mel 

Po kontaktovani bookingu to bylo vyreseno a potvrzeno behem 1 dne ,dalsi vec ,ktera prinesla  mensi problem ze nazev hotelu byl jiny  nez uvadel booking,com ,nakonec se to ale vyresilo ,jen jsme si nemuseli brat od  autobusu taxi  protoze se to dalo dojit pesky 

Je pravda ze obcas jsou popisy zavadejici ,myslim, si ale , ze to je dost casto i spatnym prrekladem nebo chybou v prekladu 


0 Citovat

lma napsal(a):

Osobně považuji rezervační portály za službu,která by měla být spolehlivá a rezervace přes ně definitivní,nikdy mě nenapadlo ověřovat rezervaci přímo u ubytovatele!


Presne toto som si myslela aj ja.. Raz sa mi stalo, že ubytovanie (rezervované cez hotels.com) odo mňa chcelo navyše aj potvrdenie rezervácie cez mail... Bolo to na Slovensku 😀... Nikde inde na svete sa mi to nestalo 

0 Citovat

zase by som az tak tomu bookingu nekrivdil, pri tychto cislach sa moze stat ze adresa utecie, alebo recepcny zle klikne

29,211,389 listings include 6,263,577 listings of homes, apartments and other unique places to stay, and are located in 154,317 destinations in 227 countries and territories.

Tiez sme v Abchazsku bookli ubytko a adresa uplne mimo (namiesto plaze niekde 5km vo vnutrozemu) ... a majitel o tom vedel a nesnazil sa to riesit.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Je to obecný problém Bookingu, vždycky je dobré si místo prověřit. V recenzích občas lidi napíšou, že nemohli ubytování najít, podle fotek se dá na Google Maps a jiných mapách prověřit, jestli adresa souhlasí atp.
Nejvíc mě se*e, že to Booking ani po upozornění neřeší.

Přesně proto je potřeba číst recenze, teda alespoň ty negativní a dívat se, co za problém se tam opakuje. Teď jsem zrovna sháněl ubytko v Budapešti a objevil jsem apartmán na perfektní adrese, u kterého v každém druhém komentáři lidi nadávali na to, že na adrese nemohli apartmán najít, kontaktní telefon nikdo nebral a asi po hodině až dvou se vynořil někdo s klíčem od bytu na úplně jiné adrese. Takže nějakej týpek pronajímá víc bytů, u jednoho hodí perfektní adresu, vyfotí na booking luxusní interiéry, ale xx dalších lidí ve stejnou dobu pak bydlí úplně jinde, na adrese s kterou nepočítali a v bejváku, který je úplně jiný - rozuměj výrazně horší.  Nehledě na ten stres a ztracený čas s řešením na místě, třeba s kufrem a v 35 stupních. Tohle je třeba dost nekalá praktika a booking.com by to měl imho dost řešit..

Jinak jsem při stovkách rezervací měl problém s neexistující rezervaci pouze v Radissonu na letišti v Oslu a prostě mě za stejnou cenu ubytovali..Taky došlo jednou (taky v Norsku, na Lofotech) na zvýšení ceny asi 4 měsíce po rezervaci - no moc se mi to nelíbilo, ale při letmém průzkumu cen a obsazenosti všeho ostatního v místě jsem jim to ještě rád odkýval :-). Prostě to postavili jako ber nebo nech bejt.. 

0