Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Gratulky, Andreo! :) 

0 Citovat

My mame v cervenci rezervovany domecek na Madeire, dneska nam psali, ze se “pripravuji na turisty” a tento cas vyuzili k drobym prestavbam a vymalovali. Sama jsem zvedava, jestli Madeira bude turisty prijimat. 

0 Citovat

Já Azory na konci srpna. Aktuálně mám do půlky června storno poplatek 25%, pak se zvýší na 50%. Bude to pak těžké rozhodování, obávám se, že o moc jasněji než dnes nebude. Zkoušel někdo pojistku na ČSOB Premium kartě, zda jde v této situaci použít? 

0 Citovat

Btw ostrovy jsou celkem OK: Azory 102/4 (246 tisíc obyvatel), Madeira 53/0 (244 tisíc obyvatel). Já bych klidně letěl.

https://covid19.min-saude.pt/wp-...-FINAL.pdf

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Btw ostrovy jsou celkem OK: Azory 102/4, Madeira 53/0. Já bych klidně letěl.

https://covid19.min-saude.pt/wp-...-FINAL.pdf

Jestli nas tam vpusti, tak poletime 100%. Nemame v planu druzit se, muz bude pracovat a ja se o nej budu starat .) 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Já Azory na konci srpna. Aktuálně mám do půlky června storno poplatek 25%, pak se zvýší na 50%. Bude to pak těžké rozhodování, obávám se, že o moc jasněji než dnes nebude. Zkoušel někdo pojistku na ČSOB Premium kartě, zda jde v této situaci použít? 

Volal jsem tam na zacatku cele situace a rekli mi, ze to je vyssi moc a smolik pacholik.

0 Citovat

Ona je otázka, kde nás budou chtít, protože zas tak slavně (ač se vláda dme pýchou) na tom nejsme. Spousta zemí je na tom lépe než ČR a být třeba takovým Tchaj-wanem, tak tam Čechy nechci. I Polsko, Slovensko či Maďarsko jsou na tom lépe a mohli by v nás vidět hrozbu.

0 Citovat

+1

0 Citovat

Není možné říct,že Slovensko,Maďarsko nebo Polsko jsou na tom lépe,stačí se treba podívat na počet provedených testů na 1mil. obyvatel,máme jich 4x tolik oproti Polsku a Maďarsku a skoro 3x tolik oproti Slovensku,takže logicky bude mnohem více zachytu,je potřeba se dívat na mnohem víc ukazatelů než jen na počet pripadu.

0 Citovat

Jasně, ta data jsou celkově dost na nic. Navíc má každá země jinou metodiku sběru těch dat- my započítáváme i opakované testy u jednoho člověka ( viz Andrea-celkem 4 testy) a některé země to tak dělat nemusí. Také počty mrtvých jsou o ničem- Slovensko jich má 8, někde jsem četla, že do statistik se u nich nedostane, pokud pacient zemřel ‘s covidem’, u nás ovšem ano. I po zvážení těchto ne zcela relevantních údajů to ale na první pohled vypadá, že jsme z nich na tom alespoň mírně nejhůř (nahrává tomu u nás i rozloha země s vyšší hustotou zalidnění).

0 Citovat

S tím Slovenskem je to tak,proto tam neměli tak dlouho žádného zemřelého a maji jich tak malo. Pokud má jakoukoliv jinou chorobu na kterou zemře (což je naprostá většina úmrtí "na covid"),tak to nepočítají jako úmrtí související s epidemií,na rozdíl od drtivé většiny ostatních zemí včetně nás.

0 Citovat

My Azory začátkem července... Dávám tomu momentálně tak 1%. Letěli bychom, ale pokud nepoletíme, protože nás z ČR/do A nepustí, nebo pustí ale museli bychom v Portu/na Azorech do karantény, nebo... (dalších podobných možností je řada) a TAP + Ryanair lety nezruší, tak odepíšu skoro 30 kKč.

Pak bych zkusil pojištění k ČSOB Premium kartě, ale kladnému výsledku taky dávám tak 1%.

0 Citovat

Tak tak, a Poláci jsou na tom hůř než my téměř ve všech parametrech...

0 Citovat

Vím že je to za stávající situace věštění z křišťálové koule, ale zajímaly by mě alespoň odhady  - tipy na to, kdy půjde opět volně cestovat do zemí třetího světa (Jižní Amerika, Afrika, Asie) jako v době před koronavirem.

0 Citovat

Doma budete https://archiv.ihned.cz/c1-66750...1LTHwS7_l4

(ale jen, pokud jste zaměstnanci)
0 Citovat

Proky napsal(a):

Tak tak, a Poláci jsou na tom hůř než my téměř ve všech parametrech...

No nevím, máme 3 x více testů na mil.obyvatel a také cca 3 x více případů na mil.obyvatel. Úmrtí máme tedy jen 2 x více/ mil.obyv.( ale zase netuším, jak to oni počítají). Když tak je to plichta, řekla bych.

0 Citovat

@padrino11 ja si naivne verim na JAR v lednu 21, pokud nepropuknou nejake nepokoje. Jasny, spekulace, muze se stat cokoliv, ale za toho trictvrte roku se snad tim naucime zit :)

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Vím že je to za stávající situace věštění z křišťálové koule, ale zajímaly by mě alespoň odhady  - tipy na to, kdy půjde opět volně cestovat do zemí třetího světa (Jižní Amerika, Afrika, Asie) jako v době před koronavirem.

Možná to nebude trvat tak dlouho, pokud se masově přistoupí k tomuto řešení:

https://theweek.com/speedreads-a...passengers


0 Citovat

 

@Sarah

(přidáno 7.4.) Vy nevěříte, že může být v Babišově zájmu držet zavřené hranice co nejdéle? Uvědomte si, že to je to prachsprostý komanč a jen by to ve výsledku posílilo i jeho byznys. Lidi budou sedět doma a utrácet doma, jeho firmy profitují ze všeho od potravinářství po pohonné hmoty.

"Naše země je krásná, potřebuje teď pomoct, pojďme si to tady udělat hezké. Pojďme si naši zemi užít. Nepotřebujeme, aby nám sem nezodpovědní lidé opět zanesli virus, když jsme to tak skvěle zvládli. Nebudeme samozřejmě bránit pracovním cestám s potvrzením zaměstnavatele, ale lidé, kteří vycestují z rozmaru kvůli dovolené, když máme doma tolik hezkých míst a hotelů, které potřebují pomoct, se musí připravit na tvrdou karanténu. Jsem přesvědčený, že to tenhle a příští rok disciplinovaně vydrží a potom si opět budou moct cestovat do zemí, které budeme považovat za bezpečné." - klidně si takový projev dovedu představit a jeho voliči mu budou dojatě plácat.

Sarah napsal(a):


Konspirační teorie level 1000. Doporučuji procházku na čerstvém vzduchu a skleničku kritického myšlení k tomu. 


"Babiš dnes večer na Nově - “Otevření hranic není priorita, protože Češi teď musí utrácet hlavně doma....”


Doufám, že máš pořád dostatek vtipu moji předchozí úvahu na tohle téma opět rozmetat;)

0 Citovat

Tady vůbec nejde o žádného Babiše (a že ho také nemusím). Můžeš otevřít hranice, ale bude ti to na nic, když je neotevřou i ostatní státy a neobnoví se letecká doprava. Já v tomhle nejsem až takový optimista a domnívám se, že se do některých rozvojových zemí nepůjde dostat roky, protože riziko bude pořád vysoké. Nemyslím si, že pokud budou otevřené hranice např. v EU, že by je ČR měla zavřené. Také je otázka budoucnost letecké dopravy. Myslím, že se trh bude konsolidovat, mnoho menších dopravců zanikne a letenky na longhauly znatelně podraží jako důsledek snížení konkurence. Jsem zvědav zda i nadále budou letenky u evropských lowcostů i za 20 euro v akci...

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Možná to nebude trvat tak dlouho, pokud se masově přistoupí k tomuto řešení:

https://theweek.com/speedreads-a...passengers

Tyto rychlotesty moc neřeší viz rozhovor se Soňou Pekovou: https://zpravy.aktualne.cz/domac...47ab5f122/

Mluví se také o rychlotestech, kdy výsledky známe v řádu hodin. To jsou testy na protilátky?

Přesně tak. Nejsou to testy, které by odhalily nakažené bez symptomů nebo ty, kteří se s virem setkali v relativně nedávné době a tudíž si ještě nevytvořili protilátky. Tomu se říká sérologické okno, takový test bude falešně negativní. To může trvat různě dlouhou dobu, ještě nevíme přesně, záleží na imunitním systému nakaženého.

Někteří lidé, kteří mají poškozenou imunitu, si ty protilátky budou vytvářet třeba tři týdny. Stejně tak to může trvat týden. Ale určitě je to ve dnech a týdnech, nikoli hodinách. Protilátkový test je tedy rychlý, levný a vhodný, ne ale pro záchyt nakažených nebo bacilonosičů v populaci.


0 Citovat

@all kolik budete ochotni platit mesicne  za neomezenou permici u Ryanu nebo Wizzu pri upisu rekneme rok az dva? Vykopavam 169€ :)

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Vím že je to za stávající situace věštění z křišťálové koule, ale zajímaly by mě alespoň odhady  - tipy na to, kdy půjde opět volně cestovat do zemí třetího světa (Jižní Amerika, Afrika, Asie) jako v době před koronavirem.

Já bych si tipnul, že některé státy s vysokým podílem turismu na HDP (např. Thajsko s 20%) se budou snažit příjímat turisty podobně rychle jako třeba Řecko, ale s PCR testem ne starším než několik dní. Člověk se může nakazit mezi testem a příjezdem do země, ale za to riziko jim to asi bude stát.

Většina států třetího světa (a zvlášť ty, které teď reagovaly ostře) podle mě nebude chtít riskovat nákazu od turistů do doby, než bude vakcína nebo virus zmutuje do málo nebezpečné varianty.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Já bych si tipnul, že některé státy s vysokým podílem turismu na HDP (např. Thajsko s 20%) se budou snažit příjímat turisty podobně rychle jako třeba Řecko, ale s PCR testem ne starším než několik dní. Člověk se může nakazit mezi testem a příjezdem do země, ale za to riziko jim to asi bude stát..

Země jako je Thajsko se můžou otevírat, jak chtějí, ale stejně jim to bude k ničemu. Lidé budou paranoidní a budou se bát jezdit do zemí třetího světa kvůli kvalitě zdravotnictví. Těch pár odvážných lidí to nevytrhne...

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

 

@Sarah

(přidáno 7.4.) Vy nevěříte, že může být v Babišově zájmu držet zavřené hranice co nejdéle? Uvědomte si, že to je to prachsprostý komanč a jen by to ve výsledku posílilo i jeho byznys. Lidi budou sedět doma a utrácet doma, jeho firmy profitují ze všeho od potravinářství po pohonné hmoty.

"Naše země je krásná, potřebuje teď pomoct, pojďme si to tady udělat hezké. Pojďme si naši zemi užít. Nepotřebujeme, aby nám sem nezodpovědní lidé opět zanesli virus, když jsme to tak skvěle zvládli. Nebudeme samozřejmě bránit pracovním cestám s potvrzením zaměstnavatele, ale lidé, kteří vycestují z rozmaru kvůli dovolené, když máme doma tolik hezkých míst a hotelů, které potřebují pomoct, se musí připravit na tvrdou karanténu. Jsem přesvědčený, že to tenhle a příští rok disciplinovaně vydrží a potom si opět budou moct cestovat do zemí, které budeme považovat za bezpečné." - klidně si takový projev dovedu představit a jeho voliči mu budou dojatě plácat.


"Babiš dnes večer na Nově - “Otevření hranic není priorita, protože Češi teď musí utrácet hlavně doma....”


Doufám, že máš pořád dostatek vtipu moji předchozí úvahu na tohle téma opět rozmetat;)

Musím říct, že po shlédnutí Událostí komentářů, předevčírem na ČT s Babišem, začínám mít strach, co ještě soudruh vymyslí. Tobě velká +1

0