Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

mikir napsal(a):

Ja bych sel i za 20 -)

Mikire neblazni :) ten covid ti leze na mozek. Nech na sebe pracovat ostatni

0 Citovat

Mně už to také leze na mozek, nic pořádně nefunguje a nechci mít vlasy jako Mikir vousy. Udělal jsem si kadeřnický kurz na wikipedii a teď vyzkouším naostro...

https://www.wikihow.cz/Jak-si-os...o-ztracena


0 Citovat

Padrino +1, napiš jak to dopadlo, já tedy nemám odvahu. 

0 Citovat

I když se snažím to už vůbec nesledovat a to ne kvůli strachu, ale kvůli tomu, že prostě těm zprávám a vyjádřením nevěřím, tak tomu prostě nejde uniknout. Nejvíc mě štve, že nám tvdí, jak to bude na x měsíců, kvůli tomu a tomu a přitom se ani neví na co se čeká. Jednou je potřeba větší zamoření, bez toho, aby se vědělo, že tím vznikne imunita. Podruhé se musí čekat na lék/vakcinaci i když nejoptimistejší zprávy mluví o vývoji v řádu měsíců až roků, aby na to přišly zprávy, že vir stejně mutuje, stejně jako chřipka. 

K té vládě, bohužel je to ukázka, kdo k těm volbám chodí a kolik je tady blbů. Vidím to v práci, co jsou lidi schopní řešit za kraviny, nejlíp na nějaké skupině na FB a kolik dalších jim přizvukuje. Pořád jsou to v podstatě ti samí, ale jdou nejvíc slyšet, protože normální člověk by to neřešil, nebo řešil standardně. Komunální politici jim chtějí zavřít pusu a tak jim vyjdou vstříc a tím jen podpoří jejich další úsilí.


Pojetí voleb se mi nejvíc líbilo ve Hvězdné pěchotě /kromě filmu je i kniha/. Aby dostal člověk možnost volit musel si ji zasloužit službou pro stát, aby prokázal, že mu na něm záleží.
0 Citovat

mmksvestky napsal(a): Nejvíc mě štve, že nám tvdí, jak to bude na x měsíců, kvůli tomu a tomu a přitom se ani neví na co se čeká. Jednou je potřeba větší zamoření, bez toho, aby se vědělo, že tím vznikne imunita. Podruhé se musí čekat na lék/vakcinaci i když nejoptimistejší zprávy mluví o vývoji v řádu měsíců až roků, aby na to přišly zprávy, že vir stejně mutuje, stejně jako chřipka.

Možná je to tím, že ti "oni" , nejen u nás ale všude jinde, jsou momentálně v situaci, kterou nelze zachytit grafem na čtverečkovaný papír a jistém bodě prohlásit, že nás už čekají jen samá pozitiva a sociální jistoty .

https://youtu.be/fIWtXWZyv-M

Mimochodem, očekávání jednoduchých odpovědí na složité otázky je právě typickým znakem Zemanových voličů.

0 Citovat

Petr St napsal(a):

Padrino +1, napiš jak to dopadlo, já tedy nemám odvahu. 

Musím říci že to není nic složitého - soustava zrcadel, strojek, pár nástavců a za chvíli je hotovo. Nejdéle mi trval úklid koupelny. Já už to měl opravdu přerostlé a prošedivělé, takže další varianty byla barva, což mi kadeřnice důrazně nedoporučovala a to vůbec nikdy, nebo si natočit kulmou afro...

Pokud si na to někdo netroufá sám a je z Prahy nebo okolí, mohu pomoci. Pouze strojkem, nůžkami to neumím a přelivy nedělám. 

Samozřejmě pro bono.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Mimochodem, očekávání jednoduchých odpovědí na složité otázky je právě typickým znakem Zemanových voličů.

Ovar v dnešním rozhovoru vykládá,že hranice mají být zavřeny ještě rok, jak se ma vydrzet s rouskama a dodrzovat to,ale zároveň ten stejný den obhajuje zabijacku prasete u jiného prasete.Aneb papalasismus jak vysity a absolutní výsměch všem.Samozrejme celá vláda drží hubu.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Mně už to také leze na mozek, nic pořádně nefunguje a nechci mít vlasy jako Mikir vousy. Udělal jsem si kadeřnický kurz na wikipedii a teď vyzkouším naostro...

https://www.wikihow.cz/Jak-si-os...o-ztracena


To ta ikona se proti realu muze jit zahrabat  -)) naposledy jsem se strihal loni na konci ledna  takze uz to bude rok a ctvrt

0 Citovat

Ty informace o případném otevření hranic jsou dnes tak,zítra jinak a pozítří úplně jinak ..

Rád bych si v létě zajel alespoň na Slovensko do Tater a na podzim do maďarských termálů ..

Jedinou "výhodu" v uzavřených hranicích spatřuji,že výplata z práce za poslední dva měsíce zůstává na účtu netknutá ..

..utrácet není za co ..

0 Citovat

Libor napsal(a):

Mikire neblazni :) ten covid ti leze na mozek. Nech na sebe pracovat ostatni

To je fakt  je treba podporit Ryanair at priveze jeste dalsi  letadlo tech chtivych Bulharu a do Nemecka dalsi  Rumuny 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Možná je to tím, že ti "oni" , nejen u nás ale všude jinde, jsou momentálně v situaci, kterou nelze zachytit grafem na čtverečkovaný papír a jistém bodě prohlásit, že nás už čekají jen samá pozitiva a sociální jistoty .

https://youtu.be/fIWtXWZyv-M

Mimochodem, očekávání jednoduchých odpovědí na složité otázky je právě typickým znakem Zemanových voličů.


nečekám jednoduché odpovědi a blbec jsem nevěděl do jaké skupiny patřím, takže ani Zemana ani Ano jsem nevolil.

Nechci po nic slyšet co bude, ale pokud vystoupím na takové pozici, tak bych byl sakra opatrný na vyjádření a navrhovaná řešení.

To že jsou točky co 24 hodin nemůže souviset se sledovaným vývojem a reakcí na zjištěné informace o viru, ale jen politické rozhodnutí (a i to by mělo být podle mě konzistentní aspoň po nějakou dobu).


si myslím , že třeba v Anglii nebyla změna rozhodnutí na vědeckých argumentech, podle kterých se rozhodovali na začátku, ale na náladě ve společnosti ovlivňovanou masmédii (když už zmiňujete "všude jinde") ale samozřejmě je to názor.


Čekal jsem, že stát nařídil opatření, aby se na to připravil. Jenže nic takového nesleduju. Co vím, tak obce/města si spíš pomáhají sami. Stát max distribuuje čínské roušky a masky do soukromých ordinací a to "logickým" stylem, že balení je třeba po 10ks, ale rozdává se 9. Doktoři dostanou testy, ale nikde k tomu návod a školení, jak se s nima zachází. Ti kteří to nakonec nastudují zjistí, že k tomu chybí další potřebné věci atd. atd. Člověk by čekal, že budou dané protokoly pro riziková pracoviště, ale to taky neplatí. V nemocnici jsou testovaní pacienti, co mají nastoupit třeba za 14 dní (takže k ničemu), ale personál ne. Personál jednoho oddělení je pozitivní, testuje se jen toto oddělení, ale že doktoři atd. pracovali i na jiných odděleních už nikdo neřeší. Pracovník oddělení má příznaky a všichni v hrůze čekají, co se bude dělat v případě, že bude pozitivní, místo toho, aby bylo už stanovené, jak bude probíhat provoz, testování atd. atd.. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

To je fakt  je treba podporit Ryanair at priveze jeste dalsi  letadlo tech chtivych Bulharu a do Nemecka dalsi  Rumuny 

Ano, PRÁCE chtivých. Zrovna tvoje komentáře na toto téma jsou učebnicový příklad chucpe .

0 Citovat

mmksvestky napsal(a):  

Nechci po nic slyšet co bude, ale pokud vystoupím na takové pozici, tak bych byl sakra opatrný na vyjádření a navrhovaná řešení.


img-20200419-201807.jpg

0 Citovat

mmksvestky napsal(a):


si myslím , že třeba v Anglii nebyla změna rozhodnutí na vědeckých argumentech, podle kterých se rozhodovali na začátku, ale na náladě ve společnosti ovlivňovanou masmédii (když už zmiňujete "všude jinde") ale samozřejmě je to názor.

Zrovna v Anglii byla změna způsobena tím,že konečně začali poslouchat odborníky,kteří upozorňovali na hrozící nebezpečí epidemie už od ledna a na zoufalou nepřipravenost britského zdravotnického systému a podle kterých se rozhodně na začátku nerozhodovali. Johnson po návratu z 2 týdnů dovolené začal mektat o kolektivní imunitě,poté co ztratil minimálně měsíc nicnedelanim,pak mu ale velmi rychle došlo,že jsou v háji a otočil,nicméně už s křížkem po funuse a teď si to díky němu jeho voliči "uzivaji". To si zase myslím já.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Ten sloupek je skvělý!

0 Citovat

Proky napsal(a):

Ten sloupek je skvělý!

Skvělé to bude, až to pochopí lidé v ČR, ale to se obávám, i vzhledem k početným názorům místní komunity, bohužel nehrozí.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Skvělé to bude, až to pochopí lidé v ČR, ale to se obávám, i vzhledem k početným názorům místní komunity, bohužel nehrozí.

To už je bohužel samozřejmě druhá věc. Já jen měl na mysli (vím, že víš), že je dobře napsaný.

0 Citovat

https://www.youtube.com/watch?v=_0mSi5LPpJw

Racionální názory pro ty, kdo odmítají podlehnout panice. Myslím, že tomu ten pán aspoň trošku rozumí.

0 Citovat

Petr 76: Za bernou minci noviny z holdingu? Jako driv jsem je cetl ale dnes je to skoro stranicky tisk. A jinak cely clanek podle me pouziva jeden obrovsky argumentacni klam - predklada falesne dilema a ignoruje celou skalu jinych moznosti.

Ale to uz je mozna mimo tema tehle diskuze.


0 Citovat

cestik napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=_0mSi5LPpJw

Racionální názory pro ty, kdo odmítají podlehnout panice. Myslím, že tomu ten pán aspoň trošku rozumí.


+1

A dala by se použít věta z toho sloupku. "Vědecký pohled na svět společnost nesnese".


0 Citovat

eremi napsal(a):

Ovar v dnešním rozhovoru vykládá,že hranice mají být zavřeny ještě rok, jak se ma vydrzet s rouskama a dodrzovat to,ale zároveň ten stejný den obhajuje zabijacku prasete u jiného prasete.Aneb papalasismus jak vysity a absolutní výsměch všem.Samozrejme celá vláda drží hubu.


Vojtěch na něho poslal zlínskou hygienu...
0 Citovat

tramin napsal(a):


Vojtěch na něho poslal zlínskou hygienu...

Ano tak zní titulek na novinkách.2 dny poté a i v článku je,že s hygienou v tomto směru "komunikoval".Navíc hygiena má povinnost to šetřit ex offo. Ale to už je hodně off topic :)

0 Citovat

https://www.vitalia.cz/clanky/ne...-internetu

aneb jak si někteří z nás nadšeně ubližují.

0 Citovat

doctorex napsal(a):

Petr 76: Za bernou minci noviny z holdingu?

Prezentují názor se kterým do značné míry souzním, od někoho, kdo dokáže formulovat myšlenku lépe než já. To ale nijak nevylučuje polemiku s daným názorem. 

Mmch. Zvěřina byl v LN dávno před Babišem a kupuju jen sobotní vydání, kde je ve víkendové Orientaci trošku náročnější čtení.  A Zvěřina není Lékó.

0 Citovat

Kdo zůstal v MF Dnes po koupi Babišem, tak má podíl viny. I kdyby psal nestranně nebo o sportu či technice - pomáhá tak budovat falešný dojem, že nejde o stranický plátek. 

0