Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

@Libor_S: J samozřejmě třeba pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Ale některé návrhy soudružky Maláčové typu aby podpora byla (byť dočasně) vyšší než minimální mzda atd. jsou šílené. To, že se vždycky blíží nějaké volby a strany se podle toho neustále chovají a nabízejí líbivá a snadná a řešení je smutná realita.

Tady https://sos.smartwings.com/ jsou pro zajímavost z pohledu Smartwings důvody pro pomoc (důvody pro záchranu by dokázala najít a sepsat předpokládám každá firma více postižená koronavirem).

0 Citovat

Navážu na několik týdnů starý příspěvek o fotoknihách. Už můžu porovnávat:

- 24print: měkké desky, A4, 24 stran (tehdy) za 199 Kč. O víkendu jsem naklikal 4 ks a ve středu jsem si je už vyzvedával v zásilkovně. Vše pečlivě zabalené, aby se nic neomačkalo. Webová aplikace, kde se to nahrává, ale na pěst a náhodně mizí fotky na prvních stránkách.

- MCL (zdejší doporučení): tvrdé desky, A4, 32-120 stran za 249 až 549 Kč přes Slevomat.

  •  Mají desktopovou aplikaci. Žádné fotky v ní nemizí. Ale než se stáhne, nainstaluje a poprvé spustí, tak to trvá přes půlhodiny navzdory SSDčku a stomegabitu. On ten program má přes 700 MB.
  • 12.5. jsem odeslal objednávku, vložil vouchery, vybral jako metodu doručení Zásilkovnu s platbou poštovného předem,
  • zpracování, vytisknutí a doručení objednávky trvalo do včerejška (22.5.)
  • ještě se jim moje platby vč. variabilního symbolu správně nespárovala a musel jsem je upomínat - zajímavý, že poté jsem viděl možnost zaplatit online, co jsem předtím marně hledal (ve výsledku to natáhlo proces jen o jeden den).
  • přišlo zabalené v jedné vrstvě kartonu a ačkoliv balíček nebyl poškozený, fotoknihy mají omačkané rohy. Fotoknihy jen ve slabé folii. Ty od 24print byly ještě navíc v bublinkové fólii.
  • vzal jsem 1x 80 stran a 1x 120 stran. Ta větší má problém s vazbou - odhadem cca 100 stran vyčnívalo nad hřbet. Šlo to zasunout dozadu, ale něco mi říká, že taková vazba moc dlouho nevydrží. Jinak tisk je pěkný, gramáž stránek pořádná. Usazení fotek odpovídá tomu, co bylo v editoru a ani elementy na okrajích nevypadly z tisku.
Ještě mi zbývá pár fotoknih k udělání a další asi opět budu brát navzdory výše uvedenému od MCL. Ono u 24 print už skončila akce a teď fotokniha stojí normálních 399 Kč.

0 Citovat

Jsem v pokušení ohledně jejich kroužkové vazby: a) je nejen levnější, ale taky b) by nemělo hrozit jejich samovolné rozlepení. Měl ji někdo už osobně v ruce - jsou aspoň desky z tvrdšího papíru?

0 Citovat

Michale, to mě tedy mrzí, že jsi ty MCL knihy nedostal ve stoprocentní kvalitě. A překvapuje mě to - já jen letos jich mám od nich pět, všechny v rozsahu 120 - 150 stran a naprosto bez vady, řekl bych. Omačkané rohy nemůžu posoudit, protože vždy vyzvedávám osobně, ještě zatepla, a že by něco vyčnívalo nad hřbet... to vůbec. Vazba mi všude minimálně o milimetr přesahuje stránky. Objednávám vždy typ H18, neměls nějaký jiný s jiným způsobem vazby třeba? A za ty roky (od první u nich) se mi ještě žádná nerozlepila. S kroužkovou vazbou zkušenost nemám, já totiž na každé dvojstránce mám nějakou fotku jako pozadí přes obě stránky, takže mezera mezi nimi by mi vadila, to už spíš překousnu, že se trochu překrývá střed.

0 Citovat

Objednáváno bylo H17 a H18 podle voucherů. Kvalita tisku OK. Zpracování tak na trojku (školní známkování). 

0 Citovat

Zajímavý článek, jen nedovedu laicky posoudit ten konec, nicméně čísla to potvrzují...

https://thegeopolitics.com/why-s...cspcrm4xUE

0 Citovat

cali napsal(a):

Zajímavý článek, jen nedovedu laicky posoudit ten konec, nicméně čísla to potvrzují...

https://thegeopolitics.com/why-s...cspcrm4xUE


Pokud budeme brát standardy vykazování za rovnocenné všude na světě a oficiální čísla za stejně validní a věrohodná, tak se ve statistikách dají najít úžasné věci. Například irácký a saudskoarabský zázrak vs. kuvajtská a emirátská katastrofa. Ruský a běloruský zázrak, čínské statistiky, atd. atp. 

0 Citovat

Tohle vlákno bych doporučil konzervovat. Výroky některých zdejších štamgastů z března působí nyní, když se svět vrací do normálu, ještě o něco bizarněji :) A to, že defilovali ve vlákně s názvem "zachovejte paniku", se zapíše do zlatého fondu českých cestovatelských diskuzí.

0 Citovat

@Coinneach: Jaké výroky myslíš? Asi ty své, ne? Já jsem v tomto vlákně 13.3. zmínil červen, jako možný konec, když to dobře dopadne:


    Mel napsal(a):

    jako co už se musí stát, abychom si na dva týdny odpustili cestovatelské choutky a sedli doma na zadek??

    Jinak profesor Prymula je skutečný odborník na epidemiologii (jsem z oboru) a věřím, že ví, co dělá, a věřím, že to umí i bezpečnostní radě vysvětlit....


Souhlas, ale 2 týdny to rozhodně nebudou (takový optimistický předpoklad překvapuje od člověka z oboru). Asi bychom mohli být rádi za ukončení pandemie někdy v červnu, jak jsem zaznamenal nějaké odhady, ale tady odborník mluví o srpnu: https://video.aktualne.cz/dvtv/n...f6b220ee8/

Uvolnění zákazů bude asi postupné a datum konce zákazu cestování nikdo netuší, ale na Číně, která navíc bojuje s virem mnohem účinněji než většina světa, je jasně vidět, že to ani za 7 týdnů od uzavření Wuchanu nekončí (když se bere jen provincie Hubei a ne vliv zbytku světa). V mnoha silně zasažených zemích se zatím rázná opatření neprovádí, takže za 7 týdnů se dá těžko čekat aspoň stabilizace jako je ve Wuhanu dnes.

https://www.cestujlevne.com/disk...ply=111658

Když se Andrea_Pernik ptala na treky v ČR s tím, že by raději šla v červnu po cestě SNP na Slovensku, napsal jsem někdy v dubnu, že v červnu už bude Slovensko nejspíš otevřené (to tak do dnešního rána úplně nevypadalo).

Psal jsem v březnu, že Švédové dělají chybu. A ejhle zrovna dnes to poprvé hlavní epidemiolog přiznal:

https://www.tyden.cz/rubriky/zah...44564.html

Na začátku března psal lma po příletu do Španělska, že se tam nic neděje a dělal si z obav z koronaviru srandu. Já jsem si spočítal, že jsou jen asi 10 dní za Itálií a varoval jsem ho. On pořád odporoval, ale za pár dní byl rád, že stihl odjet do Portugalska.

Zkrátka mám dojem, že jsem budoucí události odhadl celkem přesně. Myslím, že i eremi a další, co psali podobně jako já, to viděli v březnu zhruba stejně. Asi koncem dubna jsem se nechal přesvědčit většinovým názorem odborníků, že bude téměř jistě druhá vlna, ale v posledních týdnech to vidím na max. lokální problémy typu Darkov.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Tohle vlákno bych doporučil konzervovat. Výroky některých zdejších štamgastů z března působí nyní, když se svět vrací do normálu, ještě o něco bizarněji :) A to, že defilovali ve vlákně s názvem "zachovejte paniku", se zapíše do zlatého fondu českých cestovatelských diskuzí.

Hochu, ty už se nech vyšetřit. Svět se vrací k normálu proto,že se ta situace zvládla díky přijatým opatřením,tedy aspoň u nás a v okolních zemích (kde třeba Polsko je stále zakonzervovano a Slovensko se stále otvírá velmi pomalu). Celý svět se více méně rozhodl přijmout striktní opatření a ty výjimky jako Švédsko už nyní připouští,že ten jejich přístup nebyl nejlepší možný.

A to,ze uz ted muzeme mit pocit,ze se nic moc nedelo je vlastně dobrá zpráva a důsledek toho,že se situace zvládla.  Je samozřejmě k diskuzi,zda musely být restrikce tak přísne a které jo a které ne,ale po bitvě je každý generál.

Venuj se tomu,co zvládáš,tedy vkládání vitezoslavnych zpráv z idnes o otvírání tech kterych hranic,bude to pro všechny lepší. Já na ty tvoje prispevky už ignoroval,ale tohle už jsem nedal.

Jinak mimochodem,když už jsme u toho,Rakousko od čtvrtka free asi tak,pokud se nic nezmění,že do 15.6. při návratu do CR povinný test,takže opravdu free.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Tohle vlákno bych doporučil konzervovat. Výroky některých zdejších štamgastů z března působí nyní, když se svět vrací do normálu, ještě o něco bizarněji :) A to, že defilovali ve vlákně s názvem "zachovejte paniku", se zapíše do zlatého fondu českých cestovatelských diskuzí.

Souhlasím. Obzvlášť tvůj výrok o tom, že vládní opatření = nový komunismus. Ale tak každé fórum potřebuje svého šaška a mikir už se uklidnil, takže gratuluju :)

0 Citovat

Prorok Eremi: "ta část lidí, která v červnu na dovolenou bude chtít jet, tak maximálně tady v ČR." :D

Těch perel bylo samozřejmě více. 

0 Citovat

To máš pravdu, tvoje příspěvky jsou často jedna perla za druhou.

Jinak nevím ze kdy je ta citace, ale určitě nějakej měsíc zpět to bude a je červen a na dovolenou reálně můžeš jet bez omezení v podobě testu po návratu od zítřka na Slovensko, to je asi tak vše...

Dal jsem si tu práci a našel jsem, že jsem psal např.:

16.3. "Reálně normální moznost cestování si myslím,že bude cerven/červenec."

1.4. "Logicky už jen z toho, že vrchol epidemie se třeba u nás čeká v druhé polovině, případně konce dubna, určitě neotevřou hranice dřív a můj tip je, že to může být někdy koncem května nebo v červnu, pokud se něco nezvrtne a s ohledem na situaci v Evropě."

Takže když už musíš někde plácat, tak se realizuj v tom "svém" vlákně s výkřiky kdo co kde otevřel.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Tohle vlákno bych doporučil konzervovat. Výroky některých zdejších štamgastů z března působí nyní, když se svět vrací do normálu, ještě o něco bizarněji :) A to, že defilovali ve vlákně s názvem "zachovejte paniku", se zapíše do zlatého fondu českých cestovatelských diskuzí.


Svět se vrací do normálu? Aha. Asi by to chtělo trochu rozhled i za hranicemi Evropy

0 Citovat

V Anglii tu povinnou karanténu po příletu zrušili nebo ponechali? 28.6. měli rozhodovat o jejím zrušení/ponechání, ale zatím se podle oficiálních webů zdá, že zůstává...

0 Citovat

Měla by být zrušena po 6.7. Resp. v tohle datum by měl být zveřejněn seznam zemí, pro které bude karanténa zrušena.

0 Citovat

V tom případě mám starší info, kde se psalo ještě o 28.6. Původně to zavedli na tři týdny a tehdy to mělo končit.

0 Citovat

Je to tak, datum posouvali, tak uvidíme, jestli ho toho 6.7. znovu posunou... Tady by to snad měli aktualizovat: https://www.gov.uk/uk-border-control

0 Citovat

Okej, třeba mi ještě Ryanair ten PRG-LPL-PRG na 3.-6.7. zruší sám, ale moc tomu nevěřím :D  Ale už ani teoreticky nemusím přemýšlet nad tím, že bych tam letěl.

0 Citovat

Ve zprávách na ČT1 tvrdili, že kvůli Kurviné nás Rakousko přebarvilo na oranžovou. Zatím na jejich online semaforu změnu nevidím. https://www.oeamtc.at/thema/reis...s-36904404

0 Citovat

V jakých zprávách? Já měl CT1 pustene a nic takového neslyšel... 

0 Citovat

Bylo to po 18:00.

0 Citovat

I tak jsem nenašel 🤷🏻‍♂️, no uvidíme, ale moc se mi to nezdá. Jestli budem muset mít do Rakouska test, byla by to všude zpráva dne. 

0 Citovat

Nebo jsem jen měl prorocké slyšiny 😁

//kurnik, já to v tom mobilu poctivě vydatluji a pak mi to opraví na nějakou koninu

0 Citovat

transit na letiště v rámci přestupu na hlaváku by měl být i tak ale stále v poho ne ? :D 

0