Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Taky jsem nikde nenašla.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Nebo jsem jen měl prorocké slyším 😁

Já to taky slyšela. Bylo to v reportáži o kempech na Lipně, že nějací Rakušáci zrušili pobyt, protože jsme byli kvůli Moravskoslezskému kraji přesunuti do oranžové.

0 Citovat

Supr, dík za navedeni (u kempu na Lipne mě to nenapadlo hledat)... fakt to zaznělo 🤷🏻‍♂️

0 Citovat

Tak snad by to mělo někde být uvedeno oficiálně...je teda možné, že to bude až od pondělí, u nás se taky semafor aktualizuje jednou týdně. 

0 Citovat

Že by problém při cestě do Chorvatska? 

https://www.total-slovenia-news....NKqE40TlWg

0 Citovat

Já se dneska ze Slovinska vrátil a jsem teda rád, že to proběhlo relativně bez problému. Předtím jsem pár dní pobýval v Rakousku a nadhodím aspoň pár posřehů.

Slovinci celou situaci berou mnohem vážněji než Rakušáci. V Rakousku bych vlastně ani nepoznal, že se něco děje, akorát na lanovce na Dachstein byla povinná rouška. Jinak se nenosí nikde a všechno funguje bez omezení.

Ve Slovinsku se nosí roušky ve všech vnitřních prostorách. Hotel jel na půl kapacity, vypnutej wellness, snídaně omezené a pouze servírované. Z Rakouska fungují pouze tři přechody a před tunelem Karavanky se každý den tvoří mnohahodinové kolony. Já ráno kolem osmé ještě projel vpohodě, ale kolem 11:00 už každý den hlásili, že to je na 3-4 hodiny. Dneska ve 12:00 stála kolona hodně kilometrů ještě před tunelem, do kterého je regulovaný vjezd. Na slovinské straně je to svedeno do jednoho pruhu, kde je kontrola dokladů atd..

0 Citovat

Škoda, že v tom článku není nic o tom, když chce člověk Slovinskem pouze projet. No ale tak kdyžtak to Maďarsko jistí.

0 Citovat

Dnes jsem četla, že průjezd by měl být možný nejkratší cestou a bez zastávek s výjimkou tankování a toalety.

0 Citovat

My měli do Slovinska odjíždět za pár dní, všechno je do detailů naplánováno. Původně jsme měli zítra odlítat na Azory, to bylo už dávno stornováno, jako varianta B vzniklo Slovinsko, z kterého možná/pravděpodobně taky nic nebude. Cestovat v dnešní době je trochu adrenalin...

0 Citovat

V posledním nařízení vlády je napsáno (podle google translate) :

Mezi výjimky pro vstup bez karantény v článku 10 byl přidán nový bod 16. Karanténa se neukládá státním příslušníkům zemí pocházejících ze zemí na seznamu bezpečných zemí, které byly na seznamu bezpečných zemí v době rezervace a které v té době zařídily ubytování ve Slovinské republice , a to i v případě, že byly ze seznamu bezpečných zemí odstraněny.


Takže pokud jste měli rezervované ubytko už, vstoupit do Slovinska můžete. 

0 Citovat

Hadam aj nas premier bude konat rozumne a presunie nasich zapadnych susedov na cervenu listinu.

Hzs v tatrach aspon nebude mat kopec problemov s bielymi ponozkami v sandaloch :)

0 Citovat

@danny: Uvidím jak se to vykrystalizuje. 2 ubyt. máme rezervovaná od půlky tohoto týdne, to by mělo OK. Počáteční etapa naší cesty je ale zatím ne 100% jasná, tu jsem teprve plánoval doladit - a to může být problém. Musíme počkat jak to finálně Slovinci vymyslí...

0 Citovat

@baca12: já nosím zásadně černé ponožky v sandálech. To by mohla být polehčující okolnost, že? ;-)

0 Citovat

@divan

Je už finálně vymyšleno: https://www.gov.si/novice/2020-0...anja-meje/

0 Citovat

@danny:  podle toho nařízení musíme mít negativní test ne starší 36 hodin... Což znamená, že Slovinsko rušíme :-(. Pokud se to nařízení ještě nezmění náhodou, čemuž moc nevěřím.

EDIT: „Od dnešní půlnoci platí omezení pro občany, kteří jedou do Slovinska na dovolenou. Musí se prokázat rezervovaným ubytováním a doložit negativní test na covid-19. To platí již od dnešní půlnoci. V opačném případě musí na 14 dní do karantény,“ vysvětlil Petříček.

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_chtl

0 Citovat

Má tu někdo zkušenost s cestou do Chorvatska bez zarezervovaného ubytování se spaním v autě? Je vůbec možné se tam takto dostat? Ve formuláři, který se musí vyplňovat je pouze možnost s potvrzením o ubytování na každou noc. Kontrolují to? Díky!  

0 Citovat

Pokud vím, tak je v Chorvatsku spaní v autě a volné kempování zakázané i v normálním stavu.

0 Citovat

@ Jarda 

vratil jsem se o stranku zpet kde me zminujes  ze jsem se uklidnil  a zastanu se trosku Coinneacha ,,,, zdanlive jsem se uklidnil ,nakonec jsem flegmos  celou dobu co sem chodim ,ale nazory nemenim a od zacatku co jsem v breznu uz musel odletet z CR na irsky pas ,protoze uz platily  opatreni ,ktere pozdeji byly napadnuty a zruseny  soudni cestou, jsem to videl jinak a  treba rousku jsem mel poprve a naposledy , kdyz jsem jel busem na letiste  a nemel jsem ji pak ani v letadle ,ani pak na Stanstedu, , kde jsem mel prestup  a pak v Corku na letisti jsem  jen vyfasoval letak o krantene  ,jak se pozdeji ukazalo , pravne  nepodlozene a nevymahatelne ,,( ted uz asi zmeneno )

Az pozdeji zacalo Irsko blbnout a  zakazalo pohyb  na  2km od domu, pak na 5 km a pak nak 20 km a tepreve  od 29.6, je mozny pohyb  po celem Irsku , ovsem s tim , ze se  mezinarodni lety  nedoporucuji  a zatim do 9.7. je povinnost vyplnit nejaky pamflet kde se to hemzi tucnyma pokutama  a  vyhruzkama vezeni

Pricemz po celou dobu zustaly zachovany  lety do UK  a  ja jako Ir nemusim mit do UK karantenu  ,kterou Anglicani nesmyslne zavedli v dobe,  kdy uz  ostatni zeme zacaly s uvolnovanim

Nejen tedy , ze jsem od pocatku cely COVID-19 zlehcoval  a videl vse jinak ,ale vnimal jsem napriklad to ze Prymulu jsem od zacatku  vnimal negativne o Madarovi jsem si na pocatku myslel  ze je rozumny,  ale jak se dostal k moci tak otocil  a zacal prosazovat nesmysly  ..tedy nesmysly z meho  pohledu ,ja na rozdil od jinych opacny nazor neodsuzuju

Ale soucasne uvolnovani vidim jednoznacne jako komercni zalezitost ..a naprosty chaos ,,.. Ryanair napriklad krome letu do UK zacal provozovat uz v cervnu jak Spanelsko ,tak Italii , ovsem CR az  od cervence   a co si myslet o slibech Recka a pak najednou testujou pulku letadla , Slovinsko ted  to same 

Proc  ?  A kolik ze to je nakazenych  na severu Moravy  ,(,pocet  nakazenych na  100000 obyvatel ??? )  Smesne cislo , tech nakazenych  pri prepoctu na procenta ,.....

A ty stale stupidni cisla o poctu nakazenych .poctu umrti....No comment !

Uprimne kdyz jsem odletal v  te druhe pulce brezna  netusil jsem ze  na velikonoce v dubnu  nikam nepoletim ,,,napred jsem  to chtel  lamat pres koleno ,pak jsem si rikal dobra tak v kvetnu ,, tam jsem si rekl  dobre  jsou blbi  a  necham to na cerven ,, slo to pak v te druhe pulce pres Amsterdam ... ale nejsem milionar abych  podporoval  letecke spolecnosti... stejne mam problem koupil jsem na cervenec Lufthansu pres Nemecko a  zrusili mi to ,, tak to je opet na Ryanairu ,,, a jsem na to zvedavy  ...

Letim pristi tyden a uprimne mam obavy ze silencu za 14 dnu, az se budu vracet  co  za nesmysly muzou vymyslet ... Dovolenou  vzhledem k tomu co vidim jak k tomu pristupuji v Recku  planujeme na zari  ,,Rikal jsem si ze Rhodos ,nebo treba  Kretu ...ale za soucasneho stavu  to treba  posuneme na driv a klidne dame Chorvatsko ..  na pozdeji  si rikam  ze by mohl byt Kypr ... Pochopitelne i nase oblibene Kanary ,,,,

V podstate  je skoda  ze se nam to s zenou nehodi ted , kdy bude asi vic prazdno ,protoze straspytlove a hysterici  nikam nepoleti

Ja sam nechci letetet ne pro nejake obavy ,ale protoze nechci ani test ani karantenu... a myslim , ze ty opatreni  jsou  s financnich  zajmu  tech zemi co  nejake omezeni zavadeji ,, Otevrel bych celou Evropu bez omezeni  uz davno .!!..

0 Citovat

Mozno to tak vyjednal nas Igor :)

0 Citovat

divan napsal(a):

My měli do Slovinska odjíždět za pár dní, všechno je do detailů naplánováno. Původně jsme měli zítra odlítat na Azory, to bylo už dávno stornováno, jako varianta B vzniklo Slovinsko, z kterého možná/pravděpodobně taky nic nebude. Cestovat v dnešní době je trochu adrenalin...

To je teda pešek! My jsme Madeiru nezrušili, jen velmi krkolomně přeházeli a odlétáme ve čtvrtek z Frankfurtu. Do té doby se to může ještě 100x změnit, takže dokud se nebudu houpat v houpací sítí tam, tak tomu neuvěřím :-)

0 Citovat

"Čeští občané mají kromě Slovinska omezen vstup také do Lotyšska. Po příjezdu bude povinná karanténa, testem ji nelze nahradit, uvedlo ministerstvo zahraničí. "


via ČT24

0 Citovat

A také do Estonska... https://vm.ee/et/teave-riikide-j...aabujatele

0 Citovat

Takže za chvilku je i Litva :-(

0 Citovat

Uz je i Kypr ,,, asi bude treba zacit hledat varianty jak s tim vyjebat  ,to se slusne napsat neda ,,,,vsude stejni

0 Citovat

Dobré by bolo s tým vyjebat a chytiť koronu:))

0