Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

A to tam letět musíte, nebo chcete?

Letenky, které jsme minulou sobotu koupili do Boloni za 3650 Kč jsou nyní za 8926 Kč. Nepřijde mi to jako zlevnění. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jsem zvědavý. V sobotu Praha-Neapol 😁 Zatím sjíždím La Repubblicu. Nakažený je už hlášen i z Lazia. 


Před týdnem jsem se odtud vrátil a po příletu do Neapole nám všem změřili teplotu. 

Takže opatrně s obyčejnou horečkou, aby nebylo zdržování. 

0 Citovat

Pri rychlosti s akou sa to v Taliansku siri je len otazka casu, kedy sa budu letenky vo velkom stornovat, nie to este nakupovat :D


0 Citovat

Roman Trach napsal(a):


Před týdnem jsem se odtud vrátil a po příletu do Neapole nám všem změřili teplotu. 

Takže opatrně s obyčejnou horečkou, aby nebylo zdržování. 

To je přesně to, z čeho mám při cestování mnohem větší strach než z koronaviru samotného 😁

0 Citovat

No ja mam taky dojem ze uz je podozrivy kazdy kto trochu zakasle,a nedajboze ma trochu zvysenu teplotu.

0 Citovat

Na tabletu my při check in naběhl link - informace o uzavřených letištích z důvodu Koronaviru.

Zadáte departures - arrives a napíše to zda je let OK.

Na compu to nemůžu najít.


screen-app.png

0 Citovat

Tady: https://www.ryanair.com/ie/en/tr...ine_en_app

0 Citovat

Podívejte se na to pragmaticky - lidé jsou přemnožení a pandemie je řešení jak si s tím planeta umí poradit. 

0 Citovat

Myslíte si ,že v případě rušení letů(pokud by k tomu vůbec došlo) budou letecké solečnosti vracet ceny ,za již předem koupené letenky? Asi těžko co?

0 Citovat

Pokud vás letecká společnost nedopraví na domluvené místo, tak samozřejmě musí vrátit peníze. Když to je vyšší moc, tak ale žádnou jinou kompenzaci člověk nedostane. 

0 Citovat

Tohle se uhraje na vyšší moc. Dle mého tady to bude velký boj s kompenzaci, ale za toto nemůže aerolinka. Něco jako v USA prostě sněhová bouře několik dní a ležíš na letišti několik dní a čekáš a čekáš na svůj let. 

Pokud budou aerolinky rušit lety, tak dle mého budou vracet peníze za letenky maximálně. Ale kdo ví, jak celá situace dopadne. V horizontu několika dní se uvidí, jak moc se to rozleze po Evropě. 

0 Citovat

Cenu za letenku vrátí, jak píše tmx, ale nečekejte žádnou vstřícnost do doby, než jim úřady zavřou letiště. Dnes jsem zkusil poprosit easyJet o přebookování zdarma letenky Neapol - Benátky - Praha na jejich přímý let z Neapole do Prahy ten samý den. Při všemožné argumentaci o nedoporučování cestování minsiterstvem zahraničních věcí do této oblasti apod. bez úspěchu. Jasně, přebookujeme za poplatek a rozdíl ceny, tzn. asi pětinásobek původní ceny letenky. Samozřejmě vím, že to tak mají v podmínkách a v tuto chvíli je jen jejich věc, jak budou vstřícní.



0 Citovat

...to třeba v Ománu sultán nařídí a letecké společnosti budou muset poslechnout:)


https://timesofoman.com/article/...ng-in-Oman


0 Citovat

Mám letět v sobotu z Vídně přes Madrid do Mexica a dál San José. Trochu mi dělá hlavu Madrid. Jinak si myslím, že by to mělo klapnout. Otázka je jak to bude vypadat za tři týdny při návratu. 

0 Citovat

Josef napsal(a):

Mám letět v sobotu z Vídně přes Madrid do Mexica a dál San José. Trochu mi dělá hlavu Madrid. Jinak si myslím, že by to mělo klapnout. Otázka je jak to bude vypadat za tři týdny při návratu. 

Spanelsko ma aktualne pouze 3 pripady, pricemz vsechny jsou na ostrovech (1 Kanary, 2 Baleary), v jakem smyslu by Madrid mel byt problem? :)
0 Citovat

Ahoj, na pátek 28.2. máme zakoupené letenky do Říma a vůbec nevíme, zda to nestornujeme.O situaci v Římě nikdo konkrétně nemluví.Ale ubytování nemělo absolutně zájem nám změnit termín ubytování s tím, že Řím nemá zatím vůbec stejnou situace jako sever.

0 Citovat

Petra napsal(a):

Ahoj, na pátek 28.2. máme zakoupené letenky do Říma a vůbec nevíme, zda to nestornujeme.O situaci v Římě nikdo konkrétně nemluví.Ale ubytování nemělo absolutně zájem nám změnit termín ubytování s tím, že Řím nemá zatím vůbec stejnou situace jako sever.


Petro, já mám letět ve čtvrtek do Pisy, odkud je to do postižených oblastí relativně kousek. Jsem smířený, že nikdo nevrátí vůbec nic...nedá se nic dělat.

0 Citovat

Dobrý den,


Na 20.3-23.3 mám zaplacené ubytování přímo v Benátkách přes airbnb a letenky u ryanairu......Je zde nějaká možnost že dostanu něco zpátky? Kdyby paní na ubytování byla normální a neuklidňovala mě, že město je bezpečné mám přijet a užívat si Benátky a nechodit mezi davy lidí, zrušil jsem jí to a letenky přebookoval třeba do Barcelony.
Nicméně mám obavy že nepochodím, velvyslanectví mi po telefonu také řeklo, abych nikam nejezdil.


Děkuji

0 Citovat

Tak možná v tomhle datu bude uzavřená celá IT, možná nic...

Taky máme v příštím měsíci dvě cesty a uvidím podle aktuální situace.

Stejně nezabráníš když se během tvého pobytu rozhodne město uzavřít nějaký capo di tutti capi.

Jediná prevence je nejet. Kompenzace nehrozí, o vrácení můžeš požádat. Byl bych ale skeptický.

0 Citovat

Řeším to už s podporou airbnb, kdyby mi nějak vyhověli a kredit jsem použil na jiné ubytování tak by mi to stačilo.

Ještě v sobotu dopoledne jsem doplácel za zavazadla a neděle bum, pondělí bum chaos panika a kupoval jsem to zbytečně  :-/

0 Citovat

Ať si to každý přebere podle svého, já jsem všechny cesty zrušil. Možná zbytečná panika, možná ne, to je právě to oč tu běží. Víme úplné houbeles. Ale nebudu píchat do vosiho hnízda a čekat co se stane. 

0 Citovat

On je také risk, že někde uvízneš - aerolinka ti sice vrátí část peněz za letenku, ale to ti zdaleka nebude na návrat zpět stačit a to nemluvím ani o nějaké povinné karanténě...

0 Citovat

Kolega se vcera vratil ,byl tyden v severni italii, zatim se citi fajn, ale lidi pozor, linka Metra  C a Praha4  uz muze byt rizikova. Jestli tento tyden a pristi cestujete rano/vecer metrem, a pracujete u nas v korporaci, tak opatrne :-)

0 Citovat

já mám Benátky 1. týden v březnu, ale kašlu to. Stejně jsou všechny památky minimálně do 1. března zavřené a podle mého to protáhnou. :-(

0 Citovat

Tak já přihodím svoje :) Za 25 dní bych měl letět z Vídně do Bergáma. Z tama vlakem kolem jezera Como do Tirána a dále Berninou Expres do Churu.  Následující den potom z Buchsu zpět vlakem do Vídně.

Všechno koupene, zaplacene. Dávám tomu zatím tak 50/50.

0