Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

My máme na příští víkend letenky do Milána, rozlučka se svobodou. Rada účastníků už se usnesla,že zrušíme, ani ne tak kvůli strachu z viru, spíš že vše asi bude zavřené a hlavně obava před karanténou, která by tím pádem zrušila i svatbu :D Taky zatím moc nevěřím tomu, že by aerolinky ochotně vracely peníze za letenky..

0 Citovat

U podobných epidemií platí pravidlo, že než se vyvine sérum, tak už není žádný pacient. Něco jako lepší péče tady moc nefunguje, silný organismus přežije, oslabený ne. Je to otázka evoluce.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

....silný organismus přežije, oslabený ne. Je to otázka evoluce.

No, u poslední velké smrtící pandemie, španělské chřipky, to bylo naopak. Čím měl jedinec silnější imunitní systém, čím byl zdravější a silnější, tak pro něj byla víc smrtící.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Vy jste tady pekni straspytlove. Cim driv to chytnete tim vetsi sance na lepsi peci nez se to rizsiri. A ze se to rizsiri na to vemte jed. Az budou infikovany miliony tak uz zadna pece nebude. Bud to clovek da sam doma nebo ne. 


Jak říkám, každý ať si to přebere sám. Já tomu naproti nepůjdu. 

0 Citovat

https://www.idnes.cz/ekonomika/d...prava_svob

0 Citovat

Tenerife, hotel,   https://zpravy.aktualne.cz/zahra...47ab5f122/

0 Citovat

@moderátor (pokud tu nějaký je): nešlo by všechny diskuse o koronaviru sloučit do jedné? Nějak jich tu přibývá, už jsou tu minimálně tři.

0 Citovat

Uz  maji prvni pripad i v Rakousku, Italy import ...https://www.novinky.cz/zahranicn...o-40314588

0 Citovat

zdravím, je nějaká šance, že nám letecká společnost vrátí peníze za letenky do Ženevy, když už tam mají potvrzený případ nakažení coronavirem? Lze se na to nějak odvolávat v žádosti i storno a refundaci? Letět máme za 14 dnů, navíc na autosalon, kde budou mraky lidí...děkuji za odpověď.

0 Citovat

Ne

0 Citovat

Žádná. Leda by aerolinky let zrušily samy - ať už z vlastní vůle nebo nařízením příslušných úřadů. 

0 Citovat

Pokud by se jednalo o jeden případ, navíc z oblasti cca 350 km od Ženevy, tak Vám zcela jistě peníze nikdo nevrátí. Situace se ale může změnit, je možné, že za 14 dní nebudeme moct cestovat nikdo nikam. Sledujte zprávy a nepanikařte. 

0 Citovat

Druid napsal(a):

Spanelsko ma aktualne pouze 3 pripady, pricemz vsechny jsou na ostrovech (1 Kanary, 2 Baleary), v jakem smyslu by Madrid mel byt problem? :)

Problém je v tom, že do Madridu proudí cestující ze severu  Itálie a neexistuje zatím žádné bezpečnostní opatření, ani to minimální změření teploty. Prostě se tváří, jako že nic. Upozorňují na to na twitru sami cestující.

Osobně jsem se rozhodl pro storno. 

aeropuerto Madrid coronavirus

0 Citovat

Mám letět v pondělí na Tenerife (Los Cristianos)... Co myslíte, letěli byste nebo ne? Jediné čeho se bojím sou případné karantény buď na místě nebo po příletu zpět do ČR... Nechci aby mi někdo bral krev a držel mě 14 dní pod zámkem!

0 Citovat

To, že by všichni Češi, kteří se vracejí z Kanárských ostrovů šli do karantény je vyloučené, na to jednoduše nejsou kapacity. 

0 Citovat

No to se vsaď, že by byli kapacity :) Víš co dokáže stát, když je to v jeho zájmu? Uvalí karanténu na celé regiony či města nebo prostě zakáže zcela létání...

0 Citovat

Ale závěť je lépe mít sepsanou.

0 Citovat

Letíme 17.3 do Říma a 18.3 do Japonska, nezvažujeme žádné zrušení letu, jediné pokud bude zrušeno leteckou společnosti. 

0 Citovat

Josef napsal(a):

Problém je v tom, že do Madridu proudí cestující ze severu  Itálie a neexistuje zatím žádné bezpečnostní opatření, ani to minimální změření teploty. Prostě se tváří, jako že nic. Upozorňují na to na twitru sami cestující.

Osobně jsem se rozhodl pro storno. 

aeropuerto Madrid coronavirus

To už je moc .. to je paranoia jako vyšitá.. proč by ti měli měřit teplotu proboha,kdyby měli hnát na testy všechny co mají zvýšenou teplotu tak vše za chvilku zkolabuje!

Jako dokážu ještě pochopit,že někdo váhá nad cestou do severní Itálie ale do vnitrozemského Španělska,kde nebyl zatím prokázán jediný případ ?!?!

Osobně příští týden odlétám do Španělska na dva týdny a nějakou "zmutovanou chřipku" neřeším!

Na velikonoce mám Itálii - přílet Milán pobyt v Janově a Florencii a pokud se tam bude létat a bude fungovat hromadná doprava cestu určitě rušit nebudu!

0 Citovat

Josef napsal(a):

Problém je v tom, že do Madridu proudí cestující ze severu  Itálie a neexistuje zatím žádné bezpečnostní opatření, ani to minimální změření teploty. Prostě se tváří, jako že nic. Upozorňují na to na twitru sami cestující.

Osobně jsem se rozhodl pro storno.

aeropuerto Madrid coronavirus

Je nas v EU skoro pul miliardy, jen Italie sama o sobe ma 60 mil. obyvatel, a na tohle vsechno pripada aktualne cca 250-300 nakazenych. Bez ohledu na to, zda se tam teplota meri nebo nemeri, povazuju vase sance na nakazeni se virem v sobotu v Madridu za hodne mizive. Madrid ma 6. nejvetsi letiste Evropy, kterym denne projde v prumeru pres 150 tis. lidi, a zatim problemy s nakazou nepocitilo. I kdyby se tam zrovna v sobotu nakaza objevila, jak vysoka muze byt sance, ze to z tech 150 tis. lidi chytite prave vy? Bych si osobne tipl, ze mate vyrazne vetsi sanci, ze vas nekde po ceste srazi auto nebo ze umrete kvuli chripce.

Ja osobne bych na zaklade prechoziho odstavce volil opacne, ale samozrejme kazdy mame jiny vztah k riziku a neseme si sami zodpovednost za svuj zivot. Navic dovolena je pro vetsinu lidi predevsim o odpocinuti si, takze asi dava smysl to zabalit, pokud napr. uz ted vite, ze byste se akorat celou dovolenou stresovali :)

0 Citovat

Můj názor na koronavirus... není to o riziku, ale o vládách :(

https://www.planetacestovani.cz/...cestovani/

0 Citovat

Ondra K. napsal(a):

Můj názor na koronavirus... není to o riziku, ale o vládách :(

https://www.planetacestovani.cz/...cestovani/

Zkus to uveřejnit na Parlamentních listech, tamní obecenstvo bude některým pasážím  tleskat ve stoje.

0 Citovat

Které pasáže máš na myslí? Závěr je jasný: Necestovat, protože nikdy nevíš jaké státy vydají zákazy a karantény...
PS: na Parlamentních listech jsem snad v životě nepřečetl ani článek :D

0 Citovat

lma napsal(a):

To už je moc .. to je paranoia jako vyšitá.. proč by ti měli měřit teplotu proboha,kdyby měli hnát na testy všechny co mají zvýšenou teplotu tak vše za chvilku zkolabuje!


Jak už jsem psal v tomto nebo vedlejším vlákně, 2. února nám měřili všem z letadla teplotu po příletu do Kapského Města z Dauhá. Takže 327 lidí v době, kdy byl docela klid. Přeměření v Madridu v následujícíh dnech určitě není paranoia ale vcelku pravděpodobná věc.

0 Citovat

Leonard napsal(a):


Jak už jsem psal v tomto nebo vedlejším vlákně, 2. února nám měřili všem z letadla teplotu po příletu do Kapského Města z Dauhá. Takže 327 lidí v době, kdy byl docela klid. Přeměření v Madridu v následujícíh dnech určitě není paranoia ale vcelku pravděpodobná věc.

Paranoiou jsem měl na mysli hlavně to,že stornoval to Španělsko!

To měření teploty je možná věc pravděpodobná,ale jinak úplná nic neřešící blbost!

0