Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

A tak to vypada, kdyz mladi single dobre vydelvajici jednotlivci v prazskem byte stavi svoji zabavu, aby se teda nenudili nad potreby a obecne blaho spolecnosti.

0 Citovat

. Co má dělat mladý, dobře vydělávající single člověk v pražském bytě? Sedět a poctivě měsíce nikoho nevidět? Jak se má bavit? Kde má hledat smysl života, seberealizaci? Je spravedlivé, aby obětoval všechno, co ho v životě těší?

Do Karabachu napr. ist ako dobrovolnik, tam urcite COVID neriesia

0 Citovat

Osobně nevěřím v tak dlouhodobý lockdown (1-2roky). Pro život lidí to není akceptovatelné. Spíš si zvyknou na ty mrtvé, než na toto. Podívejte se na příklady z válečných konfliktů, kdy každý den, každý nákup, vycházka ven, mohl  znamenat smrt (třeba Beirut za občanské války) a přesto se tam zábava, běžný život nezastavil.

0 Citovat

Co si budeme povídat člověk je v nitru tvor sobecký a vždy je jeho osobní blaho až na prvním místě. Jsem na tom podobně jako Áčko. Bohužel někdy v březnu/dubnu když začala korona rozešli jsme se s ex, takže žiji sám. Takže kecy buďte 14 dní doma s rodinou mi fakt pomáhají. Jo kdyby to bylo na 14 dní tak to vydržím, ale na jaře to bylo hodně dlouhé a teď to bude ještě delší. Ten stres ze samoty mi zkrátí život více něž nějaká posraná korona, takže prostě neposlouchá se mi snadno zavřete se doma a nikam nejezděte. Samozřejmě mám taky starší příbuzné a snažím se je neohrozit, ale v rámci možností celých těch posledních 7 měsíců můj život jel celkem v normálu. Před 5 dny jsem se vrátil ze Španělska a sobecky jsem si udělal dovolenou. Že se z toho někteří mohou po**at je mi jedno. Ve výsledku v Pražském nákupním centru je šance se nakazit řádově vyšší než na prázdné pláži v Malaze. :) 

0 Citovat

vsak lockdown vam zacal len vcera a uz si hadzete slucky :D ved doteraz ste ako boli v Cesku obmedzeni? 

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Osobně nevěřím v tak dlouhodobý lockdown (1-2roky). Pro život lidí to není akceptovatelné. Spíš si zvyknou na ty mrtvé, než na toto. Podívejte se na příklady z válečných konfliktů, kdy každý den, každý nákup, vycházka ven, mohl  znamenat smrt (třeba Beirut za občanské války) a přesto se tam zábava, běžný život nezastavil.

 

Otázka je, jestli si ty zvykneš až začnou umírat tobě blízcí...

0 Citovat

Áčko napsal(a):

[citace="gg.bn"]

V první řadě si musíme říct, že zklidneni doby přijde nejdříve v roce 2022.

S nástupem vakcíny (která pořád není), se bude muset koupit ohromné množství (bude ji chtít celý svět), tudíž jako ČR asi nebudeme první na řadě. Nakonec se bude muset proockovat společnost, včetně těch co odmítnou (další zdržení). V tu chvíli bude problém vyřešen, pokud vir nějak nepředvídatelné nezmutuje a vlády začnou postupně omezovat restrikce, ale bude to vážně nejdřív v roce 22.

Teď k dotazu. Jak budeme do té doby žít záleží na nás. Bud budeme dodržovat STRIKTNE nošení respiratoru, rozestupy, zvýšenou hygienu, zdrzime se shlukovani, pak budeme žít aspoň trochu normálně (a vážně na toto nepotřebujeme vládu) s tím, že se bude situace průběžně korigovat za pomoci vládních rozhodnutí (např. zákaz popíjení alkoholu na veřejnosti).Anebo budeme fungovat jako doteď, pak moc kvalitní život žít nebudeme.

Je důležité si říct, že na nemoc neexistuje lék, takže řešením je pouze prevence a pravence. v době míru si prostě žádna zapadni vláda nedovolí obětovat desetitisice zivotu. 

Ještě chci říct, že nejsem lékař, ekonom ani politik, ale dá se logickou dedukci předpokládat tato linka. 

Podle mě trochu mylně předpokládáš, že tvoje vize "aspoň trochu snesitelného života" je snesitelná takto pro všechny. Aspoň ne pro konzumní rozežrance (jako já). Co má dělat mladý, dobře vydělávající single člověk v pražském bytě? Sedět a poctivě měsíce nikoho nevidět? Jak se má bavit? Kde má hledat smysl života, seberealizaci? Je spravedlivé, aby obětoval všechno, co ho v životě těší?

Spousta lidí si nechce vzít rok-dva života tím, že bude chodit z práce domů. Jasně, dá se to chvíli vydržet, ale jak dlouho?

Svět ale musí fungovat dál. Práce, obchody, omezené sociální vazby, cestování. 

Řešení nemám, ale asi by bylo zajímavé referendum lockdown vs promoření :) 

[/citace]

Však píši pokud se budou dodržovat základní hygienické opatření po omezenou dobu, tak se dá žít celkem normální život. Opačně nikoliv. 

K tomu referendu, jinými slovy volby. Asi jistě víš, že nejukaznenejsi volicskou skupinou jsou důchodci shodou okolností jsou také nejrizikovejsi skupinou. V případě rozvolnovani za této situace to s touto skupinou bude kritické a zcela jistě se dobrovolně neobetuji pro tvoje blaho. Odtud není daleko ke komunismu respektive se objeví strana s programem který tě omezí daleko víc a na delší dobu. Ostatně tato válka již probíhá na dezinformacnich serverech. Pak se budeš bavit jak? Sci-fi? Nemyslím si. 

 

0 Citovat

tramin napsal(a):

Otázka je, jestli si ty zvykneš až začnou umírat tobě blízcí...

To není o jednotlivci, ale o celkovém chování společnosti v takovýchto situacích. Samozřejmě, že ten postižený úmrtím blízkého člověka, si na to zpočátku nezvykne. Takže ani já.  Pak ale lidi otupí. Stačí se opravdu podívat na vzorce chování společnosti při takovýchto vypjatých dobách.

0 Citovat

Já upřímně nevím, o čem tady Áčko a Martin V mluví. Vždyť tady není žádný brutální lockdown, jako byl v Izraeli, kdy se mohlo 500 metrů od domu. Ani tady nemáme noční zákaz vycházení jako třeba v Irsku nebo ve Francii. Máme nějaký jakože lockdown s milionem výjimek pro otevřené obchody a pro pohyb mimo domácnost. 

Kdokoliv může vyrazit ven na dovolenou, několik států nás má pro mě celkem nepochopitelně na zeleném semaforu. Nebo splnit podmínky červených zemí a je to. Fakt vás nikdo doma nedrží s pistolí u hlavy.

0 Citovat

JohnHabal napsal(a):

Co si budeme povídat člověk je v nitru tvor sobecký a vždy je jeho osobní blaho až na prvním místě. Jsem na tom podobně jako Áčko. Bohužel někdy v březnu/dubnu když začala korona rozešli jsme se s ex, takže žiji sám. Takže kecy buďte 14 dní doma s rodinou mi fakt pomáhají. Jo kdyby to bylo na 14 dní tak to vydržím, ale na jaře to bylo hodně dlouhé a teď to bude ještě delší. Ten stres ze samoty mi zkrátí život více něž nějaká posraná korona, takže prostě neposlouchá se mi snadno zavřete se doma a nikam nejezděte. Samozřejmě mám taky starší příbuzné a snažím se je neohrozit, ale v rámci možností celých těch posledních 7 měsíců můj život jel celkem v normálu. Před 5 dny jsem se vrátil ze Španělska a sobecky jsem si udělal dovolenou. Že se z toho někteří mohou po**at je mi jedno. Ve výsledku v Pražském nákupním centru je šance se nakazit řádově vyšší než na prázdné pláži v Malaze. :) 

 

hele, jako myslim, ze ti nikdo nerekne ani popel, kdyz budes jezdit po cesku sam! na vylety do prirody. Rozhodne si nemyslim, ze by jedinci museli byt vehementne drzeni doma v byte s depkou. Cely tohle halo se deje proto, aby napriklad nevysedavalo 50 lidi pred obchodakem v jednom hloucku bez rousek, nehulilo a nevykevacalo tam, jako jsem to napriklad videl vcera odpoledne. Dokud tohle prostej clovek nepochopi, tak se ty srouby budou porad pritahovat.

0 Citovat

JohnHabal napsal(a):

Ve výsledku v Pražském nákupním centru je šance se nakazit řádově vyšší než na prázdné pláži v Malaze. :) 

Nejenom pražském, ale asi každém. Snažím se minimalizovat pobyt v obchodních centrech, ale protože nakupuji 1 týdně a to i pro staré rodiče, tak i ta 3/4 hodinka co tam strávím, tak zažiju víc nebezpečných kontaktů, porušení hygienických pravidel, pravidel o bezpečné vzdálenosti atd, než za všechny moje tentoroční výlety ven. Ostatně i ti pokemoni, co loví e-rouška, mi přišli vždy, když jsem byl někde v ČR v obchodě.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Já upřímně nevím, o čem tady Áčko a Martin V mluví. Vždyť tady není žádný brutální lockdown, jako byl v Izraeli, kdy se mohlo 500 metrů od domu. Ani tady nemáme noční zákaz vycházení jako třeba v Irsku nebo ve Francii. Máme nějaký jakože lockdown s milionem výjimek pro otevřené obchody a pro pohyb mimo domácnost. 

Kdokoliv může vyrazit ven na dovolenou, několik států nás má pro mě celkem nepochopitelně na zeleném semaforu. Nebo splnit podmínky červených zemí a je to. Fakt vás nikdo doma nedrží s pistolí u hlavy.

Byla to spíš reakce na tvrdý lockdown, jak ho tady představuje gg.bb a že by měl trvat rok-dva. Ne na to, co tu máme teď. To mi nevadí, naopak je to asi nutnost...když jsem viděl včerejšek.

0 Citovat

Asi tak, výlety do přírody, ale ani do poloprázných měst opravdu situaci nezhorší. Ono teď těžko čekat, že čísla okamžitě klesnou, když se teprve před pár dny zavřely restaurace, kde se pěkně po česku chlastalo, jako by se nic nedělo.

Jinak, do Saska se může na 24 hodin volně, obchody i restaurace otevřené. Takže kdo bude v depresi, nejjednodušší řešení je vyjet na den do Drážďan/Míšně/Lipska. Vítají nás tam, ty naše útraty pro ně nejsou zanedbatelné.

0 Citovat

Martin V napsal(a):

[citace="Jarda"]

Já upřímně nevím, o čem tady Áčko a Martin V mluví. Vždyť tady není žádný brutální lockdown, jako byl v Izraeli, kdy se mohlo 500 metrů od domu. Ani tady nemáme noční zákaz vycházení jako třeba v Irsku nebo ve Francii. Máme nějaký jakože lockdown s milionem výjimek pro otevřené obchody a pro pohyb mimo domácnost. 

Kdokoliv může vyrazit ven na dovolenou, několik států nás má pro mě celkem nepochopitelně na zeleném semaforu. Nebo splnit podmínky červených zemí a je to. Fakt vás nikdo doma nedrží s pistolí u hlavy.

Byla to spíš reakce na tvrdý lockdown, jak ho tady představuje gg.bb a že by měl trvat rok-dva. Ne na to, co tu máme teď. To mi nevadí, naopak je to asi nutnost...když jsem viděl včerejšek.

[/citace]

Však píši, že to máme ve svých rukách, dodržovat zvýšenou hygienu za nás Babiš nebude. Byt bych se velmi divil kdyby tvrdý lockdown nenastal v rámci dnů, ale může být krátkodobý na to dostat situaci pod kontrolu anebo dlouhodobý, to už ovlivnit může kazdy

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Byla to spíš reakce na tvrdý lockdown, jak ho tady představuje gg.bb a že by měl trvat rok-dva. Ne na to, co tu máme teď. To mi nevadí, naopak je to asi nutnost...když jsem viděl včerejšek.

Jo, tak v tom případě souhlasím. To, co předváděli včera lidi v obchoďácích... už prostě rozumím tomu, proč tu vládne ANO. Já se nechci povyšovat, ale ti lidi vážně nemají všech pět pohromadě. A ty lidi se vymlouvají, že museli narychlo koupit oblečení pro děti nebo něco na zazimování zahrady nebo stavbu nebo se rychle nechat ostříhat. Každý člověk s alespoň minimálním kritickým myšlením věděl, že nějaký lockdown tenhle týden přijde (obzvlášť, když vláda řekne, že nic nového vyhlašovat nebude).

0 Citovat

Já včera hledal sněhule, protože to otevřou, až se rozteče sníh a ty minulé jsem loni vyhodil :D

Čínský KN95 na hubě. Asi jsem nejel do těch správných, nebo tam byl příliš brzy. Ale Arkády Pankrác prázdné. A sněhule jsem nenašel, za to za spoustu jiných blbostí vyhodil kupu peněz :D

0 Citovat

Jarda napsal(a):

[citace="Martin V"]

Byla to spíš reakce na tvrdý lockdown, jak ho tady představuje gg.bb a že by měl trvat rok-dva. Ne na to, co tu máme teď. To mi nevadí, naopak je to asi nutnost...když jsem viděl včerejšek.

Jo, tak v tom případě souhlasím. To, co předváděli včera lidi v obchoďácích... už prostě rozumím tomu, proč tu vládne ANO. Já se nechci povyšovat, ale ti lidi vážně nemají všech pět pohromadě. A ty lidi se vymlouvají, že museli narychlo koupit oblečení pro děti nebo něco na zazimování zahrady nebo stavbu nebo se rychle nechat ostříhat. Každý člověk s alespoň minimálním kritickým myšlením věděl, že nějaký lockdown tenhle týden přijde (obzvlášť, když vláda řekne, že nic nového vyhlašovat nebude).

[/citace]

Mě přijde, že jsme opravdu nesvepravni. V době kdy zdravotnictví zkolabuje začátkem listopadu předvedou tohle a to je o čem mluvím. Co z těch věcí se nedá objednat na e_shopu? 

0 Citovat

tonic napsal(a):

. Co má dělat mladý, dobře vydělávající single člověk v pražském bytě? Sedět a poctivě měsíce nikoho nevidět? Jak se má bavit? Kde má hledat smysl života, seberealizaci? Je spravedlivé, aby obětoval všechno, co ho v životě těší?

Do Karabachu napr. ist ako dobrovolnik, tam urcite COVID neriesia

👌👌👌 by som to nenapísala lepšie . 

Keby to nebolo také tragické a smutné, bolo by to aj veľmi vtipné.

Že aká frustrácia....

 

 

0 Citovat

E-shop ti nedá 50% slevu na květiny, jako Hornbach a OBI, tak Máňo musíme vyrazit nakoupit, třeba to do dušiček vydrží...

0 Citovat

Martin V napsal(a):

E-shop ti nedá 50% slevu na květiny, jako Hornbach a OBI, tak Máňo musíme vyrazit nakoupit, třeba to do dušiček vydrží...

To je fajn do té doby než si nebudou mít kam lehnout v nemocnici. Není těžké spočítat, že současná kapacita lůžek je absolutně nedostačující... O personálu nemluve

0 Citovat

Ad včerejší nákupy lidí v obchoďácích, atd.
Dost lidí prostě není zvyklých nakupovat po netu oblečení. Osobně znám tři rodiny, co nabalily děcka a jeli kupovat podzimní obuv, bo to Lojza s Aničkou musí vyzkoušet, nebudou to pak vracet kurýrovi, když nesedne velikost.
Navíc argumentují názorem člověka, který už vlastně rezignoval: Protože prý v čem je problém, stejně tomu nikdo neutečeme podle nich. Tak ať to máme za sebou raději nyní, než v prosinci. (?!?)
Na to jsem už raději neříkal nic.

S tím souvisí i další věc. Spousta lidí byla/věří, že byla nakažena už na jaře a nyní mají za to, že se jich to netýká a na omezení serou. Případně tutlají, proč jsou vlastně doma, jako by to bylo stigma. Viz. kamarádčino zaměstnání. Malá kancelářská firmička, šéfka od minulého úterka není v práci, nic jim neřekla, jen že zůstane doma. A oklikou se dozvěděli, že šéfčin manžel má koronu, ona je teda doma na karanténě, ale nějak ani nemá slušnost, jim to alespoň sdělit. 

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

[citace="Martin V"]

E-shop ti nedá 50% slevu na květiny, jako Hornbach a OBI, tak Máňo musíme vyrazit nakoupit, třeba to do dušiček vydrží...

To je fajn do té doby než si nebudou mít kam lehnout v nemocnici. Není těžké spočítat, že současná kapacita lůžek je absolutně nedostačující... O personálu nemluve

[/citace]

Fakt si myslíš, že ti, co včera vyrazili za slevama do přecpaných obchoďáků, si to dovedou spočítat, nebo aspoň uvědomit? Já tak optimistický nejsem. 

0 Citovat

No tak byly to hlavně DIY markety. Když máš rozpracovaný projekt a objednané řemeslníky, tak nechceš bydlet třeba další dva měsíce na staveništi...

0 Citovat

Bože, to je neuvěřitelný, kolik je tady zase "chytrých" hlav odsuzujících ty, co šli včera ještě nakoupit. Já jsem si až dnes uvědomil, že budu např. potřebovat zimní bundu. To je zrovna věc, kterou fakt po eshopech kupovat nechci a kdybych si na to vzpomněl včera, tak si ji normálně bez výčitek půjdu koupit s prominutím. Někdo jiný třeba rekonstruuje byt atd.atd. Ono totiž ne každý má čas stále sledovat, co se zase kde pozavírá. Já mám spoustu práce, abych z mých nemalých daní zaplatil ty, co teď budou sedět na zadku a dostávat peníze od státu, i když za to nemohou, takže fakt nemám čas přemýšlet nad tím, co vymyslí vláda na týden dopředu.

0 Citovat

Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli napsal(a):

Bože, to je neuvěřitelný, kolik je tady zase "chytrých" hlav odsuzujících ty, co šli včera ještě nakoupit. Já jsem si až dnes uvědomil, že budu např. potřebovat zimní bundu. To je zrovna věc, kterou fakt po eshopech kupovat nechci a kdybych si na to vzpomněl včera, tak si ji normálně bez výčitek půjdu koupit s prominutím. Někdo jiný třeba rekonstruuje byt atd.atd. Ono totiž ne každý má čas stále sledovat, co se zase kde pozavírá. Já mám spoustu práce, abych z mých nemalých daní zaplatil ty, co teď budou sedět na zadku a dostávat peníze od státu, i když za to nemohou, takže fakt nemám čas přemýšlet nad tím, co vymyslí vláda na týden dopředu.

Co má prosím společného bunda s nedodržením základních hygienických pozadavku? 

0