Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Mo děkuji všem za rady. uvidíme co Booking. Teď počkat na zrušení letu 11.4. a bude to v pohodě...Držím všem palce!

0 Citovat

Adam Rymarczyk napsal(a): Lety mohou být přerušeny na maximálně 14 dní, aktuálně o zákazu jedná Ministerstvo dopravy s Evropskou Unií, od kdy budou letecká spojení přerušena tak není jasné. Vzhledem k tomu, že tato situace v minulosti ještě nikdy nenastala, není úplně jasné, zdali nemůže toto rozhodnutí EU ještě zvrátit.

Pokud Vám tak bude zrušen let některou z výše uvedených aerolinek, tak máte nárok na vrácení peněz za letenky, není však nárok na jakékoliv kompenzace.

ČSA už dokonce vrací peníze (nebo nabízí přebookování) na tyto lety. Ryanair samozřejmě ještě ne - oni budou čekat až na nějaký oficiální stanovisko od EASA nebo nějaký podpobný instituce?

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Mas sifilis...


Píše se s Y.
0 Citovat

@mikir


některé dopravní firmy už kamiony do Itálie neposílají (taky je to těžké, když tam řidiči odmítají jezdit)
0 Citovat

[citace="Radek"]

ČSA už dokonce vrací peníze (nebo nabízí přebookování) na tyto lety. Ryanair samozřejmě ještě ne - oni budou čekat až na nějaký oficiální stanovisko od EASA nebo nějaký podpobný instituce?


Samozrejme ze O Leary bude cekat na oficialni stanovisko a nebude se ridit prohlasenim nejakeho saska Babise . Podle me by to EU komise nemusela ani povolit,  zatim jsou do Bergama ,Bologne  i  do  Trevisa  lety v prodeji normalne ,naopak ceny rostou

RegioJet pozastavuje autobosovou linku ,ale az od patku  a nabizi lidem prebukovani jeste na tento tyden nebo vraceni penez , zajimava logika  od patku ne , ale do patku klidne  a vlak co ? a osobni doprava ?

Pokud ty letiste nebudou uzavreny ze strany Italie ,  tak se tam stejne pujde nejak dostat 

0 Citovat

Tak hlavně bude zajímavé, jak se ti lidi budou dostávat zpět. 

0 Citovat

[citace="s0ny"]

Tak hlavně bude zajímavé, jak se ti lidi budou dostávat zpět. 


Ze severu Italie se  do Rakouska dostanou snadno ,leda ze by  Rakusaci  uzavreli  hranice a  to  je nerealne

0 Citovat

Tak hranice samozřejmě zavřené nebudou, ale nějak se dostat zpět musíš. Každopádně když ti zruší let, tak hledáš alternativy bus a vlak. No a Regiojet to taky odstřihne....

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Ale ja nemyslim syfilis ale sifilis s I. Nova nemoc, neznas?


Dle vašich příspěvcích zde na fóru věřím, že na novou nemoc již věříte, akorát nám ji současné vlády prozatím tají.
0 Citovat

Qatar prodlouzil interval na zmeny-storno letenek smer china, hkg,Seoul, Iran....  https://qatarairways.zendesk.com...rus-Update

0 Citovat

Je to tam, zrušili mi zpáteční let z Itálie 23. března a když jsem dal "get refund" jde zvolit i počáteční let.

Takže mnohým z nás se určitě ulevilo :D Teď už mě nic netrápí, akorát bych potřeboval doporučit - kam mám teď vypadnout.... :D
0 Citovat

Snad na každém zpravodajském serveru najdeš mapu, kde a kolik případů mají. Vyber si ze zemí, kde není žádná tečka a doufej, že tam nepřibude :D


koronavirus.png

0 Citovat

Adam Rymarczyk napsal(a):

Je to tam, zrušili mi zpáteční let z Itálie 23. března a když jsem dal "get refund" jde zvolit i počáteční let.

Přes jakou společnost?:)

0 Citovat

mě zatím rezervace z Vídně do Bergáma na 21.3. drží, jestli ale poletím, nevím...


img-0652.png

0 Citovat

No já mám Praha - Milán(ČSA)  10.4 a zpět 13.4 Florencie - Praha (Vueling)...ubytování nevratně zaplacené přes Booking v Janově(2.noci) a Florencii(1.noc) a promo lístky na vlak(tj. též nevratné) Milán-Janov a Janov-Pisa. 

Tradiční velikonoční výlet s rodiči (70+) tj. mi v tom lítá přes dvacet litrů.

Osobně pozítří odlétám do Portugalska/Španělska na tři týdny tj. to budu řešit až se vrátím dle aktuální situace ..

Naše vláda z toho dělá hrozný tijátr tedy!

0 Citovat

Tak na centrum.cz pisou ,ze od ctvrtka se rusi lety  Italie  ,ovsem komu ,neni jasne  protoze Ryanair ma  nadale porad moznost koupe letenky, jak na ctvrtek tak i na dalsi dny  at uz jde o Bergamo ,nebo Treviso ,nebo Bolognu ,, takze jak ? Bud O Leary  kasle na ceske sasky  a EU komise nic nezakazala , nebo ta ceska  sebranka  jen lze lidem ,neletim zrovna na ty letiste ,tak me to neboli ,ale vadi mi ty kecy kolem toho a vytvareni  paniky

0 Citovat

lma napsal(a):

No já mám Praha - Milán(ČSA)  10.4 a zpět 13.4 Florencie - Praha (Vueling)...ubytování nevratně zaplacené přes Booking v Janově(2.noci) a Florencii(1.noc) a promo lístky na vlak(tj. též nevratné) Milán-Janov a Janov-Pisa. 

Tradiční velikonoční výlet s rodiči (70+) tj. mi v tom lítá přes dvacet litrů.

Osobně pozítří odlétám do Portugalska/Španělska na tři týdny tj. to budu řešit až se vrátím dle aktuální situace ..

Naše vláda z toho dělá hrozný tijátr tedy!


Během 10 dnů 52 mrtvych převážně ve věku Vašich rodicu, pocet nakazenych jeste zdaleka nekulminuje,cílová destinace je nejvice postižena lokalita v zemi,nějaká města v regionu v izolaci...

Nechci být špatným prorokem, ale za 3 týdny nejspíš nebude co řešit ať v tom máte peněz kolik chcete.

Co se týče toho  tijatru, jak by jste postupoval Vy mít tu kompetencí? 


0 Citovat

To uz je jina liga,  brat rodice (70+) do severni  Italie... Vase volba.

0 Citovat

Podívejte se na statistiky prasečí chřipky 2009-10 u nás i ve světě. Celkem asi 18 tis mrtvých, v ČR oficiálně 102, a já si vůbec nepamatuji, že by se rušily lety, že by se tisíce lidí dávalo do karantény nebo že by si lidi v panice dělali zásoby. 

Možná mi jen paměť neslouží a možná mi něco podstatného uniká, ale taky nemám pocit,že ta mediální masáž je adekvátní situaci. 

0 Citovat

Já bych hlavně chtěl vědět, zda-li pojišťovna toto proplatí těm dvěma, co se vrátili z rizikové oblasti nakažení. Moc jako nechci dávat svoje daně na to, že nějaký hazarder není schopen tam nejet i na doporučení MZV. Nechal bych toto jim celé proplatit i těm dalším co přibudou. 


Ano, nejspíše dostanu pěkně teď na " prdel ", ale proč máme všichni přispívat na to, že někdo tam cestuje a vrátí se nakažený ? Chápu, že je to svobodná volba, ale něco má své meze, ještě že cestovní pojištění to nekryje už.... 

0 Citovat

kterejm dvěma zase?

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

Co se týče toho  tijatru, jak by jste postupoval Vy mít tu kompetencí? 


Má k tomu vláda vůbec kompetenci? To, že vláda může omezovat svobodný pohyb občanů, blokovat města, uzavírat hranice mi nahání hrůzu

0 Citovat

mikir: na stránkách Ryan je napsáno, že ruší lety až od 17.3.  Taky tomu nerozumím. Když by se nemělo lítat do I už od 5.3. 

Zatím jsem žádnou zprávu nedostala. Měli jsme letět 14. do Bergama a 15. zpět s Easy. Ty tam pro jistotu mají zprávu ze soboty. 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Podívejte se na statistiky prasečí chřipky 2009-10 u nás i ve světě. Celkem asi 18 tis mrtvých, v ČR oficiálně 102, a já si vůbec nepamatuji, že by se rušily lety, že by se tisíce lidí dávalo do karantény nebo že by si lidi v panice dělali zásoby. 

Možná mi jen paměť neslouží a možná mi něco podstatného uniká, ale taky nemám pocit,že ta mediální masáž je adekvátní situaci. 


Ano uniká. Mortalita PS cca 0,02% čili jako u běžné chřipky, coronavirus 2%

0 Citovat

mikir napsal(a):

Tak na centrum.cz pisou ,ze od ctvrtka se rusi lety  Italie  ,ovsem komu ,neni jasne  protoze Ryanair ma  nadale porad moznost koupe letenky, jak na ctvrtek tak i na dalsi dny  at uz jde o Bergamo ,nebo Treviso ,nebo Bolognu ,, takze jak ? Bud O Leary  kasle na ceske sasky  a EU komise nic nezakazala , nebo ta ceska  sebranka  jen lze lidem ,neletim zrovna na ty letiste ,tak me to neboli ,ale vadi mi ty kecy kolem toho a vytvareni  paniky

Mikire co to pořád dokola meles? Když už,tak si zjisti fakta - o zastavení letu rozhodla Bezpečnostní rada státu,konkrétně opatřením ministra zdravotnictví a dočasné pozastavení letu je plně v její kompetenci.Ja chápu že pro Tebe nejvyšší autorita je to,jestli Ryanair prodává nebo neprodává letenky,ale jsi jako skoro vždy totálně mimo.

0