Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

T napsal(a):

Ano, ale.. Podle zákona ti musí nařídit čerpání dovolené alespoň 2 týdny před zahájením. Pokud ti po návratu řekne, že máš zůstat doma, tak jsou to de iure překážky na straně zaměstnavatele. 

Ale jak jsi psal výše, jde o to, jak moc chceš a můžeš zaměstnavatele/šéfa nasrat. A jestli ti to příště neoplatí třeba tím, že ti nepovolí dovolenou v termínu, který si vybereš.


Vida, to o těch dvou týdnech jsem zapomněl 😁 Takže pro Míšu: ne, nařídit ti dovolenou místo karantény nemůže. Ale nasere je to, tak si pomalu rozhazuj sítě a hledej něco nového. 

0 Citovat

Vladimír napsal(a):

No, my máme letenky za necelé 3 týdny do Lisabonu, ale myslím že nakonec nepojedeme. Jen doufám, že se domluvím s TAP Air miminálně na nějakým přesunu, nechce se mi vyhodit peníze z okna.

No v domluvu s Tapem to můžeš opravdu jen doufat ..

Portugalsko je zasaženo opravdu minimálně a nevidím důvod neletět !

0 Citovat

Michal napsal(a):

Vida, to o těch dvou týdnech jsem zapomněl 😁 Takže pro Míšu: ne, nařídit ti dovolenou místo karantény nemůže. Ale nasere je to, tak si pomalu rozhazuj sítě a hledej něco nového. 


Karanténu ovšem může zaměstnavatel zajistit jiným způsobem než nařizením dovolené - oznámí hygieně potenciální riziko a ta, pokud to uzná za vhodné, karanténu nařídí. A v případě neposlechnutí pak už nejde o vyhazov z práce, ale, jak někdo zmiňuje výše, jsou na to paragrafy trestního zákoníku.


0 Citovat

Buďto ti může nařídit práci z domova nebo karanténu. Slečně/paní se jednalo, jestli ji může karanténu zaměnit za dovolenou. Ne, že by chtěla během 14 dnů opouštět byt.

0 Citovat

lma napsal(a):

No v domluvu s Tapem to můžeš opravdu jen doufat ..

Portugalsko je zasaženo opravdu minimálně a nevidím důvod neletět !

 Už i tam se jim to narůstá  :-( a to tam před 14dnama nebyl jedinej případ. Takže může být bohužel třeba za týden všechno jinak.

0 Citovat

Čekala bych, že ceny leten půjdou směrem dolů a ono je to přesně naopak... nebo se snaží společnosti nahnat ušlý zisky :-(


0 Citovat

Môžeš navštíviť všetky krajiny sveta, no keď si raz oportunistický vyrábač .. aj z corony biznis na cestovanie vymyslieť sa dá

https://m.youtube.com/watch?v=YU...e=youtu.be

0 Citovat

tonic napsal(a):

Môžeš navštíviť všetky krajiny sveta, no keď si raz oportunistický vyrábač .. aj z corony biznis na cestovanie vymyslieť sa dá

https://m.youtube.com/watch?v=YU...e=youtu.be

Každý máme svého Papeže ...

https://video.aktualne.cz/dvtv/p...lidi-nech/

0 Citovat

[citace="Martin V"]

Dneska by mi byl pochopitelne zamestnavatel ukradeny a nikomu nic neni do toho kam letim, Jen sleduju to dohadovani , jestli je ci neni karantene nemoc ,rozhodne bych si jako zdravy nenechal napsat nemocenskou s 60 % prijmem ,ale chtel 100 % ,jako prekazku v praci     


Chtít můžeš co chceš, ale dostaneš jen to na co máš zákonný nárok. Pokud ti je nařízena karanténa ( je úplně jedno jestli jsi zdravý či ne), přísluší ti ze zákona 60% mzdy.

A to by me zajimalo ,kdyz by mi treba v CR naridili 14 dnu karanteny, jak by se postavili k proplacenui letenek a usle mzdy ,kdyz by muj plan byl jen na tyden.   


Nijak, ochrana zdraví a života, zvlášť, když je nařízena karanténa a je vyjimečná situace, je nadřazena tvým "potřebám".   Naopak, kdybys nechtěl uposlechnout nařízené karanténě, tak na to pamatuje Trestní zákon o : 

Šíření nakažlivé lidské nemoci, § 152 a 153 a je trestný i ve stádiu pokusu (neuposlechnutí).


Myslim Martine ,ze pravdu nemas , ale je to hodne slozite a diskutabilni a jak pise Michal  nekdo to dotahne az k Ustavnimu soudu ,v mem pripade by to slo do Strasbourgu ,kdyby se me takove vec tykala

Muzes 100x polemizovat o epidemii  mimoradne situaci atd ,,ale proste narizeni karanteny je prekazka v praci a ne nemoc a tudiz mi prislusi 100 % mzda a to neni z me hlavy ,ale vlada se o tom ted hada ,coz chapu ,protoze  hodne lidi odjelo do Italie  ,vratilili se ,ti co onem0cneli maji nemocenskou coz je jasne , ale ti zdravi ? Stat jim chce naparit nemocenskou aby jim nemusel platit 100 % ale jen jim da 60 % nebo s nima chce vydrbat a donutit je k dovolene ,pripadne k neplacenemu volnu  a proti takovemu postupu se je  treba branit vsemi prostredky

A s tim odcestovanim   v pozici cizince taky  nemas asi uplne pravdu  Nemohou jim nejen me zabranit odcestovat z CR , u me by byla treba polemika ,protoze porad jeste jsem zaroven i ceskym obcanem , ale cizinec co ? Bud ho maji pravo nevpustit na uzemi statu a vratit odkud priletel .nebo ho proste musi pak ze sveho uzemi pustit 

Rekneme ze projde jeste zakaz dalsich letu  ale pokuf by nenastal ta situace co je v Cine a v Italii kdy se nesmi  do a z nejake oblasti  tak to proste nejde  branit ve sobodnem odjezdu

0 Citovat

Udělejme diskuzi zajímavější. Vezměme si na příklad jednu nejmenovanou zemi s výletním parníkem u Luxoru, kde se rozšířil koronavirus. Tam věřím, že jsou turistovi schopní naúčtovat dodatečných 14 dní na parníku, výjezd záchranářů včetně fakového vrtulníku, donutit si ho koupit ze svého novou letenku, protože mu ta původní propadla a na závěr mu napařit na pasové kontrole pokutu za překročení povolené délky pobytu, co měl ve vízu. To vše jen, protože mu státní orgán nařídil karanténu v zájmu obecného blaha. A to je ještě ten lepší případ, že to tam od personálu nechytne a nechcípne.

0 Citovat

Italy Game Over....

Celá Itálie bude od úterý v karanténě...

0 Citovat

Mikire, prosím, už dost.

§ 192 zákona 262/2006 Sb. Zákoník práce. 


Zaměstnanci, kterému byla nařízena karanténa, v době prvních 14 kalendářních dnů přísluší náhrada mzdy nebo platu ve výši 60 % průměrného výdělku. 

Tečka, žádná překážka a 100 %. Přestaň vymýšlet teorie o žalobách. ;) 

0 Citovat

divan napsal(a):

@Vladimír: mám off topic dotaz. Docela často mě napadlo, když vidím někde na letišti skupinku lidí s malinkým děckem/dětmi, proč (s výjimkou návštěvy rodiny, zaměstnání v zahraničí apod.) vlastně cestují s tak malými dětmi? Myslím, že těm ročním-dvouletým víc vyhovuje, když se šťourají klackem někde v kaluži před domem než když cestují po světě.  On to může být docela opruz pro rodiče, pro okolí i pro to děco samotné. Snad s vyjímkou, když se čvachtají někde na pláži/u bazénu. Neberte to prosím nijak osobně - jen to tu vidím jako možnost zeptat se.


Cele to pochopite az budete mat vlastne dieta. 

0 Citovat

Reni85 napsal(a):


Cele to pochopite az budete mat vlastne dieta. 

Mě fascinují zas takoví, co kvůli jednomu štěku a ještě takové kvality si založí nový profil.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Mě fascinují zas takoví, co kvůli jednomu štěku a ještě takové kvality si založí nový profil.

Koho ste tym mysleli? 

0 Citovat

Reni85 napsal(a):

Koho ste tym mysleli? 

Ále, toho neznáte. Někdo s nickem Reni85, co aktuálně má dva příspěvky.

0 Citovat

Michal


Trubka, pozeraj spravne profil a potom stekaj😉haf

3roky, 36krajin,19prispevkov

0 Citovat

Reni85 napsal(a):


Cele to pochopite az budete mat vlastne dieta. 


Když člověk neví co odepsat a nemá žádnou rozumnou odpověď, tak stačí jenom napsat, že to pochopí až to bude mít. 

0 Citovat

[citace="Roman Trach"]


Když člověk neví co odepsat a nemá žádnou rozumnou odpověď, tak stačí jenom napsat, že to pochopí až to bude mít. 

[/citace

Presne viem, co odpisat, ale na čo vypisovať litanie? Ved ona pochopi. 

0 Citovat

lma napsal(a):

No v domluvu s Tapem to můžeš opravdu jen doufat ..

Portugalsko je zasaženo opravdu minimálně a nevidím důvod neletět !


Je to za necelé 3 týdny a to bude asi vše jinak. Už teď mají prezidenta v karanténě a případů podobně jak u nás a nedávno byli ještě bez výskytu. TAP zrušil už přes 1000 letů, tak třeba časem zruší i ten náš. Doufat můžu;) a budu a když ne, tak ne. Dlouho jsem chtěl letět i tak, ale už začíná být zřejmé, že to asi nebude rozumný nápad, bohužel.

0 Citovat

Prosim, jestli mate cas, tak tohle stoji zato... 

https://neviditelnypes.lidovky.c...ranici_wag

0 Citovat

Jj, četl jsem to na jeho blogu. Ty čísla v Itálii jsou děsivá, když vezmu, že před 16 dny byli 2 mrtví a nakažení v desítkách...


fb-img-1583798103247.jpg

0 Citovat

[citace="tmx"]

Mikire, prosím, už dost.

§ 192 zákona 262/2006 Sb. Zákoník práce. 


Zaměstnanci, kterému byla nařízena karanténa, v době prvních 14 kalendářních dnů přísluší náhrada mzdy nebo platu ve výši 60 % průměrného výdělku. 

Tečka, žádná překážka a 100 %. Přestaň vymýšlet teorie o žalobách. ;) 


OK sypu si popel na hlavu  a uznavam chybu , s pochopitelnych pricin me uz cesky zakonik prace nezajima ,ale pred 3 dny jsem cetl Kalouska , ktery se chtel se statem  soudit, ale uz to vzal zpet a omluvil se, coz jsem uz necetl 

0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

Prosim, jestli mate cas, tak tohle stoji zato... 

https://neviditelnypes.lidovky.c...ranici_wag

To je dost mazec, co píše. 

0 Citovat

Dobrý den.

Chtěla jsem se zeptat zda je tu někdo kdo má let v sobotu z Prahy do Barcelony. Letíte nebo dovolenou rušíte?

Díky.

0