Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

mikir napsal(a):

[citace="Ahmad Masúd"]

Trefa do černého. 


Jiste ,40 nakazenych je pademie ...bacha

Ne, 40 nakažených je Itálie před dvěma týdny. 

0 Citovat

Zdravím,


je někdo momentálně v NY? Letíme s partou v pátek na JFK, tak jenom sonduju, jestli se máme připravit na nějakou extra gumoléčbu, nějaký záludný otázky, proč tam letíme uprostřed epidemie atd. Popř. co v NYC samotném? Četl jsem pár zahraničních článků, že jsou tam podobné opatření jak u nás (rušení velkých akcí, škol apod.). Co např. vstupy na mrakodrapy nebo MHD? To zatím funguje?

0 Citovat

Petr napsal(a):

Zdravím,


je někdo momentálně v NY? Letíme s partou v pátek na JFK, tak jenom sonduju, jestli se máme připravit na nějakou extra gumoléčbu, nějaký záludný otázky, proč tam letíme uprostřed epidemie atd. Popř. co v NYC samotném? Četl jsem pár zahraničních článků, že jsou tam podobné opatření jak u nás (rušení velkých akcí, škol apod.). Co např. vstupy na mrakodrapy nebo MHD? To zatím funguje?


Kamarád letěl minulé úterý PRG-LHR-MIA a vše normální. Let PRG-LHR plný, LHR-MIA plný z 80%. Na místě vše bez omezení, předevčírem byl v Kennedy Space Center. Ve čt se vrací, tak můžu doplnit info.

0 Citovat

Petr napsal(a):

Zdravím,


je někdo momentálně v NY? Letíme s partou v pátek na JFK, tak jenom sonduju, jestli se máme připravit na nějakou extra gumoléčbu, nějaký záludný otázky, proč tam letíme uprostřed epidemie atd. Popř. co v NYC samotném? Četl jsem pár zahraničních článků, že jsou tam podobné opatření jak u nás (rušení velkých akcí, škol apod.). Co např. vstupy na mrakodrapy nebo MHD? To zatím funguje?

Dnes se z NY vracím domů. Nikde se nic neřeší, jen klasika přibyly dezinfekční gely. 

Otázkou je, do jaké míry je to neřešení situace v NY zrovna ideální. Současné počty mohou být daleko pod reálnými čísly.

Já si každopádně vezu nachlazení a pokud se přitíží, budu se muset nechat otestovat 🤷‍♂️🤦

0 Citovat

Přituhuje. Lombardie žádá vládu o kompletní uzavření (podobně jako ve Wuhanu): https://milano.repubblica.it/cro...2-S1.12-T1

EDIT: Hlavně že ti samí ještě před týdnem lákali do Lomberdie, jak se tam nic neděje...

0 Citovat

Necital som sice ten clanok, ale stacilo mi pozriet na titulnu fotku. Vyraz pana Fontana hovori za vsetko. Situacia v Taliansku bude zrejme velmi vazna ... tato nepodarena cinska dochodkova reforma nam teda este poriadne zavari. Majove San Marino prakticky skrtam, a zacinam mat obavu o junovu navstevu Rodosu



zufalost.jpg

0 Citovat

Nevolal teď náhodou někdo na British, zda jsou ochotní prebukovat letenky na později i v light tarifech? Vůbec se k nim nejde dovolat :(  Máme na konci března New York. Argumentoval bych tamním stavem nouze. Samozřejmě záleží na jejich dobré vůli. Ale proč to nezkusit...

0 Citovat

Ahoj,

máte někdo prosím zkušenosti s refundací letů přes Kiwi? Nyní přišla SMS s tím, že v našem letovém harmonogramu došlo ke změně, když jsem tam vlezl, tak tam svítí let směrem do Benátek jako zrušený, ale u letu z Benátek zpět nesvítí nic a tváří se to jakože je to OK. Navrhují tam různé alternativy pro let směrem tam (kde se samozřejmě doplácí), potom je tam možnost refundace, ale tam po rozkliknutí svítí pouze 750 Kč místo původně placených 2k? Jak můžou z původně zakoupených obou cest v jednom bookingu, vrátit částku pouze za jeden směr? Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky za info.

0 Citovat

Díky za info, za cokoliv dalšího budu moc rád.

0 Citovat

Dobre zhrnuta situacia od jedneho Cecha ktory posobi na Oxforde, Future of Humanity Institute. 


https://m.facebook.com/notes/jan...206750108/

0 Citovat

John Gregor napsal(a):

Ahoj,

máte někdo prosím zkušenosti s refundací letů přes Kiwi? Nyní přišla SMS s tím, že v našem letovém harmonogramu došlo ke změně, když jsem tam vlezl, tak tam svítí let směrem do Benátek jako zrušený, ale u letu z Benátek zpět nesvítí nic a tváří se to jakože je to OK. Navrhují tam různé alternativy pro let směrem tam (kde se samozřejmě doplácí), potom je tam možnost refundace, ale tam po rozkliknutí svítí pouze 750 Kč místo původně placených 2k? Jak můžou z původně zakoupených obou cest v jednom bookingu, vrátit částku pouze za jeden směr? Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky za info.

Jako doporučení pro příště... u jednoduchých letů z A do B s nízkonákladovými aerolinkami absolutně nedává smysl kupovat letenky jinde než na webu dopravce. 


0 Citovat

Takže NY pohoda :D v Pátek respektivě v Sobotu letím do USA přes Kanadu a v pondělí NYC. :D Kolegové z práce si dělají ze mě prdel, že to dotáhnu do práce a zavřeme PRG nebo někde po cestě mě hodí do karantény. Pak o víkendu hodím update, jak to jde ve světě s opatřením na COVID-19.

0 Citovat

Je někde vůbec přehledně popsán průběh nemoci? 😃 Všude jen projevuje se jako chřipka... Takže musí být horečky nad 38 nebo jiné symptomy? Tahle neinformovanost je největší problém. 

0 Citovat

"Je někde vůbec přehledně popsán průběh nemoci? 😃 Všude jen projevuje se jako chřipka... Takže musí být horečky nad 38 nebo jiné symptomy? Tahle neinformovanost je největší problém. " Jestli ono to nebude tím, že ti šťastnější opravdu nic vážnějšího nemají. A u těch problematických případů pak nastává plicní nedostatečnost, oboustranný intersticiální zápal plic a to už člověk fakt nepřehlídne.

0 Citovat

Nejhorší je, že nemocnej může mít minimální nebo dokonce vůbec žádný příznaky. A pak aniž by chtěl, tak může nakazit desítky dalších. 

0 Citovat

Tu je to popisane. Na zaciatku a v lahsich pripadoch sa to prakticky neda rozoznat od chripky alebo nachladnutia. https://edition.cnn.com/2020/03/...index.html

0 Citovat

Určite nepatřím k těm, kteří jsou z toho poprdění a na 99% tu mrchu nemám, ale zajímá mě jak se k tomu přistupuje a je to zvláštní.

Testovat mě nikdo nechce, jen kdyby se přitížilo, tak se znovu ozvat.

Takže když tu lidi prodělávají nemoc s menšími přiznaky, je to nerozeznatelné a neuvedeno do statistik. Celá závažnost koronaviru je pak na mnohem nižší úrovni, myslím procentuelně k případům vedoucím k SARSu. Stejně jako v Číně čísla podezřele stopli se mohou už uvádět jen ty vážná onemocnění s potřebou hospitalizace?

Ono myslet si, že se toho nějak zbavíme je asi hloupost. Prostě tu s námi už bude napořád. 

0 Citovat

Logicky. 

1) Testy jsou drahý a nedá se otestovat 10 milionu lidí, takže se pravděpodobně udělal postup v jakým stadiu nemoci se testuje.

2) Situace je daleko horší, a proto se zavádí nejtvrdší opatření od druhé světové. Politici se snaží situaci uklidnit, aby nevznikla hysterie. Jedna skupina si z toho nic nedělá a považuje to za mediální bublinu. Druhá skupina panikaří. Správně není ani jedno.

0 Citovat

Včera jsem zažil na Mauriciu legrační situaci na Blue Bay beach. 4 Italové a okolo nich cca 8 metrů no go zóna. 

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Určite nepatřím k těm, kteří jsou z toho poprdění a na 99% tu mrchu nemám, ale zajímá mě jak se k tomu přistupuje a je to zvláštní.

Testovat mě nikdo nechce, jen kdyby se přitížilo, tak se znovu ozvat.

Takže když tu lidi prodělávají nemoc s menšími přiznaky, je to nerozeznatelné a neuvedeno do statistik. Celá závažnost koronaviru je pak na mnohem nižší úrovni, myslím procentuelně k případům vedoucím k SARSu. Stejně jako v Číně čísla podezřele stopli se mohou už uvádět jen ty vážná onemocnění s potřebou hospitalizace?

Ono myslet si, že se toho nějak zbavíme je asi hloupost. Prostě tu s námi už bude napořád. 

Nejsmutnější je, že právě tento přístup hygieniků a lékařů stál za šířením v Itálii. Pacient se cítí špatně, ale nebyl v Číně... To bude obyč nachlazení nebo chřipka. Toho testovat nebudeme.

0 Citovat

Test stál v soukromé ordinaci 1264 Kč, ve státním zářízení při velkém množství by měl stát méně.

Celkem se v ČR otestovalo 1358 lidí, pozitivní je tedy cca každý dvacáty test. Německo má více nemocných, než kolik lidí jsme my vůbec otestovali.

V Itálii je v přepočtu na 1 milion obyvatel 3x více nemocných než v Číně.

0 Citovat

Mám letenku na půlku dubna do Manchesteru. Cílem je málo osídlená oblast Peak District. Osobně si říkám, pokud budu mít v letadle respirátor a dodržovat hygienu tak nemám důvod neletět. Jsem pod palbou okolí a rodiny, že mám sedět doma.  Ptám se cestovatelů, protože sama nevím co si o tom mám myslet. Co myslíte?

0 Citovat

To ti nikdo neřekne, nevím, jak moc je pro Tebe ta cesta důležitá a jaká bude situace v půlce dubna. Rozhodně bych se neřídil radami na anonymním fóru, je to jenom na Tobě, ty poneseš odpovědnost za svoje rozhodnutí.

0 Citovat

Pro mě je cesta důležitá. Je fakt,  že je otázka co bude za měsíc. Já si zatím sbírám informace abych se nějak rozhodla. 

0 Citovat

V tomhle směru je důležité: Mít co nejvíc flexibilní rezervace ubytování a všeho ostatního - občas se dá narazit na možnost zrušit do 18:00 během dne příjezdu. Rozhodovat se stejně budeš až na poslední chvíli.

Pokud jsi z velkého města, rozhodoval bych se na základě subjektivního klíče, o kolik je rizikovější podniknout tuto cestu, než tu zůstat a jet někam MHD a podle čísel přímo v daném regionu - nikoli pro Británii jako celek. Stále se najde na jihu Itálie dost míst, kde bych trávil tento čas raději než v Praze.
0