Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Navaja napsal(a):

@ggnn

Můžete mi prosím vás říct, jaká antivirotika na běžnou chřipku máte na mysli? Děkuji. 

Předpokládám, že máte na mysli Tamiflu a Relenza. Nebo něco jiného?

Ano mám na mysli tyto, proč je lékař nepredepsal netuším, ale věřím že k tomu měl dobrý důvod.

0 Citovat

21:44 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyzval obyvatele Turecka , aby zůstali v „dobrovolné karanténě“ a nechodili ven, pokud nemusí. Oznámil rovněž, že jeho země zastaví mezinárodní leteckou dopravu .

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Tohle je marné. Bohužel tento diskutující nezná rozdíl mezi úmrtností a smrtností. Moc mě mrzí, že se zde vytratila racionální debata a vše je tlačeno jen přes emoce.


Na to jsi přišel jak?

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Je. Na druhou stranu ve Státech naštěstí funguje onen "Deep State", FEMA; je tam 50 států s vlastním aparátem, národní gardou, atd. atp. 

Že je Trump diagnózou hraniční dement je z jeho výroků patrné... vždycky jsem říkal že nejhorší job na světě má ten důstojník CIA, který mu denně poskytuje briefing o bezpečnostní situaci ve světě. Někomu, kdo v životě nepřečetl ani jedinou pořádnou knihu.

Já být Amík tak si kladu otázku jestli fetišizace jejich ústavy, která koncentruje tolik pravomocí do rukou jedné osoby, není po 250 letech kontraproduktivní. Ani Jefferson nejspíš nepředpokládal že v Bílém domě bude sedět někdo jako Trump, podobně jako tvůrci CZ ústavy nepředpokládali, že na Hradě bude sedět psychopat kalibru Zemana.

No deep state je jejich spása, protože být USA normální stát, tak dopadnou hůř jak celá Evropa dohromady.

Bohužel ale nějaká zásadní změna ústavy v USA je naprosto nepředstavitelná. Jako turista USA miluju, ale žít bych tam fakt nechtěl. Ale jsme zvědavý na letošní volby, bohužel demokrati jsou totálně vykastrovaní, takže to nejspíš vyhraje dement.

Co se týče Zemana, tak tady už jde jenom o to do jaké míry jsou ty jeho výroky a rozhodnutí opravdu z jeho hlavy a jakou opravdovou funkci zastávají lidé jako Nejedlý, Mynář, atd. Ale to jsme offtopic.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Mimochodem, když už čteme o konci světa v Itálii. Na přelomu let 2016 a 2017 ukončila chřipka život 24 981 Italům. (Zdroj: International Journal of Infectious Diseases)


Jen jsme neměli možnost sledovat vše LIVE.

Až na to, že to to trvalo déle než 1,5 měsíce jako teď a mají 9,1k už. 

0 Citovat

No a první důsledky se u nás už projevili ve firmě, už se rozdali výpovědi. Vyhlídka je, že možná na přelomu Června/Července začne něco lítat v malém měřítku, pokud bude u nás v vrchol někdy v Květnu... 

Ale s tím, jak každý třetí chce "ojebat" tu karanténu a nesouhlasí s tím apod... tak se obávám, že dlouho bude tento stav co je. Bohužel, chataři ( rozumněji Pražáci ) to ještě roznesou možná do vesnic, které skončí jako Litovel s vojáky na hranici katastru. 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Ale s tím, jak každý třetí chce "ojebat" tu karanténu a nesouhlasí s tím apod... tak se obávám, že dlouho bude tento stav co je. Bohužel, chataři ( rozumněji Pražáci ) to ještě roznesou možná do vesnic, které skončí jako Litovel s vojáky na hranici katastru. 


Jsem člověk, který vždy přechází silnici pouze na přechodu, nikdy nejel načerno v MHD, řádně si kupuje lístky na vlak...Ale zítra pořádám se soudy grilovačku, místo roušky nosím jen tenký šátek a příští víkend si plánuju udělat výlet do vylidněné Prahy, protože se mi tenhle pohled už nemusí naskytnout.

Pražáky bych do toho netahal...

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Jsem člověk, který vždy přechází silnici pouze na přechodu, nikdy nejel načerno v MHD, řádně si kupuje lístky na vlak...Ale zítra pořádám se soudy grilovačku, místo roušky nosím jen tenký šátek a příští víkend si plánuju udělat výlet do vylidněné Prahy, protože se mi tenhle pohled už nemusí naskytnout.

Pražáky bych do toho netahal...


Jedna z nejhorších věcí na světě je hloupý člověk, který je ještě pyšný na svoji hloupost a dokonce se jí chlubí. 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Bohužel, chataři ( rozumněji Pražáci )

Tohle je za mě už hodně zbytečný dovětek a dost divné rozdmychávání dalších emocí... 

-------

Jinak moc nerozumím tomu neustálému přirovnávání a naopak odmítání přirovnávání k chřipce. Mám pocit, že spousta z diskutujících si neuvědomuje, že chřipka je (minimálně pro starší populaci) velmi závažné onemocnění, podle všeho asi podobně závažné jako Covid-19. 

Mnohým však asi uniká "drobný" rozdíl v nakažlivosti, ve které nový typ koronaviru nad běžnou chřipkou, jak se zdá, na celé čáře vítězí. V tomhle směru je porovnávání s jakoukoliv známou běžnou nemocí asi trochu mimo... Už jen kvůli mnohokrát skloňovanému náporu na zdravotnictví, který se s běžnou chřipkovou epidemií jaksi nedá z mnoha důvodů srovnávat.

Ano, i já jsem z počátku nad opatřeními a panikou kroutil hlavou, ale se stále více eskalující situací v některých státech napříč světem je mi jasné, že asi nic moc jiného dělat nejde. 

A ekonomická stránka věci? Obávám se jí přinejmenším stejně jako stránky zdravotní (zvlášť proto, že se mě už přímo dotýká), ale co se dá dělat... Kdyby se nedělalo vůbec nic, kdoví jak bychom nakonec dopadli.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Mimochodem, když už čteme o konci světa v Itálii. Na přelomu let 2016 a 2017 ukončila chřipka život 24 981 Italům. (Zdroj: International Journal of Infectious Diseases)


Jen jsme neměli možnost sledovat vše LIVE.

Doporučoval bych číst i jiné zdroje než ctidoma,možná bys pochopil jaký je rozdíl mezi chřipkou a covid-19 a přestal bys s těmi nesmysly. Tak jen velmi strucne chřipka má smrtnost cca 0,05-0,1% (zemře každý 500-1000 člověk co se nakazí) oproti covid-19 který bude mít smrtnost skoro jistě alespoň 1%, v některých zemích i více (zemře nejméně každý 100 člověk co se nakazí),což je aspoň 10x tolik. A u chřipky nemá přes 10% pacientů takový průběh,aby museli být hospitalizováni na JIP,potřebovali plicní ventilátor nebo museli být dokonce napojení na mimotelni oběh.

Snad ti to prispeje k pochopeni,proč to svět sleduje LIVE,proč drtivá většina států uzavírá hranice a přijímá restriktivní opatření. Není to tím,že jejich představitelé a vědci ví min než Ty,protože si neprecetli kolik lidí umírá na chřipku,ale je to prave naopak. Zkus se zamyslet jestli opravdu něco neunika tobě místo te grilovacky,kterou opravdu může vymyslet jen "chytrá hlava" a ještě se tím chlubit.

0 Citovat

Coinneach je naprostej sobeckej dement. Zbytečný reagovat. 

0 Citovat

Nicméně neustále hovoří také o tom, že obrovská část lidí ( na Islandu to např.bylo 50 % pozitivních, v městečku Vó také ) vůbec testovaná není, neb má žádné či velmi mírné příznaky, takže ta smrtnost bude nižší. 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Nicméně neustále hovoří také o tom, že obrovská část lidí ( na Islandu to např.bylo 50 % pozitivních, v městečku Vó také ) vůbec testovaná není, neb má žádné či velmi mírné příznaky, takže ta smrtnost bude nižší. 


Tak ona ta aktuální smrtnost se pohybuje taky úplně jinde - např. Itálie přes 10%, celosvětově myslím někde kolem 3-5%, takže až se udělá serologie populací, tak je předpoklad, že to klesne někam kolem 1%. Velmi blízko realitě ta čísla můžou být v Jižní Koreji, kde mají protestovanost velmi vysokou, kvalitní zdravotnictví a kde smrtnost je aktuálně 1,5%.

0 Citovat

Nemám žádné data, ale myslím si, že naprosto stejné to bude i s ntou chřipkou, že velké množství lidí má lehký průběh a nejsou vůbec zahrnuti do oficiálních čísel. Možná ještě větší % než u SARS-CoV-2. Takže jsou ty čísla (oficiálních poměr smrtnosti chřipky vůči SARS-CoV-2) v podobném tolerančním rozsahu a jejich porovnání je relevantní.

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Nemám žádné data, ale myslím si, že naprosto stejné to bude i s ntou chřipkou, že velké množství lidí má lehký průběh a nejsou vůbec zahrnuti do oficiálních čísel. Možná ještě větší % než u SARS-CoV-2. Takže jsou ty čísla (oficiálních poměr smrtnosti chřipky vůči SARS-CoV-2) v podobném tolerančním rozsahu a jejich porovnání je relevantní.

Tohle je argument, který taky málo kdo bere v potaz, díky za něj!

0 Citovat

Staty by mali spravit razantne rozhodnutie, nie taketo k nicomu veduce posuvanie karanteny. Skor ci neskor toto prestane bavit kazdeho jedneho (prvu lastovicku s planovanou grilovackou uz mame). Pocet pripadov bude s kazdym teplejsim dnom pribudat a myslim si, ze tak ci onak nebude dostatok klucovych plucnych ventilacii. Nasa Chirona dokaze rocne vyrobit 400 kusov, pracuju na zdvojnasobeni vyroby - cize na kriticke mesiace pribudne k tej skoro nule co mame dalsia nula cela nula nic a ziaden iny stat ich momentalne ani nepreda. Speje to k tomu, ze nam hrozi lockdown ako vo Wuhane (cize sme premarnili 3 tyzdne), alebo sa to rozbehne naplno v polke maja a v nemocniciach budu ludia kapat na chodbach tak ci tak. Nehovoriac o ekonomickych skodach. S Talianskym premierom, ktory odporuca\pozaduje okamzity lockdown EU mozem len a len suhlasit

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Tohle je za mě už hodně zbytečný dovětek a dost divné rozdmychávání dalších emocí... 

-------

Ani není, protože polovina známých nadává na lidi, jak jsou neohleduplní. Nenosí roušky/respirátor, chodí ven po skupinkách popíjí v parcích apod... a pak na víkend jedou na chatu a tam v klidu dělají to samé, na které nadávají. IG je toho plný :( 

0 Citovat

No, být vámi, tak už objednávám mobilní klimatizaci, pokud ještě nemáte. Když se to protáhne do léta opět s teplotami 35+, budete za ni rádi. Podobně jako roušky budou beznadějně vyprodány. A jak nebudete moct opustit byt s okny, do kterých pere slunce, budete za trochu chladu ochotni i vraždit. 

0 Citovat

Včera na cyklostezce z Troji do Klecan, byl normálně otevřený výčep se zahrádkou, kde v klidu popijelo tak 10 lidí. Tam to ale aspoň během chvilky zavřeli policajti. Různě v parcích ale vídám skupinky lidi s petkama nebo kelimkama stále. Třeba mezi Slamníkem a Stromovkou už je skoro poutní cesta. Tam když projede Hamáček kolem, tak ho trefí. 

0 Citovat

Je to marný, je to marný, já se včera chytla s tchánem (75let), když jsem mu řekal, že by měl sedět doma na prdeli a nevymýšlet blbosti... on si vždycky najde nějakej důvod, proč musí jít ven :-(  v zahrádkářské oblasti nikdo nenosí roušky, protože jsou prej v přírodě a daleko od sebe.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

 v zahrádkářské oblasti nikdo nenosí roušky, protože jsou prej v přírodě a daleko od sebe.

No a? Vždyť mají pravdu. Při pobytu venku je zakrytej nos a ústa úplně k ničemu, pokud nejde o shluk lidí, jde jen o psychologickej efekt. Já nosím šátek, i když jdu jen běhat, ale je to úplně k ničemu. Opatření se musí dělat s rozumem, ale tohle je naprostá kravina. Základ je nesdruzovat se s cizimi lidmi.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

[citace="mikir"]

Dominik Feri

@DominikFeri · 

2 h

Nouzový stav není houska na krámě, kterou si vláda jen tak vezme. Nutnost prodloužení musí vláda sněmovně odůvodnit a vysvětlit podniklé kroky (třeba snahu o vyvléknutí se z povinnosti k náhradě škody). A mám za to, že prodloužení by mělo být z důvodu kontroly vždy jen o 14 dní.

Prodloužení nouzového stavu o 30 dnů podporuje i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). "Myslím si, že se tomu nevyhneme, počet nakažených bude stoupat," řekl ČT Babiš. Pro jeho prodloužení je i předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula.


Jeste chybi vyjadreni Vojtecha  straspytel Hamacek ,. blazen Prymula  a Vojtecha je zbytecne hledat ,,ten se prida na stranu tech darebaku 





Tak Mikire koukam ze Irsko se dneska tez stalo vychodni zemi. Tak pekne sed doma na zadku a nikam nechod. Muzes pripadne smolit ten dopis do Bruselu co jsi rikal ze napises. 

[/citace]


Uplne jeste nestalo ,ale  zjancili a vytvareji stejnou paniku jako vsichni ostatni   jen do prace a s prace a jen do obchodu pro jidlo a tak .,.co tim docilili _?  Lidi zacali blbnout  a nakupovat ve velkem  a pry  2 km  kde neni dum jinak mam byt doma ..v tom nemam problem ,sednu do auta a za 20 minut jsem na opustene plazi ,. akorat nevim co kdyz stejna myslenka  napadne treba ,5o lidi ,,, rousky  porad nikdo nenosi akorat v tom obchode  dodrzuji   2m od sebe  pri cekani  u pokladny  a jeste si muzu nafasovat rukavice ,...letiste asi na dva tydny zavrou pro lidi ..uz vyzvali iry  co jsou mimo Irsko ze maji zustat kde jsou ,, tak holt uz sem a tam nepoletim ,,ale nejak si proradim ...porad se da v tech vsech nesmyslech najit vyjimka 

0 Citovat

presne, ved ten virus nelieta v prirode ako CO2 :) to by ste potom tie ruska museli nosit aj doma v byte.

ako ja auotmaticky si davam bandanu cez tvar ked idem von tak ci tak, ale vzdy mi trva, kym ju kvoli zahmlievaniu okuliarov spravne nastavim:)

0 Citovat

Kravina by to byla, kdyby tam nebylo dalších 20 zahrádkářů na pár metrech od sebe, navíc ještě samej důchodec, nikde v přírodě to taky není, je to normálně ve městě vedle obytnejch baráků, takže bych předkládala, že by se tam měla dodržovat stejná pravidla.

Já su taky zastánce toho, že na třeba na kole je rouška úplně zbytečná, ale nosit se musí, tak to dělám, když si to každej vyloží po svým, že je to na nic, tak ju pak bude každej nosit, jak se mu bude chtít. To by se pak vlastně nemusela nosit ani na ulici, protože tam stejně nikdo nechodí, tak koho by člověk nakazil.

A nemyslete si, že se su jako v té roušce ráda, mám ju na hubě celej den v práci, nemůžu v tom pořádně dýchat, motá se mě hlava, jak je v tom vedro, su z toho celá červená jak rajče, v práci už ju musíme mít i v zázemí, na wc, v šatně, všude... ale když říkali nosit, tak nosit, jestli to má nebo nemá efekt, to stejně nezjistíme. Nemůžu se dočkat, až se normálně nadechnu.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

No a první důsledky se u nás už projevili ve firmě, už se rozdali výpovědi. Vyhlídka je, že možná na přelomu Června/Července začne něco lítat v malém měřítku, pokud bude u nás v vrchol někdy v Květnu... 

Ale s tím, jak každý třetí chce "ojebat" tu karanténu a nesouhlasí s tím apod... tak se obávám, že dlouho bude tento stav co je. Bohužel, chataři ( rozumněji Pražáci ) to ještě roznesou možná do vesnic, které skončí jako Litovel s vojáky na hranici katastru. 


Pokud to neskonci na konci dubna tak ty ojeby nebude delat kazdy treti ale 90 %  a  tolik vojaku nemaji  ani techniku ,uz aby misto rousek shaneli drony  a exekutory na nezaplacene pokuty  .. 

0