Všechy zdravím, už delší dobu sleduji cestujlevne, ale nikdy jsem se nijak nezapojovala, do té doby, než mě k tomu dokopala má bakalářská práce. Já sama ráda cestuji na vlastní pěst, a proto jsem si to vybrala jako téma mé práce. Zajímalo by mě, proč tak cestujete vy?  Budu ráda za vaše názory :) PS: Všem děkuji za účast v dotazníku :)  .

Proč vlastně cestujete na vlastní pěst?

Založila ve fóru Co se nevešlo

@mikir: Mám tento, i když před lety stál asi pod 500 Kč: https://www.doldy.cz/doplnky-a-v...64839.html

Asi by stačil třeba tento nebo možná se najde něco jiného: https://www.decathlon.cz/preprav...56622.html

0 Citovat

Truhliku ty jsi nepochopil pointu , nikdo te nepresvedcuje at jezdis  jinak ,klidne si kup  zajezd s cestovkou all inclusive ,ja kdyz  zapocitam  i ty cesty s rodicema  od 5 let  ,tak cestuju  57 let  a v dobe kdy jsem pracoval v CK jsem taky jezdil na infocesty a bydlel i v 5 * hotelu s all inclusive a taky jsem si to uzil

Ovsem kdyz jsme se ubytovali  v Mnichove na  1 noc  jako ti  brouci pytlici  s baglem a v dzinach  v Hiltonu ,pro toze mel  vyraznou slevu  a bazen a transfer k terminalu ,tak nas  recepcni  sjela tak  pohrdavym pohledem a prokazala takovou neochotu , ze jsem vyplnil pak hodnoceni   kde jsem jeji jednani  uvedl  a za cas mi prisel omluvny dopis od  vedeni Hiltonu

Pochop , ze jsou lide , kteri nechteji all inclusive , nechteji popijet  u bazenu drinky  a  nechteji  ty vsechny sluzby co se ti libi  ,je to jejich svet,,jako je ten tvuj s all inclusive ...

V poslednich 3 letech jsem byli  na   10 dovolenych . ,Dubaj- Oman (10 dnu )  , Jamajka ( 17 dnu )  , Mauritius , (15 dnu )Thajsko  (17  dnu . 3x Recko ostrovy  (dohromady 24 dnu  ), 3x Kanarske (dohromady 27 dnu )    do toho mame  velmi caste  lety  mezi Irskem a CR  , myslis si ze bychom toto poridili  ,kdyz bych to  vsechno koupil v CK ?  110  dnu   all inclusive ? Kolik tak asi myslis ,ze by to vyslo ? Ve dvou  ,.a opravdu si myslis .ze bychom meli stejne zazitku a byli vice spokojeni ?

Nejak si asi neuvedomujes  ze  v dnesni dobe  je all inclusive  jedine, na cem muze jeste hotel vydelat  a cim dal vic  cestovek se taky snazi lidem vnutit all inclusive  Opticky moc muziky za zdanlive hezkou cenu ..Ale ve skutecnosti to tak ve vetsine pripadu vubec neni 

0 Citovat

McLovin napsal(a):

Je ten dotazník časovo obmedzený? Skončil som na otázke číslo 23 a hore mi vypísalo "Survey ended" a už tam nebolo žiadne tlačidlo na potvrdenie odpovede. Druhý krát už sa mi to vypĺňať nechce...


Bohužel překročil limit, udělala jsem nový (poslední), ale děkuji alespoň za ochotu a omlouvám se za ztrátu času :)

0 Citovat

jak sem psal driv klidne kupte parek osliku a dreveny vozik a muzete zahajit dobrodruznou cestu kolem sveta - prespavat pod palmou nebo v jeskyni  zivit se korinkami a pit vodu s bazin a mocalu - ja si radeji dopreju cestovani s kufrem na koleckach  prespani v hotelu a kazdodenni sprchu  v koupelne - nevadi ze pravidelne platim cestovce za neco co vy lacineji nekoupite a zazitku mam stejne jako vy s tim oslim povozem - dejte si ale   pozor aby v ramci setreni a ziskani co nejnizsi ceny  oslik na dlouhe ceste trajektem na oceanu neposel hladem

0 Citovat

Truhlik napsal(a):

jak sem psal driv klidne kupte parek osliku a dreveny vozik a muzete zahajit dobrodruznou cestu kolem sveta - prespavat pod palmou nebo v jeskyni  zivit se korinkami a pit vodu s bazin a mocalu - ja si radeji dopreju cestovani s kufrem na koleckach  prespani v hotelu a kazdodenni sprchu  v koupelne - nevadi ze pravidelne platim cestovce za neco co vy lacineji nekoupite a zazitku mam stejne jako vy s tim oslim povozem - dejte si ale   pozor aby v ramci setreni a ziskani co nejnizsi ceny  oslik na dlouhe ceste trajektem na oceanu neposel hladem

Velmi se mýlíte, nějaké přespávání v hostelech a pod palmou tu praktikuje asi jen menší část diskutérů a spíš studenti nebo podobní, případně kolenovrti, co ani neumí napsat správně česky Bejrůt, hihi. My nemáme problém s tím, jít s batohem do 4* hotelu, akorát k tomu nepotřebujeme vláčet přes půl zeměkoule kufr s kolečkama ;-) 

A i tak platí již dříve popsané o srovnání nákladů. Ta cestovka z něčeho musí žít - a to něco jste vy. 



0 Citovat

Truhlik ma jednoducho iba defekt ciernobieleho videnia - bud existuje A alebo Z, ale nic medzitym a taktiez problem citania s porozumenim.

0 Citovat

S cestovkou nejezdím. Neláká mě to hromadné organizování. Na vzdálených místech s nimi čas od času vybavím jedno- až několikadenní výlet, který bych sám dával blbě dohromady. Z poslední doby např. Ha Long Bay nebo My Son. Obvykle to taky vychází levněji třeba za cenu, že tam nemám hotel s AI a místo toho jdu do malého hotýlku. Čistou postel a koupelnu to má v obojím případě. Na druhou stranu, cestovky mívají speciální ceny, na které člověk sám těžko dosáhne, avšak zajímavé ceny zájezdů jsou až u úplných LM do provařených míst typu Egypt nebo Turecko s válením se jen v rezortu.

0 Citovat

Tak už kdys jsem četl ten název tématu,tak bylo jasné že se tu strhne přestřelka ))

Pro některé je tu cestovní kancelář div ne sprosté slovo .. ..pak je někdy úsměvné že si ti,co jinak než na vlastní pěst nejezdí si koupí za 10 euro letenku na Mallorcu a při zjištění cen ubytování na ně jdou mdloby ..

Jinak já proti CK nic nemám záleží na nabídce je sice pravda,že za posledních deset let jsem kompletní zájezd od CK koupil pouze jednou - Turecko 5* hotel ultra all inklusive (sólo bych se k ceně co nabídla CK nepřiblížil ani omylem)......ale lokální CK na denní výlety využívám poměrně často(hlavně v Austrálii a na Novém Zélandu )....sice by se to kolikrát dalo zvládnout sólo i levněji,ale tedy jsem preferoval pohodlí...bus/auto pro vás dojede před hotel přiveze vás k hotelu a za ten den toho zvládnete více než při sólo cestě!

Další kde jsou cestovky(hlavně německé a rakouské) dobré je pokud chci kvalitní ubytování se stravou  tj. polopenze a výše - tedy si agoda,booking atd. cenově neškrtnou!

0 Citovat

lma napsal(a):

Tak už kdys jsem četl ten název tématu,tak bylo jasné že se tu strhne přestřelka ))

Pro některé je tu cestovní kancelář div ne sprosté slovo .. ..pak je někdy úsměvné že si ti,co jinak než na vlastní pěst nejezdí si koupí za 10 euro letenku na Mallorcu a při zjištění cen ubytování na ně jdou mdloby ..

Jinak já proti CK nic nemám záleží na nabídce je sice pravda,že za posledních deset let jsem kompletní zájezd od CK koupil pouze jednou - Turecko 5* hotel ultra all inklusive (sólo bych se k ceně co nabídla CK nepřiblížil ani omylem)......ale lokální CK na denní výlety využívám poměrně často(hlavně v Austrálii a na Novém Zélandu )....sice by se to kolikrát dalo zvládnout sólo i levněji,ale tedy jsem preferoval pohodlí...bus/auto pro vás dojede před hotel přiveze vás k hotelu a za ten den toho zvládnete více než při sólo cestě!

Další kde jsou cestovky(hlavně německé a rakouské) dobré je pokud chci kvalitní ubytování se stravou  tj. polopenze a výše - tedy si agoda,booking atd. cenově neškrtnou!

Ale není to sprosté slovo. Když mi nabídne něco navíc, tak proč ne. Osobně však hledám autenticitu a tu na 99 % provařených turistických atrakcí prostě nenajdu, takže jsou mi nabídky CK většinou k ničemu. 

0 Citovat

Ahmade to by jsi nebyl ty, abys tam nevpasoval cestinu , obcas  taky prespime v hostelu ,ale vybereme si  dvouluzak   treba  a napriklad jsou i  hostely  nebo podobna ubytovani ,ktere  maji  wc i sprchu na pokoji 



Truhliku, nespim pod palmou ani nepiju vodu z mocalu  na vetsine mist ve svete  se da slusny  dvouluzak se socialnim zarizenim na pokoji  najit v cene  20 az 30 euro na osobu , obcas jsou i hezka ubytovani i za polovinu 

Nevim k cemu mi bude dobry hotel za 100 a vice euro na noc  ..vysvetli mi  co budu mit tak podstatneho  navic ?  Pocit ze na to mam ?  Nejsem student ani kolenovrt .ale  tak jak mi staci se prepravit letecky z bodu A do bodu B   bezpecne a nacas  tak mi staci slusny pokoj    se zakladem .v pomeru cena/vykon

Kdyz jedeme nekde na tyden vybiram limit  250 -450 euro  pro dva

0 Citovat

Naco mu to vysvetlujes? Ked nejdes s cestovkou tak si automaticky zobrak, co sa zivi korienkami, spi pod mostom a presuva sa smradlavy stopom :D

0 Citovat

Ima  ,vim ze rakouske a nemecke CK jsou kvatitne vys nez ty ceske ,ale  nemusi to platit treba ve srovnani s Booking,com vzdycky ,,  2 x jsem si treba vzali  na Fuerteventure  v Esquinzu  aparthotel .ktery byl za vyhodnou cenu  i vcetne polopenze , protoze  kolem je  podstate jen plaz  a do Morro Jable je to 8 km  Aparthotel obsazuji  i svycarske cestovky  ,bavili jsme se cesky a pritocila se k nam holka co delala zdravotni pecovatelku ve Svycarsku a jela si hodit  relax  a koupila to na LM ... nejen ze dala za to vic nez  jsme  to koupili my priimo na booking,com i kdyz to mela o  den kratsi  .ale dostala i horsi  ubytovani  , takze tak se to opravdu brat neda

A u ceskych cestovek je to specialita ,ze berou  ty nejlevnejsi pokoje  v hotelui ( pokud ma hotel ruzne , jako ze to byva casto ) .ovsem cenove  to nerozlisi , Byli jsme takto pred 15 lety s cestovkou na Samosu  ., dostali jsme pokoj s balkonem  s vyhledem na obe strany ,, za stejne penize dostaly dve dvojice  pokoje  co byly v urovni chodniku a zrejme to byla jakasi rezerva hotelu ,nebo pokoje pro personal . neschony delagat  co se honosil historii o Samosu si s nima nevedel vubec rady  ,oni to samozrejme odmitli takove ubytovani a jeste po trech dnech bylo slyset od jejich stolu hadky  a zvysene hlasy   ( neni podstane ze slo asi o dva  nejake sefy  co si vyrazili s milenkama na  vylet a chteli se pred nima predvest )

Proste s cestovkou radeji ne ,,,neni to sproste slovo ,ale je to pro ty co se nechteji starat nebo to nedokazou a nerozumi tomu  a nejde porovnavat neporovnatelne   ,balik sluzeb resortoveho hotelu  vyssi kategorie ,nemuzu poronavat  s tim  ze tam prijedu solo  a  budu chtit ubytovani  ,ale zase jak kdy

V Dubaji jsme spali  na ceste do Omanu  tam i zpet   .pokazde v jinem hotelu, mel jsem je pres booking,com a pozdeji me napadlo , ze  by mozna nebylo spatne  vybrat oba stejne  at uz pak vim do ceho a kam  jedeme

Ale booking,com uz mezitim zvednul cenu ,,tak jsem napsal primo na hotel  a  oni mi nabidli tajnou cenu , kdyz jsem pak popocital  poplatky  ,zjistil jsem ze  na necem vydelam na necem prodelam  a tak jsem to nakonec nechal byt  na tom booking,com


0 Citovat

Hlavně mě baví, jak někteří považují all inclusive plážové hotely za luxus :)

0 Citovat

Deny napsal(a):

Hlavně mě baví, jak někteří považují all inclusive plážové hotely za luxus :)

Ne luxus, ale zbytečnost. Během dovolené chci poznávat, ne celou dobou být ve stejném hotelu se stejnými lidmi s uniformním globálním jídlem. Obvykle se v hotelu zdržím max. 9 hodin denně. Kdo vůbec vymyslel, že dovolená se rovná cachtání ve slané vodě? V případě rezortů spíš v bazénu několik set metrů od pobřeží...

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ne luxus, ale zbytečnost. Během dovolené chci poznávat, ne celou dobou být ve stejném hotelu se stejnými lidmi s uniformním globálním jídlem. Obvykle se v hotelu zdržím max. 9 hodin denně. Kdo vůbec vymyslel, že dovolená se rovná cachtání ve slané vodě? V případě rezortů spíš v bazénu několik set metrů od pobřeží...

To vůbec nejsme ve při. Myslela jsem to spíš ze strany zastánců takových dovolených
0 Citovat

Truhlik napsal(a):

cestovka ma koupene velke kapacity a proto to ma vzdy o hodne lacinejsi - kdo tvrdi ze ne tak lze 

A kdo lže ten krade a mohl by i zabít...

Truhlik napsal(a):

- v prumeru tak 2x rocne si zaletime s manzelkou nekam sami bez cestovky to zvladnemtaky v pohode - za 3 tejdny 5dni istanbul  a kveten 17 dni japonsko - na to cestovku nepotrebuju 

Takže podle vaší logiky budete pít z kaluží a spát pod mostem? Jinak to podle vás přece nejde ne?


0 Citovat

Rád by som poznal, vek, sociálne pozadie a profesiu Truhlika.

0 Citovat

 Tak to bude asi něco jako Babiš, když tvrdil, že nevěděl, že za komunistů nemohli lidé cestovat, protože před 40 lety "po světě" nemohl cestovat skoro nikdo :)

0 Citovat

Truhlik - nomen omen

0 Citovat

Kdysi jsem se snažil přemlouvat lidi, kteří jezdí s CK, aby to zkusili sami. Dnes už to nedělám. 

Zjistil jsem, že někteří "truhlíci" potřebují mermo moci delegáta na letišti, jinak by nenašli cestu na/z letiště a doslova se těší, až je v hotelu přivítá s naředěným welcome drinkem, řekne jim, kde vlastně jsou (pro mnohé je to překvapení) a nabídne "výhodné" fakultativní výlety. Dnes jsem rád, že tato skupina lidí existuje - zvyšuje to zaměstnanost = nemusíme živit nezaměstnané z CK  na úřadech práce, a "truhlíci" mi  nevykoupí letenky, hotely...ať si letí svým charterem do svého resortu. Pochopil jsem, že hodně "truhlíků" by se jinam, než k chorvatskému moři nedostalo - je to nad jejich možnosti (psychické, lingvistické, logistické,  strach z čehokoli). Tak že cestovky jsou vlastně fajn.

0 Citovat

presne, tiez ma prestalo presviedcat znamych, ze nech skusia na vlastnu past. niekomu to vyhovuje a kazdy nech si robi so svojimi peniazmi co chce. Ale prist na forum cestujlevne a presviedcat ze s cestovkou to je super, to ako keby som prisiel na forum tunerov BMW a chvalil sa ako je Dacia na LPG super, alebo nech vyuzivaju MHD :))

0 Citovat

Jó, fakultativní výlety. Ty mě vždycky na nabídkách CK fascinují nejvíc. Koukal jsem na ně u zájezdů do Běloruska či Egypta a jen nevěřícně kroutil hlavou... Levněji snad vyjde si na celou dobu vzít taxi :-D

0 Citovat

Například tady - https://www.eximtours.cz/fakulta...rghada-z19 - doprava z Hurghady do Káhiry či Luxoru plus oběd za 2590/2690,- To se vyplatí. Navíc Výše uvedené ceny nezahrnují vstupy. Ceny jsou orientační a mohou se měnit.

0 Citovat

Obracení na víru individuálního cestování je nesmysl. Někdo to má prostě nastavené jinak, má jiná očekávání, zařizování věcí s cestováním spojených považuje za otravné, chce jednoduše koupit a jet  a nemusí kvůli tomu být hned Truhlík. 

Vezměte si to obráceně... je to asi jako kdyby vám někdo tvrdil, že přezout pneu/vyměnit olej u auta si můžete sami a je nesmysl platit 500-1000 Kč za 20 minut práce, když si to za hodinku zvládnete udělat sami v garáži.

0 Citovat

*45 minut bez garaze :)))

0