Všechy zdravím, už delší dobu sleduji cestujlevne, ale nikdy jsem se nijak nezapojovala, do té doby, než mě k tomu dokopala má bakalářská práce. Já sama ráda cestuji na vlastní pěst, a proto jsem si to vybrala jako téma mé práce. Zajímalo by mě, proč tak cestujete vy?  Budu ráda za vaše názory :) PS: Všem děkuji za účast v dotazníku :)  .

Proč vlastně cestujete na vlastní pěst?

Založila ve fóru Co se nevešlo

tonic napsal(a):

*45 minut bez garaze :)))

Už te vidim Tonicu, jak měníš pneumatiky na ulici :-)))) Neplest si s celýma kolama včetně disku. Ty si měnim taky sam :-) 

0 Citovat

Ja sa divim, ze tu na Truhlika reagujete. Podla toho co naposledy napisal (bud cestujete s CK alebo pijete vodu z bazin) je bud debil alebo troll. Kazdopadne ani s jednym pripadom sa vobec neoplati pustat do (virtualnej) debaty :)

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

bud debil alebo troll. 

Ja bych se přikláněl k trollovi, a když jsem četl co píše , tak mě napadl Padrino, ale už jsem zřejmě paranoidní. 

0 Citovat

To bude určitě padrino, nikdo jiný mě nenapadá.

0 Citovat

:))

0 Citovat

Podla mna je truhlik jeden z tych dochodcov co tu prispievaju pod inym nickom

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Podla mna je truhlik jeden z tych dochodcov co tu prispievaju pod inym nickom


Myslíš jako padrino senior, jo?

0 Citovat

Truhlík nebude Padrino, 1. Надежда by se k tomu tak nadšeně nepřiznala, 2. sloh taky nesouhlasí a 3. to ani není vtipné. 😀

Cestovky neodsuzuju, kde je poptávka, je i nabídka. Někdo si asi prostě jinak než u bazénu s delegátem za zadkem neodpočine. 🤣 Hloupé mi to připadá až tehdy, kdy s tím koupáci machrujou nebo když se diví, jak může někdo cestovat jinak.

Nějakou místní cestovkou na výlet nepohrdnu, když není cena výrazně vyšší než vlastní organizace a když na tu organizaci nemám čas nebo se mi zrovna nechce. Kdybych někde viděl last minute za cenu podobnou letence s tím, že  z destinace není problém dostat se do zajímavých míst v okolí, tak bych to nakonec možná taky výjimečně vzal. 😊
0 Citovat

@niemandos - hej na ulici na parkovisku, to tatkovi:) mame ich na diskoch

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Obracení na víru individuálního cestování je nesmysl. ...


Ale jde to, jsem toho důkazem :-). Taky jsem měl pocit, že s CK je to vždy jednodušší, že se nedomluvím, že se mi nechce nic řešit atd. Nikdy to sice nebyly zájezdy typu válení se u moře v resortu, ale i tak to bylo vždy přes CK. Sice mi to došlo hodně pozdě, že samostatné plánování bez CK je lepší, ale došlo. 

0 Citovat

Obracení na víru jsem nikdy až tak moc neprovozovala, nicméně i tak jsou to marný debaty, protože levné letenky prostě NEEXISTUJOU a hotovo. Tudíž plánovat dovolenou po vlastní ose NEJDE.

Třeba v případech, kdy se dotyčný uprostřed letních prázdnin prostě rozhodl, že hned zítra chce letět z Prahy bez přestupu na nějaký zapadlý řecký ostrůvek, ale našel jen letenky s přestupem za nehorázný prachy. A to je prostě jasnej důkaz a on to vždycky věděl.

Z toho by jednomu praskla cévka v mozku.

0 Citovat

Roman napsal(a):

Kdysi jsem se snažil přemlouvat lidi, kteří jezdí s CK, aby to zkusili sami. Dnes už to nedělám. 

A proč si se je snažil přemlouvat ? To je snad jejich věc ne? Každý to má nastavený jinak!

Opravdu nechápu ten jednostraný pohled některých zde diskutujících jedinců!

Já bych třeba nikdy nespal v hostelu s hajzlem na chodbě natož někde ve sdíleném pokoji,ale nebudu to někomu rozmlouvat je to jejich věc!

0 Citovat

Nechápu celou tuhle debatu. Každý ať si přece cestuje jak mu vyhovuje. Pokud je pro někoho nejlepší cestovka s all inclusive a 10 dní ležet na pláži, tak super, ať to tak dělá. Pokud pro jiného je top cestování s baťůžkem a spaní ve sdíleném 10ti lůžkovém pokoji v hostelu, tak super, proč ne. Hlavní je, že to tomu dotyčnému vyhovuje a je spokojený, o což snad vždycky jde. No ne?!

1 Citovat

lma napsal(a):

A proč si se je snažil přemlouvat ? To je snad jejich věc ne? Každý to má nastavený jinak!

Opravdu nechápu ten jednostraný pohled některých zde diskutujících jedinců!

Já bych třeba nikdy nespal v hostelu s hajzlem na chodbě natož někde ve sdíleném pokoji,ale nebudu to někomu rozmlouvat je to jejich věc!

Ale o tom to přece není. Tady je o tu druhou stranu - většina lidí, cestující pouze s CK VŽDY tvrdí, že jinak to nejde a že je to s CK VŽDY A VŠUDE levnější.  A na validní vysvětlení, že tomu tak vždy a všude není odpovídají, že URČITĚ ano a začnou vršit zástupné důvody... vlastní pohodlnost něco plánovat, pohodlnost mít všechno v češtině, pohodlnost nemuset se starat o zajištění jídla (no jo, internacionální prefabrikovaný all-incl-food je vždy menší riziko na domluvu i výběr a následky:)

Případně existuje další sorta lidí, kteří dosud jen s CK, kteří by rádi cestovali na vlastní triko za méně a pořád se mě ptají, jaký že je ten tajný recept :-) Případně mě podezřívají, že mám přístup k nějakým tajným levnějším tarifům letenek. Když jim člověk vyloží podstatu věci a poradí pár vyhledávačů a pravidel, tak to stejně skončí u toho, že oni se teda fakt nechtějí brutálně omezovat nějakým plánováním půl roku dopředu a že by teda chtěli tu ultralevnou letenku nejlépe 14 dní do odletu se vším všudy do USA v plný sezóně;-) No tak to pak nic..

0 Citovat

no chytraka nikdo nepresvedci - radeji skoci ze skaly nez by vyjel s cedokem - s cestovkou kazdy rok cestuji po svete stamiliony lidi a problem v tom nevidi ale  zdejsich par  nejchytrejsich si proste mysli ze jsou to vsichni hlupaci a jen oni maji ty nejlepsi zazitky a vidi ve svete neco extra jineho

0 Citovat

Ať se obě strany hádají, jak dlouho chtějí, ale nejlepší způsob, nebo ten "spravny" zpusob, cestování prostě NEEXISTUJE. To má problém pochopit, jak část pro CK, tak část proti CK. Je úplně zbytečné se kolem toho hádat. Někteří jedinci zde to nepochopí.

0 Citovat

Navaja napsal(a):

Třeba i o tom, proč se na mě lidé dívali s despektem v letadle z Islandu ,protože jsem jako jediní Češi neměli funkční mikiny a  značkové trekové boty a dokonce jsem nejeli do Barevných hor a neměli jsme v autě GPS. Všichni kolem se chlubili, jak zapadli a jak.... 

To jako fakt, jo? To se mi nějak nezdá, nevzpomínám si, že bych já něco podobného zažil... 

0 Citovat

Navaja napsal(a):

@divan

Ale vždyt o tom tady ta debata je nebo ne? Já si o tom ráda popovídám, alespoň vidím, kdo to jak má a inspiruje mě vždy, když vidím, že třeba starší lidé spí ve stanu nebo chodí se starým batohem a spějí v hostelu. Třeba i o tom, proč se na mě lidé dívali s despektem v letadle z Islandu ,protože jsem jako jediní Češi neměli funkční mikiny a  značkové trekové boty a dokonce jsem nejeli do Barevných hor a neměli jsme v autě GPS. Všichni kolem se chlubili, jak zapadli a jak.... takže je to jen debata. Občas je to asi blbé v rodině, když manželka chce all inklusif a manžel a děti kořínky a hajzl na chodbě anebo naopak.Já neumím ani to all.... napsat.

Takovou manželku bych okamžitě vyměnil za tři velbloudy. 


0 Citovat

Necestuji často s CK, ale v mém případě je podle mě  lacinější 

Amsterdam +Kaukenhof  termín 1.-3.5 - cena 1600 autobusem s průvodcem /termín je daný 1.5 svátek,+so+ne - bez dovolené, 5 dosp.,každý si platí sám,  pro 3 lidi je důležitá nízká cena/   , CK  na mě vydělá 2 eura na vstupu.do Kaukenhofu, Průvodce s námi proběhne město - pro mě bez starostí. /plavbu po grachtech  si platím sám/ Spím 2 noci v autobusu-nepohodlné, 

Bez CK  daný termín letenka PRG -AMS - cca 2500 , bus - 1800-2300,  transfer -Kaukenhof je v ceně vstupenky, Nejsem časově omezený. Pokud chci přespat dalších cca 30 euro osoba

Nechá se letět do EIN  přejet do Amsterdamu -cenově to není o moc lacinější

Jistě nechá se něco ušetřit když poletím podle levných letenek , ale bohužel musíme se řídit termínem



0 Citovat

Navaja napsal(a):

@ Ahmad

Ahmade, jakou manželku bys vyměnil ta co chce tři v jednom nebo kořínky?

Teď už neměním, před finálem se koně nepřepřahají... ;-)


0 Citovat

Truhliku a vis ze Cedok uz davno neni ceska  firma , vlastnili ho Americani a ted pokud vim a schavalil to v 2016 monopolni urad  tak to koupili Polaci a Itaka ,treba uz ho zase nekomu prodali

A kdyz tak  rikas,  ze jezdis 40 let  ,,jezdil si s Fischerem , s Travelou , s Progem ,asi bych se rozpomenul na mnohe dalsi  po kterych se slehla zem ,pravda  nekdy jen  prebarveny napis a ti sami lide co byli k videni  ve stanku CK co zkrachovala , sedeli za rok na veletrhu v jinem stanku ..proc bych tenhle system mel podporovat ?

A ano mas pravdu  ,nevim sice jestlii stamiliony cestuji s cestovkama  ,(ony jsou to taky jen preprodejci) ,ale vim , nebo tedy psali ze Thomas Cook  nechal ve  svete  600 tisic lidi  , treba jsi kupoval i u Neckermanna  a kde je mu konec 

A jiste by jsi nasel mezi  temi priznivcii cestovek  lidi co sedeli na kufrech pred hotelem a cekali jestli jim alespon  uvolni jeden pokoj aby se mohli jit umyt  a na zachod chodili do krovi nebo v recepci ,kdyz je nevyhodili uplne ,nebo pak sedeli na letisti a nevedeli kdy pro ne letadlo prileti 

Ja si nemyslim , ze lidi co jezdi s cestovkou  jsou hlupaci ,ale napis co vidis extra jineho s cestovkou nez ja bez cestovky , to by me tedy zajimalo ,rad se poucim ,

Myslim ze nechces slyset  realitu , ze cestovky te niikdy nezavezou  na nektera mista , mozna mistni  jak o tom pise Libor-S  a nechces slyset to ze  samostatne cestovani  muze byt levnejsi i v pripadech kde si myslis, ze to je s cestovkou levnejsi a ze si to za tu cenu nikdy nesestavim ,leda ze budu mit spolecnou nocleharnu a  budu se stravovat na  ulici .

. Ver ze nejsem s tech co vybira uplne nejlevnejsi  ubytovani  ,ani nejlevnejsi stravu ale myslim ze jsme ve dvou usetrili opravdu hodne penez  a videli jsme  nejspis vic nez ty A skutec nelze porovnavat  nejake luxusni hotely a resorty  ,ty ani o samostatne cestovatele nemaji zajem .Porovnavat se da  standard ,  napriklad   wc a sprcha na pokoji , slusna postel  ,standardni vybaveni v pokoji  treba i  umisteni toho ubytovaciho zarizeni atd a to jednoznacne  zajistim lepe a levneji nez  co mi nabidne cestovka , jen do toho musim vlozit muj cas , ktery se vlastne  da  prepocist na nejakou hodnotu ,kterou si vsechny cestovky co neco zajistuji samozrejme zapoctou a jedine snad ze ja ten cas potrebuju drive nez  ho muze  pouzit cestovka  ,ktera nabidne  super last minute aby  alespon neco zachranila

0 Citovat

Keď sa tu už hovorí o financiách. Ja som za celý svoj letecký život investoval do leteniek okolo 6000 euro. A to je okolo 270 letov. Za 6000 euro s cestovkou by som dal tak maximálne 2 razy Filipíny, raz Ushuaiu a 3x autokar do Bibione. 

0 Citovat

je jedno komu patri cedok - je to ck - a takovych je po svete desetisice  po celem svete - pravidelne jezdim s ck na all a je to opravdu pohoda a relax - pobytovy zajezd s cestovkou je vzdy lacinejsi - podivejte se kolik stoji nektery hotel ktery ma cestovka s all a kupte si pobyt v nem bez cestovky - protoci se pekne konto - jasne kdyz pojedu sam  treba do australie tak ze proti cestovce usetrim trba 2/3 -  to je snad jasne kazdemu - ja uz za komosu jezdil sam treba do madarska a ndr ale i s cestovkou - treba do jugoslavie a sssr -a jak muzes napsat ze jste videli nejspis vic nez ja tak to staci - vzdyt nevis jestli jsem objel s oslikem 3x svet a nebo  bylza cely  zivot akorat jednou  v tatrach - proste cestovky jsou super - a jak sem psal - kdo nechce s ck tak at si jede treba na uhli lokomotivou - ale psat ze kdo jede s cestovkou je ovce !

0 Citovat

tonic , slusny vykon  za poslednich 5 let, coz by bylo srovnatelne s tim tvym poctem letu, me staly letenky  rozhodne  mnohem vic ale ono to neni jen o financich , je tady  i nekolik dobrych postrehu ze cestovkare  lze tezko presvedcit k individualnim cestam  , to uz spis individual nekdy poleti  s cestovkou

Znam pomerne dost cestovek na ceskem trhu  i kdyz se v branzi nepohybuju  22 let a mnohe co jsem znal zanikly ,ty ktere vydrzely klobouk dolu v te dzungli ,ale  15 let  uz mi  tezko maji co nabidnout a ne jen kvuli tem financim
0 Citovat

@truhlik, ty nechápeš jednu vec. Nie každý túži po All inclusive. Aj keby som mal príjem milión eur ročne, nepôjdem sa chváliť na 2 týždeň do domčeku nad lagunou na Tahiti.

Ti čo chodia cez cestovku k moru nie sú ovce, ale tu nenájdeš spriaznené duše

0