Čaute, napadlo mě toto téma na odlehčení zdejší napjaté a mnohdy až novinkové diskuzní atmosféry.  Mnoho z nás má cestování jako koníček č.1 > nejvetší studna peněz :) Kam tyto poníze posměřují teď?   Já vykopnu: Já jsem fanda do aut a shodou okolností mám teď od ledna jeden nový kousek v garáži a tak ho můžu s čistým svědomím připravovat na sezónu, protože se jedná o auto se stahovací střechou. Svým věkem, tak si tuto péči zaslouží a díky této krizi dostane vše, co bude třeba.  .

V čem skončí Vaše peníze. Vaše koníčky nebo druhotné zájmy?

Založil ve fóru Co se nevešlo

Let's go Blackhawks! Občas koupím nějaké tričko/mikinu s NHL tematikou.


Jinak Netflix, HBO Go,...


Ale hlavně šetřím a všechny ty menší zrušené tripy beru jako příležitost naspořit na něco většího (Tour de USA, putování Jižní Amerikou a tak:) )

0 Citovat

Já bych chtěla nový silikonový cecky. Jako má Dolly Buster.

0 Citovat

Ja sem si zrovna dneska obednal nekrestansky drahe lahve (aspon dle meho standardu) se Sampanskym, ktere miluju - piti obecne moc nedam, ale sklenicka dobreho sampana mi vzdycky zvedne naladu.


Jinak jsem ve stejne zivotni konstelaci jako spousta ostatnich - mam uz vekem narok na krizi stredniho veku (late 30ties), ale vsechen cas venuju detem, takze me ted spis stve kolik casu musim venovat praci, misto toho abych utracel penize, ktere si tim vydelam.


Kazdopadne jak uz jsem tady psal v jinem threadu - muj velky plan byl do konce roku definitivne opustit korporat a odjet s rodinou na delsi cestu kolem sveta, ale vypada to, ze to mozna jeste o rok odlozim, protoze ta stavajici situace zatim aspon v mem odvetvi generuje neuveritelne mnozstvi novych zajimavych prilezitosti - jak tech komercnich, tak spoustu zajimavych projektu, ktere delame zadara a pomahaji lidem v nouzi.. ;)

0 Citovat

monca.cz napsal(a):

Nejřív je potřeba obměnit vybavení na terase - komplet od nábytku, přes kytky až po dekorace. Pak nám končí v létě nákupní povolení na nákup krátké zbraně, takže něco pěkného nakoupíme a protože o dobré single maltky u nás není nikdy nouze, tak podle aktuální zombie apokalypsy budem sedět na těch nových křesílkách buď s panákem nebo se zbraní... :D


Tak pokud bys na terase při její obměně potřebovala třeba i nějaké stylové osvětlení, tak mi dej vědět, rád vyjdu vstříc:)

0 Citovat

lma napsal(a):

Já mám asi štěstí,že dělám v potravinářství,tam krach rozhodně nehrozí ..

A prachy  se alespoň budou kutálet pomalejí tj. až se otevřou hranice padnou zase na cestování!


Potravinářství je jistota, ale nevím, jestli se tam protočí tolik peněz, aby se na tom dalo dobře vydělat. V dnešní době je dobré být přisátý na veřejné zakázky.

0 Citovat

monca.cz napsal(a):

Nejřív je potřeba obměnit vybavení na terase - komplet od nábytku, přes kytky až po dekorace. Pak nám končí v létě nákupní povolení na nákup krátké zbraně, takže něco pěkného nakoupíme a protože o dobré single maltky u nás není nikdy nouze, tak podle aktuální zombie apokalypsy budem sedět na těch nových křesílkách buď s panákem nebo se zbraní... :D

Železo doma se vždy hodí. Ve stávající situace bych asi volil opakovací brokovnici. Hlaveň se dá zkrátit, sedneš na to houpací křeslo, v jedné ruce drink, ve druhé to železo a checkuješ situaci.

0 Citovat

Libor napsal(a):

Potravinářství je jistota, ale nevím, jestli se tam protočí tolik peněz, aby se na tom dalo dobře vydělat. V dnešní době je dobré být přisátý na veřejné zakázky.


Já jsem "přisátý" na veřejných zakázckách a žádné rito  to není.
0 Citovat

Jakub napsal(a):


Já jsem "přisátý" na veřejných zakázckách a žádné rito  to není.

Samozřejmě záleží ještě na oboru no. Například dopravní stavby zažívají zlaté časy. A pokud se vláda bude chtít proinvestovat k růstu ve střednědobém výhledu, tak to je jedna z mála investic, u které se vyplatí zadlužit. Ale nejen stavebnictví, ale i další obory. 

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Já bych chtěla nový silikonový cecky. Jako má Dolly Buster.

Dobrý nápad, budou ladit s tvým ksichtíkem :-)

0 Citovat

:-)) A nezapomeň Naděždo na spodek... Teď mně přišla nabídka z Grouponu (nevím proč mně:-) na  Thermiva Vaginal Rejuvenation Session za lidových 574,- USD.

0 Citovat

Jaké peníze?

0 Citovat

Libor napsal(a):

Samozřejmě záleží ještě na oboru no. Například dopravní stavby zažívají zlaté časy. A pokud se vláda bude chtít proinvestovat k růstu ve střednědobém výhledu, tak to je jedna z mála investic, u které se vyplatí zadlužit. Ale nejen stavebnictví, ale i další obory. 


Jsme přisatý na dopravních stavbách. A ano zažíváme zlaté časy, ale když to porovnám s kamarády co pracují v marketingu, IT atd tak se jim moc nevyrovnám (měl jsem se lépe učit) :D O to více se děsím, co se bude dít, až skončí OPD2. Zvlášť, když vidím ten náš aparát v dnešní době.
0 Citovat

Jakub napsal(a):

Jsme přisatý na dopravních stavbách. A ano zažíváme zlaté časy, ale když to porovnám s kamarády co pracují v marketingu, IT atd tak se jim moc nevyrovnám (měl jsem se lépe učit) :D O to více se děsím, co se bude dít, až skončí OPD2. Zvlášť, když vidím ten náš aparát v dnešní době. 

Toho se "děsí" spousta lidí, co se bude dít po OPD2. I když nebude OPD3, tak předpokládám, že tok peněz z EU se jen tak nezastaví, byť to třeba bude v jiné formě. Ani bych se nebál toho, že to bude primárně na státu. Znova říkám, obecně investice do infrastruktury je jedna z nejlepších možností, jak investovat veřejné prostředky, na tom je dokonce většinou shoda napříč politickým spektrem bez ohledu na pravici nebo levici, takže si nemyslím, že by projektanti a stavaři neměli co žrát. Pokud  budou u moci socani a rozdá se hodně na dávkách, tak ať to rozdají... 

0 Citovat

Libor napsal(a):

Potravinářství je jistota, ale nevím, jestli se tam protočí tolik peněz, aby se na tom dalo dobře vydělat. V dnešní době je dobré být přisátý na veřejné zakázky.


Bývalá firma co vyrábí určité produkty za 89,90 do Kauflu, Lidlu, Tesca, Coop a vyváží po Evropě a do Číny další produkty tak měla v 2015 a 2016 600m v čistém za každý rok... bohužel na výplatách se to zrovna neprojevilo.. 

0