PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Snad to bude brzo. ČD obnovují vlaky od pondělí.

0 Citovat

Na našem otevřeném letišti PRG je tak velký provoz, že jsem se dneska nad ním mohl prolétnout :D Naprostý klid. Jen tam chyběly ty poletující keře.

https://www.youtube.com/watch?v=-BfEM48tvKU

0 Citovat

@michal: to bylo zadarmo?😜 To bych se proletel taky

0 Citovat

Ahoj,


jak vidíte teď Portugalsko? Koupili jsme si letenky v době, kdy bylo podle semaforu zelené, ale včera bylo označeno jako rizikové - máme letět za týden. Jeli byste nebo byste raději odložili na pozdější termín? 

0 Citovat

Otázka je taky, kdy se z něj vracíte. Jestli v červenci tak už může mít znovu jinou barvu.

Plus druhá do pranice - poletí to? WizzAir ruší lety z Vídně do Portugalska právě kvůli tomu zhoršení situace.

0 Citovat

No zalezi na tom, s cim mas problem. Pokud chces letet, tak se nakazy asi nebojis. Pokud se budes v Portugalsku pohybovat mimo davy v uzavarenych prostorech, tak se asi nenakazis. Pokud ti nevadi absolvovat po navratu test (+den doma do vysledku), tak nevidim duvod, proc neletet.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Otázka je taky, kdy se z něj vracíte. Jestli v červenci tak už může mít znovu jinou barvu.

Plus druhá do pranice - poletí to? WizzAir ruší lety z Vídně do Portugalska právě kvůli tomu zhoršení situace.


Jedeme 20 a vracíme se 27.6...Mezitím by se měl teoreticky dvakrát semafor měnit, tak právě přemýšlím jestli jet nebo raději odložit. 

Wizz bohužel nevím jak to má, jedeme přes Amsterdam a co jsem se dívala, tak tam to lítá....zatím teda :-) 

0 Citovat

L410 na vnitrostátních linkách v HR už brzy obnoví lety https://www.croatiaweek.com/trad...n-croatia/

0 Citovat

Dobrá zpráva, když v Tallinnu to už nevyjde, jen abych do toho Chorvatska v srpnu z Katowic odletěl 🙄.

0 Citovat

Mám letenky z Wroclavi na Malorku 7.7-11.7.2020. Myslíte, že bude reálný odletět? Španělsko už v pohodě, ale spíš to Polsko nevím nevím

0 Citovat

Zdravím, rád bych se zeptal. Našli jsme docela levné letenky na Azory přes Portugalsko. Zatím píšou, že na vstup na Azory je možné pouze s podstoupeným testem na koronavirus. Neslyšeli jste náhodou něco, jestli by se to do půlky července nezměnilo?

Díky moc 
0 Citovat

Zatím žádná změna z jejich strany. Naopak z naší je nově při návratu nutný test nebo karanténa.

0 Citovat

Porad je v tom zmatek a chaos  

na SZ  ctu toto 

Přísnější podmínky platí kromě ostatních občanů EU i pro občany ČR, kteří mají bydliště v jiném členském státě EU. Pokud země jejich bydliště spadá do oranžové nebo červené kategorie, musí předložit po vstupu do ČR test nebo podstoupit karanténu. Výjimku mají například přepravci nebo diplomaté. 

ovsem na MZV  uvadeji   u meho statu  toto

​Pro návrat do ČR českého občana s bydlištěm v Irsku nejsou stanoveny žádné zvláštní podmínky nebo omezení. Velvyslanectví na vyžádání vystavuje potvrzení pro tranzit při cestě autem či pro leteckou cestu přes jinou tranzitní zemi z důvodu neexistence přímého leteckého spojení.  

Takze co  ?   Zrejme se na to vykaslu a poletim az v cervenci  ,protoze v Irsku je stejne dalsi faze uvolnovani az  29..6. a pak  20.7 . a to si myslim  ze bych pak po navratu nemusel do karanteny  ,uz by mohla byt zrusena , navic od cervence uz by mel byt primy let 

Paradoxne   mezi  Irskem a UK  neplati karantena  v UK  a jak napriklad  bude bran prestup na Stanstedu  ,kdyz tam prakticky  klasicky transfer  neexistuje .. Sice jsem  uvazoval  spis o  ceste  pres Amsterdam ,pripadne pres  Berlin ,ale v cervenci uz bude CR mit spojeni i s UK , tato zeme je ale v  cervenem semaforu -)

Dalsi nesmysl  je napriklad s Belgii   ta je naprilkad  pro cestu do CR  bez omezeni ale lety do Belgie jsou  z Irska az v srpnu --..zato  Spanelsko i  Italie  uz je i ted na  cerven   z Irska volna  dele,  ale do CR bez omezeni az ted ...




0 Citovat

UK je nově oranžový semafor a Irsko zelený. 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

UK je nově oranžový semafor a Irsko zelený. 


Podle vladniho semaforu ,nebo podle situace v UK a v Irsku a  na zaklade  jejich narizeni ?  Ale je to asi jedno  ,v cervenci  to asi uz bude zelene vsechno  a zvitezi  i u hysteriku  lecba cestovanim

Je otazka kdo se bude chtit napakovat financne na tehle svetove hysterii

0 Citovat

:D :D

https://www.idnes.cz/ekonomika/z...nicni_jadv


0 Citovat

Dám k debatě další země - Arménie, Gruzie - konec srpna? Koupil jsem ty desetieurový W6, tak jestli radši nehledat jinou dovču...

0 Citovat

Vidíme, to moc nevidím. V Gruzii si to představují na sovětský styl. Pustí tě jen do lokalit, kam budou chtít, jinak ne nebo maximálně s propustkou.

Všeobecně, je to hraniční. Může být klid nebo ještě zavřené hranice. Např. náš soused Německo zatím razí, že do 31.8. má být EU uzavřena.

0 Citovat

Výborný no. Už se těším na korona test po návratu z Černý Hory v červenci, která nemá ani jeden aktivní případ. Ale hlavně že masírka o Chorvatsku je na stranických idnes snad každý den.

0 Citovat

Já si,Jardo, místo “našeho” Kosova koupila krásné zelené Portugalsko... V sobotu se z ničeho nic začervenalo, v neděli pro změnu oranžová... Každopádně furt s povinným testem/karanténou. A tak mě napadlo, že v té dnešní době, kdy je i zakoupená letenka spíš zakoupená MOŽNOST letu, že si nejen budem dokolečka hlídat semafor, kterej ovládá nevím kdo a na základě těžko říct čeho, ale klidně se nám může stát, že odletíme do zelena a po příletu nám to někdo přepne na červenou... No jestli neodradil lidi létat Covid, tak semaforu by se to povést mohlo 😂

0 Citovat

@Kačka - No věřím tomu, že mít letenky zrovna do Portugalska je momentálně asi radost :D  Já zase chtěl projet křížem krážem Černou Horu s pár zastávkami v Bosně. Bosna zavřená a druhý největší náklad po benzínu na roadtripu skrz ČH bude návratový test :D  je to radost no.

0 Citovat

Kamarádka, co žije ve Vidni, mi posílala včera rakouský semafor, ze kterého plyne, že nejen Portugalsko, ale i Španělsko plus Lombardie má červenou barvu, takže po návratu buď test, nebo 14 dnů karanténa. Doporučuji případně pro upřesnění návratu z těchto zemí kontaktovat naši ambasádu ve Vídni.

0 Citovat

Pokud z ČR pojedu z Ostravy do Katowic (tj. Slezské vojvodství) na letiště a zpátky do ČR pojedu z letiště ve Vídni, jak je to s COVID testem, musí se někde dokládat, i když se ze Slezského vojvodství nevracím?

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Kamarádka, co žije ve Vidni, mi posílala včera rakouský semafor, ze kterého plyne, že nejen Portugalsko, ale i Španělsko plus Lombardie má červenou barvu, takže po návratu buď test, nebo 14 dnů karanténa. Doporučuji případně pro upřesnění návratu z těchto zemí kontaktovat naši ambasádu ve Vídni.

 Byla by možnost ten rakouský semafor dát sem? Určitě by to nejen mě zajímalo.. Díky.

0 Citovat

Rakouský semafor například zde: https://www.oeamtc.at/thema/reis...s-36904404

Konkrétně ze Španělska je možné se vrátit do Rakouska bez negativního testu od 1.7., z Portugalska datum stanoveno není.

0