PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Petr napsal(a):

Když jen transituju na/z letiště tak ale omezení neplatí ne ? :D 

 

Tohle by me take zajimalo, jak to je co neni, nevi nahodou nekdo.....

0 Citovat

dolphi napsal(a):

[citace="Petr"]

Když jen transituju na/z letiště tak ale omezení neplatí ne ? :D 

 

Tohle by me take zajimalo, jak to je co neni, nevi nahodou nekdo.....

[/citace]

Já jsem kvůli tomuhle psal na MZV i ambasádu. Pokud prý člověk prokáže letenkou úmysl Německo neprodleně opustit, tak ten test neni potřeba.

0 Citovat

Netýkal se ten dotaz náhodou Slovenska? :-)

0 Citovat

Prosba - mám odlet 19.9. z Bratislavy. Je nutný také test na Covid?

0 Citovat

Teď ČT24 - mezi vyjímky patří transit Slovenskem do 8 hodin, tudíž odlety z Bratislavy by měly být bez testu ...

0 Citovat

Tady jsou presne instrukce, vyjimky pro Slovensko.. http://www.uvzsr.sk/docs/info/co..._15_09.pdf

0 Citovat

Tady to je samej covid, ale že má soudružka Naděžda dneska svátek si nikdo nevšimne...

0 Citovat

Naděžda jako správná soudružka pije až v pátek. Ale zase jako prokopnutá😆


img-20200917-201137.jpg

0 Citovat

Kdo vi co se meni v Recku od pondeli 21. zari?Uz nebudeme na zelenym seznamu?

0 Citovat

Tak todle vlákno se může už asi definitivně přejmenovat, dnes zčervenalo Nizozemí, zítra asi Německo, Jakou zemi tipujete dále ? :)

0 Citovat

Polsko. Ti byli na jaře hodně restriktivní. 

0 Citovat

Tak šup, honem na nákupy do Biedronki 😜

0 Citovat

No já mám v sobotu plán zajet si na letište v Bratislavě, jsem zvědavý jak dopadnu u Slováku, čekám že u jejich pomníku pro EU, (monstrozní přechod v Makově) budou hned hoši prudit.

0 Citovat

Hlodá mě vyjet příští týden do Itálie jen na 2-3 dny, proto to teď zas sleduju každý den jestli nás Italové nezačervenají 😀

0 Citovat

Mám pocit, že Francie a Itálie žádný semafor nemají.

0 Citovat

Francie možná ne, ale mám dojem, že Itálie po pár státech z EU chce negativní test.

0 Citovat

Tak tady je to černé na bílém - omezení pro cesty ze Španělska, Chorvatska, Malty, Řecka, Rumunska a částí Francie: http://www.salute.gov.it/portale...menu=vuoto

0 Citovat

inak nemal by sa premenovat nazov tohto vlakna? :))

 

0 Citovat

Už to tak vypadá...

0 Citovat

Podle drbů z MZV, Rakousko od příštího týdne označí Prahu za rizikovou oblast...

0 Citovat

A Slovensko dneska zvažuje, zda Rakousko zbarví dočervena. Ale prý snad bude koridor na Schwechat a do Ruzyně.

0 Citovat

Z rakuska na moravu odstavovali domaci schnitzel polizei mit komissar rex kazde auto

0 Citovat

Dobrý den, 

jak je to s Řeckem. Všude se dočítáme informací, že s negativní testem až od 28.9. My letíme 25.9, ovšem teď (21 h do odletu) nám od letecké společnosti přišel email s tím, že pro vstup do Řecka potřebujeme negativní test. 

Nelétáme zrovna často, proto nevím, zda máme tedy přebookovat let nebo normálně odletět? 

 

Díky za info Honza 

0 Citovat

vo vlaku praha - berlin na prvej nemeckej stanici bundespolizei kontrolovali kazdeho cestujuceho, kto mal listok z prahy, tak mu bolo pripomenute, ze ak tam bol 48hod az 14 dni treba negativny test resp karantenu ale fakt len informovali, ziadne vysadzanie cestujucich ci branie do zachytnych taborov

0 Citovat

Další důvod si kupovat od ČD rozdělené lístky 😁

0