Zdravím, chceme s přítelkyní v srpnu na 8 dnů na kypr a chceme se zeptat která destinace je nejlepší kompromis pro písečné pláže a památky. Nejlépe v okolí měst jako Paphos, Larnaca nebo Lemesos.  Moc děkujeme za rady tipy a odpovědi :-).  .

Kypr destinace

Založil(a) ve fóru Cestujlevne.com

12 reakcí

Zdravím, chceme s přítelkyní v srpnu na 8 dnů na kypr a chceme se zeptat která destinace je nejlepší kompromis pro písečné pláže a památky. Nejlépe v okolí měst jako Paphos, Larnaca nebo Lemesos. 


Moc děkujeme za rady tipy a odpovědi :-).

0

Tak trochu bych  to vyhodnotil i  podle toho, jestli si chcete pujcit auto ,nebo  budete pouzivat verejnou dopravu. s tim pak i souvisi kam  priletite  

Larnaka  znamena  volbu  oblasti Agia Napa (Ayia Napa ),.pokud nechcete koupani vymenit spis za prochazky  na promenade Larnaky,  coz bych nedoporucoval . 

V Agia Napa jde pak asi o nejproflaknutejsi plaz Nissi Beach .v Protaras  Fig Tree Bay a pak skryta  kde  vede prirodni stezka  Konnos Bay   a Makronissos Beach

Trochu  bych se zamyslel i na tim ,ze v srpnu tam bude az moc zivo  Neumim to uplne posoudit  ,protoze jsme tam byli mimo sezonu .ale asi tam neco vybrat jde a z Larnaky tam, bude dobre spojeni i verejnou dopravou 

Lemesos ma  vyhodu v tom , ze mate nejbliz na hory do pohori  Troodos .pokud tedy mate radi turistiku  tak urcite je to vyhoda   

Avidmou Beach  je castecne pisek castecne oblazky  je klidnejsi  oproti jinym plazim a je vhodna  na kiting nebo windsurfing   asi pro to spojeni  turistiky a spis sportu  nez valeni se na plazi dobra volba  a samozrejme pak  znama plaz Pissouri  mezi Lemesos  a Pafos   kde je taky kousek dal  fotogenicka  Petra  Tou Romiou s legendou o Afrodite

Mozna ,ze prave to ze by byl dostupny jak  Troodos tak Limassol  i  Pafos  by to  mozna nebylo spatne se ubytovat  tam  

Pokud bude priletove letiste Paphos je tam  pak Coral  Bay  a dal  prirodni rezervace  Akamas  s  plazi  Lara Bay  castecne ma uzavrena mista kvuli zelvam,  ale super misto 

V te oblasti jsou pak taky Afroditiny lazne ,je nutne s Pafosu po silnici  objet  NP Akamas 

My jsme prave byli v teto oblasti ,ale meli jsme auto a navstivili jsme jak Troodos  tak i  Agia Napa ovsem v mimosezone 

Tezko radit v tom srpnu   Pokud priletite do Larnacy a zvolite  Agia Napa   pujde jeste zajet na vylet na Troodos nebo do Limassolu  ale uz  moc ne do NP  Akamas  

Opacne totez  ( nebo jinak jde to ,ale je to casove narocnejsi i s autem )

Je i otazka co bude vzhledem k COVID - 19  fungovat a co ne , v klidnejsich mistech nemusi byt vsechno  otevrene a  odpovidajici sluzby 

0 Citovat

Také aktuálně řeším týdenní dovolenou na Kypru na konci srpna. Přilétáme do Paphosu. Zatím jsem to rozdělil na tři noci na severozápadě v Pomos kvůli výše zmíněnému Akamas, treku Avakas Gorge, procházce po Aphrodite trail, Lara Bay atd. Následně přesun na čtyři noci do Larnaky - tam si pořád nejsem jistý místem ubytování. Budu rád za případné tipy. Možná také skončíme v nově otevíraném 4* Best Western Larco za promo cenu. Do Agya Napa je to odsud autem 40 minut a přijde mi to strategičtější místo pro další výlety třeba do Nikósie apod. Chceme i na okukpovanou část Kypru, z půjčoven nám tuhle možnost nabídli zatím jen v Petsas, prý sami zařídí pojištění na tureckém severu a nemusíme nic řešit. Uvítám nápady lidí, kteří mají Kypr procestovaný;)

0 Citovat

Jestli tady potřebujete tipy na Kypr, tak doporučuji můj velice podrobný cestopis. Projeli jsme ho komplet celý během 7 dní. https://www.cestujlevne.com/cest...kypru-1231

0 Citovat

@Jarda Tvůj cestopis už jsem tady před časem objevil. Pečlivě a v mnohém inspirativně napsané. A ta diskuze pod ním je fakt výživná:)

0 Citovat

V Larnace  přímo v centru  fajn hotýlek. https://goo.gl/maps/6TdZFyMWi9UvTGhJ8. Narazil jsem na nějakou promo cenu a se snídaní jsem to měl asi za 30E. Je úplně v centru vhodný na večerní a noční procházky po centru a místních barech a restauracích. Na letiště je to 10 min. autem. Ideální na poslední noc před odletem a nebo hned po příletu.  Jinak pokud máte auto, tak není problém být na jedné straně ostrova a za hodinu na druhé. Pozor na nejvyšší hoře je britská vojenská základna a nedoporučují se tam pohybovat s foťákem.

Okupovaná část Kypru mne nijak nenadchla, příroda fajn ale z lidí jsme neměl úplně dobrý pocit a necítil jsem se tam úplně bezpečně. Když se ti tam něco stane, tak jsi na "území nikoho." 

Hezký je jihozápad a západ Kypru. Hory jsou hezké ale chce to na trek brzo ráno, potom už je horko. Jinak je pěkné vidět taky kde se perou prachy z Ruska a Evropy - Limassol Marina. Ruština je na Kypru po řečtině a angličtině nejrozšířenější jazyk.

0 Citovat

@Vlastimil B.

Bude fajn kdyz tu das  info o te pujcovne a  zkusenost ..byli jsem na Kypru jen v recke casti  a zvazujeme nekdy na podzim tu tureckou ,spis jen pobrezi Famagusta  a dal   Salamis ... Asi bychom zustali napred nekde v  oblasti Agia Napa a pak zkusili tu tureckou cast  ,Laka ,me i oblast  Karpas  ,ale to by chtelo asi spis to postavit jen na Turecku .jeste to musim vic nastudovat

Ma nekdo  zkusenost  s oblasti Karpas ?  Diky
0 Citovat

V severní části jsme před pár lety strávili skoro tři týdny. Na poloostrově Karpaz jsme nebydleli, ale jeli jsme tam na celý den minimálně dvakrát, protože děti ( a mě taky;-)) šíleně bavilo krmení oslíků, kteří tam volně pobíhají a jsou velkou atrakcí. Golden beach je taky pěkná a v Dipkarpaz spolu harmonicky žijí Turci i Řekové, které odtamtud tehdy zapomněli vyhostit.

Kuchyně severní části je neskutečná, větší pohostinnost jsme nikde nezažili. Zajímavý je Mavi Kosk- Modrý dům, doporučuji si o tom něco zjistit, je to na vojenském území, ale pustí vás tam. 

Líbili se nám i hrady- třeba Hilarion nebo opatství Bellapais.

Také Varoša u Famagusty- město duchů, stojí za návštěvu, ale nesnažte se o fotky, můžete skončit za mřížemi.

Doporučuji rovněž zastávku ve vesničce Kormacit, kde žijí maronité- katoličtí křesťané arabského původu, kteří přišli na Kypr kol. r. 1200 z Libanonu. V místní hospodě jsme měli to nej kleftiko v životě.

V jižní části jsem byla dvakrát, mohu tedy srovnávat, a severní u mne jednoznačně vede.

0 Citovat

Viktor napsal(a):

Okupovaná část Kypru mne nijak nenadchla, příroda fajn ale z lidí jsme neměl úplně dobrý pocit a necítil jsem se tam úplně bezpečně. Když se ti tam něco stane, tak jsi na "území nikoho." 


My jsme v okupované části strávili jen 2 dny, protože jsem nechtěl pokoušet štěstí ještě víc skrz pojištění auta atd. Lidi ale byli naprosto super a jídlo pecka. Vracet se tam, tak se zaměřím hlavně na sever.

0 Citovat

ja som na juhu nebol (okrem par hodin v Nikozii), ale sever sa mi aj off season velmi pacil 

0 Citovat

@Mandarinka 

Diky za  info  koukal jsem na ubytovani  primo na Golden Beach jsou  jednoduche  bungalovy , tyden  pro dva  v  zari  za  315  euro  coz je celkem srovnatelne   s nejakymi levnejsimi hotely  na opacne strane ,pripadne ve vnitrozemi  pres booking.com  kdy je ubytovani se senidani na tyden pro dva  za   344  euro pripadne  za  290 euro  coz jsou ceny  ktere  jsou  v nasi  cenove relaci  i jinde   

Otazka je ,ze v soucasnosti se z jihu na sever neda dostat  a vzhledem k tem pojistenim by asi bylo lepsi letet rovnou na sever .a pujcit auto tam ,no do zari je casu dost a  dalo bz se jiste i v rijnu 

Dalo by se  to i rozdelit a treba  Famagusta  a  pak ten Karpaz  nebp opacne  

Jih jsem si projeli hodne  i Troodos ,takze  proto  ten sever 

0 Citovat

Bylo výhodnější letět rovnou na sever, ač letenky byly dražší. Pujceni auta s plnou pojistkou potom vyšlo levně a skvělý servis. Vše, co tam lítá, musí mít mezipřistání v Turecku, my letěli Pegasusem. 

Ubytování lze dobře vyřešit pronájmem od Britů, kteří tam vlastní většinu nemovitostí. 

0 Citovat

@Mandarinka - zato na jihu většinu nemovitostí vlastní Rusové, podle dosavadní komunikace s různými ubytováními:)


@mikir - z autopůjčovny Petsas mi dnes napsali, že minimální doba pojištění, které zajistí a garantují na severu jsou 3 dny a chtějí za to 35 euro. Spoluúčast 500 eur.


Asi dáme napoprvé jen svobodný Kypr s jednodenním výletem na sever přes Nikósii...


0
12 reakcí