Překvapuje mě, že tady o tom nezaznělo ani slovo, to že nás o změně David neinformoval, mi přijde jako výraz neúcty ke zdejší komunitě. https://byznys.ihned.cz/c1-66820...zakladatel  .

Cestujlevne.com dočasně končí

Založil ve fóru Cestujlevne.com

Ten ctvrtecnik me zajimal  ciste nazorove , na kterou stranu patrim asi nejsou pochybnosti , takze je zbytecne neco psat ,ale aspon strucne , cesta busem do Dublinu  dodrzoval jsem rousku na pul zerdi  ,bus poloprazdny , nebyl jsem jediny  Letiste Dublin zase poloprazde  ,rouska vyresena zakoupenim piti ,let Praha  prekvapive asi 60 lidi  ,bez problemu  rouska na pul zerdi  bez napomenuti  ,dnesni  navsteva hlavniho nadrazi ,dva drabove ,kteri me ihned zpozorovali jak jsem vkracel s metra do vestibulu s rouskou v ruce  a hned me upozornili ,,premyslel jsem od kdy to plati a zda to je vynutitelne ,,ale pak jsem to tu chvili vydrzel  V MHD ,ve vlaku  samozrejme rouska pod nosem 

Vecer navsteva  hospudky  rousku krome obsluhujiciho personalu nikdo  ani vevnitr natoz venku 

Takze Davide a spol  , stareho psa novym kouskum nenaucis ,navic kdyz ma opacny nazor  tak uz vubec ne ,,Takze rousku jen s povinnosti  a tam kde to pujde to osidit  tak to osidim a k volbam jsem pochopitelne nesel , s naivity ze by moje ucast mohla neco zmenit jsem  uz vystrizlivel no ,,,nechodim ani v Irsku a to je podle meho prece jen mene skorumpovana zeme nez CR 

0 Citovat

Úžasný Mikire,jsi hvězda a neskutečný rebel ve chvíli,kdy si stahnes rousku pod nos! :))) Půl stránky blbosti o nicem a zvastu o rouskach,jako obvykle ....

0 Citovat

Veď Mikir, ty si v tej rizikovej skupine, tak to je len pre tvoje dobre. Kamarátka s celou rodinou covid pozitívny a len otec má ťažký priebeh - a to bývalý vojak profesionál, športovec, nefajčiar, abstinent

0 Citovat

eremi ano rebel jsem byl vzdycky , kdyz  citim  neco jako nesmysl ,coz se v pripade rousek a ruznych opatreni dokazuje na kazdem kroku a v kazde zemi  a  kdyby jsi potreboval vysvetleni ,tak  jednoduchy priklad

Ze skoly ,,decka budou sedet cele vyucovani v rouskach  a pak po skole  si  nejlip jeste pred skolou sednou bez rousek a spolecne si daji treba nanuka  ,nebo si zacnou rousky vymenovat ,,,,,minule jsem musel mit rousky v metru , ale v tramvaji ne

 A ted po nastupu Prymuly dalsi evidentni nesmysly odporujici logice  ,ale je zbytecne to rozebirat  ,neni to o tom  zda rousky ano nebo ne ,,to je pro odborniky at rozhodnou a nazory i lekaru se lisi 

  Ale je to proste o evidentnich nesmyslnych opatrenich  proc to ano  a to ne bez normalniho uvazovani   a to budu vzdycky ignorovat , bazen ano    telocvik  ve skole ne , misto toho prochazka ..  atd.. 

Nikomu nebranim at si rousku nosi ,ale ja si dobrovolne nebudu snizovat imunitu  proti vsem virovym onemocnenim ,predcasne narozene dite musi byt v inkubatoru,protoze jeho organy nejsou plne vyvinute ,nema vytvorene obrane latky  ,ale dospely jedinec  uz tu obranu ma ,,, Proc bych o to mel sterilnim prostredim prichazet ???  

A pocet umrti neni na covid ale s covidem ,, to je jedna z nejsprostcich lzi kterou  nas vlady po celem svete  krmi s pitvy ,ktere se delaly treba v CR a bylo to zverejneno nezemrel na covid ani jeden 

Ale neboj uz se vyjadrovat nebudu ,,,  

Doporuceni Davida  at lidi nosi rousku poradne a at jdou k volbam   je stejne o nicem jako to me  tady 

Jiste uznavam to co pise niemandos  o moznych zmenach nazoru ,ale to mi jako zmena nazoru neprijde ,,,spis takove  ,kdo chce s vlky zit musi s nimi vyt,,,,

0 Citovat

Naopak, dobře je pro irského daňového poplatníka, že se mikir nechrání...

0 Citovat

Michal napsal(a):

Naopak, dobře je pro irského daňového poplatníka, že se mikir nechrání...

Když už tak nechrání ostatní.... Rouška neochrání toho co jí nosí. A jestli někoho jiného je diskutabilní...

0 Citovat

eremi napsal(a):

Ridder+Michal: přesně tak

 

Souhlas. Určitě mnozí z vás byli v Japonsku, takže víte, jak jsou ohleduplní a když se necítí dobře, tak tu roušku nosí. Kdyby to tak bylo i u nás, kolik by ubylo nemocných rýmou, kašlem, chřipkou. Když jsem teď mluvil s kamarádem z Německa (rodilým) a řekl jsem mu, jak jeden můj kolega byl v restauraci a do datazníku napsal naschvál nesmysly o své osobě, tak to vůbec nepochopil. Jo hold jsme hrdinský národ...

0 Citovat

@ tonic, kdybych byl presvedceny ,ze je to pro me dobre  a nakonec i o tom , ze tim nekoho budu chranit ,tak to budu dodrzovat ,ale nemyslim si to  a s tim Nemeckem ano chapu to z hlediska toho trasovani  a  dotaznik  po navratu do Irska jsem vzdycky vyplnil  po pravde ,ale  abych zdeloval vsechno o sobe ,do ktere restaurace ,zajdu  ,nebo si stahnul  do mobilu e rousku, nebo co se tu propaguje to zase ne

Jestli jsem nachcipany ,mam kasel , teplotu atd , tak sedim doma  kuryruju se a nechodim mezi lidi , nikam necestuju ,jenze dneska si kazdy mysli jak se zbori svet ,kdyz nepujde do prace , vsechno se prepocitava na penize o kolik prijde atd,,,

A vojak s povolani  to je Prymula taky a kazdy vidi jeho opatreni ... vojak ma splnit rozkaz a pak si muze jit stezovat  , coz v mirovych podminkach se da prevest na paragraf prvni  sef ma  vzdy pravdu , paragraf druhy  ,nemali pravdu  ,plati paragraf prvni .... tomu se tak nejak odmitam podridit  a na vojne jsem radeji podepsal banske stavby na 18 mesicu  abych mohl do civilu drive , nez abych natiral  travu  na zeleno -)) a za komancu jsem mel orazitkovanou obcanku od vrchu az dolu a mel jsem nalepku notorickeho fluktuanta,,,,

Nejsem apriori proti  rouskam  za kazdou cenu  ,ale jsem proste proti evidentim nesmyslum  a v tomto nazoru nejsem sam a je spousta vzdelanejsich lidi ,kteri maji obdobny nazor i na danou problematiku odborne vzdelani  

0 Citovat

Jaroslav napsal(a):

[citace="Michal"]

Naopak, dobře je pro irského daňového poplatníka, že se mikir nechrání...

Když už tak nechrání ostatní.... Rouška neochrání toho co jí nosí. A jestli někoho jiného je diskutabilní...

[/citace]

co to je za nesmysl. Pokud mas rousku a bryle, vzdy dostanes mensi naloz viru nez ten co ji nema.

0 Citovat

Davide, vím, že teď do vývoje CL nedáte ani floka. Ale já bych vám funkci Blokace (Mikira) napsal i zadarmo.

0 Citovat

DIDAS napsal(a):

[citace="Jaroslav"]

[citace="Michal"]

Naopak, dobře je pro irského daňového poplatníka, že se mikir nechrání...

Když už tak nechrání ostatní.... Rouška neochrání toho co jí nosí. A jestli někoho jiného je diskutabilní...

[/citace]

co to je za nesmysl. Pokud mas rousku a bryle, vzdy dostanes mensi naloz viru nez ten co ji nema.

[/citace]

V případě, že se používá max 2 hodiny, nenosí se v kapse, nepoužívá se opakovaně, tak asi jo. To ale skoro nikdo nedělá. Takže v praxi když by došlo ke kontaktu s nakaženým tak ten virus bude na té roušce a bude se vdechovat o to déle. Rouška by fungovala kdyby ji lide nenosili jen z povinnosti a dělali to správně. Takhle trochu chrání jen ty ostatní a ne toho co jí nosí. Spíš naopak.

0 Citovat

Takže taky trochu zaspamuju.

1) David překvapil. Měsíce nás krmí tím, jak je vše cajk, Corona je rýmička, která nikoho neohrozí. O pár měsíců později bez nějaké pozorovatelné pozvolné změny najednou řádově během dnů otočí a doporučuje se chránit, protože Covid je nebezpečný. Docela jsem zvědavý na další čtvrtečník.

2) ad omezení a roušky. Tato opatření nemají způsobit, že virus zmizí, že budeme zdraví, že se nenakazíme. Ale jen a pouze to, o co jde především. Tedy že se nakazíme postupně a ideálně díky menší náloži viru. A tedy že na jedno lůžko na JIP nebude najednou pět lidí, ale postupně se ti lidé budou na lůžku střídat co 14 dnů.  A o to jde.

3) ad "na netu říkali doktoři to či ono". Na jedno téma najdu X reakcí, podle toho, co který lékař léčí. A upřímně, zatím se mi nejvíc líbí reakce neurochirurgů (které jsem teda viděl, jistě budou i oponenti). Tedy že i když např. neurochirurgové operují roky několikahodinové operace v zadýchaných rouškách, tak na to neumírají a nemají zničenou imunitu. Na což naráží kritici roušek především. 

Sám mám několik látkových roušek, desítky až stovky jednorázových roušek, takže nevidím problém v tom, abych si je pravidelně měnil. 

0 Citovat

@ Leos Literak , jakakoliv blokace kohokoliv a cehokoliv je cenzura a to je v kvalitnim foru proste neprijatelne a sveci to o neschopnosti prijmout jine nazory nez sve  vlastni , prosim necti me ,pokud to myslis jako funkci aby si kazdy mohl nastavit ci prispevky cist nechce budiz ,nikdy ale ve svem nazoru nikoho neurazim pisu slusne  ,naopak vuci me se tu najde dost tech co to mohu hodnotit jako urazku a presto bych si je nenastavil  v blokaci ...

0 Citovat

mikir +1

0 Citovat

mikir : v tomhle +

0 Citovat

Já nikde ale neotáčím. Stále si myslím, že Covid není tou nemocí, před kterou bychom se měli doma zavírat a pod postelí se třást...

Stejně to tvrdíš i ty, jinak bys nepřistoupil na názor, že ho dostaneme všichni. Takže si tu dost protiřečíš při těch výpadech vůči mě.

Já říkám, že když už hrajeme nějakou hru, tak ať ji hrajeme všichni a pocitvě. Nebo bude průser ekonomický. Máme ve vládě idioty, kteří jsou schopni nás zase uzamknout, protože z toho budou těžit.

O tom, že roušky brání v šíření respiračních onemocnění se asi všichni shodneme. A pokud se dělají ekonomická opatření vůči covidu, tak chci, abychom ty roušky všichni nosili jak máme a tím se dříve zbavili těch zákazů, co nás zhuntují.

Hele, vím, že většina lidí tady není nijak ekonomicky ohrožena. Ale je naivní si myslet, že se tahle prekérní situace nedostane do dalších oborů. Já jsem byl nucen si najít práci mimo obor, pokud chci nadále pokračovat v důstojné životní úrovni a ne čekat s osekanými náklady, kdy to přejde. Kolik je ale tohle schopno udělat lidí? Já říkám, je to špatný. A bude hůř, pokud neotočíme směr hry.

0 Citovat

Osobně si taky nemyslím, že koronavirus je mor nebo ebola, aby to ospravrdlnilo uzavírání měst nebo celých států. To mělo smysl na začátku v Číně. Teď už je to všude.

Na druhou stranu to ani není pouhá rýmička a třeba nošení roušek je naprosto v pořádku. Přes léto se mělo posílit testování a počty lůžek. Z krátkodobého pohledu by bylo možná účinnější hledat metodu rychlé, spolehlivé a levné diagnostiky. Vakcína přijde až za dlouho. 

A při vzpomínce na nedávnou epidemii eboly mě jímá hrůza, protože u ní byl aplikovaný stejně neúčinný přístup jako nyní u koronaviru. Pro připomenutí: africké země nejdřív mlžily, že se nic takového neděje a následně WHO tvrdila, že vše je pod kontrolou a není potřeba zavádět nějaké cestovní restrikce nebo snad karantény pro příchozí... Naštěstí se to fakt neprenaselo kapenkami ani tomu nesvědčí mírné klima... 

0 Citovat

Nepopírám význam roušek, ale jde o to, aby zase nebyla zavedena povinnost jejich plošného nošení venku. Pokud nejde o déledobější kontakt (hromadné akce,...), je vysce nepravděpodobné získat venku dostatečnou dávku viru (např. tak, že se na ulici, i blízko, minou dvě osoby-z nich jedna nakažená-bez roušek). Prymula nedávno mluvil vcelku rozumně, že nošení venku připadá v úvahu pouze při takových akcích, a ne obecně, ale obávám se, aby (ať už pod vlivem nárůstu nakažených a potřeby ukázat, že se proti COVIDu něco dělá, nebo z jiných důvodů) se tak nakonec nestalo. 

Pokud bude rouška plošně venku zavedena, aniž by byl zdůvodněn její význam z hlediska získání dostatečné dávky viru, bude to mít význam jenom psychologický, a odpírače roušek to jenom povzbudí v tom, aby ji nenosili už z principu ani tam, kde to smysl má. 

Venku je samozřejmě pravděpodobnější, že policajti někoho nachytají a napaří pokutu, ale i lidi bez vyhraněného názoru to může vést k tomu, že venku si roušku kvůli policajtům nasadí, a vevnitř nebo v dopravě se na ni vykašlou.

0 Citovat

Roušky nemají význam naprosto žádný je to jen zbytečná buzerace!

Je to vidět u států,kde to měli na hubě celé léto a prd platný!

Taky kde to jen jde to bojkotuji!

Umírá se na chřipku,rakovinu,dengue a kde co a jen kvůli Covidu se dělá takovej tyjátr !

 

0 Citovat

lma napsal(a):

Roušky nemají význam naprosto žádný je to jen zbytečná buzerace!

Je to vidět u států,kde to měli na hubě celé léto a prd platný!

Taky kde to jen jde to bojkotuji!

Umírá se na chřipku,rakovinu,dengue a kde co a jen kvůli Covidu se dělá takovej tyjátr !

 

👍

0 Citovat

Rousky hura - jeden z rouskohysteriku lma má konečně zase možnost napsat prispevek :))))

0 Citovat

mikir napsal(a):

@ Leos Literak , jakakoliv blokace kohokoliv a cehokoliv je cenzura a to je v kvalitnim foru proste neprijatelne a sveci to o neschopnosti prijmout jine nazory nez sve  vlastni , prosim ...

 

Bla bla bla bla bla. Já prostě o tvé názory nestojím a mít možnost je jednoduše skrýt (jen pro sebe), bych bral jako plus. Na abclinuxu tento nástroj docela zabral proti trollům.

0 Citovat

Ad fórum: Skrývání příspěvku nebo ignorace uživatelů je normální nástroj na většině fór. Obzvlášť na fórech, kde nejsou moderátoři, jako tady... 

Ad roušky: Tam kde se vždycky proti rouškám ozve lma, tak se vždycky hned ozve i Zdíša. Náhoda? Nemyslím si :D Je škoda, že lidé stále nepochopili, že s rouškou jde o to dostat menší dávku, aby člověk pak teoreticky neskončil v nemocnici, nezabíral místo a nemocniční péče mohla dále fungovat bez problémů, ale to je jak mluvit do dubu. Naštěstí většina těchto lidí jsou jen internetoví hrdinové a v reálu si pak tu roušku vezme každý.

0 Citovat

Ad roušky: nakazíte se většinou v rodině, na oslavě s kamarády či v práci a pod. Jsou to většinou místa, kde ta interakce je blízká, a většina lidí asi nenosí při styku s vlastními dětmi roušky. Nákup v Lidlu prostě tak rizikový není, pokud si po návratu dobře umyjete ruce. V zarouškovaném Španělsku mají nejvíc případů- jsou tam běžná velká rodinná setkání, bujaré svatby atp.

Pokud tedy skutečně chcete přispět k rychlému poklesu případů, tak pokud možno pracujte z domu a vynechte veškeré oslavy a akce. A nemějte děti ve škole a v MŠ. Rouškou v obchodě, byť skvěle nasazenou, to fakt nevytrhnete. 

0 Citovat

Uz jsem se k tematu rousek nechtel vyjadrovat ,ale kdyz tu jsou nove prispevky ,tak jen jeste spojim  to blokovani prispevku a rousky , pokud bude nekdo na jakemkoliv foru blokovat vulgarni uzivatele ,nebo spamy ,je to vporadku ,ale treba na centrum.cz byly v podstate nazorove diskuze zruseny ,protoze se nekomu nehodily ,na seznamu  taky nejsou ke vsemu , hulvatstvi nebo spam cist nepotrebuju ,ale jiny nazor ano a sam si vyberu  co cist budu a co ne ,zadny nastroj k tomu nepotrebuju 

Takze k rouskam , ty bezne co pouziva vetsina jsou k necemu tak hodinu ,pak jsou v podstate na nic a jeste ohrozuji jeho nositele ,mozna ,trosku zmirni  rozptyl  ,ale to ma smysl jedine v tesne blizkosti  rekneme u takoveho Techtle Mechtle  a tam si to stejne pri piti sundaji ,,tak k cemu ? 

V obchode mam za 15 minut nakoupeno ,v dalkovem busem jedu prilis dlouho dobu  ,let  to same ,navic v letadle se vzduch nasava pres filtry .. 

Ono by se dalo pokracovat ,ale v zasade ti co rousky odmitaji se presvedcit nedaji a stejne tak se nedaji presvedcit ti co rousky propaguji , diskuze se svrhne a zacnou  nazory o blokovani a podobne ,,,takze o rouskach  se uz opravdu odmitam bavit  Snad jen jeste souhlas s tim,ze cim vic prikazu a omezeni  Prymula zavede ,tim vic pribude lidi co to budou ignorovat  

Davida chapu ,ze se boji o ekonomiku , ale rouskovy svet to nespasi ...

0