Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Neboj se, oni něco, aby se znemožnilo cestovat "do světa", ještě vymyslí...

0 Citovat

@Mikire, kdyby žil Volný v Irsku, tak se ty s celou tvojí rodinou pakujete mezi prvními.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Neboj se, oni něco, aby se znemožnilo cestovat "do světa", ještě vymyslí...

Vzhledem k tomu, že z Česka těch přímých letů mimo Evropu bude letos o to míň, ta ona to prakticky znemožní ta nutnost přestupu.

0 Citovat

Neměly původně být tmavě červené země, kde převládá mutace? Proč zas my? Ten Petříček nám teda moc nepomáhá. 

0 Citovat

@tramin  ja nehodnotim jeho jine nazory tusim ze je priznivec SPD a to jsou nacionalisti jak poleno co by vystoupili s EU a co neni ceske je spatne o nazorech na migranty ani nemluvim 

Ja jsem jen hodnotil to ,ze se umel ohradit ,kdyz mu nekdo vypnul mikrofon  ,mel pravdu v tom ,ze je nezavisly a ma pravo vyjadrit svuj nazor  a jestli ho vyjadruje vulgarne nebo  urazi jine ,tak se to ma resit jinou formou  ,kdyby ho nechali mluvit  tak by se nic nestalo ,ale oni se potrebuji vsichni zviditelnit a nazorova mensina je nezadouci 

Jinak nevim proc bych se mel pakovat ze zeme jejiz jsem obcanem 

A ona ta rvacka nebo spis strkanice ,protoze  to novinky zase zdramatizovaly  se stava i v jinych statech  ,ovsem pobaveni  to vzdycky pro okoli je   

Horsi je ze  uz i Francie  chce test  a pisete uz i o Mexiku  coz moc nesleduju 

Zustalo alespon jeste to Portugalsko ?  Proste se to vsude zhorsuje  , ale hlevne v hlavach tech co jsou u moci ,  Porad tohle celosvetove silenstvi neuznavam a proto fandim lidem co se umi proti tomu postavit a vyjadrit opacny nazor

Edit : @ Vladko ,Marek Sourak . to neni o prostactvi  ,ani o prasactvi  ,je to o jinem nazoru ,rouska oslabuju imunitu ,clovek se nikdy nepotrebuje pohybovat v uplne sterilnim prostredi v beznem zivote ,ano chirurg atd  musi  , kdo pracuje nekde ,kde je dulezite  zachovani  uplne cistoty  a sterility  taky  , ale v beznem zivote  kde se pohybuje miliony bacilu ? ? ? Nektere jsou nebezpecne ,jine jsou  potrebne ,ale je to zbytecne to rozebirat   co clovek to jiny nazor  a ano mam jiny level 

0 Citovat

Píšou někde, odkdy tu tmavě červenou chtějí zavést?

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Neměly původně být tmavě červené země, kde převládá mutace? Proč zas my? Ten Petříček nám teda moc nepomáhá. 

Tohle je práce Babiše, bylo to řešeno na úrovni hlav států.

Edit: Jen připomínám, že jeho práce je i to, že možná budeme v té tmavě červené (pokud vím, tak zatím ještě není jisté, že tam budeme, ty pravidla pro zařazení jsem ještě neviděl nikde přesně specifikovány).

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Vzhledem k tomu, že z Česka těch přímých letů mimo Evropu bude letos o to míň, ta ona to prakticky znemožní ta nutnost přestupu.

Tak v podstatě jsou zatím 3 možnosti. Turci, Qatar a Emirates. Můžeme jen doufat, že to i oni nezačnou osekávat. Pokud ne, těch možností bude povícero.

0 Citovat

Já se také upínám ke květnu až září. Slunko pomůže, lidé se nebudou kupit ve vnitřních prostorách, zase to sleze. Už by mohly být dva milióny obyvatel naočkovány, takže klesne úmrtnost. Větší strach mám z toho, že někde začnou vyžadovat očkovací průkaz. A já budu na řadě tak v listopadu.

0 Citovat

eremi napsal(a):

[citace="Mandarinka"]

Neměly původně být tmavě červené země, kde převládá mutace? Proč zas my? Ten Petříček nám teda moc nepomáhá. 

Tohle je práce Babiše, bylo to řešeno na úrovni hlav států.

Edit: Jen připomínám, že jeho práce je i to, že možná budeme v té tmavě červené (pokud vím, tak zatím ještě není jisté, že tam budeme, ty pravidla pro zařazení jsem ještě neviděl nikde přesně specifikovány).

[/citace]

Jak Babiše? Ein Reich, ein Europa. Prostě nás zařadili jako několik dalších zemí mezi oblasti s vysokým rizikem infekce.  https://www.rki.de/DE/Content/In...e_neu.html

0 Citovat

Deny napsal(a):

Píšou někde, odkdy tu tmavě červenou chtějí zavést?

Neděle 24.1. 00:00 h

0 Citovat

Čili to od neděle platí? Myslela jsem, že se o tom má teprve rozhodnout.

0 Citovat

Kde se to píše? 24.1. od 0:00 vidím jen info o tom, že Německo nás zařadí do vysoce rizikových zemí. Ale o tom, kdy se zavede tmavě červená barva na semaforu EU a za jakých konkrétních podmínek, jsem se tedy zatím nic nedočetl.

0 Citovat

 

[/citace]

Jak Babiše? Ein Reich, ein Europa. Prostě nás zařadili jako několik dalších zemí mezi oblasti s vysokým rizikem infekce.  https://www.rki.de/DE/Content/In...e_neu.html

[/citace]

Tak si nejdriv přečti příspěvek na který jsem reagoval... Myšleno tak,ze zaprvé to jednání vedl Babis ne Petříček a zadruhé,ze za současnou situaci můžeme opět poděkovat soudruhu Burešovi a jeho totální neschopnosti.

Edit: a ten odkaz je na Německo a jejich podmínky ne na EU o jejichž systemu se bavíme.... Mam pocit,ze pletes hrušky s jabkama a 24.1. nas tam zaradi Německo,jak jsem to v rychlosti proletěl a o  zpřísnění podmínek z jejich strany se mluví uz minimálně týden.

0 Citovat

Zatím to tedy není jisté. Ale pokud uvádějí, že “Česko s největší pravděpodobností bude zařazeno”, tak už nás na to asi připravují a je potřeba s tím počítat.

0 Citovat

Přesně tak,jiste to zatím není,velmi pravdepodobne ano, je otázka od kdy a za jakých podmínek...

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Já se také upínám ke květnu až září. Slunko pomůže, lidé se nebudou kupit ve vnitřních prostorách, zase to sleze. Už by mohly být dva milióny obyvatel naočkovány, takže klesne úmrtnost. Větší strach mám z toho, že někde začnou vyžadovat očkovací průkaz. A já budu na řadě tak v listopadu.

Při tom, co se děje, bych si už pomalu nevsadila ani na to léto. Po skoro roce s covidem je situace horší než kdy dřív a státy absolutně nevědí co s tím kromě devastace ekonomiky a buzerace občanů. Tohle nevypadá, že covid se zkrotí během tohohle roku. Ostatně postup Pfizeru nás asi měl varovat.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Přesně tak,jiste to zatím není,velmi pravdepodobne ano, je otázka od kdy a za jakých podmínek...

Podmínky už v článku zmíněné byly. 

0 Citovat

V jakem clanku? 

Jinak není Alena Svobodova dalsim schizo klonem padrina? Už tady někdo upozorňoval,že každý den jiný názor,ted už to meni po hodinách. Každopádně konzistentnost nazoru je až zarážející!:)))

Před 3 hodinami:

"Jediná šance na trochu normality začíná být to léto."

Právě ted:

"Při tom, co se děje, bych si už pomalu nevsadila ani na to léto"

Zajímalo by mě,co se za poslední 3 hodiny děje tak zásadního? :)))

0 Citovat

Podle me to je klasicka padrinovina 😊

0 Citovat

No ja osobne tiez zacinam mat pocit, ze aj leto bude celkom nahovno. Bodaj by som sa mylil.

0 Citovat

Německý seznam je jasný, od neděle a transit se furt dá.

Bojím se toho, že vycestuju, cílová země se ze dne na den dostane do tmavě červené a nedoplatím se na testech, nebo je do odletu vůbec neseženu.

0 Citovat

No já si ještě nedávno naivně myslel,že to očkování to tak nějak vyřeší ..

Ale už tu máme mutaci pak jistě zmutuje ta nová mutace pak mutace všech mutací atd. - takový nekonečný příběh .....a v létě přijdou s tím,že ty vakcíny jsou vlastně k ničemu ..

Když se má rozvolňovat,tak čokla upraví podle svého a ještě chtějí lidem narvat na huby respirátor,když už roušky nenesou .. Mě to je tedy celkem jedno jestli mám nosit kolem krku roušku nebo respirátor,ale když vidím jak stačí jen zmínka a poslušné ovečky už skupují repirátory ve velkém ?!  k zblití!

Polní nemocnice nám zejí prázdnotou hlavně že si někdo namastil kapsu !

Dokud se lidi více neozvou jako poslanec Volný dnešní akce restaurací či vzpoura některých skiareálů a nezačne bojkot těch nesmyslů ve velkém,tak si vláda prostě bude dovolovat čím dál více!

0 Citovat

Poláci povolují trochu šrouby - https://www.fly4free.pl/polska-z...-na-covid/

0 Citovat

Tak jo, 3 testy místo jednoho, finančně se z toho neposerem, ale štve mě ta povinná karanténa po návratu. Budu mít za sebou během 48 h dva PCR testy (jeden teda v Mexiku kvůli přestupu ve Frankfurtu a druhý hned po návratu v ČR), tak mi to opatření nedává smysl. A to my v podstatě můžeme na home office, ale nechce se mi to podporovat. Jasně, můžeme cestu přesunout, ale kam? Bude v květnu líp? To bude těžké rozhodování.

0