Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

K tem hospodam,jedinou hospodou,kde jsem se osobne setkal s tím,že nedodržovali ta omezení, kdyz v prosinci otevřeli bylo Cafe Imperial,kde si nedělali hlavu s omezením kapacity. Jinak vsude,kde jsem byl mi přišlo naopak,ze byli rádi,že jsou otevření a opatreni dodržovali,včetně desinfekce stolu po každém hostu atd. Dokonce ve 4ce, kam chodíme sednou po zápase na pivko jsme si museli sednout ke stolu max 4 a striktně na tom trvali. Takze si myslim to,co říkal Ivo,ze až na výjimky by se to dodržovalo a nějaké zvlast zvýšené riziko by z toho neplynulo (tím spis,kdyz by se muselo zavírat ve 20 nebo klidně i ve 22 hodin). Navic kdyz doted je to riziko (nejen) z hospod plynoucí jen v rovině "myslíme si..."

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Nevím, junior tam chodí na brigády, protože moc zaměstanců kmenových tam není, jasně můžou být v karaténě, ošetřovném atd. Jsou ale chráněni plexisklem, odstupem atd. což jako zakazník-zákazník ty ne. No, ta party v garáži ale je nelegální akce, to nemůžeš srovnávat přeci. 

 

Ono je všeobecně málo lidí v obchodech i u nás a proto máme brigádníky a stejně to v některé dny nestačí. Stejně, když nejedou kasy, tak jdeš na plac něco vybalovat apod... takže v kontaktu se zákazníkem jsi pořád. A na kase máme plexi, ale jen na přímo. Kaufland své pokladní pěkně uzavřel ze všech stran a udělal malé díry na kartu a účtenku :D 

0 Citovat

Milka napsal(a):

Podle mého by to spíš chtělo pořádný systém. Po návratu ze zahraničí se prokážete negativním testem, ale při inkubační době od 2 do 14 dnů to nevypovídá vůbec o ničem. Naopak, když při svém běžném denním režimu onemocníte, ale nebyli jste v kontaktu s pozitivním a nemáte typické příznaky (horečka, kašel), nikdo neví, co s vámi. Aktuálně můj případ - šéf pro homeoffice nevidí důvod, když nemám příznaky, tak jsem jenom nachlazená, s tím se přece běžně chodí do práce, doktor mě na testy nepošle, protože nemám příznaky a nebyla jsem kontaktem pozitivního, takže nemám nárok na nemocenskou. Jediná možnost je vzít si dovolenou a na to se jim zase můžu vykašlat já, nebudu si na to plácat půlku roční dovolené :-(. Takže chodím do práce, sedím tu v roušce a ještě jsem za to terčem posměchu všech kolegů, mně ten celý systém fakt hlava nebere...

Tak si přece zajděte na ten antigenní test zdarma... Ty práce jsou u nás hlavní problém, ve srovnání s jarem je na home-office málo lidí. Třeba v Portugalsku zavedli povinnost home-office pod hrozbou vysoké pokuty, to by u nás taky dávalo smysl.

0 Citovat

Tohle téma by se mělo přejmenovat: ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí aneb cesta do nového normálu.

0 Citovat

Schvalne jsem tu nesel hned rano ,tusil jsem, ze se nejake zajimavejsi nazory  ukazi az pozdeji ,asi  nejlip to vyjadril Ivo ,dobre to pak vystihuje  mirjur  s tim neprimym souhlasem  restrikci  a napadani jinych nazoru 

Podle meho se neda urcit jednoznacne kde se nejvic siri nakaza ,samozrejme az na extremy typu  techtle mechtle a piti spolecnym brckem ,ano ve velkych vyrobnich zavodech  je velka pravdepodobnost, nakonec to treba ukazala sachta na Ostravsku ,ale jak dlouho trvalo nez dul zavreli  ,stejne tak ruzne monovny ,fabriky atd vlada nezavre  

Sireni doma je  diskutabilni ,rodice zase az tak moc deti mezi ostatni nepousteji  a skoly jsou spravne zavrene  i kdyz to nekteri nechteji uznat ,pokud tedy jsem v rodine  v celkem uzkem rodinnem kruhu ,a nedelam nejake nesmyslne soukrome party  tak moc velka pravdepodobnost neni 

Kde tedy ?ty obchody  ? Pokud tam je  vstupni semafor  s omezenim   u vchodu i odchodu dezinfekce  a lidi to pouzivaji  tak ani navstevu s obycejnou rouskou, pripadne i pod nosem . nevidim vyslovene nebezpecne ,pochopitelne ty  2 m rozestupy   asi by nebylo od veci  vymezit cas nakupu  Vetsina muzu vi pro co jde  a nepotrebuji se v obchode  nejak extra zdrzovat,  nahazu  vybrane do kosiku jdu k poklade kde budu  2 m od sebe   no a kdyz tam budu treba 15 minut tak eliminuju  moznoat nakazy  tak ze i to dychani nosem projde ,chapu ze  takto se nechovaji vsichni ani vsichni nebudou souhasit s mym nazorem 

Podstatna vec je ovsem ta, ze vlada a neni to jen vlada v CR ale jsou to vlady napric Evropou ,prestala, nebo tedy  ty vlady  prestaly uvazovat selskym rozumem , uvedu takove  srovnani se silnicnim provozem , kdyz bude  les dopravnich znacek a plno zakazu a prikazu  postradajicich smyslnost  ,kdyz bude  plna cara  na sinici namalovana  blbe  a nelogicky  tak proste ty znacky  i tu caru nebudou ridici dodrzovat ,ano uzkostllivi a treba novacci budou ,ale tim spis  zvednou  nebezpeci v danem useku  Chci tim rict jedno,  mene by bylo vice , 

Pokud je PES a je 4 na Zlinsku dokonce 3 a  Babis rekne ze musi zprisnovat  taj at se na me nikdo nezlobi  budu telskat Volnemi a Bojkovi .je to stejne za carou ,je to na sireni poplasne zpravy a to je pokud vim trestne 

A opet cim vic bude nejasnych a pro lidi nepochopitelnych  omezeni ,tim vic lidi to bude obchazet a vymyslet jak to udelat jinak.  Krasny priklad je na tech skiarealech ,hotelech a sluzebnich cestach  Nepochopim proc by si  rodina nebo par znamych co jsou spolu i v praci nemohlo  zajit na veceri , na jedno dve piva  a treba po tech 105 minutach  kdy pak 15 minut bude mit personal na dezinfekci odejit  Myslim ze  vic jak dve hodiny clovek v restauraci byt skutecne nemusi  A vetsinou maji hospody  dnes security co by si s pripadnym ozralou  meli poradit  Nakonec podnapilym nema  obsluha uz nalit .coz se samozrejme vseobecne porusuje 

A cestovani ?  Naprosto jednoznacne   cervene zeme mezi sebou zadne restrikce  otevrit volny vstup bez testu bez omezeni  a jednotna pravdila  podle jednotneho PSA  ,kdyz uz nekdo  tohle vymyslel .. a povinne ockovani proti vztekline  ,,tedy u toho PSA -))  Ten cesky asi brzo chcipne ,  organizace Chcipl Pes  je  dneska fakt potrebna 

0 Citovat

Matouš napsal(a):

Tak si přece zajděte na ten antigenní test zdarma... Ty práce jsou u nás hlavní problém, ve srovnání s jarem je na home-office málo lidí. Třeba v Portugalsku zavedli povinnost home-office pod hrozbou vysoké pokuty, to by u nás taky dávalo smysl.

To jsem měla v plánu, chtěla jsem být svědomitá. Do chvíle, kdy jsem v pátek zjistila, že volný termín je na úterý a do pozitivního výsledku jsem zdravá a stejně bych musela chodit do práce. Všem jsem v pátek oznámila, jaká je situace, bylo jim to jedno, o testu prohlásili, že je to kravina... Takže mezi bytem a kanceláří jezdím autem, nikam jinam nechodím, ale celá ta situace mě strašně vzteká... 

0 Citovat

Milko, existují způsoby, jak se dostat na ten test od praktika. Zavolat lékaři, že chvílemi kašleš, bolí tě svaly a hlava, mělas průjem a střídavě máš a nemáš horečku a že jsi pár dní zpátky byla při jízdě v MHD s velmi kašlajícím člověkem. Nacpat se na test dá. Většina lidí tam ale chodit nechce, natož se vnucovat.

0 Citovat

Te ceske bande nelze verit vubec nic ,rekli ze budou dneska odpoledne ve 14  jednat o zprisneni  a ze v 17 bude tiskova konference . je 18.15 a nic   ??? To asi povyhazovali vsechny  novinare. aby  to nebylo on line a nekladli jim hloupe otazky  Nebo jim nekdo vyplnul mikrofony ??? -)) 

Proc uz se nekdo z opozice nepokusi tuhle neschopnou vladu svrhnout  Vsude jinde by uz davno padli 

Edit: 

https://www.seznamzpravy.cz/clan....seznam.cz

Na to je jediny lek ,obvineni  z sireni  poplasne zpravy a  vezeni ....nebo taky Bohnice ,kdyby byl z Moravy . tak treba Opava nebo Kromeriz  ,pokud tam ty ustavy jeste jsou 

Tohle produkuji vysoke skoly ? Takove lidi poslat k lopate aby vedeli co je prace

Asi dalsi clovek co bude potrebovat ochranku pokud ho Babis poslechne -))

A tiskova konference porad nic ,,,, ze by se tam poprali   at je nejaka legrace zase ?  -))

0 Citovat

Ten mikir je taková myslivna, že vubec nechápu, proč sedí doma na podpoře...

Místo toho aby řídil logistiku ve Pfizeru, makal v Coreperu a ladil materiály pro zasedáni Rady, budoval a plánoval očkovací centra, nebo alespoň působil jako externí poradce v nějakém Think tanku nebo NGOs.

0 Citovat

Jasne taky bych  se mohl vyjadrit jako tenhle pan, ovsem vic me zarazilo ,jak se o tom lidi vyjadruji v diskuzi ,,to uz fakt  vsichni zblbnuli , me to prijde  jako dobry for k tom co dela vlada 

https://www.novinky.cz/domaci/di...e-40349293

0 Citovat

to vis, na vysoke skole zivota exceloval v predmetech Základy ojebávání systému, Sociální dávky I a Sociální dávky II, ale zároveň určitě nezapomněl navštívit kurzy matematické analýzy a lineárního modelování, tak se cítí povinen se vyjádřit i k této problematice

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Jakube, myslim, ze lidi, jako jsou tyto, zase tolik neni. Kazdy rve, nicmene ve vysledku 99% lidi ty rousky nosi, ruce si dezinfikuji atd.

No já můžu mluvit za Budějovice a lidi na to čím dál více kašlou!

Venku to nosí tak 2/10 na autobusových zastávkách je to tak 50/50 v obchodech a městský roušku většina má,ale dost lidí jen tak naoko (pod nosem) a je vidět i pár lidí úplně bez.

Respirátor vidím opravdu výjmečně.

U nás v práci to nenosí vůbec nikdo (jsem hrdý na ten super kolektiv!) a desinfekce co se nalila v říjnu ještě nebylo třeba doplnit.

0 Citovat

Ima, ale dúfam, že aspoň mydlo na toaletách od októbra doplnili :))

0 Citovat

tonic napsal(a):

Ima, ale dúfam, že aspoň mydlo na toaletách od októbra doplnili :))

Není potřeba

0 Citovat

Hlavně,že mají super kolektiv!

0 Citovat

lma napsal(a):

U nás v práci to nenosí vůbec nikdo (jsem hrdý na ten super kolektiv!) a desinfekce co se nalila v říjnu ještě nebylo třeba doplnit.

Řekl bych, že tohle je asi suverénně nejhloupejsi příspěvek na CL za poslední dobu. A že by bylo z čeho vybírat. Zkrátka, v Budějovicích by chtěl žít každý.... hlupák 

0 Citovat

Slušně řečeno.

0 Citovat

mě by jenom zajímalo, v jakém odvětví ten super kolektiv pracuje.

0 Citovat

Najspis chov prasat, prasata.

0 Citovat

Trochu odlehčím téma... Na ZŠ jsem měl spolužačku, taková chudák holka, ne moc chytrá, sociální případ. Brzy se vdala, vzala si ukrutného pytla, mnohem staršího, po letech logicky rozvod. Z chlapa, který chlastal, se stal bezdomovec a teď mně říkal další spolužák, že dlouho somroval před Billou, ale teď nesomruje, ale jen mlsá desinfekci před vchodem a vypadá velmi spokojeně;-) 

0 Citovat

Odlehčení se povedlo,zasmal jsem se :)

0 Citovat

Takze  s 3 hodinama zpozdenim  probehla  tiskova konference , obaval jsem se ze to bude horsi  i kdyz me to v dane chvili muze byt jedno do CR se stejne nedostanu 

Ale tak  respiratory povinne neprosly . jsou jen doporucene  ,tak mi budou  pro pripadnou cestu stacit me 3 nebo 4 rousky co vlastnim od zacatku covidu a pouzivam jen v nevyhnutelnemm pipade ( hrozba pokuty )

Smi se stykat jen rodina co spolu bydli ,no byt od bytu  chodit policajti nebudou ,ale je  tim dobre podhoubi pro bonzaky a udavece 

Na hory do hotelu se smi jen s potvrzenim zamestnavatele o sluzebni ceste  a bez rodiny  ubytovatele budou mit povinnost to kontrolovat a kdyz se pak prijde na  nekoho kdo tam nema co delat tak prijdou o kompenzace , takze myslim ,ze se to hotelum nevyplati riskovat a radeji zavrou  Soukrome chalupy nebudou moct ubytovavat ale pronajmout si celou chalupu bude mozna 

Myslim ze tam je nejvetsi dira jak s tim vydrbat  Jeden s novinaru se ptal, co kdyz bude potrebovat pro klid na home office  byt sam  ,tak mu bylo zdeleno ze si muze pronajmout nejaky byt tam. kde bydli a ne aby jezdil do hor , to bude asi snadno napadnutelne  bylo videt ,ze to je vsetecny dotaz s kterym  si nevedeli rady  Pokud neni zavedno omezeni pohybu , tak tezko mohou branit tomu abych jel na home office kam budu chtit  ja a ne kam mi ti sasci budou urcovat ,nedokazali ani poradne odpovedet  na to, kdyz  je nekdo sefem sam sobe ,pry mu pak  sluzebni cestu potvrdi  ten pro koho pracuje  ,snazili se to prevest na remeslniky ale ten novinar se nedal a vytasil se, ze jde o IT  sluzbu ,tak pry ma byt na home office doma ..

Oni si sikovni nejakou cestu s te buzerace najdou ,,

0 Citovat

cali napsal(a):

Trochu odlehčím téma... Na ZŠ jsem měl spolužačku, taková chudák holka, ne moc chytrá, sociální případ. Brzy se vdala, vzala si ukrutného pytla, mnohem staršího, po letech logicky rozvod. Z chlapa, který chlastal, se stal bezdomovec a teď mně říkal další spolužák, že dlouho somroval před Billou, ale teď nesomruje, ale jen mlsá desinfekci před vchodem a vypadá velmi spokojeně;-) 

Neco na tento zpusob? :-) Odkaz: https://fb.watch/3iVYjtXDwW/

0 Citovat

Tak teda aby to nebylo jen o coronaviru  -))

https://zpravy.aktualne.cz/zahra...47ab5f122/

0 Citovat

Ad pronajem z tiskovky, v podstate tam na plnou hubu rekli, ze kdo chce jet na vejlet, ma si zajistit smlouvu o pronajmu a bude vykrytej. Tzn, pulka republiky to zacne delat presne takhle a vsechny chalupy napric cr budou plny, takze behem par tydnu ocekavam osekani i tohodle. 

0