Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Zrovna jsem nad tím přemýšlel. Hotely se stanou "coworkingovými centry" a v dobách homeoffice budou pronajímat prostory vhodné pro výkon povolání s rychlým připojením na internet. Přespání je možné, ale nikoliv doporučené :-).

0 Citovat

Jinak my jsme se s manželkou rozhodli, že se vrátíme do mladších let a upravili si opět auto k přespání.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Milko, existují způsoby, jak se dostat na ten test od praktika. Zavolat lékaři, že chvílemi kašleš, bolí tě svaly a hlava, mělas průjem a střídavě máš a nemáš horečku a že jsi pár dní zpátky byla při jízdě v MHD s velmi kašlajícím člověkem. Nacpat se na test dá. Většina lidí tam ale chodit nechce, natož se vnucovat.

Taková cesta by asi možná byla, ale mně osobně teda nenapadla. Že bych si vymyslela příznaky, které nemám, jen abych se dostala na PCR test od doktora...? Různé testy už mám od října za sebou 4 - vše jako samoplátce kvůli cestování, takže s testováním fakt problém nemám, ale lhát kvůli tomu, abych dostala nemocenskou (ostatně - dostala bych vůbec nemocenskou na dobu mezi telefonátem doktorovi a výsledkem testu?) a PCR test zdarma fakt nebudu. Chovám se zodpovědně, narozdíl od ostatních, a i pokud COVID mám, tak to kolegové ode mě nechytí... Spíš jsem chtěla poukázat na ten systém, kolik lidí to celé vůbec nepodchytí...

0 Citovat

Zajímavost od sousedů... https://www.radiokrakow.pl/wiado...FHt3V6kSM/

 

0 Citovat

Milka napsal(a):

[citace="Michal"]

Milko, existují způsoby, jak se dostat na ten test od praktika. Zavolat lékaři, že chvílemi kašleš, bolí tě svaly a hlava, mělas průjem a střídavě máš a nemáš horečku a že jsi pár dní zpátky byla při jízdě v MHD s velmi kašlajícím člověkem. Nacpat se na test dá. Většina lidí tam ale chodit nechce, natož se vnucovat.

Taková cesta by asi možná byla, ale mně osobně teda nenapadla. Že bych si vymyslela příznaky, které nemám, jen abych se dostala na PCR test od doktora...? Různé testy už mám od října za sebou 4 - vše jako samoplátce kvůli cestování, takže s testováním fakt problém nemám, ale lhát kvůli tomu, abych dostala nemocenskou (ostatně - dostala bych vůbec nemocenskou na dobu mezi telefonátem doktorovi a výsledkem testu?) a PCR test zdarma fakt nebudu. Chovám se zodpovědně, narozdíl od ostatních, a i pokud COVID mám, tak to kolegové ode mě nechytí... Spíš jsem chtěla poukázat na ten systém, kolik lidí to celé vůbec nepodchytí...

[/citace]Milko, Milko, buď chceš na test, protože máš důvodné podezření, že máš COVID a nechceš to šířit mezi lidi, nebo je ti to jedno. Když tě nevezmou, protože jsou byrokrati a v příručce mají napsáno, že testovaný musí mít příznaky nebo rizikový kontakt, tam jim můžeš říct to, co chtějí slyšet. A nemocenskou bys stejně dostala až základě pozitivního testu.

Takhle se ale potenciálně dopuštíš šíření nakažlivé nemoci. Protože se domníváš, že to máš, ale přesto chodíš do práce.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Milko, Milko, buď chceš na test, protože máš důvodné podezření, že máš COVID a nechceš to šířit mezi lidi, nebo je ti to jedno. Když tě nevezmou, protože jsou byrokrati a v příručce mají napsáno, že testovaný musí mít příznaky nebo rizikový kontakt, tam jim můžeš říct to, co chtějí slyšet. A nemocenskou bys stejně dostala až základě pozitivního testu.

Takhle se ale potenciálně dopuštíš šíření nakažlivé nemoci. Protože se domníváš, že to máš, ale přesto chodíš do práce.

Michale, Michale... Můžeš mi sdělit, kde jsem psala, že „se domnívám, že to mám“? Naopak jsem myslím dost jasně psala, že nemám příznaky a tudíž to šéf i doktor vyhodnotili jako že není důvod to řešit. Když se mě doktor zeptá, co mi je, tak si fakt nebudu vymýšlet příznaky, které nemám, abych pak brala léky na něco jiného. Kdybych nějaké to „důvodné podezření, že mám COVID“ měla, tak bych to celé řešila jinak.

Předmětem mého příspěvku ovšem nebyla moje diagnóza, ale upozornění na základě mé autentické zkušenosti, že s takovými případy se nepočítá. Celou dobu nosím roušku nebo respirátor a na nic nesahám, chovám se, jako bych byla pozitivní a to celé právě z toho důvodu, že to šířit nechci, kdyby to náhodou přece jen bylo ono, protože jak víme, pozitivní může být i asymptomatický jedinec... Spousta jiných lidí v mé situaci se ale bude chovat jako že jsou zdraví. Takže místo abychom zachytávali tyhle potenciálně nakažené, řešíme uzavření hranic mezi státy, které jsou na tom stejně blbě jako my, rušíme farmářské trhy, zakazujeme venkovní sport a divíme se, že to lidi ignorují a čísla rostou...

0 Citovat

Milka napsal(a): Aktuálně můj případ - šéf pro homeoffice nevidí důvod, když nemám příznaky, tak jsem jenom nachlazená, s tím se přece běžně chodí do práce, doktor mě na testy nepošle, protože nemám příznaky a nebyla jsem kontaktem pozitivního, takže nemám nárok na nemocenskou. Jediná možnost je vzít si dovolenou a na to se jim zase můžu vykašlat já, nebudu si na to plácat půlku roční dovolené :-(. Takže chodím do práce, sedím tu v roušce a ještě jsem za to terčem posměchu všech kolegů, mně ten celý systém fakt hlava nebere...
Milko, někdo tu píše jako milka. Jestli tohle není traktát na téma "asi to mám", tak už nevím co. Že kolegové se chovají jako nezodpovědní klausové je věc druhá. 

A jestli jste milka, které je zatěžko dodat pro potěšení lékařského ucha aspoň jeden příznak, tak si ten test zaplaťte ze svého. To je taky cesta. Každopádně, pokud si myslíte, že můžete být asymptomatický přenašeč a řešíte test, nemáte co dělat venku. Proto tu taky máme tolik případů.

Howgh, domluvil jsem.

0 Citovat

Milka je milka a Michal pořádně nečte. Nemáte si co vyčítat. Ano, systém nepokrývá všechny varianty. Osobně si myslím, že pokud vyjde PCR test negativní, tak se stejně bude dělat s odstupem pár dní ještě jeden, který potvrdí, že osoba není nemocná a může do práce. Doba mezi tím by se měla počítat jako nemocenská, i když se o nemoc nejedná. 

0 Citovat

No ale pokud si člověk zajde na test (bude tvrdit, že má symptomy) a vyjde test negativní, tak dostanete jenom sms, že jste negativní, ne? Žádný papír a už vůbec ne papír v angličtině..

0 Citovat

Chápu pocity lidí, které Covid přivedl na mizinu. Odmítám reakce typu "ať klidně důchodci a tlusťoši pochcípají, ale já chci žít normálně" - to jsem skutečně viděl a vícekrát.

Co dělat, moc nevím. Líbily by se mi chytré opatření, ale od hloupé vlády se jich nedočkáme. Očkování v Izraeli přináší skvělé zprávy: https://denikn.cz/549228/co-izra...45d1e8e8e7 (odemčeno). Takže ano, upírám se k němu s nadějí. A zároveň mě jímá beznaděj, že se ho letos nedočkám a že v některé zemi jej budou vyžadovat.

Vám se zdá, že se opatření nedají zpřísnit. Jinde v Evropě jsou přísnější. My to spíše švejkaříme - vláda něco vyhlásí, lidi na to kašlou a všichni se tváří, že nastal konec světa. 

Dříve bych řekl, že současný požár jde uhasit jen 2-3 týdenní totální karantenou, jako to udělali a uspěli Izraelci. Tedy všichni doma, maximálně nakoupit, fyzicky do práce jen ti nejnutnější. Ale s těmi mutacemi to už nemá smysl. Rychle by se to zase rozšířilo.

Co dál? Škoda že jsme nešli asijskou chytrou cestou. Ta by ale dnes už u nás nefungovala, protože Covid je všude. Byl bych pro uvolnění obchodů a služeb za podmínky dodržování přísných opatření. Jenže v Česku by je stejně nikdo nevymáhal, takže by se to zkazilo a brzy zrušilo.

Takže nám nezbývá než se chránit a čekat. A v říjnu poslat do prdele vládu nemehel, která má výrazný podíl na úmrtí 16 tisíc lidí.

0 Citovat

Leoši, líp bych to nenapsal, cítím to naprosto stejně. Fakt to bohužel vypadá na dlouhé čekání na spásu v podobě vakcíny, která snad bude fungovat tak, jak se teď zdá.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Upřímně si nedokážu představit nikoho (ani z našeho tábora), komu by se současná opatření líbila, nebo by si přál jejich zpřísnění. To by musel být totální sociopat, ne-li psychopat. 

Tak jsem asi sociopat nebo psychopat, můžu si vybrat. Ano, zatím se možná většina lidí nakazí doma nebo v práci, ale proč to tak je? Že by třeba proto, že se v těch hospodách kvůli jejich zavření nakazit nemůžou? Nemocnice jedou už teď nadoraz (něco o tom vím) a neumím si představit, že bychom najednou začali dělat, že vlastně virus neexistuje. Schopnost Čechů cokoli dodržovat opravdu není taková, abych s čistým srdcem mohl říct: ok, otevřete sjezdovky a lidi tam budou dva metry od sebe. Nebudou.

0 Citovat

Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli napsal(a):

[citace="lma"]

U nás v práci to nenosí vůbec nikdo (jsem hrdý na ten super kolektiv!) a desinfekce co se nalila v říjnu ještě nebylo třeba doplnit.

Řekl bych, že tohle je asi suverénně nejhloupejsi příspěvek na CL za poslední dobu. A že by bylo z čeho vybírat. Zkrátka, v Budějovicích by chtěl žít každý.... hlupák 

[/citace] Souhlasím.

0 Citovat

Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli napsal(a):

[citace="lma"]

U nás v práci to nenosí vůbec nikdo (jsem hrdý na ten super kolektiv!) a desinfekce co se nalila v říjnu ještě nebylo třeba doplnit.

Řekl bych, že tohle je asi suverénně nejhloupejsi příspěvek na CL za poslední dobu. A že by bylo z čeho vybírat. Zkrátka, v Budějovicích by chtěl žít každý.... hlupák [/citace]

Bingo!

0 Citovat

Dlouho jsem se tady nevyjadroval ,pockal jsem si do vecera a dobre jsem udelal ,budu strucny jako vzdy, konecne se tem zkorumpovanym paplasum nekdo vzeprel ,v Polsku tam jsou aspon lidi neboji se a konecne se tem zakazum postavili ,sice jsou to polaci ,delal jsem s nimi ,jsou to paseraci a ja nevimco dalsiho ,ale tem papalasum se umi postavit lip nez u nas ,konecne nekdo a dalsi zeme budou nasledovat ,hlavne doufam ze Kanary ,uz se mi tady hromadi penize iru a nemam je za co utratit ,na testy jim kaslu ,dokud s tim nepujde nejak vydrbat ,tak me to nezajima ,ale Ryanair je porad nejlepsi ,O'Leary je trhly Ir ,taky nejlepsi a ja mu fandím ,taky ta polni nemocnice, Babise jsem nevolil ,ale tech 5000 rouskovneho ,diky za nej ,ale ta nemocnice v Letnanech zase tolik penez a komu sly do kapsy ,papalasum ,kdyby jste nevedeli ,tak rousku nosim jen tak pod nosem, aby se nereklo ,abych nedostal pokutu ,na opatreni jim kaslu ,Volny a Bojko jsou borci ,to se porad nenajde nejaky pravnik ,ktery napadne to porusovani lidskych prav s temi hotely to je taky nesmysl stejne to bude kazdy obchazet a respiratory povinne to je taky poruseni lidskych prav ,doufam ze jim to Volny a Bojko zatrhnou tenhle nesmysl ,to jsou borci ,taky v tech autoskolach to je protipravni Ustavni soud taky nic nedela ,co ten pravnik ,zadny poradny tady neni ,sice jsem si myslel ze LukasAK by to mohl byt ale psal ,ze ma Malucha ,tim jsem jezdil jeste na sichtu ja a taky jsem trenoval lyzarskou reprezentaci ,a kdyz ma Malucha, tak to urcite neni dobry pravnik protoze jinak by si urcite nakradl vic ,oni si sikovni s tou buzeraci poradi sami.

0 Citovat

Tomáš L. napsal(a):

Tak jsem asi sociopat nebo psychopat, můžu si vybrat. Ano, zatím se možná většina lidí nakazí doma nebo v práci, ale proč to tak je? Že by třeba proto, že se v těch hospodách kvůli jejich zavření nakazit nemůžou? Nemocnice jedou už teď nadoraz (něco o tom vím) a neumím si představit, že bychom najednou začali dělat, že vlastně virus neexistuje. Schopnost Čechů cokoli dodržovat opravdu není taková, abych s čistým srdcem mohl říct: ok, otevřete sjezdovky a lidi tam budou dva metry od sebe. Nebudou.

Ehm, já bych rád jenom upozornil na slovo, co jsem použil - „líbila".

Opatření respektuji, dodržuji, považuji je za nutné (ale upřímně ne všechny viz obchody, skiareály...), ale rozhodně se mi nelíbí takhle žít, tak to bylo myšleno. Protože občas jsme tady my zastánci opatření málem napadáni, že si v nich snad libujeme.

A eremi vyhrává cenu za nejlepší komentář na cestujlevne.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Milko, někdo tu píše jako milka. Jestli tohle není traktát na téma "asi to mám", tak už nevím co. Že kolegové se chovají jako nezodpovědní klausové je věc druhá. 

A jestli jste milka, které je zatěžko dodat pro potěšení lékařského ucha aspoň jeden příznak, tak si ten test zaplaťte ze svého. To je taky cesta. Každopádně, pokud si myslíte, že můžete být asymptomatický přenašeč a řešíte test, nemáte co dělat venku. Proto tu taky máme tolik případů.

Howgh, domluvil jsem.

Ááá, my už si vykáme... Vy jste domluvil, já ne. Pořád mi totiž podsouváte něco, co jsem nenapsala. Pokud máte problém s pochopením mého textu, zeptejte se, jak to myslím. Takže naposled: nemám příznaky, nebyla jsem v kontaktu s pozitivním člověkem, nevím o místě, kde bych se mohla nakazit a tedy si logicky ani nemyslím, že bych mohla být nakažená. Nevím, proč bych se v téhle situaci měla za každou cenu cpát na test. Pokud by cokoli z toho bylo jinak, sedím už týden doma a minimálně antigenní test mám dávno za sebou. Jen jsem očividně fakt kráva (jen to napište, on na sebe vždycky někdo rád upozorní tím, že si všiml mé přezdívky), když jsem nechtěla nic podcenit a informovala se u doktora. Šéfovi a kolegům jsem pak už nemusela říkat nic, přesto jsem to udělala. V práci nosím roušku nebo respirátor, a to i normálně, narozdíl od ostatních. Za včerejšek jsem tam ovšem potkala jediného kolegu - svého manžela. Co víc byste po mně chtěl? Test řeším, protože si myslím, že by doktoři někoho, koho bolí v krku a má ucpaný nos na ten test posílat měli. A chtěla jsem poukázat na to, že když to neudělají, tak z toho pak není pro pacienta kloudná cesta ven a že tímhle systémem možná propadává spousta pozitivních, navíc uchlácholených doktorem... Pak jsou sebepřísnější opatření k ničemu. Ještě něco je nejasného? Pokud ne, tak jsem domluvila i já a přeji pěkný víkend.

Ostatním se omlouvám, opravdu jsem to tu neplánovala zaplevelit obhajováním své osoby.

0 Citovat

Jarda napsal(a):  A eremi vyhrává cenu za nejlepší komentář na cestujlevne.

+1

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Leoši, líp bych to nenapsal, cítím to naprosto stejně. Fakt to bohužel vypadá na dlouhé čekání na spásu v podobě vakcíny, která snad bude fungovat tak, jak se teď zdá.

 

Děkuji

0 Citovat

Dneska jsem narazil na tvrzení nějakého vědce, že jsme si ty mutace vypěstovali. Místo potlačení viru, jako se to dělá u eboly, jsme minimalizovali následky. Desítky milionů nakažených, polovičatá opatření a evoluční tlak musely skončit vznikem nakažlivějších mutací.

0 Citovat

eremi sice vyhrava nejlepsi cenu cestujlevne, ovsem za opsanu diplomku jak to opisuji dneska ti papalasi aby dostali diplom ,vymenil par slovicek, bo Malucha jsem nemel nikdy ,dokonce ani  ten dederonsky bakelitak  a s poctivou S100 jakou  sem chytal i Jozina z  Bazin co mi o tym rek predseda u slivovice  a dostal jsem Ryanaira  Maxa  a par ampuli teho covidoveho prasku a Jozin pilil s mocalu Na Oravu jsem to radsi vymenil za zigula , bo co kdyby me pronasledobval ten  cyp Matovicuv a chtel po me testa Ale musim rychle s powrotem, bo slychalem , ze ten dalsi cyp Blatnik   potrebuje poradit jak to ma zrobit aby ti zatraceni Cehuni  nechlastali v tych pronajatych chalupach   a nelezli na ty paratka a radsi se vratili do Praglu na poradnu demonstraciu  Mozne se jeste zrobim rychlokurza v Plznu na pravnicke abych byl silny v kramfekach, bo vidim ze mam este slabiny Asi to skonzultuju  jeste s tym Lukasem AK  bo zas tak glupy pravnik nebende a jak by ni, to se nechnam poradit od Franty Sisky z Milionara akorat ty boxerky od Jeziska sem este nedostal  ale uz vim Santa moze enem 5 km z domu No ale Chachari by mi meli ruky libat bo sem se primluvil u toho  O Learyho aby prestal glupnut a s teho Mosnova  tam ten Londyn zase dal a aji ti co mluvi lokalce salina, by mi meli pogratulovat, bo sem je nenechal na holickach  a  ten Londyn budu met  tez  Nevim sice cemu potrebuju v Padubicach Alicante bo nejlepsi kone su pri Corku  ale jasne ze kazdy neni Venclovsky aby lez do teho mojeho mora  Vcil tam ale nelezu ani ja  bo ti magori  zvedli pokutu ze 100 na 500 euro a to uz lepsi budu sedet pri krbu a cekat na tu moju rentu, nez zdrhat  po plazi, jak by me honili cetnici s Luisa de Funesa 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

A eremi vyhrává cenu za nejlepší komentář na cestujlevne.

Já si zase myslím, že eremi toto nemá zapotřebí. Věřme, že za to může covid.

0 Citovat

Já jsem tedy kontroloval, zda to není další stínový nick od padrina.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Dneska jsem narazil na tvrzení nějakého vědce, že jsme si ty mutace vypěstovali. Místo potlačení viru, jako se to dělá u eboly, jsme minimalizovali následky. Desítky milionů nakažených, polovičatá opatření a evoluční tlak musely skončit vznikem nakažlivějších mutací.

Britští vědci? 

0 Citovat

Někdy mě s tím už eremi sere, jak musí komentovat každej mikiruv koment, nicméně tentokrát si zaslouží 3 bludišťáky najednou. Opravdu vtipné. Když jsem ten příspěvek viděl poprvý, tak si říkám, že ho přeskočím, že už píše jak mikir a vskutku on to byl opravdu...mikir :D

0