Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Prostě : Kdo nejde s námi jde proti nám ! Klement Gottwald

0 Citovat

Kdo si myje ruce, myje si je proti mně! lma

0 Citovat

Leosi, jeste jednou diky za vytvoreni tohoto vlakna-zumparia, kde si vsichni mohou zverejnit sve svetonazory na covid a nepleveli jina vlakna. Muzeme si treba v klidu resit preklad kufru mezi tokijskymi letisti, bez toho, aby nekdo z humorneho tria M+M+lma tam blil nejake sracky. Diky moc

0 Citovat

Jarda napsal(a):

 V Česku nepředstavitelné, anebo by zase všichni řvali. No a stačí se podívat na rakouská čísla.

Zdá se ,že ani v tom Rakousku to není tak růžové a nejsou všichni poslušné ovečky ..

https://www.wienerzeitung.at/nac...n-auf.html

 

0 Citovat

Neni to sice z me hlavy  ale je to vynikajjici ma to pres 500 lajku  

Cinska biologicka laborator ve Wuhanu patri spolecnosti Glaxosmithkline, kterou (ciste nahodou) vlastni spolecnost Pfizer! , kterazto (ciste nahodou) vyrabi vakcinu proti virusu, ktery ma pocatek v biologicke laboratori ve Wuhanu a TU financuje dr. Fauci (ciste nahodou), ktery pro ni take dela reklamu!).

GlaxoSmithKline je (shodou okolnosti) spravovana spolecnosti Black Rock Finances, ktera (ciste nahodou) spravuje finance Open Foundation Company (Sorosova nadace), ktera (shodou okolnosti) slouzi francouzske AXA pojistovne!

Shodou okolnosti SOROS vlastni nemeckou spolecnost Winterthur, ktera (ciste nahodou) postavila cinskou laborator ve Wuhanu a byla koupena nemeckou pojistovnou Allianz, jejimz akcionarem je (shodou okolnosti) Vanguard, ktery (ciste nahodou) je i akcionarem Black Rock, ktery (shodou okolnosti) ovlada centralni banky a spravuje zhruba tretinu globalniho investicniho kapitalu.

Black Rock je take (shodou okolnosti) hlavnim akcionarem spolecnosti MICROSOFT, kterou vlastni Bill Gates, ktery (ciste nahodou) je akcionarem spolecnosti Pfizer (ktery - jak si pamatujete - prodava tuto zazracnou vakcinu) a je v soucasne dobe (shodou okolnosti) prvnim sponzorem WHO !!!

Takze ted chapete, jak mrtvy netopyr prodany na mokrem trhu v Cine infikoval cely svet 

 

Samozrejme ze to nejde brat doslova ,stejne jako ze DHL vypustila nad Brnem Covid  ,,ale normalni obycejny clovek si s toho vybere to podstatne,  jak papalasi bohatnou ,likviduji stredni vrstvu a chteji aby zustali jen chudi co budou drzet hubu a krok  a makat na ty co budou jen hlidat sve miliony a miliardy ,,,Stredni vrstva  neni zadouci ,protoze v ni jsou rebelove a potizisti 

Cas od casu pretece mira trpelivosti  a pak takovi dopadnou jak Caucesku v Rumunsku a nastoupi zase jini a tak to jde dokola Nejlepsi je nemit nic a spokojene plout zivotem a nemakat na ty darmozrouty co jen hrabou pod sebe 

0 Citovat

Jasne Bic bozi  v klidu si res  preklad kufru v Japonsku kam ani  nemuzes  letet  protoze  tleskas tem co ti to zakazali 

Hlavne ze jste si vy mistri sveta co si osvojujete pravo mit ten jediny spravny nazor vybrali  ty  co vam tu pili krev a dovolili si nesouhlasit Miguelas se tu verejne prezentoval az v posledni dobe ,ale ma plno spravnych  nazoru , Ima tu chodi dele a prekrucovat jeho myti ruk je ukazka vasi hlouposti  on jen poukzuje na pancovani  te tzv dezinfekce    Ja si s tim  v Irsku ruce postrikam ,protoze mam pocit ze je to pancovane mene  ,ale stejne si pak doma  ruce hned umyju ,protoze kdovi co to je za chemicke svinstvo 

No a ja sam ? Psal jsem nekdy do vlaken blaboly,  nedrzel jsem se snad tematu ? Pokud jste me nenapadli  tak jsem vetsinou napsal co k tomu patrilo  A temi svymi  59 zememi sveta a 2 cestami kolem sveta  mam tolik skoly zivota  ,ze nejake  plkani  je jen tak nejak z premiry casu ,ale chodili tu lide a porad chodi  co nepotrebuji mit ve vsem pravdu , co si nechteji hrat  na samozvane kapitany  a pro takove budu psat  dal a doufat spolecne s nimi ,ze ta hysterie  skonci a  lide si uvedomi  ze ty nahore nemaji poslouchat a maji se zacit chovat normalne jako driv 

0 Citovat

Je to super, protože to má přes 500 lajků ... Cinska biologicka laborator ve Wuhanu patri spolecnosti Glaxosmi

 

Přesně po sem jsem to četl, protože takovou sračku by nenapsalo ani 16 lete dítě. A tady se jasně ukazuje, že jsi podprůměrně inteligentní, zakomplexovaný pseudo Ir, který nezná kritické myšlení a neumí rozpoznat fake news ... Jo a argument že je něco super, protože má 500 lajků je prostě nejvíc .... 500 lajků ti nasbírám u videjka, kde pes kadí na mimiko :D

a Teď už slibuju a poslouchám všechny kolegy z té rozumné strany řeky a dávám si do ignoru tu svatou trojku anarchistů co mají svá práva a svobodu slova a je podle nich fajn se nelegitimovat, neposlouchat nařízení a zákony a nejlépe následovat pana Volného :D

0 Citovat

@Rob Foxx  dej si do ignoru koho chces  a klidne si mysli ze jsem podprumerne inteligentni ,kdyz jsi si ani nevsiml , jak jsem ten prispevek  od te pani  vnimal ,vzdyt to pod tim  jasne pisu , ze to neni o  tom ,ze to tak jak ona pise skutecne  je  ,ale ten princip je jasny kazdemu,  kdo vi  ze tem nahore nejde o lidi ,ale jen a jen jak na lidech zbohatnout a jak je donutit k poslusnosti 

Coz chapou vsichni ,kdo vyrazili na demonstraci v Praze , kdo tam chtel jet a zabranili mu v tom 

A zakoplexovany nejsem vubec  z ceho ? Mam sve nemenne nazory  ,ktere verejne  reknu, za nic se neschovavam a vlastne mi muze byt jedno co se deje v CR  Stejne az dostnu irskou penzi  tak budeme s zenou pul roku na Kanarech a  zbytek v CR a jezdeni  k mori nekam a kam budeme chtit 

Vetsina penzistu ma politiku na haku  to jen mladi si mysli  ze budou volit   komunisty a Babise kvuli rouskovnemu Do prace nechodi , casu maji hodne  a az na ty opravdu chude a na ty co  treba nezvladnou prechod mezi vysokym platem a polovicni penzi  se maji v podstate dobre ,pochopitelne maji sve dcery ,syny , vnucky ,vnuky ,,tem preji vsechno  nejlepsi a treba jim i nejak financne pomuzou kdyz to jde ,ale svym zpusobem se maji potomci  starat sami o sebe  a naopak by meli  mit snahu  pomoct  svym rodicum , coz v CR neni zvykem 

A ze se nuzky mezi chudymi a novodobymi zbohatliky  rozeviraji stale vic a vic  vidi kazdy  a Covid to jeste  zhorsi a kvuli komu ?  Kvuli tem co  vidi jen vir a ze  je  treba poslouchat vsechny  narizene nesmysly 

0 Citovat

blbé je, že z demonstrace, která může mít i (a podle mě měla) legitimní základ se stane fraška, protože se tam objeví Volný a pár lidí bez roušek. Takže už to není demonstrace proti tomu, co tady předvádí vláda, která jediné co umí je vyhlašovat nouzový stav a mezi čekáním, že to zázračně přejde jej využívá k vlastním zlodějinám. Už je to demonstrace odpíračů Covidu, na které vystoupil poslanec Volný. 

Ten je podle mě jen vychcaný, sám nevěří tomu co říká, ale je mu jasné, že pokud se má nějak do října zviditelnit, tak tady má prostor. 

0 Citovat

Sice už od září po Praze mezi lidmi nosím respirátor, v říjnu jsem měl jako jediný na narvané Pragerstrasse roušku, používám dezinfekci, chodím pouze na akce a cesty, které mají pro mě smysl a pozitivní přínos, v kanceláři jsem v lednu měl jako jediný z 8 ochranu dýchacích cest, ale přesto si nemyslím, že řada ze současných opatření má smysl.

Zejména současné fašizující omezení pohybu, které mělo smysl někdy před rokem, když se nevědělo nic o viru a jak se šíří. Přesto to třeba v Jižní Korey zvládají bez něj a ve Švédsku, kde vlastně nic nedělají mají lepší čísla i méně obětí. Vláda vyhlásí symbol a doufá, že pomůže, když nezavřou výrobní podniky (z práce pochází 40% nákaz) ani neřeší nákazy lidí v rámci domova (druhé nejpočetnější místo). Člověk je nakažený a pošlou ho do domácí karantény k ostatním. Jaké překvapení, že se i ostatní členové domácnosti nakazí, že? Karanténní hotely totiž zůstaly jen na papíře.

Zatím z dopravy pochází jen cca 3-7% nákaz a po omezení pohybu se cesty snížily jen o 10% - čili ve výsledku se počet nákaz snižuje jen o 0,3-0,7%. To za takové razantní omezení práv rozhodně stojí! K tomu se jako bonus lidé koncentrují jen ve své obci, protože mimo katastr by je hned skolil vir. Znovu bravo!

Mezitím se vláda diví, že nachcípaní chodí do práce - když stále používá invazivní testy, dává jen 60% příjmu (a nově netransparentní doplatek až 370 Kč na den), pomalu trasuje, některé lidi nechce testovat a po 14 dnech pozitivní pouští z karantény bez testu.

Demonstrovat proti vládě a nesmyslným opatření od soudruha Rudého svetra bych šel, ale ne s bývalým veksláky z Chcípl PES, fanoušky Orlíku od Landy ani antirouškary od Volného. Covid existuje, není to chřipečka, ale nemoc s úmrtností 0,2%. Na to jakou má úmrtnost, nám ale ovlivňuje životy až příliš.

0 Citovat

@Michal: Už to slovo "fašizace" je za hranou, stejně jako jakékoliv přirovnání k minulým režimům, Židům, atd., co se používá v souvislosti s covidem. Jako kdyby to ta vláda dělala schválně, na jedné straně naštvaní lidi na opatření, na druhé naštvaní na nedostatečná nebo pozdní opatření, ve výsledku nejspíš předčasný konec Babiše (bez covidu by ještě to jedno volební období dal), takže nechápu, co z toho pořád ta vláda má. Pořád lepší vládnout další období než si přihrát pár zakázek.

A je hrozně smutné, že i po roce covidu se stále řeší úmrtnost. Nejde přece o nějakou procentuální úmrtnost, statistiku, ale přece o ty přeplněné nemocnice? Po 12 měsících to stále některým lidem nedochází a očividně asi ani nedojde.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Michal: Už to slovo "fašizace" je za hranou, stejně jako jakékoliv přirovnání k minulým režimům, Židům, atd.,

 

nesouhlas, zase jen podle mě vytrženo z kontextu. Podle mě byla prvotní snaha upozornit (už tehdy) na to, že lidé bez očkování budou označeni jako ovčani druhé kategorie a k tomu pak to přirovnání k židovské hvězdě. Ale stačí jen napsat dobře článek a není možnost překřičet ten dav, který z gauče zachraňuje svět.
A co by z těch "pár" zakázek vláda měla?! Tak pár zakázek se možná dozvíme, že bylo divných, kolik je jich celkem čert ví. Před touto dobou bylo podezřelé "ztratit" v rozpočtu pár desítek milionů, teď bez nějakého výběrového řízení lítají stamiliony a je z toho jen krátká zprávička. Ať rozfofrují kolik chtějí, vše se schová za kouzelný "boj proti covidu". 
Podle mě prostě doufali (tak jako většina), že je to za náma a že to nějak přejde samo a čas využili k tomu co nejvíc nakrást. Když pak došlo na to, že je potřeba vládnout, tak neví, co mají dělat.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Michal: Už to slovo "fašizace" je za hranou, stejně jako jakékoliv přirovnání k minulým režimům, Židům, atd., co se používá v souvislosti s covidem. Jako kdyby to ta vláda dělala schválně, na jedné straně naštvaní lidi na opatření, na druhé naštvaní na nedostatečná nebo pozdní opatření, ve výsledku nejspíš předčasný konec Babiše (bez covidu by ještě to jedno volební období dal), takže nechápu, co z toho pořád ta vláda má. Pořád lepší vládnout další období než si přihrát pár zakázek.

A je hrozně smutné, že i po roce covidu se stále řeší úmrtnost. Nejde přece o nějakou procentuální úmrtnost, statistiku, ale přece o ty přeplněné nemocnice? Po 12 měsících to stále některým lidem nedochází a očividně asi ani nedojde.

Mě jímá hrůza, jak by se ve vyspělém světě řešila epidemie eboly přenosné vzduchem, když vidím tu efektivitu,

Fašizace nefašizace, to jsou jen slovíčka. Podstatné je, že si tu vláda dělá ze zákonů a ústavy jen trhací kalendář a z ústavního soudu dobrý den, protože omezení pohybu opět není zdůvodněné, natož stanoven způsob jak vyhodnotit jeho efektivnost. Dále se míjí efektivita prakticky veškerých opatření nesystematickým přístupem vlády. To jim ale nebrání použít značné omezení svobody v rámci tohoto neefektivního boje, a o to na delší dobu.

Symbolem tohoto nouzového stavu je omezení pohybu mezi okresy, takové děťátko od ministra vnitra, které chtěl už zavést kolem Vánoc. Jeho efekt je slabý, ale (některým) mdlým a vystrašeným voličům dělá dobře na ego. Bez kombinace s jinými neméně drakonickými opatřeními, ale nemá žádný smysl.

Kromě toho nasazení 30.000 příslušníků na (namátkové) kontroly a tím pádem nesmyslné zvyšování počtu kontaktů kontrolovaným od potenciálních neočkovaných superpřenašečů je fakt systémové. Řešit hranice okresů a neřešit, co se děje uvnitř. Že se tam lidi ve velkých skupinách schází bez roušek, chlastají, nedodržují rozestupy apod. Za bílého dne, na frekventovaných místech, pod kamerami.

Je to to samé jako se zákazem nočního vycházení kvůli policii neschopné kontrolovat nelegální večírky a chlastačky v parcích.

Ale už se tu nebudu rozčilovat.

0 Citovat

Vlada to snad ani nedela naschval , to spis ja tady naschval  napisu neco co tusim, ze ostatni  zvedne ze zidle ,,ale vlada zije  v jinem svete ,,zajimalo by me jak to vypada v obchodech  ,kdyz do zadneho nebudu chodit  ? Zajimalo by me jak to vypada na silnicich  kdyz budu mit sluzebni auto  z ridicem ? Zajimalo by me jak to vypada  v nemocnicich kdyz budu mit soukromenol  lekare a kdyz uz tak VIP pokoj  ? Bude me zajimat policie  kdyz budu jak Janousek ? Bude me zajimat justice kdyz srazim 4 lidi na prechodu  s toho 2 zemrou ,.predtim jsem mel podobnou nehodu a dostal jen podminku  ted dostanu  5 let, ale po odvolaneni  mi top sundaji na 2 roky 

Proste papalasi  ziji v jednom svete  a plebs v druhem ...a o tom to je celou dobu

0 Citovat

No to je prave ono, udrzeni se u koryta za kazdou cenu, protoze ted tam tece proudem (plat samozrejme odevzdám pro samozivitelky, aby ovce meli hrdinu na oko, stejne to dostanu zpatky mnohonasobne jinde). Zijou ve svete moci a bohatstvi, a ted je jedinecna prilezitost. Prymula, ten se taky drzi, zuby nehty🤮.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Michal: Už to slovo "fašizace" je za hranou, stejně jako jakékoliv přirovnání k minulým režimům, Židům, atd., co se používá v souvislosti s covidem. Jako kdyby to ta vláda dělala schválně, na jedné straně naštvaní lidi na opatření, na druhé naštvaní na nedostatečná nebo pozdní opatření, ve výsledku nejspíš předčasný konec Babiše (bez covidu by ještě to jedno volební období dal), takže nechápu, co z toho pořád ta vláda má. Pořád lepší vládnout další období než si přihrát pár zakázek.

Jardo, neberes ale v potaz to, ze ANO uz ma spocitany, ze letos konci a je potreba toho jeste vyuzit. CSSD, jakbysmet. Bohuzel, na nas obycejny lidi, co nevidi do rozhodovaciho procesu to cely pusobi  jen jako nahrabat si co to jde, a dokud to jde. Jinak si vsechny ty slozeny a vzapeti rozlozeny polni nemocnice, vyzkum ceske vakciny za stovky miliony korun, ktera nikdy nebude existovat, desitky miliony korun do nesmyslnych pr bullshitu a tak dal, a tak dal. jinak si to proste nejde vysvetlit. 

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan....seznam.cz

Ac mi to muze byt uplne jedno , doufam ,ze bude spravedlnosti ucineno za dost  a ze povinne testovani soud smete ze stolu  

0 Citovat

Tak Michal má pravdu v tom pojmenování problémů (i když ta fašizace "trošku" tahá za uši a ten důraz na úmrtnost 0,2% je při nakažlivosti nemoci v podstatě irelevantní, tam jsou důležitější ta absolutní čísla, jak říká Jarda ... )

Důležitý, ale je jak se k tomu každej z nás postaví. Samozřejmě, na jedný straně je extrém (říkejme mu Mikir Volný - podobnost čistě náhodná), který se nenechá naočkovat, protože vakcíny nejsou prověřený, ale odčervovací pastu pro koně polkne. Klidně půjde na demošku bez roušky (natož respirátoru, na kterém je varování, že nesprávné použití je health risk - třeba, když si ho člověk nasadí v laborce blbě) a pak se strašně diví, že máme plné nemocnice (a lékaři to přehání a nezvládají svoji práci). 

Na druhý straně je extrém, který jednou za měsíc v Globusu vykoupí všechny těstoviny a rajčatovej protlak a je přesvědčenej, že Andrej je spasitel. Nikoho takovýho jsem nepotkal, ale určitě takový lidi jsou, protože jinak by stále ANO nemělo takový preference jako má.

Většina z nás je někde mezi. Nejhorší na tom je, že ani ten odpočet do voleb sem nemůžem dát, protože jsme v tuhle chvíli bez volebního zákona a to jen v současný rovnováze sil v našem ústavním systému umocňuje to, jak je tahle situace z politickýho hlediska děsivá. Myslím, že David Klimeš na aktualne.cz naprosto přesně napsal, že příští vláda může být klidně pořádně Nejedlá. V tomhle kontextu jsou nějaký zakázky na testy do škol jenom jehla v kupce sena. Větší problém je ta neschopnost vládnout, která je "krásně" popsaná ve 168 hodin ze včera na kompenzacích pro podnikatele. Taky povinné testování, které mi z principu vlastně vůbec nevadí, ale, že by stát zajistil kapacity? Ne, zase to hodí na firmy a firmy to logicky hodí na zaměstnance i když ani v Praze už nejsou pořádně dostupná místa ve veřejných testovacích místech ... Pak je ale jasná frustrace Mikira Volného a demošky na Václaváku a jsme zacyklený. 

Mimochodem ještě k té fašizaci, občas se i mezi policajtama asi najde někdo, kdo se po Vás zbytečně povozí, ale ještě jsem tady neviděl žádnej příklad (možná jak dával/a tuším Roiman). Spíš bych těm klukům (a holkám) prokázal nějakej elementární respekt, protože většině z nich asi taky nedělá dobře lustrovat každý ráno lidi, který jedou do práce, nebo honit běžkaře na čtyřkolce po Jizerkách ... Tuplem v prostředí, kdy se o nich mluví jako o "Hamáčkově gestapu" a "fašistech" ... 

0 Citovat

Poláci taky zkoušejî ojebat 😀https://www.fly4free.pl/zamieszk...estrykcje/

0 Citovat

Mimochodem, jestli vám grafy zaplnění JIP covid pacienty a počty mrtvých denně připadají hrozné, tak je to jedna velká lež. Ne, nepřešel jsem na druhou stranu. Vrazi z vlády chtěli, aby graf třetí vlny byl menší než druhé, a tak rozkázali, že každý člověk po dvou týdnech od testů je vyléčený. Může se dusit doma, polykat andělíčky na ventilátoru, ale ve statistikách již nadále nefiguruje. Stejně jako v případu úmrtí. Tenhle statistický zázrak zajistil, že (zatím) nemáme 200+ mrtvých denně, i když jsme na tom výrazně hůře než na podzim.

0 Citovat

@Michal: S tou ebolou mě jímá hrůza taky. A fašizace nefašizace nejsou jenom slovíčka, to je docela zásadní označení. Ale v ostatním s tebou v podstatě souhlasím, odůvodněné není nikdy nic, vláda je strašná, ale lidi nedodržující opatření stejně, akorát já bych prostě ještě přitvrdil (zavření průmyslu), místo těch současných nesmyslných opatření, které nám to prodlužují.

@Ondrab: Já to jenom beru tak, že nebýt covidu, tak to rozhodně spočítaný nemají a vládli by nejspíš dál. A já jsem zastáncem názoru, že pokud chceš rozkrádat, tak je nejlepší vládnout co nejdéle a ne si pár měsíců před koncem přihrát pár zakázek. Tím chci říct, že nechápu ty teorie o tom, že ty opatření snad vláda dělá schválně, že chce ovládat lid a takový ty kecy o komunismu, fašismu, Židech, atd., když si jimi podřezává větev.

Jakub S to popsal hezky, já už dneska nechtěl reagovat, ale když tady Michal zase vytáhne ten nesmysl s úmrtností, která při více jak 2 milionech nakažených je absolutně bezpředmětná, tak jsem prostě musel.

0 Citovat

Letos na jaře jediný způsob jak cestovat do zahraničí bez negativního testu...

#cernyhumor #aztaksmutnyrok2021jsemfaktnecekal

https://ct24.ceskatelevize.cz/do...v-ratibori

0 Citovat

Na  letní olympijské a paralympijské hry v Tokiu   nebudou smět fanoušci ze zahraničí . Podle agentury Kjódó o tom  rozhodla japonská vláda  kvůli obavám obyvatel země z  rozšíření koronaviru  a jeho různých mutací. Oficiálně má o svém očekávaném kroku informovat koncem března po jednání s organizátory a Mezinárodním olympijským výborem.

A je to tu

0 Citovat

Kdoví co nakonec ohlásí. Dokud to nebude oficiální, je to jako s tou kočkou od starého Schrödingera. Olympiáda je teď zároveň mrtvá a živá, s fanoušky a bez a fanoušci jsou jen japonští zdravotníci nebo lidé z celého světa...

0 Citovat

Šak kdo ví, jestli se léta vůbec dožijem. Máš recht.

0