Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Neříkám, že vláda chyby nedělá. Ale jako mnohem větší nebezpečí vidím ty co pochlastávají v garáži s kamarády a pak odmítají dodržovat opatření.

0 Citovat

Tvl on si někdo fakt pořád myslí ,že když bude chodit s hadrem na hubě a máchat si ruce v desinfekci ,že se vrátíme do normálu ..

Aby vůbec pomohlo to očkování jelikož v "záloze" už číhají další a další ničivé mutace ..

0 Citovat

Jako pro mě je velký nesmysl nosit respirátor/roušky venku. Člověk se míjí pouze a většinou se “uhne” takže ten kontakt je minimální a pokud by nějaký jedinec byl nakažený, tak je malá pravděpodobnost to dostat, pokud nemám imunitu v háji. Do uzavřených prostor to má smysl, ale venku ta “kapenka” co z nás vyletí letí k zemi stejně. 

O očkováni nemá smysl mít diskuzi, já jsem smířený, že letos se na mě nedostane...

0 Citovat

Miloš Machů napsal(a):

Možná proto jsme furt v té prdeli, ve které jsme. Dávno jsme mohli mít otevřené restaurace a žít normálně, ale díky některým jedincům jako lma, kteří absolutně nic dodržovat nebudou, jsme furt zablokovaní.

Ja myslim ze to neni jen Ima  jen tady na tomhle foru jsou lide jako ja  kteri  vi ze Ima ma pravdu Od pocatku jsem byl a porad jsem odpurce rousek i respiratoru  nejen venku ale  i uvnitr  treba v letadle absolutni nesmysl  a nekteri uz jsou tak zblbli  ze se v letadle jsou schopnni i porvat kvuli nekomu kdo je normalni a nema rousku  nakonec i posadka  je  v nekterych aerolinkach  padla na hlavu  ,treba jak maji predpis  deti od 2 let a vyhazovy z letadla 

A co se da proti covidove mafii delat ? Obycejny clovek na pokuty nema , tak jedine  se snazit nedodrzovat  nic tam kde je to aspon trosku mozne , nejak to ojebat vzdycky jde 

Musim se ale smat jak se to zacina otacet ,cokoliv jsem napsal proti restrikcim vzdycky jsem byl ten spatny a odstrasujici pripad  a najdou ti nevetsi priznivci restrikci  budou tvrdit ze nikdy nic takoveho nepodporovali ?  Nejak kratka pamet -))

0 Citovat

lma napsal(a):

Rouška nechrání nic a nikoho je to naprostá zbytečnost !

+100 presne tak je to jen  financni bussines nic vic  a ted kdyz uz vidi ze jim to zustava lezet, tak to nacpali i do skol .. stejne jako testy  ktere jsou nepresne a na nic ... hlavne dvakrat tydne testovat   

0 Citovat

Marnost. Zkuste si vyhledat aerosol a covid. Pokud máte zájem o informace a ne rok staré bludy.

0 Citovat

Zůstává to ve skladech a proto sem obden lítají další a další náklaďáky z Číny. To je zase blábol, jako ostatně všechny.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Musim se ale smat jak se to zacina otacet ,cokoliv jsem napsal proti restrikcim vzdycky jsem byl ten spatny a odstrasujici pripad  a najdou ti nevetsi priznivci restrikci  budou tvrdit ze nikdy nic takoveho nepodporovali ?  Nejak kratka pamet -))

Já jsem psal už na jaře, že roušky venku (pokud by byly povinně vždy) jsou nesmysl. Začátkem podzimu, když ses rozčiloval nad znovuzavedením roušek ve vnitřních prostorách, jsem ti odpověděl, že pokud je zavedou i venku, bude tvé rozčilování oprávněné. Dost pochybuju, že tu někdy byla debata, ve které by více lidí hájilo nošení roušek venku všude. Možná tak v prvních týdnech, kdy nebylo jasné, jak se koronavirus šíří, ale i tehdy snad nikdo nehájil nošení v lese.

Nic se neotáčí, ale zkrátka není restrikce jako restrikce. Divím se, že ti za tvůj celkem dlouhý život ještě nedošlo, že když je třeba něco vyřešit, mohou se používat různé postupy, ale každý je účinný jinak a některý třeba téměř vůbec. Problém s tebou v diskuzích na CL není, že bys nikdy ohledně restrikcí a dalších věcí spojených s covidem neměl pravdu. Až na pár vyjímek tu ale nikdo není zvědavý na tvé neustálé negativistické omílání a opakování stejných věcí, navíc špatně srozumitelné s mnoha překlepy.

0 Citovat

Nemas pravdu Libore ,styl psani a pripadne preklepy nebudu komentovat ,ano souhlasim ,ze neni restrikce jako restrikce ale ty v CR a nejen v CR,  byly a jsou vesmes  uplne k nicemu  ,postradajici logiku 

Ale kdyz teda zustaneme u rousek tak si vzpomen na ty zacatky jak se tu hazely i odborne vyjadreni  o rouskach a ze pomahaji a  prevladal souhlas  ,ja jsem od zacatku vzdycky tvrdil ze jsou naprosto k nicemu vsude   a kdyz se najednou zacaly objevovat nazory  i odborne , ze rousky  az tak moc nepomahaji ,tak najednou mate opacne nazory ? A lesem to nezachranis ...

Jinak v zasade nejsem negativista nikdy ,ale nemam rad  nespravedlnost a proste takove to, kdyz bohati  a mocni mohou cokoliv a obycejny clovek ma pravo jen drzet hubu a makat a chovat se tak jak  ti nahore piskaji ,proti tomu jsem se vzdycky ohradil a nakonec mel v zivote i problemy, kdyz jsem se ozval ,kdyz ostatni stahli ocas mezi nohy a nadavali jen v hospode u piva ,ja se to nebojim rict do oci  komukoliv co si myslim 

0 Citovat

Hlupaci jako Mikir a Ima znicili toto forum svyma zvastama a nici cely narod, protoze ty lzi a bludy maji furt potrebu nekde vypisovat a vyrvavat. Jste oba tak hloupi, ze podezrivam vase rodice, ze s vama v detstvi nekolikrat spadli a vy mate bohuzel v hlave trosku min kolecek v hlave.

jdete na konspiracni weby, facebookove skupiny JSEM DEBIL A JSEM NA TO HRDY, ale uz to cecpete tady do fora o cestovani.

0 Citovat

tak gratulujem hadrikarom a koumakom

Nejvíc lidí s covidem-19 zemřelo v přepočtu na obyvatele v České republice. Na milion obyvatel připadá 2638 úmrtí.

0 Citovat

A nenapadlo vás, že ta česká situace je kvůli neustálým domácím večírkům, setkáním v na černo otevřených hospodách, donedávna minimálním využívání home-office a docházení do výrobních podniků i s příznaky atd? Nebo taky ignoranci rozestupů v obchodech a mhd. V tomhle všem jsou Češi mistři, a tohle jsou právě věci, na kterých záleží. Opravdu nejde o to, že se lidi míjí dvě sekundy na ulici bez roušky. Kdyby lidi dokázali přemýšlet, nebylo by to potřeba ani vevnitř kromě špiček mhd, jako ve Švédsku.

Důkaz na číslech, když byla vyhlášena povinnost nosit respirátor a roušku venku, lidi to zhruba týden venku nosili. Začalo to klesat, hlavně kvůli tomu, že si lidi uvědomili, že jsme na tom fakt špatně a přestali provozovat výše zmíněné. Po chvíli většinu lidí zakrývání venku přestal bavit, samozřejmě to klesá dál. Od začátku je potřeba používat rozum, jako Švédi. A vůbec celý sever Evropy by v životě nenapadlo použít roušku venku, samozřejmě ze všech svých vln se rychle dostali bez toho.

0 Citovat

Matous +1

0 Citovat

Matouš napsal(a):

A nenapadlo vás, že ta česká situace je kvůli neustálým domácím večírkům, setkáním v na černo otevřených hospodách, donedávna minimálním využívání home-office a docházení do výrobních podniků i s příznaky atd? Nebo taky ignoranci rozestupů v obchodech a mhd. V tomhle všem jsou Češi mistři, a tohle jsou právě věci, na kterých záleží. Opravdu nejde o to, že se lidi míjí dvě sekundy na ulici bez roušky. Kdyby lidi dokázali přemýšlet, nebylo by to potřeba ani vevnitř kromě špiček mhd, jako ve Švédsku.

Důkaz na číslech, když byla vyhlášena povinnost nosit respirátor a roušku venku, lidi to zhruba týden venku nosili. Začalo to klesat, hlavně kvůli tomu, že si lidi uvědomili, že jsme na tom fakt špatně a přestali provozovat výše zmíněné. Po chvíli většinu lidí zakrývání venku přestal bavit, samozřejmě to klesá dál. Od začátku je potřeba používat rozum, jako Švédi. A vůbec celý sever Evropy by v životě nenapadlo použít roušku venku, samozřejmě ze všech svých vln se rychle dostali bez toho.

Proto je už bohužel můj přístup "každý za sebe", protože vím, že spousta mých spoluobčanů jsou v tomhle idioti. Už čtrnáct měsíců roušku na ulici nenosím, ale nosím ji v MHD a obchodech, sociáních kontaktů mimo domov a práci mám jenom tolik, kolik potřebuju. Ano, nemůžu se dočkat, až si zajdu do kina a dám pivo nebo víno na zahrádce, jako všichni, taky jsem za ten rok byla párkrát na oslavě u někoho v bytě ve třech nebo čtyřech lidech, ale udělat si cyklistický zájezd o patnácti lidech, postávat s cigárem v deseti lidech namačkaných na sebe nebo chlastat v garáži, to by mě fakt nenapadlo. Ten základ vážně tak těžký není.

Nicméně dodám, že Češi se v discipolinovanosti neliší od jiných Evropané, důkaz ostatně byl minulé jaro. V tomhle si znova musím plivnout na vládu. Lidem by ani teď nevadilo rozumná nařízení nějakou dobu dodržovat, kdyby se jim správně komunikovala. Co ale lidi ve skutečnosti vidí, tak to je absence plánu, chaos a část nařízení, která jsou vyloženě buzerační a jako by existovala jenom proto, aby si politici otestovali, na co ještě přistoupíme. Běžní občani nejsou poslušní vojáci.

 

0 Citovat

Matouš + 1 ... Naprosto podepisuji. Některá opatření jako roušky venku, testování těmi nespolehlivými antigeny jsou skutečně z větší části proto, aby si někteří uvědomili, že se se něco děje. Což samozřejmě není správně, ale evidentně to velká část z nás potřebuje a můžem si za to sami ... 

0 Citovat

Matouš: vcelku by se s tím dalo souhlasit, ale nemyslím, že je to tak černobílé.

Nemyslím, že za vším je jen nedisciplinovanost a hloupost lidí jako mikir a lma. Je prokázáno mnoha studiemi, že je velmi důležité mít správnou hladinu vitamínu D, který podporuje imunitu. Člověk s dostatkem vitamínu D méně často (nejen) covidem onemocní a když už , s lehčím proběhem. Severské země (díky své poloze, kde v zimě méně svítí slunce a v létě pod špatným úhlem) si uvědomují potřebu suplementace vitamínem D už dlouho, proto jej pravidelně občanům měří a suplementují. Finsko (obdobně jako Austrálie a Nový Zéland) fortifikují potraviny. Případů s covidem mají málo. Náhoda?

U nás má většina populace vitamínu D také málo, 10-20 procent dokonce kriticky málo, ale nikdo z lidí na ministerstvu zdravotnictví to neřeší. Přitom stačilo oslovit národ a udělat propagaci, spojit se s praktickými lékaři, aby oni sami svým pacientům změřili vitamín D a předepsali např. Vigantol. Kdyby to udělali včas, např. v létě nebo na podzim, dnes byla většina měla vitamínu D dostatek a Babiš by se mohl bít v prsa, jak jsme to zase zvládli. 

Proč se to neudělalo? Na vitamínu D se nedá nic vydělat, je to "jen" vitamín. Zájmy farmaceutických firem jsou někde jinde. 

Druhá věc je "práce" s covid pozitivními. U nás se razí strategie "stay and wait". Jsi pozitivní, vezmi si paralen, buď doma a uvidí se. Přitom by bylo třeba pracovat minimálně s rizikovými pacienty s pozitivním testem na Covid, jak navrhuje prof. Beran.

 

0 Citovat

Jojo a nejlepší je teď ten kvikot ohledně testů ve školách. Co jako čekali? Že odhalí tisíce přenašečů? Ani s těmi PCR testama si nepolepšili, jak se ukázalo v Praze. 

0 Citovat

tbu napsal(a):

Matouš: vcelku by se s tím dalo souhlasit, ale nemyslím, že je to tak černobílé.

Nemyslím, že za vším je jen nedisciplinovanost a hloupost lidí jako mikir a lma. Je prokázáno mnoha studiemi, že je velmi důležité mít správnou hladinu vitamínu D, který podporuje imunitu. Člověk s dostatkem vitamínu D méně často (nejen) covidem onemocní a když už , s lehčím proběhem. Severské země (díky své poloze, kde v zimě méně svítí slunce a v létě pod špatným úhlem) si uvědomují potřebu suplementace vitamínem D už dlouho, proto jej pravidelně občanům měří a suplementují. Finsko (obdobně jako Austrálie a Nový Zéland) fortifikují potraviny. Případů s covidem mají málo. Náhoda?

U nás má většina populace vitamínu D také málo, 10-20 procent dokonce kriticky málo, ale nikdo z lidí na ministerstvu zdravotnictví to neřeší. Přitom stačilo oslovit národ a udělat propagaci, spojit se s praktickými lékaři, aby oni sami svým pacientům změřili vitamín D a předepsali např. Vigantol. Kdyby to udělali včas, např. v létě nebo na podzim, dnes byla většina měla vitamínu D dostatek a Babiš by se mohl bít v prsa, jak jsme to zase zvládli. 

Proč se to neudělalo? Na vitamínu D se nedá nic vydělat, je to "jen" vitamín. Zájmy farmaceutických firem jsou někde jinde. 

Druhá věc je "práce" s covid pozitivními. U nás se razí strategie "stay and wait". Jsi pozitivní, vezmi si paralen, buď doma a uvidí se. Přitom by bylo třeba pracovat minimálně s rizikovými pacienty s pozitivním testem na Covid, jak navrhuje prof. Beran

Jenže když na tu party, kde bude covid pozitivni půjdete, tak vás vazne ani vysoká dávka vitamimu D nezachrání. 

Jak byste si tu práci představovala? Každá viroza včetně covidu19 se při lehkém prubehu leci klidem, paralelenem a vitamíny, na to nic jiného neexistuje.

0 Citovat

neviem preco sa vsade opakuje ten vitamin D ako vseljek - to potom Brazilia alebo India mali byt v pohode nie?

0 Citovat

Proč myslíš? Pouhá přítomnost sluníčka z dané zemi neřeší správnou hladinu, záleží na více faktorech, např. na typu kůže. Do ČR přijel např. fotbalista z Afriky (nevím jak správně napsat, že nebyl běloch, abych ho neurazil :-) ), ihned jej změřili a měl 30 nmol/l Doporučená hladina je přitom 100-150 nmol/l

Proto by se to mělo déčko měřit a event. doplňovat. Samozřejmě, sluníčko je důležité také, ale není ho dostatek a pod správným úhlem. Ale to není z mé hlavy, je na to spousta studií, které se ovšem z nějakých důvodů nemedializují.

Ale souhlasím s tím, že to není všelék, jen by nám jako lidstvu pomohl lépe zvládat celou pandemii... 

0 Citovat

Nevím jaké máte zkušenosti s Mytrip, ale já má špatné. Loni   jsem si zakoupil letenku na dovolenou v květnu.

Let byl zrušen kvůli koronaviru, takže se neuskutečnil. Dodnes se mi nikdo neozval, ano nekontaktoval. Nebyl mi přislíben náhradní let ani nabídnuta nějaký jiná kompenzace.

Na e-mail odpovídá akorát počítač a stránky jsou také pořád stejné a povídáním, že se má čekat, až přijde řada. Už jsem tam napsal asi 7x e-mail a nikdo neozval. Na telefonní číslo se nedá dovolat.

Žádný papír jsem od nich nedostal, že se zrušil můj let a že mi nabízejí nějakou kompenzace.

Takto to trvá už celý rok. Dokonce i rezervační kód a číslo letu už ani vyhledávač nemůže najít.

Nevím, co si o tom mám myslet.

0 Citovat

Rob Foxx napsal(a):

Hlupaci jako Mikir a Ima znicili toto forum svyma zvastama a nici cely narod, protoze ty lzi a bludy maji furt potrebu nekde vypisovat a vyrvavat. Jste oba tak hloupi, ze podezrivam vase rodice, ze s vama v detstvi nekolikrat spadli a vy mate bohuzel v hlave trosku min kolecek v hlave.

jdete na konspiracni weby, facebookove skupiny JSEM DEBIL A JSEM NA TO HRDY, ale uz to cecpete tady do fora o cestovani.

Jeste ze te mam v ignoru  co si o si o sobe myslis ty idiote ,nikoho tu neurazim ,ale u tebe udelam vyjimku prezentujes se tu 6 let  a  pritom ,jsi obycejny hulvat nic vic takovi jako ty na cestovatelske forum nepatri  , od opravdovych cestovatelu mi nejake to urazeni  v podstate v nazorove odlisnosti nevadi  a protoze jsou prinosem tak je do ignoru nedam i kdyz oni me treba maji 

0 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

Jenže když na tu party, kde bude covid pozitivni půjdete, tak vás vazne ani vysoká dávka vitamimu D nezachrání.

Jak to víš, že mně to nepomůže? Možná ano, možná ne, ale myslím, že když se nakazím, budu mít alespoň lehčí průběh. Ale celé je to o statistice. Vakcína také nezaručí že se zrovna ty nenakazíš....

Peetee 247 napsal(a):  

Jak byste si tu práci představovala? Každá viroza včetně covidu19 se při lehkém prubehu leci klidem, paralelenem a vitamíny, na to nic jiného neexistuje.

Prof. Beran o tom mluví podrobně. Jen ve stručnosti: Sledovat jejich zdravotní stav, podávat vitamíny, Isoprinosin, event. nasadit ty nové léky, které se teď objevily na trhu. Prostě nenechat to dojít do té míry, že člověk jede do nemocnice v těžkém stavu, kdy se dusí. Ale obávám se, že, podávat vitamín D až v momentě, kdy se člověk nakazí, je lepší, než nic, ale mělo se s tím začít dříve... 

0 Citovat

Matouš -1

 

https://www.seznamzpravy.cz/clan...vnu-150921

0 Citovat

Trochu jsem pořád doufal, že se stihnu naočkovat před červnovým Dubrovníkem (na měsíc HO, než se tam vrátí ty miliardy turistů). A teď mám obavu, jestli je reálné to stihnout před říjnovou Arménií.

0