Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Se mi taky zdá, že jen šťourají dole, tak centimetr. Ono je to i logické, byznys se musí točit. Testy potřebuje hodně lidí, prachy jedou, testovacích center je hodně. A když vám to někdo zarazí až nahoru, tak podruhé půjdete jinam. Tak proč si odhánět zákazníky. 

0 Citovat

@Jakub S  ,ano ja vim ,zatim jsem to neresil , protoze z Irska bylo bezduvodne cestovani zakazane a do CR stejne primo  nic neletelo  ,bohuzel nebyla ani Viden a kdyz uz jsem zacal zvazovat ze to zkusim pres Polsko ,tak v kvetnu byly nehorazne ceny jak Wroclaw tak Krakow ,jina moznost nebyla ,navic teprve v kvetnu se  otevrelo neomezene cestovani po Irsku  

Test jsem neabsolvoval  zadny , respirator nemel na sobe nikdy a rousku jen chvili v obchode ,porad jednu a tu samou tu nejobycejnejsi ,Nedavno jsem cetl  clanek nebo spis nadpis  ze nenaockovane si covid  najde,  me uz teda hleda  asi  rok a ctvrt  kdyz beru ten zacatek od lonskeho brezna 

Bohuzel  svet se stal nenormalni , vim ze to nezmenim ,nic s tim nenadelam ani kdyz bych mel dost penez na ty nejlepsi pravniky a zazaloval tyhle vsechny diskriminace k nejvyssimu soudu   

Takze ano vim ,ze  nejednodussi by bylo se nechat naockovat , nebo proste zajit do nejblizsiho  testovaciho  centra a nechat si ty  spejle do nosu strcit ,ale jde o princip  a ja nejsem i ke sve skode ochoten podporovat tohle darebactvi tech nahore  a nejde jen o CR nebo Irsko  Nikdy jsem nerekl ze Covid neni , nikdy jsem nerekl ze se na nej neumira  i kdyz ta smrtnost je znacne zkreslena a  mnoho lidi zemrelo ve skutecnosti na neco uplne jineho . Je to proste hysterie zalozena na ovladnuti masy lidi temi  nahore a  jejich zbohatnutim aby prakticky zanikla  stredni vrstva  a zbyli jen chudi co budou skakat jak bohati piskaji nic jineho v tom neni  Omluva ,ze jsem se zase nechal unest a rozepsal se s nazory .ktere vetsina neuznava ,,,ale jiny uz nebudu 

Ted uz je oznameni ,ze od 19 cervence je opet otevrene mezinarodni cestovani z Irska bez omezeni tak se nad tim s testy musim zamyslet , protoze uz mi nepujde jen o CR  Do CR mi bude stacit antigen  tak absolvuju prvni test ,treba zmenim pristup  Zpatky do Irska budu muset mit PCR a v CR testy ze slin jsou k dispozici  ,tak toho chci vyuzit pokud to bude mozne 

A ano clovek si zvykne na ledaco neprijemneho ,ale je to tak vporadku ? Proc mam snaset tuhle buzeraci ???  Jen proto ,ze chci cestovat , byt z rodinou , zajit na vecer , do bazenu ,,,atd   Neutvrzuju tim ty darebaky ,ze je jejich chovani vporadku ,,,neni to nahodnou podobne jako vyjednavani s teroristy ?

Katka Ostra to pise ve vlakne Mallorca vs Recko velmi dobre je obrovsky rozdil mezi mestem a ostrovem  v Dublinu jsem byl naposledy  na zacatku letostniho roku ,ted jsem na jihu Irska ve vesnici s  oficialnim poctem obyvatel 1000 ,ale myslim ze je to vcetne okolnich farem ,taktze spis tak 500 ,nikdo tady nic neresi  presne jak pise  rozdil mezi oficialnim  prohlasenim a skutecnosti  a jestli bude moznost  kloktaciho testu  tak proc si vybirat ten se spejlemi ? 

0 Citovat

@Mikir je hold omezeny jak De jednička

 

jednou za týden se tu kouknu a vždy se pobavim jak tu místní tumor huláká pořád ty samé žvásty 👍🏻

já dnes spokojen po první dávce a snad se sem začnu zase časem koukat častěji a zapojovat aktivněji, ale ten tydýt mi to dost znechucuje zatím..

0 Citovat

Absurdni. Dite ma teplotu a rymu, byli jsme dnes na AG a je negativní. Sestricka rikala, ze pokud ma priznaky, ma jit po nedeli na PCR😂. Takovy je pry postup.  Tak k cemu ty AG testy jsou? Falesne negativni AG test? O tom jsem nic neslysla....vse je Covid😂😂.

0 Citovat

Andreko: Antigenni testy mají úspěšnost cca 70%, jestli ma priznaky, dělá se rovnou pcr test

0 Citovat

V tomto pripade je spousta deti pozitivnich, a ve skole jsou testy k nicemu. ...  Meli jsme ve tride jeden AG test pozitivni u druheho syna a tam byl pozitivni i PCR, ale nikdo s negativnim AG pozitivni PCR nemel, presto ze mel rymicku. 

0 Citovat

andreko napsal(a):

V tomto pripade je spousta deti pozitivnich, a ve skole jsou testy k nicemu. ...  Meli jsme ve tride jeden AG test pozitivni u druheho syna a tam byl pozitivni i PCR, ale nikdo s negativnim AG pozitivni PCR nemel, presto ze mel rymicku. 

Vsak jasne, ostatní virozy taky nastavkují, jen antigenni test ti covid nevylouči, až pcr.

Ty antigenni jsou určeny na preventivní testovani k odhalení zejména zatím asymptomatickych jedinců, jestli to ma po zvážení cost/benefit vyznam je uz dlouho diskutována otázka...  když ma někdo známky infekce (mezi coz patří i bolest v krku a rymicka) tak ma byt správně praktikem odeslan na pcr test a do  vysledku byt v karantene. 

0 Citovat

Smysl AG? Levně odhalit aspoň část Covid+ lidí s malými až žádnými příznaky, aby se zastavilo šíření. Citlivost je nízká, při neodborném odběru ještě nižší, ale když se test opakuje, tak ze statistického hlediska má smysl.
A pak je tu nevyřčený důvod: odradí to část lidi, kteří se necítí dobře a normálně by šli do práce (nebo poslali děti s horečkou do školy). Teď raději zůstanou doma, než aby se na ně přišlo a museli do karantény. Což zase povede ke snížení šíření.

 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

A pak je tu nevyřčený důvod: odradí to část lidi, kteří se necítí dobře a normálně by šli do práce (nebo poslali děti s horečkou do školy). Teď raději zůstanou doma, než aby se na ně přišlo a museli do karantény. Což zase povede ke snížení šíření.

 

Zajímavá úvaha, to me nikdy nenapadlo, ale mas pravdu

0 Citovat

Když jsem byl nedávno na PCR testu v Ostravě Vítkovicích v AGELu, kde byly nabízeny PCR testy pro samoplatce jak z nosohltanu tak i ze slin, dotazoval jsem se, zda nebude problém v některých zemích, které eventuálně test ze slin neuznávají... bylo mi řečeno, že ve výsledku testu neuvádějí odkud byl ster prováděn. Bohužel byl jsem den po zubním zákroku a ve slinach byla i krev, tak se ster musel provádět klasicky z nosu.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Smysl AG? Levně odhalit aspoň část Covid+ lidí s malými až žádnými příznaky, aby se zastavilo šíření. Citlivost je nízká, při neodborném odběru ještě nižší, ale když se test opakuje, tak ze statistického hlediska má smysl.
A pak je tu nevyřčený důvod: odradí to část lidi, kteří se necítí dobře a normálně by šli do práce (nebo poslali děti s horečkou do školy). Teď raději zůstanou doma, než aby se na ně přišlo a museli do karantény. Což zase povede ke snížení šíření.



Přesně takto to před několika měsíci vysvětloval někdo v tv. Stručné, smysluplné.

0 Citovat

No o levném odhalování bych v případě plošných Ag testů moc nemluvil, už před měsícem vyšlo odhalení jednoho pozitivního žáka ve škole skoro na 70-80 tisíc, s nižším počtem pozitivních a vyšším počtem testů je nyní cena za jednoho pozitivního mnohem vyšší. U plošném testování ve firmách ani nemluvím, tam při ceně od pojišťovny 60 Kč za test, při současném záchytu a počtů testů vyjde jeden pozitivní na několik stovek tisíc korun. To bude sekera, jenom VZP stálo plošné testování už na začátku května přes 5 miliard.

0 Citovat

mikir napsal(a): Test jsem neabsolvoval  zadny , respirator nemel na sobe nikdy a rousku jen chvili v obchode ,porad jednu a tu samou

:D paráda, gratuluji, zvitezil si nad systemem. Snad to takhle nemas i s oblecenim a obcas ho vymenis…

mikir napsal(a): Nedavno jsem cetl  clanek nebo spis nadpis

možná by bylo dobrý číst i ty články a ne jen (v drtivý většině clickbaitový) nadpisy

mikir napsal(a): Je to proste hysterie zalozena na ovladnuti masy lidi temi  nahore a  jejich zbohatnutim aby prakticky zanikla  stredni vrstva  a zbyli jen chudi co budou skakat jak bohati piskaji nic jineho v tom neni  

:D:D jesteze se “ti nahore” (???) takhle suprove domluvili a aplikovali to globalne. Achjo to me stve ze zanikneme a budeme skakat jak “ti nahore” piskaji. Nejaky tipy na dobry vejlet nez prakticky zanikneme a budeme skakat jak bohati piskaji?

0 Citovat

To je nejakej mistni troll nebo ten clovek ma opravdu takovyhle nazory?

0 Citovat

Místní "obecní blazen" a všechny ty bláboly, které opakuje s železnou pravidelností stále dokola, mysli smrtelne vážně. Naštěstí se tu před nedávnem, kvůli němu, zavedla funkce ignoru uživatele, takže kdo nechce, uz to naštěstí nemusí cist.

0 Citovat

Jo takhle. Co z toho ma, krome ztraty casu?

Kazdopadne jak se da pls clovek s takovymi pomatenymi nazory ignorovat?

0 Citovat

mikir napsal(a): Bohuzel  svet se stal nenormalni , vim ze to nezmenim ,nic s tim nenadelam ani kdyz bych mel dost penez na ty nejlepsi pravniky a zazaloval tyhle vsechny diskriminace k nejvyssimu soudu   

U Nejvyššího soudu jsou ti právníci i peníze k ničemu. 

0 Citovat

Nuny napsal(a):

No o levném odhalování bych v případě plošných Ag testů moc nemluvil, už před měsícem vyšlo odhalení jednoho pozitivního žáka ve škole skoro na 70-80 tisíc, s nižším počtem pozitivních a vyšším počtem testů je nyní cena za jednoho pozitivního mnohem vyšší. U plošném testování ve firmách ani nemluvím, tam při ceně od pojišťovny 60 Kč za test, při současném záchytu a počtů testů vyjde jeden pozitivní na několik stovek tisíc korun. To bude sekera, jenom VZP stálo plošné testování už na začátku května přes 5 miliard.

 

Geniální hospodář a manažer Babiš ušetřil v době epidemie desítky milionů za testy, přestože nás to stálo miliardy denně.

0 Citovat

Radek napsal(a):

Jo takhle. Co z toho ma, krome ztraty casu?

Kazdopadne jak se da pls clovek s takovymi pomatenymi nazory ignorovat?

Jde to nastavit jen na počítači. V diskusi u příspěvku vpravo pod nickem je možnost "Ignorovat uživatele".

0 Citovat

https://www.msn.com/cs-cz/zpravy...d=msedgdhp

A je to tady ta hvězda ze superstár začíná vystrkovat růžky ..

Doufám ,že rodičů kteří připustí pravidelné šťourání svých dětí špejlí do mozku bude minimum !!

A ty respirátory(roušky) tj. naprosto nic neřešící věc to si taky dělá prdel - vždyť ta tzv. epidemie už dávno skončila proboha !! Doufám že to lidi začnou co nejvíce bojkotovat včera jsem jel vlakem ČB - Praha a zpět a ten nesmysl na hubě mělo poctivě tak 25% lidí zbytek vůbec nebo pod nosem/kolem krku.

Osobně koncem června dostanu ten certifikát o ukončeném očkování a hadr na hubu definitivně odkládám i tam kde ho zatím nosím pod nosem tj v městský a obchodech! A jsem připraven to vyhrotit do extrému pokud bude někdo prudit jelikož v této situaci chtít po někom aby nosil hadr na hubě je arogance moci !

0 Citovat

Radku a tohle je druhý místní covidový frajer, který si s tim prvnim Irským hřebcem notuje. 
pisu to jen proto, abych ti urychlil adaptaci na cestujlevne.

muj osobni tip? Nedavat jej do ignoru a obcas se nad temi zvasty pobavit a behem rozverne nalady mu trosku zatopit 

0 Citovat

lma napsal(a):

https://www.msn.com/cs-cz/zpravy...d=msedgdhp

A je to tady ta hvězda ze superstár začíná vystrkovat růžky ..

Doufám ,že rodičů kteří připustí pravidelné šťourání svých dětí špejlí do mozku bude minimum !!

PCR testy ve školách jsou už teď a nikdo nikomu špejlí v mozku nešťourá, dělají se neinvazivní testy, kdy si dítě odplivne do kelímku...

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan...-internetu

To je opravdu vocas na vocasy- on si fakt myslí ,že v restauračce budou mít lidi na hubě respirátor a sundají ho jen když se budou chtít napít nebo při jídle ?!?! Ten člověk (nejen on) žije na jiné planetě!

0 Citovat

Radku, dovol, abych se ti představil, já jsem třetí anti covidovy mušketýr, a kvůli nám, ačkoli já jsem tady poměrně krátkou dobu, vzniklo na CL, kde se dlouhou dobu nic pozitivního nedělo, spasne legendární tlačítko "ignoruj uživatele".

0 Citovat

Po této funkci jsem volal roky před Covidem.

0