Ahoj všem! Je tu někdo, kdo žije, je nebo v poslední době byl v Irsku? Chystáme se za měsíc, jsme očkovaní (takže je pro nás Irsko zelené), jen mi jde o to, zda tam jsou otevřené památky a restaurace a tak? Na internetu je všude něco jinýho 🤷🏽‍♀️ Je mi jasné, že se ta situace může za měsíc změnit, ale kdyby měl někdo aktuální info, budu vděčná.  Díky moc 😀  .

Irsko v době covidové

Založila ve fóru Cestujlevne.com

Ahoj všem!

Je tu někdo, kdo žije, je nebo v poslední době byl v Irsku? Chystáme se za měsíc, jsme očkovaní (takže je pro nás Irsko zelené), jen mi jde o to, zda tam jsou otevřené památky a restaurace a tak?

Na internetu je všude něco jinýho 🤷🏽‍♀️ Je mi jasné, že se ta situace může za měsíc změnit, ale kdyby měl někdo aktuální info, budu vděčná. 
Díky moc 😀

0

https://www.youtube.com/watch?v=dxQrTxcVQYc

0 Citovat

Ahoj, já jedu do Irska za 10 dní, tak pak hodím update, byť se to stejně všechno může měnit ze dne na den, takže je otázka, jak bude aktuální :)

0 Citovat

Taky jedu za pár týdnů za kámošem co tam bydlí.. uvnitř jsou restauračky prej ještě zavřený, ale měli by je brzo otvírat a zahrádky jedou. Mhd má nějakou omezenou kapacitu, takže vlaky a busy radši rezervovat s předstihem.. jinak snad všechno bez problémů. Snad nezmění pravidla pro očkovaný. 

0 Citovat

Tak ja  ziju v Irsku 20 let  i kdyz jsem zde na foru  nekterymi  urazen a povazovan za exota  a napadan za nazory o covidu ockovani,  testech. rouskach  atd , rad poradim  komukoliv  cokoliv o Irsku  Momentalne jsme na dovci na Rhodosu ale v pulce pristiho tydne uz budeme zpet Ziju na jihu ale v Dublinu jsem byl 2 roky,  znam celkem dobre cele Irsko,  Iry ,jejich mentalitu atd 

Ten s toho youtube vi asi o Irsku houby ,ale poradne si to poslechnu az doma a upresnim ty jeho komenty 

Od 19.7. je umozneno mezinarodni cestovani,  zatim stale je treba pro neockovane PCR test, ale uz by to melo byt bez karanteny  Na jihu a myslim ze i v dalsich castech Irska je to uplne v pohode  Dublin na tom bude mozna o neco hure  Za me, nez jsem odlital se jeste nosily rousky v obchode  dalkove busy byly omezene na 50 % kapacity ale neni s tim problem  Nez jsem odlital , bylo nezvykle hezke pocasi a vsude celkem dost lidi ,pricitam to prazdninam a  nemoznosti bezduvodnych cest do zahranici  V proflaknutych  turistickych mistech asi bude rusneji ,ale jinak to myslim polevi  

Irove neradi neco meni ,takze sice pro CR je Irsko prerazeno do cervenych,ale je to nesmysl tech nahore a  pochybuju ze se tim bude nekdo v Irsku ridit  

Za mesic by melo byt uz vse v normalu  Ted byly zahradky plne pochopitelne bez rousek a nejakeho prokazovani  hovadin jak v CR 

Mam pocit ze taky trosku tlaci lidi do ockovani ,ale rozhodne ne takovym natlakem jako v CR   

Jak jsem si vsimnul zmenili PLF , zrejme nejde vyplnit drive,  nez  bude mit neockovany test 

0 Citovat

Tak Dublin a nějaká vesnice může být samozřejmě dost velký rozdíl.

0 Citovat

Takže opět klasické kydání hnoje na všechny okolo. Dotazovatelka je očkovaná, tudíž je pro ní Irsko zelené, ale Mikir si zase jede svou. 

Jinak chápu, že je to nad Mikirovo chápání, ale dotaz primárně zněl na ty, co Irsko nedávno navštívili. Ne na ty, co zde žijí, protože ti logicky mají úplně jiná pravidla, než cestující z ostatních zemí. 

 

 

 

0 Citovat

Má Galway vždycky tak masakrální ceny? V podstatě normální velice průměrný pokoj pro 2 v hotelu (ne hostelu) vyjde od 4000 kč na noc. Hledám ubytko pro 4 lidi a pod 8000 kč za noc (16 tisíc na víkend! ) tam není nic jinýho než patrový postýlky jak na táboře. To sem levněji spal i v zámečku v Bordeaux :D  Přitom Dublin nebo Kilkenny není problém sehnat za půlku.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Takže opět klasické kydání hnoje na všechny okolo. Dotazovatelka je očkovaná, tudíž je pro ní Irsko zelené, ale Mikir si zase jede svou. 

Jinak chápu, že je to nad Mikirovo chápání, ale dotaz primárně zněl na ty, co Irsko nedávno navštívili. Ne na ty, co zde žijí, protože ti logicky mají úplně jiná pravidla, než cestující z ostatních zemí. 

Pokud umim aspom cist tak dotaz zacina :  Ahoj je tu nekdo kdo zije ,je... ale to by jsi nebyl ty aby jsi si nerypnul Napsal jsem to i pro nekoho kdo ockovany neni  

0 Citovat

termín?

 

0 Citovat

@Acko Galway je specificke  blizko  na Clify  na Arany  do Connemary  o prazdninach  tam byvaji ceny vssi nez kde jinde ,ale neverim ze se neda najit  nemusi to byt hostel ale ani hotel zkus B+B  kvalita je dobra  vcetne snidane  a cena neni jak v hotelu ale nedival jsem se jak to vypada na srpen 

Mas pravdu Galway je bida ale treba neco takoveho kousek z Galway smerem na Connemaru 

uz pro 4 na vikend za 145 euro

https://www.booking.com/hotel/ie...tel_header

Galway jako takove ma sice atmosferu ,ale neni nutne za kazdou cenu spat primo v Galway ,rekl bych ,ze je to i zbytecne  

0 Citovat

Též jedu příští týden. Ani jsem nečekal, že bude takový zájem. :)

0 Citovat

Ze bychom  usporadali party u me ? -)) Co vas to vsechny napadlo  vyrazit do Irska ? 

0 Citovat

Nevím jak ostatní, ale mně teď konečně po roce a půl vláda naší země a EU může políbit prdel, neboť jsem očkován s validním EU certifikátem. V Irsku si doufám odpočneme a patřičně zachlastáme. :)

 

0 Citovat

Ahoj z Dublinu, info... celkem business as usual. Tedy co jsme z covid časů zvyklí... veřejná doprava na 75% kapacitě (tedy každá čtvrtá sedačka zaslepená), roušky v dopravě a vnitřních prostorech (vizuální překvapení, že v osobních autech nikdo nemá, což v západní a jižní Evropě jsem viděl celkem dost). Vše může být otevřené, ale spousta podniků zavřená (nejsou turisti a ani dostatečná místní klientela). Tedy zahrádky i vnitřní prostory barů jedou naplno a bez roušek, včetně personálu. Některé restaurace a fastfood jen takeaway a vnitřní stoly mají zalepené kvůli safe distance 🤷‍♂️. V obchodech (a na WC 😄) to jede na povolenou bezpečnou kapacitu. Buď to počítá automat a vidíte to na obrazovce, nebo je to na papíře kolik může vstoupit a nebo vůbec nic. Venku nosí roušky tak 5% lidí. Všude hodně nápisů co a jak proti covidu, ale tím informováním jsou asi UK a IRL pověstné i tak, tedy a la nechte v autobuse okna otevřené, ať to větrá čerstvý vzduch. Jinak klasika rozestupy, roušky a vzdálenost všude připomínáno, bere se to tu s rezervou. Offtopic let z Amsterdamu plný do posledního místa, na příletu chtějí pas, ten jejich PLF formulář a buď negative PCR nebo skenuji covidpass (očkování, prodělání covid, vložený test). Venkov budu zkoumat od zítřka, zatím Dublin zklamání a nic moc. Teda možná jsem si sem neměl naplánovat přílet ze Švýcarska 😇

0 Citovat

Dublin opravdu nic moc  a vlastne cele vychodni pobrezi  vyraz na jihozapad  ,pripadne  jizni plaze nebo zapadni pobrezi  Donegal je uz pro me moc daleko , ale kdyz je dobre  pocasi tak jezdime  na ten jihozapad  Ring of Beara  ,Ring of Kerry  ,Mizen Head  ,Dursey  Valentina  Dingle   Samozrejme pak  ten zapad  Connemara  Achil Island atd.

S Galway se da plout na Arany  ted v sezone i  s Doolinu vcetne Cliffs  of Moher   ale bude tam asi dost lidi  stejne jako v Killarnay na   tom jihozapade                                             

0 Citovat

Donegal mě vždy lákal, ale když se tam teď z Dublinu neleta, nechám si na příště. V plánu tedy od Cliffs of Moher to prosmejdit dolů k Ring of Kerry. Trochu modré oblohy by to k tomu chtělo, ale to nějak zatím nehrozí. 

0 Citovat

Nerikam ,ze Ring of Kerry  je spatne .ale hodne se preferuje a pritom jsou nektere misa podle me zajimavejsi  Mi se treba libi vic Ring of Beara  Na Kerry je dobra Valentina  Clify budou prislis  zaturistene  Nez jsem odlital  tak byl slunecny tyden a nezvykle vysoka teplota  asi 25  Vracime se z Rhodosu pristi tyden tak doufam ,ze hned nebudu zase moknout

0 Citovat

Dík za tip, třeba ještě změním na Beara. No turistů asi hodně, problém najít ubytko nebo hooodně drahé. Paní domácí, co nakonec po telefonu jeden pokoj ještě našla říkala, že teď je nějaký prodloužený víkend a pro místní hlavní část prázdnin, kdy vyráží po krásach vlasti. Dnes jsem zatím zmokl jen 6x 😄

0 Citovat

Ten Donegal mě láká, lítá tam z Dublinu Amapola Flyg s Fokkerem f-50. Takže super, jen najít čas, prakticky až do půlky listopadu mám všechny víkendy nějakou letenku.

0 Citovat

danny napsal(a):

Dík za tip, třeba ještě změním na Beara. No turistů asi hodně, problém najít ubytko nebo hooodně drahé. Paní domácí, co nakonec po telefonu jeden pokoj ještě našla říkala, že teď je nějaký prodloužený víkend a pro místní hlavní část prázdnin, kdy vyráží po krásach vlasti. Dnes jsem zatím zmokl jen 6x 😄

Ano v pondeli je srpnovy bankholiday  pokud pojedes na Bearu tak jed s Kennmare  hned za mostem  vpravo a pakv Lauragh pres Conor pas a jestli budes mit cas tak sjed az na konec Beary a  lanovkou pres uzinu na ostrov Dursey  a zpet pak  se vrat do Glengarifu  opacne to neni tak hezke pres Conor pas  a kolem dokola to taky neni ono  

0 Citovat

Do hospod jen s potvrzením o očkování, všude vyžadují (byť samo co jím ukážete úplně u cizinců nepoberou). Jinak vykázani na zahrádku, pokud volná a nezmrzne tam člk. 

0 Citovat

Byl jsem v Irsku před týdnem ( Dublin ) a rozhodně to za to stálo, venku roušku prakticky neměl nikdo a na zahrádkách také ne - bylo asi 30 stupňů takže počasí na Irsko až moc top. Test nechtěli vidět ani při prohlídce Guinnessu. Dost hospod ale zavřeno, nejsou turisti. Zavřený byl bohužel i Jameson - alespoň zahrádku měli otevřenou. Test chtěli vidět jednou jedinkrát a to při návštěvě muzea Leprikonů :). Určitě doporučuju, lidi milí, šlo vidět, že to tam pomalu ale jistě ožívá. 

0 Citovat

Tak navrat domu z Recka z Rhodosu na letisti v Dublinu jen kontrola pasu a zadne otazky, byt jsem ukazal  cesky pas a ne irsky   Z  gov.ie  prislo jen ze pokud bych citil priznaky Covidu tak ze mam kontaktovat doktora  Jinak zadna karantena uz ani zadny dalsi test.. 

Cork ve 4 rano liduprazdny , jinak pak k veceru  navsteva lidlu  v Youghalu ,stale jeste z rouskama ale jinak venku nikdo nenosi  Zatimco pred odletem do CR a do Recka teplo 25,   navrat nas  obstastnil 13 stupni vcera a  dnesnim destem 

More ma ale 18 coz je sice o 10 mene nez na Rhodosu, ale  na irske pomery celkem dost slusna teplota Atlantiku Bohuzel , jak koukam na yr.no tak prakticky v pristich  10 dnech skoro kazdy den ma prset  a vzduch stejny jako more tedy 18 stupnu, nebo jeste o neco chladneji, asi 15 Snad jeste trosku leta prijde 

Pokud nekdo chcete nejake info dejte vedet zatim budu zase chvili doma 

0 Citovat

Pocitam .ze Krystof i Speedy by uz meli byt v Irsku ,tak me zajima jak probehla kontrola i jak si uzivaji  Irsko My jsme se vratili z Recka minuly tyden a ztatim teprve vcera byl slusnejsi den na nejaky mensi vylet  Predpokladam ,ze oba jsou ockovani ,takze asi zadny problem ,my ockovani s zenou nejsme v Recku nam kontrolovali jak test tak PLF ,ale pak v Dublinu jen pasy i kdyz jsem ukazal cesky a ne irsky Karantena ani  dalsi test byt nemusi, na rozdil od CR  

Bude me zajimat jaky pak byl navrat i kdyz opet u ockovanych mi to nepomuze ,budu chtit letet zase do CR ale 5 dnu karanteny a dalsi test me dost stve .zena to ma alespon zadarmo ,podle vseho je treba provest test nejdrive 5. a nejpozdeji 14.den po priletu ,takze by aspn slo udelat test az bych zase odletal do Irska a vyuzil ho k priletu do Irska ,ovsem to pak znamena celou dobu karantenu 

Setkal se nekdo v CR s tim ,ze by ho kontrolovali na adrese ,ktera se uvede v PLF ? Nebo nejaka jiny fyzicka kontrola ? Nebo snad nejake udani ?

0