No nic, je na čase založit nové téma :D  Několikrát měněný (ať už z mé strany nebo od aerolinky) itinerář prvního výletu příštího roku snad už chytl definitivní podobu. Leden Frankfurt (FRA) - Newark (EWR), Lufthansa, 747-8, C Newark (EWR) - Toronto (YYZ), Air Canada, E75, C Únor Toronto (YYZ) - Antigua (ANU), Air Canada Rouge, 319, Y Antigua - Barbuda - Antigua, FlyMontserrat, BN-2 (zatím nekoupeno) Antigua - xx mezipřistání - Sv. Vincent, nejspíš LIAT (zatím nekoupeno) Sv. Vincent (SVD) - Toronto (YYZ), Air Canada, 7M8, C Toronto (YYZ) - Mnichov (MUC), Air Canada, 789, C  .

Vaše lety 2023

Založil ve fóru Co se nevešlo

No nic, je na čase založit nové téma :D 

Několikrát měněný (ať už z mé strany nebo od aerolinky) itinerář prvního výletu příštího roku snad už chytl definitivní podobu.

Leden

  • Frankfurt (FRA) - Newark (EWR), Lufthansa, 747-8, C
  • Newark (EWR) - Toronto (YYZ), Air Canada, E75, C

Únor

  • Toronto (YYZ) - Antigua (ANU), Air Canada Rouge, 319, Y
  • Antigua - Barbuda - Antigua, FlyMontserrat, BN-2 (zatím nekoupeno)
  • Antigua - xx mezipřistání - Sv. Vincent, nejspíš LIAT (zatím nekoupeno)
  • Sv. Vincent (SVD) - Toronto (YYZ), Air Canada, 7M8, C
  • Toronto (YYZ) - Mnichov (MUC), Air Canada, 789, C
2

No nevím, jestli je ideální sem dát podobné téma v pátek odpoledne. Vzhledem k tomu, že je teprve začátek srpna 2022 a nikdo neví, co bude s Covidem v zimě a na jaře, je to za mě i dost předčasné. 

Nicméně já, abych nekecal mimo téma, mám C s Iberií  do Chile z Madridu  v dubnu. Že se to ale proletí v dubnu je ve hvězdách. Takže kupovat nějaké přiskoky či přeskoky je blbost.  Stejně tak jako jiné letenky za obvyklé nebo  mirně nižší ceny. Už jsem z toho neustálého přesouvání a rušení letů, nošení roušek či respirátorů na letištích a v letadlech, o vlastnich destinacích nemluvě, otrávený. Tudíž pokud nebude zase nějaký error v C nebo F, tak nekupuju nic. Chvilku jsem váhal nad tou Saudii, ale naštěstí, aspoň z mého pohledu, jsem odolal :-) Letenky po Evropě si koupím po zkušenostech posledních let raději na poslední chvili. 

1 Citovat

Za mě taky tak trošku ruská ruleta ..

Mimo Evropu už mě to taky láká (naposledy jsem přiletěl v březnu 2019 z Japonska) , před covidem jsem v tuto dobu taky většinou nakupoval letenky na jaro dalšího roku ,ale teď ??                                                                              Nikdo neví co bude jak s tím ten kašlík zase zamíchá .. A létat s  testama a hadrem na hubě (ať v letadle či v destinaci) - tak do beze mě !!

2 Citovat

Tak já jsem asi nenapravitelný optimista, ale prostor pro opětovné zavírání nevidím. Roušky přežiju, za to mi to cestování stojí. Květnový Ekvádor jsem taky kupoval skoro tři čtvrtě roku dopředu a uskutečnil se bez větších problémů :)

A jestli je téma předčasné? Nevím, prostě jsem doplánoval a založil. Však zrovna tohle je téma, které si vždycky žije svým životem, někdo plánuje dřív, jiný později, o nic přeci nejde :) 

3 Citovat

Ja tam mám len Kuvajt s Pegasus na marec. Uvidíme.

0 Citovat

Zatím to vypadá za historií než na nějaký partying ...

2/2023 :

Barcelona - Ibiza (Vueling) … 15,99€

Ibiza - Madrid (Ryanair) …….   0,11€

1 Citovat

1/2023

Berlin- Fuerteventura (Easyjet)

2/2023

Praha-Istanbul (Pegasus)

0 Citovat

Predsalen Wizz upratal v tych svojich sialenych nastreloch, takze sa nakupovalo:

02\ Katowice - Abu Dhabi Wizz (uz otvorena letenka), skoda, ze som nedavno nestihol akciu Cebupacific

04\ Velka noc ... priorita Jordansko, ale hrozi aj Cyprus a Tenerife

05\ Statne sviatky stravime bud v Montenegru, alebo Albansku

07\ Vieden - Bourgas

09\ este som sa nedostal cez fare finder

... samozrejme aj dalsi rok ocakavame optimalizacie zo strany Wizzu (tento rok z 30 letov bolo 30 zmien, takze 100% uspesnost).

 

0 Citovat

Tak já taky věřím, že všechno nakoupené proletím...

Zatím přes Silvestra Catania z Phy (trochu nejisté, bo W6),

1-2/23 Guatemala z Berlína

2-3/23 Malaga z Vídně (ta drží snad už půl roku a zrovna tady by se mi hodila změna, taky W6)

3/23 Bangkok z Vídně se Saudií

0 Citovat

3/23:

  • Vídeň-Bangkok, Saudia Airlines
  • Bangkok-Krabi, Thai AirAsia

4/23: 

  • Bangkok-Mnichov, Saudia Airlines
  • Phuket-Bangkok (ještě nemáme koupeno, ale v řešení)
0 Citovat

Vím, že to patří jinam, ale taky bych ráda letěla a ocenila bych radu a u letecké společnosti United Airlines jsem dotaz položila a bohužel se zde nezobrazuje (bojuji s novým CL), tak to zkusím tady:

Prosím o radu, je dobrá cena zpáteční Vídeň - Los Angeles v červenci 2023 za cca 12900 Kč? Basic economy tarif - předpokládám 2 příruční zavazadla. 

Díky.

0 Citovat

Na červenec je to slušná cena a pokud to jsou ty přímé lety Austrianu, tak je to ideální.

0 Citovat

Skoro úplně hotovo.

01/ Praha-Istanbul-Taškent a zpět (Turkish) na týden
+ Taškent-Urgenč (Uzbekistan Airways)
03/ Praha-Istanbul-Hanoj / Denpasar-Istanbul-Praha (Turkish) na 3 týdny
+ Hanoj-Denpasar (Vietjet)
05/ Praha-Athény a zpět (Aegean)

Zbývá 5 dnů dovolené...

0 Citovat

Já se letos do něčeho většího raději ještě pouštět nebudu ..

zatím na březen Vídeň - Madrid - Vídeň s Ibérií

0 Citovat

Zatiaľ kúpené:

01/ Vieden - Bari - Vieden (Wizzair)

02/ Vieden - Amman - Vieden (Wizzair)

07/ Vieden - Los Angeles - Vieden (Austrian Airlines)

V pláne: 03/Dillí

0 Citovat

01 - PRG-LIS-NYC-MCI-NYC-LIS-PRG

02 - PRG-MXP-SEZ-MXP-LHR-DFW-LHR-PRG

03 - PRG-HEL-ICN-KIX-OKA-SEL-HEL-PRG

03 - PRG-AMN-PRG

04 - PRG-LIS-SFO- PPT-BOB-PPT-SFO-LIS-PRG

07 - PRG-MAD-LIM-MAD-PRG

08 - PRG-WAW-ICN-SIN-FUK-ICN-BUD-PRG

09 - PRG-MRS-PRG

10 - PRG-MUC-CLT-MUC-PRG

12 - PRG-CDG-LAX-NAN-LAX-CDG-PRG

1 Citovat

"Starnem", doma rodina ( rozumej dvaja maly "zlobci" ), tak zatial len takto :

03/2023 - VIE-TPE-VIE C ( China Airlines / prvykrat priame lety na otocku na 2 dni pracovne Taipei/Taichung...a cely cas budem trpnut/dufat, ze cinski sudruhovia nebudu chciet napodobnit tych ruskych, inak si mozem dalsie plany skrtnut...jedine zeby som vedel velmi dobre plavat )

05/2023 - BUD-ICN-SYD-ICN-BUD C ( Korean Air / prvy krat s korejcami a prvy krat k protinozcom pracovne na otocku na 3 dni :D )

???/2023 - VIE-DOH-SEZ-DOH-VIE C ( Qatar / doteraz s katarcami nepreletena rodinna dovolenka...tak uvidime ci to konecne dopadne alebo ako, aj tak nam este treba vybavovat jednu letenku navyse, nakolko medzitym infant uz nie je infant... )

HKG, PVG ??? ...pracovne ma tam volaju, ale cinske C19 podmienky su pre mna aktualne "no go"

HND/NRT/KIX ??? ...velmi podobne ako Cina vyssie. Pracovne by mi tam bolo uz aj treba, ale uvidime ake budu na jar japonske C19 podmienky/restrikcie.

 

1 Citovat

V čem je teď problematické Japonsko? Zdálo se mi, že tam už začalo pouštět turisty a zrušilo karanténu a další opatření.

0 Citovat

Snad jediná věc je, že pokud nemáš očkování (aspoň 3 dávky), tak potřebuješ před odletem test. Jinak žádné omezení nejsou. 

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

V čem je teď problematické Japonsko? Zdálo se mi, že tam už začalo pouštět turisty a zrušilo karanténu a další opatření.

Diky za info pani. Aspon na tomto nazorne vidite, ako to dopadne ked sa za cas pandemie stane z celkom zanieteneho cestovatela dvojnasobny rodic a akosi sa tie priority premiesaju. Kedysi som mal pomaly vsetky podmienky vstupov do tych ktorych krajin v malicku, potom do toho C19  hodil na vyse roka vidly ( aspon u mna ), nasledne zmena priorit a teraz si dopredu zistujem iba to najnutnejsie kde ozaj musim ist. A popri tom vsetkom mi to Japonsko uniklo. Nakolko trosku poznam ich mentalitu, nejako som bol v tom, ze tam este dlho bude platit to co tam platilo par mesiacov dozadu :) 

0 Citovat

Eda Novak napsal(a):

...

03 - PRG-AMN-PRG

...

Jaka aerolinka poleti z Prahy primo na toto letiste v Michiganu?

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

[citace="Eda Novak"]

...

03 - PRG-AMN-PRG

...

Jaka aerolinka poleti z Prahy primo na toto letiste v Michiganu?

[/citace]

???

AMN = Ammán Jordánsko

0 Citovat

https://www.unipage.net/en/airport/amn

0 Citovat

AMM - je Amman Jordansko

AMN - je letisko niekde v USA v Michigane

0 Citovat

01 VIE - AQJ - VIE  Ryan

03 VIE - OTP - VIE  Wizz

10 KRK - KEF - KRK  Wizz

Uvidíme, jestli bude ještě čas na něco dalšího

0