Nějaké aktuální info ohledně získání víz na ambasádě? Oproti VHS je úspora 700 Kč. http://www.cesty.in/rusko .

Rusko - vízum

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Zdravím,

chtěl bych poprosit o radu - většina z vás tady už má záležitosti se získáním víza v malíku.

Jsem z Ostravy, takže mám konzulát daleko. 

Vyplatilo by se mi i tak vyřídit si vízum přes konzulát, tj. vč. 2 cest do Prahy a nazpět, anebo už mi vyjde finančně lépe ponechat to na cestovní agentuře přímo v Ostravě. Jaká je přibližná kalkulace?


Moc díky


Petr

0 Citovat

Ahoj Petře, taky jsem z Ostravy a v roce 2014 jsme s přítelkyní letěli do Moskvy a řešili totéž. Když jsem si spočítal, kolik by mě vyšly 2 cesty do Prahy + hlavně ten ztracený čas, tak jsem jednoznačně volil cestu agentury. Víza jsem vyřešil přes https://www.ruskaviza.cz/ a měl jsem klid.

0 Citovat

Proky napsal(a):

Ahoj Petře, taky jsem z Ostravy a v roce 2014 jsme s přítelkyní letěli do Moskvy a řešili totéž. Když jsem si spočítal, kolik by mě vyšly 2 cesty do Prahy + hlavně ten ztracený čas, tak jsem jednoznačně volil cestu agentury. Víza jsem vyřešil přes https://www.ruskaviza.cz/ a měl jsem klid.

Moc díky za tip!

0 Citovat

Ja bych to trochu poupravil... na konzulat staci jit pouze jednou... viza ti poslou zpatky postou kdyz o to pozadas. Pokud vas jede vic, tak staci mit plnou moc a muzes vizum vyridit za ostatni. Ja resil vizum pro 5 lidi a kdyz se rozpocitali naklady na jednu cestu, tak to bylo nula nula nic.

0 Citovat

Eda Novak napsal(a):

Ja bych to trochu poupravil... na konzulat staci jit pouze jednou... viza ti poslou zpatky postou kdyz o to pozadas. Pokud vas jede vic, tak staci mit plnou moc a muzes vizum vyridit za ostatni. Ja resil vizum pro 5 lidi a kdyz se rozpocitali naklady na jednu cestu, tak to bylo nula nula nic.

To je hezké, ale já pojedu pravděpodobně sám. :)

0 Citovat

Před jak dlouhou dobou to bylo? Před 2 lety v Praze už platilo pravidlo - jeden den, jedna rezervace, jedna návštěva a jen jedna žádost o jedno vízum.

0 Citovat

Nevim jak to bylo driv, ale ted to tam bylo jak nabezicim pasu. 3 z 5 prepazek obsazeny a jelo to jak po masle. Za 10 minut jsem byl venku.

0 Citovat

To jsi určitě nebyl na konzulárním oddělení ruského velvyslanectví v Praze. Tam je sice x-okének, ale pro žádost o vydání víza je na den jen jeden slot na den a s nikým se tak nedělíš / nedělil (protože to prý už teď musí jít výhradně přes vízové centrum, tj. +700 Kč).

0 Citovat

Ahoj, plánuji cestu do Ruska a vyřizuji si turistické vízum a trochu mě zarazilo, že potřebuji cestovní pojištění mít na dobu platnosti víza. To znamená, že si musím udělat pojištění do Ruska na 30 dní, ikdyž tam budu kratší dobu? Díky za odpověď

0 Citovat

Ahoj, platnost víza není 30 dní, resp. může být maximálně 30 dní. Platnost je tedy přesně taková, po jakou dobu budete v Rusku.

0 Citovat

Michael napsal(a):

Ahoj, plánuji cestu do Ruska a vyřizuji si turistické vízum a trochu mě zarazilo, že potřebuji cestovní pojištění mít na dobu platnosti víza. To znamená, že si musím udělat pojištění do Ruska na 30 dní, ikdyž tam budu kratší dobu? Díky za odpověď


Pojištění si sjednáváš na dobu , na kterou máš vystavené vízum - např 5.-10.3. atd, nebo máš-li celoroční cestovní pojištění, chtějí vidět od kdy do kdy je a hlavně, aby tam bylo napsané, že to spadá i pro Rusko. 
0 Citovat

Zdravím, vyplňuji dotazník pro udělení víz do Ruska. Myslíte si, že je možnost že mi víza nedají kvůli tomu, že v současné době nepracuji? Setkal se s tím někdo? Na internetu to nemohu nikde dohledat a fiktivní firmu tam zadávat nechci ...

0 Citovat

Problém by to snad být nemusel, taky jsem cca před 5 lety žádal po škole a ještě nezaměstnaný a bez problému.

0 Citovat

Děkuju :) snad to tedy nebude takový problém.

0 Citovat

Na 99,9 % jim to bude úplně fuk, Rusové maj jiný problémy....



0 Citovat

Napište že jste zaměstnankyně Kanceláře pussydenta republiky. To zaručeně udělá dojem.

0 Citovat

Tak s velvyslanectvím RF jsou dva "problémy" - jednak online registrace přes jejich formulář, jednak riziko, že nemusejí odpovědět na vaše dodatečné otázky, nebo říct, zda je konkrétní dokument v pořádku. Podle mě je lepší mít na to přímo osobu nebo spíše firmu, která s tím pomůže... celkem spolehlivými byli http://rusko-viza.cz/ , kteří dělali vízum tátovi.

0 Citovat

ale nehovor 🙄

0 Citovat

CRC consulting je OK

0 Citovat

Ahoj  já řešil vizum do RF pres agenturu felida.cz rychle brez problémů  vyplnil objednávku, foto a pojištění vyřídili oni a zaslali pas s vizem zpátki bez poplatku, zaplatil 2600 kč, doporučuju 

0 Citovat

Twe zpátki... Nějaké selfpromo?

0 Citovat

f.felix napsal(a):

Ahoj  já řešil vizum do RF pres agenturu felida.cz rychle brez problémů  vyplnil objednávku, foto a pojištění vyřídili oni a zaslali pas s vizem zpátki bez poplatku, zaplatil 2600 kč, doporučuju 

0 Citovat

f.felix - Srecko, alebo Lidija?:)

0 Citovat

tonic napsal(a):

f.felix - Srecko, alebo Lidija?:)


Ale vidíš, Tonicu, že ta skrytá reklama funguje – oba jsme jim vlezli na web a ještě si je prolustrovali v registru :D

0 Citovat

presne, ale asi nie sme cielovka :D

0