Ahoj, dočetl jsem se, že musím pro vstup na Srilanku mít pas platný 6měsícu po dni vstupu...ja přiletím 27.1 a pas mi konči 19.5.2016 -> otázka zní zda to bude někdo řešit nebo si musím udělat na rychlo nový pas?? Děkuji za radu.... .

Platnost pasu

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Ahoj, dočetl jsem se, že musím pro vstup na Srilanku mít pas platný 6měsícu po dni vstupu...ja přiletím 27.1 a pas mi konči 19.5.2016 -> otázka zní zda to bude někdo řešit nebo si musím udělat na rychlo nový pas??

Děkuji za radu....

0

Nepustí tě do letadla.. Běž na ouřad pro pas smiley

0 Citovat

uuuu...to mi chybelo fakt!!! smiley doufam ze mi ho do 20ti dní udelaji....mne uplne polilo horko když jsem to ted videl!!! smiley

0 Citovat

Já ho měl snad za 14.


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

No uvidíme...zítra tam bezim a budu prosit at ho udelaji do 20ti dni....protože když mi udelaji rychlopas tak ten je jen na 6 mesicu..takze by mi ho museli vidat v den odletu aby to bylo platne pro Srilanku kde to pozaduji...
No jsem zvedav...nemuzu to mit jednou bez problemu.... smiley

0 Citovat

hm, to je fakt zaujimave, kedze u nas sa da pas vydat do 2 dni (aj ked cena trojnasobna) a ma platnost 10 rokov. Ale ako citam v CR to mate o dost horsie..

0 Citovat

my měli stejný problém s Austrálií, zjistili jsme tři týdny před odletem, že platnost pasu je kratší jak 6 měsíců a do toho ještě zažádat o vízum, samozřejmě až poté co jsme dostali pas. ale vše dobře dopadlo, 3 dny před odletem jsme byli připraveni smiley

0 Citovat

Já si pár let zpátky dělal drahý rychlopas kvůli cca hodinové návštěvě Lichtensteinska, kam se jen s občankou údajně nemůže. Nebo aspoň tehdy nemohlo. smiley

0 Citovat

Sli jsme kvuli pasu 14.12., nikdo tam nebyl (Praha 4), ale k vyzvednuti je az po 14. 1., kdybych ho chtela driv, tak jedine rychlopas, ted uz za 4 000.....

0 Citovat

no rychlopas jsem se docetl ze neplati na sri lanku.....to se poseru....dneska asi moc spat nebudu a zítra jsem zvedav co mi reknou....

0 Citovat

Takze od 1.ledna 2015 rychlopas uz neexistuje...takze bud za 600Kc do 30ti dnu nebo za 4000Kc do 6ti dnu...takze jsem svou blbosti prisel o 4K... smiley ale stavaji se horsi věci....hlavne ze se jede!! smiley)

0 Citovat

to si este dobre dopadol, radsej prist o 3400 CZK (minsu cena normalneho pasu, ktory by potreboval tak ci tak smiley) ako o 20000+ za letenky

0 Citovat

no jasne....rados mi to nepokazi!!

0 Citovat

Ahojte cestovatele, nechci duplikovat tema, proto prikladam dotaz zde:

Co delat, kdyz pas mam pred odletem platny jeste nekolik let, ale zmenim si tesne pred odletem jmeno (napr. svatba a nasledna svatebni cesta). Jak resit tuto situaci? Je nutno delat expresni pas, nebo je mozne letet na stary pas (se starym jmenem)...

Diky za odpoved smiley

0 Citovat

Tesne pred odletem jmeno? A na jake jmeno teda bude letenka? smiley pokud sedi letenka/pas neresil bych to, kdybych letel nekam po evrope.

0 Citovat

Diky za odpovedi smiley

Je to pomerne zapeklita situace. Napada me, zda zmena toho jmena (z duvodu svatby) se muze ukazat pri letistni kontrole nekde v systemu, kdyz kontroluji pasy. Pokud ne, pak cesta nejmensiho odporu je booknout letenku na nynejsi jmeno (za svobodna) a odletet s puvodnim pasem, pac tu informaci o zmene jmena jinde ve svete nezjisti a tudiz se nic nedeje, pac na obou dokladech je stejne jmeno...

Ale jisty si tim tedy nejsem.

P.S. uvazujme lety mimo Evropu...

0 Citovat

Ahoj,ja sem v Thajsku a platnost meho pasu vyprsi za 6 mesicu.Myslite ze s tim jeste muzu pristi tyden vycestovat do Malajsie nebo to bude problem?

0 Citovat

Řekl bych, že to problém bude. A jen ze zajímavosti, tak zpáteční cestu máš vymyšlenou jak?

0 Citovat

Obě dvě země Malajsie i Thajsko mají v TIMATICu uvedeno, že při vstupu do země požadují platnost pasu minimálně 6 měsíců od data vstupu. Záleží tedy, co přesně znamená to "vyprší za 6 měsíců". Pokud je to 6 měsíců a 2 týdny, tak to ještě můžete otočit během následujících 2 týdnů (důležité by bylo vrátit se do Thajska více než 6 měsíců před vypršením platnosti pasu). Pokud je to méně než 6 měsíců, tak už je to problém. Teoreticky by to mohlo dopadnout i tak, že do Malajsie půjde odjet těsně před tím zlomovým datem a do Thajska zpět už ne.

Správná je i informace, že Thajský imigrační úředník při cestě zpět může chtít vidět zajištěnou cestu zpět z Thajska.



0 Citovat

ved to, ze kludne sa moze stat, ze nahodou ta do Malajzie pustia, ale potom uz naspat do Thajska nie

0 Citovat

Jen tak pro zajímavost. Zpět do Schengenu už by ho pustili i na občanku, ať přiletí odkudkoliv ne? Myslím tím na příletovém letišti v Schengenu, ne na odletu z Thajska.

0 Citovat

ano

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Jen tak pro zajímavost. Zpět do Schengenu už by ho pustili i na občanku, ať přiletí odkudkoliv ne? Myslím tím na příletovém letišti v Schengenu, ne na odletu z Thajska.

Nejen v Schengenu, ale i na odletu z Thajska do většiny evropských zemí by stačilo ukázat pas, který zanedlouho projde. Není tam žádné omezení na delší platnost pasu, pokud je platný: https://www.cestujlevne.com/blog...u-dle-zemi

Pokud chce JanoB dále cestovat na pas, který projde za necelý půlrok, může si koupit třeba multicity letenku Thajsko - Nový Zéland - Evropa.
0 Citovat

A co UAE,tam me pusti?

0 Citovat

Tady v blogu máš článek se seznamem zemí podle platnosti pasu,tak se na to kouknu sám,kam bys mohl pokračovat.

0