Od 1.1. 2013 lze navštívit Čínu při tranzitních letech bez víza. Doba pobytu může být maximálně 72 hodin a vstupní vízum bude uděleno na letišti v Číně. .

Tranzitní vízum - Čína

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Je v Pekingu speciální přepážka pro udělení "tranzitního" víza (pro vstup do města při přestupu do72hodin) nebo se chodí k přepážkám s ostatními cestujícími kteří mají vízum? A musí se vyplnit taky ten vstupní (asi žlutý) formulář? Díky.

0 Citovat

prepazka pro tranzitni vizum "72 hours visa" v Pekingu je dobre znacena a je to oddelena prepazka od ostatnich. Casto je to ta nejdelsi fronta... vyplnuje se formular a je nutno ukazat ustrizek priletoveho boarding passu a odletovou letenku. Pozor nesplest se vstupen 24hours transit - to je vstup do odletoveho terminalu

0 Citovat

Ahoj všechny Vás zdravím.
Moc rad bych Vás poprosil o radu jestli potrebuji přestupní víza.
Letím z Malajsie do Česka přes Čínu kde budu dvakrát přestupovat a jednou měnit leteckou společnost.
27.3 Letim z Kuala Lumpur do Pekingu ( airasia ) mezipřistání 3 hodiny ,budu měnit leteckou společnost takže znovu odbavení. Myslim.
Z Pekingu do Chengdu ( Sichuan airlines ) mezipřistání 3 hodiny.
Z Chengdu do Prahy ( Sichuan airlines ).
Doba trvání od vstupu na Čínské území až po odlet ze země bude kolem cca 10h.

Mockrát děkuji za jakoukoliv radu.
PS: Psal jsem na Čínskou ambasadu stejnou otazku jako zde a jako odpověď mi poslali tenhle odkaz
http://www.china-embassy.org/eng/visas/zgqz/#3

Michal

0 Citovat

Odbavili mi ho jenom z Guangzhou do Chongquingu, i když jsem to měl na jedné letence, v Číně pozor na powerbanky. Nesmí být v odbavenem zavazadle.

0 Citovat

Mohou být obyčejné baterky v odbaveném zavazadle? Děkuji

0 Citovat

Děkuji

0 Citovat

https://www.travelchinaguide.com...44hour.htm

144 hodin tranzitní vízum nově i pro celou provincii Guangdong. Vstup možný pouze přes letiště Guangzhou, Shenzhen a Jieyang, ale k opuštění je možné použít jakýkoliv přechod, tj. i pozemní hranici s Hong Kongem nebo Macaem.

0 Citovat

to je velmi pekne, uz len nejaky open jaw europa-guanzhou, hong kong - europa

0 Citovat

matej15 napsal(a):

https://www.travelchinaguide.com...44hour.htm

144 hodin tranzitní vízum nově i pro celou provincii Guangdong. Vstup možný pouze přes letiště Guangzhou, Shenzhen a Jieyang, ale k opuštění je možné použít jakýkoliv přechod, tj. i pozemní hranici s Hong Kongem nebo Macaem.

O tom se zatím žádné bližší detaily neví. Zatím je pro Guangdong 144hodinové vízum odsouhlaseno, nikoliv však v platnosti. Detaily budou známy, až v platnost vstoupí. Bohužel si ale myslím, že na hranici s HKG nebo Macaem se vztahovat nebude. Dost obtížně by se prokazovalo, že mám navazující jízdenku pryč z Číny.

0 Citovat

Tak například pro Šanghaj se to vztahuje i na vlaková nádraží, tj. můžeš koupit jízdenku na vlak do Hong Kongu třeba. Čili jediný co by bylo třeba prokázat je, že máš koupenou nějakou formu cesty Číny do HK, například vlak. To jestli to reálně booknout online jde, netuším, nicméně pokud to budou podmínky umožnovat tak určitě nějaká podnikavá firma to umožní.

0 Citovat

Chtěl bych přiletět do Guangzhou a Čínu opustit po zemi do Hong Kongu. Víza bych vyřizoval a platil nerad... Je možné v takovém případě využít 72/144 víza? Pokud ne, je možné využít alespoň to 24hod transitní? Bude pro doložení opuštění země stačit potvrzený vlak do Hong Kongu + o pár dní později letenka z Hong Kongu ?

0 Citovat

Jakákoliv odpověď na dotaz o čínských tranzitních vízech bude vždy bez záruky, protože oficiální informace se často rozcházejí :D

Každopádně by to mělo být tak, že u 72hodinového víza není možné Čínu opustit jinak než letecky (u 144hod ano, ale to platí jen v Šanghaji).

U 24hodinového by to možné být mělo, ale tam je zase problém na letišti v Guangzhou, protože "údajně" není při 24hod tranzitu v Kantonu možné opustit tranzitní zónu letiště, tím pádem není možné dojít na vlak.

0 Citovat

Tak jsem právě zkejsnul na 13 hodin v Pekingu na letišti. Měl jsem v plánu jít do města na free transit vizum tak jako už dvakrat minuly rok. Nově ale už v Pekingu nelze opustit letiště pokud je přestup méně než 24 hodin! Nastal teda stejný případ jako v Šanghaji nebo Kantonu. Zkoušel jsem 2 různé imigrační úředníky, dokonce jsem i popohanel několik zaměstanců aerolinky s tím že tohle pravidlo nikde napsané není. Nakonec mi zavolali šéfa imigračního a ten mi vysvětlil, že dřív to takhle šlo dokud bylo 72 hodinové vízum, ale teď když už je 144 hodin, tak je tam podmínka přestupu delšího než 24 hodin. 24 hodinové vízum už není vůbec možné, pokud je transit mezi international lety, vydává se pouze pokud je ještě domestic transit do 24 hodin. Takže varování pro ty co si chtějí podívat do Pekingu při delším přestupu. Nedávejte si záměrně delší čas na přestup, skončíte čekáním na snad nejhorším letišti na světě.

0 Citovat

velmi user friendly ... tak to komplikuju, ze sami nevedia co a kde. tak drzim palce, ale stale myslim lepsie 13 hodin PEK ako 10h SVO :D

0 Citovat

To už snad není ani možný, oni se tím musí bavit, jiný smysl v tom nevidím :D Další (už starší) novinkou je, že tranzitní vízum zdarma není možné využít při cestě do USA. Tedy ani při nedávných akcí s Hainan + Hawaiian na Havaj...

0 Citovat

Samozřejmě to pravidlo více jak 24 hodin nikde oficiálně není uvedeno a jak řekl šéf imigračního, je to jejich "iternal rule", že tito lidé se nebudou pouštět ven z letiště, protože není žádný důvod aby ho opouštěli. 24 hodin se přece dá bez problémů přečkat na lavičce. Přede mnou takhle otáčeli skoro všechny lidi, někteří měli i transit mezi T2 a T3 a ti měli velkej problém, jelikož airside transfer standartně nefunguje, tak zaměstnanci aerolinky nevěděli co s nima.

0 Citovat

Tak on je problém v tom, že oficiálně uvedeno je jen málo informací ohledně vízovém tranzitu.  Všechny relevantní pocházejí jen z Timaticu a od zkušeností ostatních, za což samozřejmě velké díky!

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

To už snad není ani možný, oni se tím musí bavit, jiný smysl v tom nevidím :D Další (už starší) novinkou je, že tranzitní vízum zdarma není možné využít při cestě do USA. Tedy ani při nedávných akcí s Hainan + Hawaiian na Havaj...

Tak to vysvětluje tu hromadu američanů co byli odmítnutí přede mnou. Očividně nikdo z nich o tom nic nevěděl. 

0 Citovat

Kdyz mate mene nez 24 hodin nechte si odbavit zavazadlo jen do Shanghaje/Pekingu...a na imigracnim vas pusti

0 Citovat

Zkušenost z května z PEK ,layover 17 a 20 hodin a vždy vízum na 24h naprosto bez problémů. Dokonce, protože jsme se chtěli občerstvit a odpočinout v lounge, tak napřed do tranzitu a z tranzitu teprve ven a žádný problém vízum na 24h. Dost mě to tedy překvapuje, ale jistou logiku to nakonec má.

0 Citovat

cali napsal(a):

Zkušenost z května z PEK ,layover 17 a 20 hodin a vždy vízum na 24h naprosto bez problémů. Dokonce, protože jsme se chtěli občerstvit a odpočinout v lounge, tak napřed do tranzitu a z tranzitu teprve ven a žádný problém vízum na 24h. Dost mě to tedy překvapuje, ale jistou logiku to nakonec má.

Byl jsi na T2 nebo T3? A to 24 hodinový vízum jsi dostal od úředníka na pasove kontrole nebo na té přepážce kde vydávají 144 hodin víza? Minuly rok jsem vůbec pro vízum nešel a razítko jsem dostal rovnou u pásový kontroly, ale tentokrát mě poslali na tu přepážku 144, s tím že na pasovce už 24 udělovat nesmí. A tam jsem dopadl viz výše. Nepomohla ani argumentace rezervovanym hotelem od China Southern, ani pomoc jejich zástupce. Mají tu i směrovky, kde vyloženě je že transit do 24 hodin musí jít rovnou do tranzitní části, což jsi nevzpomínám jestli tu bylo před rokem. Pokaždé jsem byl pouze na T2. 

Trik s kufrem možná může fungovat, úředník se zmínil o tom, že můj kufr letí přímo do AMS a k tomu mám ještě míň jak 24 hodin, takže nemá důvod mě pustit. Což vyznělo jako, ze kdybych ho měl jenom do PEK tak mě pustí abych ho znovu odbavil. Ale zase za ten risk, že už bych ten kufr nemusel nikdy vidět to asi nestojí. 

0 Citovat

Bylo to na T3, i ta jednodenní víza dává stejná přepážka, co dělá 144h. Bývá tam fronta, ale záleží na příletových časech, byly chvíle, kdy tam bylo pár lidí.

Mně se tomu prostě nechce věřit, musí tam být problém v něčem jiném. Četl jsem předtím hororové skazky, ale celkově letiště i tyto procedury byly vcelku v pohodě. Tady je to prostě násobeno tím, že je to (nebo brzy bude) největší letiště na světě a těch lidí tu jsou mraky a všechny procedury  se minimálně prodlužují.


20180506-234146.jpg
20180621-113039-resized.jpg

0 Citovat

Zdravím, mám otázku ohledně tranzitního víza do Číny, nějak se v tom nemohu vyznat a budu ráda za jakoukoli radu :-) máme rezervované letenky Vídeň-Peking-Bangkok s tím, že v Číně máme na přestup 8 hodin. Je možné vyjít z letiště? Je k tomu potřeba vízum? A jak je to s kufry, musíme si je vyzvednout a znovu odbavit? Velice děkuji za odpověď :-) s pozdravem a přáním hezkého dne Nikola

0 Citovat


9zkv9q7-1.png

0 Citovat

Nikola napsal(a):

Zdravím, mám otázku ohledně tranzitního víza do Číny, nějak se v tom nemohu vyznat a budu ráda za jakoukoli radu :-) máme rezervované letenky Vídeň-Peking-Bangkok s tím, že v Číně máme na přestup 8 hodin. Je možné vyjít z letiště? Je k tomu potřeba vízum? A jak je to s kufry, musíme si je vyzvednout a znovu odbavit? Velice děkuji za odpověď :-) s pozdravem a přáním hezkého dne Nikola


Tady je článek: https://www.cestujlevne.com/blog...-v-cine... Jednak je 8 hodin asi docela málo na cestu do města a jednak poslední dobou nechtějí vydávat tranzitní víza pro přestupy pod 24 hodin - ze zkušeností je to tak půl na půl. Někomu dají, někomu ne. Ale jak říkám, za těch 8 hodin byste toho asi stejně moc nestihli. Kufry vyzvednete až v Bangkoku.

0