Tranzitní vízum - Čína

Napsal David Eiselt 2013-01-09T13:18:19+01:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Tak musím uznat, že komplikovanost čínských víz je mnohem větší, než jsem si dokázal vůbec představit. Velké díky za rozsáhlý popis! smiley

Je v Pekingu speciální přepážka pro udělení "tranzitního" víza (pro vstup do města při přestupu do72hodin) nebo se chodí k přepážkám s ostatními cestujícími kteří mají vízum? A musí se vyplnit taky ten vstupní (asi žlutý) formulář? Díky.

prepazka pro tranzitni vizum "72 hours visa" v Pekingu je dobre znacena a je to oddelena prepazka od ostatnich. Casto je to ta nejdelsi fronta... vyplnuje se formular a je nutno ukazat ustrizek priletoveho boarding passu a odletovou letenku. Pozor nesplest se vstupen 24hours transit - to je vstup do odletoveho terminalu

Ahoj všechny Vás zdravím.
Moc rad bych Vás poprosil o radu jestli potrebuji přestupní víza.
Letím z Malajsie do Česka přes Čínu kde budu dvakrát přestupovat a jednou měnit leteckou společnost.
27.3 Letim z Kuala Lumpur do Pekingu ( airasia ) mezipřistání 3 hodiny ,budu měnit leteckou společnost takže znovu odbavení. Myslim.
Z Pekingu do Chengdu ( Sichuan airlines ) mezipřistání 3 hodiny.
Z Chengdu do Prahy ( Sichuan airlines ).
Doba trvání od vstupu na Čínské území až po odlet ze země bude kolem cca 10h.

Mockrát děkuji za jakoukoliv radu.
PS: Psal jsem na Čínskou ambasadu stejnou otazku jako zde a jako odpověď mi poslali tenhle odkaz
http://www.china-embassy.org/eng/visas/zgqz/#3

Michal

Odbavili mi ho jenom z Guangzhou do Chongquingu, i když jsem to měl na jedné letence, v Číně pozor na powerbanky. Nesmí být v odbavenem zavazadle.

Mohou být obyčejné baterky v odbaveném zavazadle? Děkuji

Děkuji

https://www.travelchinaguide.com...44hour.htm

144 hodin tranzitní vízum nově i pro celou provincii Guangdong. Vstup možný pouze přes letiště Guangzhou, Shenzhen a Jieyang, ale k opuštění je možné použít jakýkoliv přechod, tj. i pozemní hranici s Hong Kongem nebo Macaem.

to je velmi pekne, uz len nejaky open jaw europa-guanzhou, hong kong - europa

matej15 napsal(a):

https://www.travelchinaguide.com...44hour.htm

144 hodin tranzitní vízum nově i pro celou provincii Guangdong. Vstup možný pouze přes letiště Guangzhou, Shenzhen a Jieyang, ale k opuštění je možné použít jakýkoliv přechod, tj. i pozemní hranici s Hong Kongem nebo Macaem.

O tom se zatím žádné bližší detaily neví. Zatím je pro Guangdong 144hodinové vízum odsouhlaseno, nikoliv však v platnosti. Detaily budou známy, až v platnost vstoupí. Bohužel si ale myslím, že na hranici s HKG nebo Macaem se vztahovat nebude. Dost obtížně by se prokazovalo, že mám navazující jízdenku pryč z Číny.

Tak například pro Šanghaj se to vztahuje i na vlaková nádraží, tj. můžeš koupit jízdenku na vlak do Hong Kongu třeba. Čili jediný co by bylo třeba prokázat je, že máš koupenou nějakou formu cesty Číny do HK, například vlak. To jestli to reálně booknout online jde, netuším, nicméně pokud to budou podmínky umožnovat tak určitě nějaká podnikavá firma to umožní.

Chtěl bych přiletět do Guangzhou a Čínu opustit po zemi do Hong Kongu. Víza bych vyřizoval a platil nerad... Je možné v takovém případě využít 72/144 víza? Pokud ne, je možné využít alespoň to 24hod transitní? Bude pro doložení opuštění země stačit potvrzený vlak do Hong Kongu + o pár dní později letenka z Hong Kongu ?

Jakákoliv odpověď na dotaz o čínských tranzitních vízech bude vždy bez záruky, protože oficiální informace se často rozcházejí :D

Každopádně by to mělo být tak, že u 72hodinového víza není možné Čínu opustit jinak než letecky (u 144hod ano, ale to platí jen v Šanghaji).

U 24hodinového by to možné být mělo, ale tam je zase problém na letišti v Guangzhou, protože "údajně" není při 24hod tranzitu v Kantonu možné opustit tranzitní zónu letiště, tím pádem není možné dojít na vlak.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!