Tranzitní vízum - Čína

Napsal David Eiselt 2013-01-09T13:18:19+01:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Miki napsal(a):

S Hainan jsem letěl taky přes Peking, ale už leden 2017. Takže mě pustili bez problému. Ty si letěl když už byly ty nový podmínky?

Letěl jsem letos v dubnu/květnu, tak teď úplně nevím, jestli to jsou nové podmínky... :-/ to jsem teď nějak nezaznamenal... 

Nové podmínky měly být od června včetně toho, že do USA (tedy i na Havaj) není možné přes Čínu letět bez víza v jakémkoliv případě. Ale jak už to tak v Číně bývá, co je dáno na papíře, nemusí být skutečností.

Za měsíc tam poletím, tak to pro ostatní otestuju. :) Zkusim odbavit bágl do Pekingu a dostat se díky tomu do města na 19 hodinovej přestup.

Zdravim cestovatele, v sobotu jsme se vratili z cesty Viden-Peking-Ho Chi Minh City-Hanoj-Peking-Viden. Meli jsme na ceste tam i zpet cca 15 hodin stop v Pekingu a fakt jsme se bali, ze nas nechaji hnit na letisti, ale musim rict, ze viza nam dali bez vetsich komplikaci skoro hned. Takze jsme stihli Zakazane mesto, zed uz bohuzel ne, zpet jsme meli opozdeny let, ale pripadne by se take dalo. Takze urcite o vizum pozadejte, my ho meli za 20 min od vystupu z letadla ;-) 

Předevčírem v Pekingu 10h mezi lety, bezvízový vstup úplně v pohodě bez jakýchkoli otázek (asi pomohl boarding pass v ruce oproti minulé cestě před 2 lety, kdy jsme měli stopover skoro 3 dny a jen vytištěnou rezervaci a proběhla menší lustrace). Jediný problém byla jakási mladá "asistentka" poblíž přepážky, která chtěla vidět boarding pass a pořád přes překladač opakovala "24 hours". Jak se otočila, naběhli jsme do fronty u přepážky a bylo po problému.

Rozšírenie 144 hodinového Visa free tranzitu, predpokladám, že to platí aj pre naše pasy

https://www.ukrinform.net/rubric...nians.html

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!