Od 1.1. 2013 lze navštívit Čínu při tranzitních letech bez víza. Doba pobytu může být maximálně 72 hodin a vstupní vízum bude uděleno na letišti v Číně. .

Tranzitní vízum - Čína

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Miki napsal(a):

S Hainan jsem letěl taky přes Peking, ale už leden 2017. Takže mě pustili bez problému. Ty si letěl když už byly ty nový podmínky?


Letěl jsem letos v dubnu/květnu, tak teď úplně nevím, jestli to jsou nové podmínky... :-/ to jsem teď nějak nezaznamenal... 

0 Citovat

Nové podmínky měly být od června včetně toho, že do USA (tedy i na Havaj) není možné přes Čínu letět bez víza v jakémkoliv případě. Ale jak už to tak v Číně bývá, co je dáno na papíře, nemusí být skutečností.

0 Citovat

Za měsíc tam poletím, tak to pro ostatní otestuju. :) Zkusim odbavit bágl do Pekingu a dostat se díky tomu do města na 19 hodinovej přestup.

0 Citovat

Zdravim cestovatele, v sobotu jsme se vratili z cesty Viden-Peking-Ho Chi Minh City-Hanoj-Peking-Viden. Meli jsme na ceste tam i zpet cca 15 hodin stop v Pekingu a fakt jsme se bali, ze nas nechaji hnit na letisti, ale musim rict, ze viza nam dali bez vetsich komplikaci skoro hned. Takze jsme stihli Zakazane mesto, zed uz bohuzel ne, zpet jsme meli opozdeny let, ale pripadne by se take dalo. Takze urcite o vizum pozadejte, my ho meli za 20 min od vystupu z letadla ;-) 

0 Citovat

Předevčírem v Pekingu 10h mezi lety, bezvízový vstup úplně v pohodě bez jakýchkoli otázek (asi pomohl boarding pass v ruce oproti minulé cestě před 2 lety, kdy jsme měli stopover skoro 3 dny a jen vytištěnou rezervaci a proběhla menší lustrace). Jediný problém byla jakási mladá "asistentka" poblíž přepážky, která chtěla vidět boarding pass a pořád přes překladač opakovala "24 hours". Jak se otočila, naběhli jsme do fronty u přepážky a bylo po problému.

0 Citovat

Rozšírenie 144 hodinového Visa free tranzitu, predpokladám, že to platí aj pre naše pasy

https://www.ukrinform.net/rubric...nians.html

0 Citovat

Nikola Brabcová napsal(a):

Zdravim cestovatele, v sobotu jsme se vratili z cesty Viden-Peking-Ho Chi Minh City-Hanoj-Peking-Viden. Meli jsme na ceste tam i zpet cca 15 hodin stop v Pekingu a fakt jsme se bali, ze nas nechaji hnit na letisti, ale musim rict, ze viza nam dali bez vetsich komplikaci skoro hned. Takze jsme stihli Zakazane mesto, zed uz bohuzel ne, zpet jsme meli opozdeny let, ale pripadne by se take dalo. Takze urcite o vizum pozadejte, my ho meli za 20 min od vystupu z letadla ;-) 


Mohu se zeptat na záhadu (asi jen pro mě :D) jak je to s Pekingem, tranzitním vizem  a čínskou zdi? Někde čtu, že se nespí opustit hranice města, následně že "provincie". tedy je možné bez problémů vyrazit na zeď. 

Je tedy správná B) varianta a v rámci tranzitního víza v klidu vyrazit na zeď? 

Moc děkuji ☺️


0 Citovat

B ... Treba pár strán prečítať tejto témy

0 Citovat

Ahoj,


planuju navstivit Taiwan, a kdyz uz tam budu tak bych chtel vyuzit tech 144 hodinovych tranzitnich viz v Pekingu a neco malo si tam prohlednout. Nemuzu ale uplne dobre prijit na dve veci, kde se mi nedari vygooglit uspokojiva odpoved.

1) Jak zjistim, ze muj let nema technicky stopover?

2) Chapu spravne, ze prilet a odlet z Pekingu nemusi byt na jedne letence? (Protoze se mi dlouhy prestup nedari navolit, jde mi to jenom jako multi-city)


Predem diky za odpovedi.

0 Citovat

1) Nevím, ale asi bych se řídil podle délky letu v porovnání s lety mezi těmi městy u nečínských aerolinek, které nemají stopover určitě.

2) Nemusí. Jen to musí být tranzit, tj. ne z Tchaj-wanu do Pekingu a zpět na Tchaj-wan. (Ale jinak multi-city letenka je jedna letenka.)
0 Citovat

Ahoj. Už jsem z toho jelen :) Jedna se o čekačku 23hod20min v shenzenu /přílet londýn, odlet kuala lumpur/. Být to Peking, PVG nebo cokoliv jiného tak nic neřeším a beru, ale pamatuju si, že shenzen je jakási vyjímka. Ani to nutně nemusí být s návštěvou hongkongu, stačí když nás pustí v shenzenu z letiště. Lze? díky 

0 Citovat

Ahoj.

Chci koupit letenky u China southern Vídeň - Langkawi - Vídeň.

Letí se přes Urumqi (první mezipřístání) pouze technický stop 1,5 hodiny na doplnění paliva, potom Guangzhou 4 hodiny.

Zpět to samé.


1. Na technickem v Urumqui budu muset vystoupit z letadla a projít imigračním? 

2. Budu potřebovat pro  tyto přestupy v Číně nějaké vízum? vše vrámci jedné letecké společnosti a do 24 hodin?


Vlákno jsem pročetl celé ale chci mít jistotu, podle všeho by to mělo být bez víz.

Dík za info.

    
0 Citovat

Na tyhle letenky jsou bohuzel potreba viza

0 Citovat

Tak tak. Kryštof o nich založil dokonce vlákno https://www.cestujlevne.com/disk...n-airlines

0 Citovat

Born2Win napsal(a):

Tak tak. Kryštof o nich založil dokonce vlákno https://www.cestujlevne.com/disk...n-airlines


Dík, toto kdybych našel hned tak jsem ušetřil 2 hodiny :-)

0 Citovat

Caute, prave jsem se docetla na Economistu, ze Cina: from today it will stop issuing exit visas to tourists wanting to visit Taiwan. Je to kvuli volbam na Taiwanu. Nevite o tom neck? Vztahuje se to i na tranzitni viza? Diky moc

0 Citovat

To platí pre čínskych sólo turistov, nie?

0 Citovat

mono napsal(a):

Caute, prave jsem se docetla na Economistu, ze Cina: from today it will stop issuing exit visas to tourists wanting to visit Taiwan. Je to kvuli volbam na Taiwanu. Nevite o tom neck? Vztahuje se to i na tranzitni viza? Diky moc

To plati jen pro Cinany

0 Citovat

aaa super diky, praveze nepsali Chinese tourists ale jen tourists tak me to vydesilo :O

0 Citovat

Len pre info. Práve mi prišla odpoveď od China southern že pri letoch cez Urumči sú nutné víza do Činy.


img-20190801-174808-425.jpg

0 Citovat

Ahoj, letím v únoru Praha > Dubai > Šanghaj > Singapore > Dubai > Praha a řeším, zda požádat o vízum, či zda mi projde 144 hodinové tranzit vízum. V Šanghaji plánuji být 5 dní. Letenka Praha > Dubai > Šanghaj je s Emirates, Šanghaj > Singapore s China Eastern Airlines. Je nutné aby Šanghaji byla na jedné letence Dubai > Šanghaj > Singapore, nebo se to neřeší? Stačí mít letenku zakoupenou a potvrzenou? Při příletu pět dní před odletem budu mít těžko rezervované sedadlo. Díky moc za radu.

0 Citovat

Na jedné letence být nemusí. Podstatné je, aby tam nebyl žádný další (ani technický) stop v Číně. 

0