Zdravím, chtěl bych si pořídit nový bankovní účet a kartu. Slyšel jsem, že německá banka number26 je super, jenom jsou registrace uzavřené. Chtěl bych účet, který je veden zdarma, taktéž výběr z bankomatů ve světě zdarma. Přemýšlím o Ukontu, které do 26 let je bez dalších podmínek zdrama. Nebo Airbank, kde se platí 25,- za výběr u jiného bankomatu v EU a 100,- jinde ve světě. Co by jste mi poradili? Máte zkušenosti s výše uvedenými? Díky Šimon .

Banka pro cestovatele

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Kurz dolara z pred tyzdna.  Unicredit prekvapivo drzi krok s "travel" kartami, mbank sa trosku polepsil, ale pri minutych 1600 € by s touto kartou vznikol este stale slusny rozdiel voci takemu Revolutu.


Piatok 

1,121 Curve 

1,1228 Revolut 

1,1198 Unicredit 

 

Sobota 

1,118 Curve 

1,104 mBank 


0 Citovat

mirjur,mozna neni , ovsem v CR mam jen korespondencni adresu  a pochopitelne zadne zamestnani , takze  pochybuju , ze by me nekdo v CR  dal kreditku ze  100k uverovym ramcem  a vlastne tezko i zbozi   i kdyz mam jeste ceske obcanstvi  krome irskeho , u te unikredit jsem vlastne  dlouho   , vadi mi tam spis  to ze  i po primem vlozeni  to  neni hned  .protoze  tam vlastne zadny ucet nemam  , posledne tam zena vlozila  a trvalo  to  5 dnu nez to tam bylo,  minimalni splatka je  5 %  z vycerpaneho  uveroveho ramce .. to je asi u vsech nebo ne ?

0 Citovat

mikir: nevím, jak to máš ty z Irska, ale mně se úhrada při bankovním převodu na kartě objeví v den převodu. Splátky neřeším, vždy hradím vše bezúročně.

0 Citovat

Ke kreditkam dodam, ze treba CEZ karta propise splatku za dva az tri dny. Je to samosebou spis vyjimka.

0 Citovat

Kreditku na 100k ti v ČR nikdo nedá, protože bydlíš na obecním úřadě, nemáš práci a už jednu přečerpanou kreditku máš.

0 Citovat

Kdo nemá Revolut může si  založit účet  a nyní dostane bonus 300 Kč  a kartu zdarma.

https://revolut.com/referral/jan3w4x!G10D21

0 Citovat

Možná by sem mohl dát odkaz některý z adminů. Těm bych pomohl k bonusu raději než někomu se sporadickou aktivitou tady na fóru. 

0 Citovat

Dotaz, možná lehce OT, snažím se koupit lístky na fotbal (fcbarcelona.com) ale za boha neprojde platba, zkusil sem Visu, Mastercard, credit, debit i virtual od Revolutu, asi to bere jen karty vydané ve Španělsku, nějaký tip jak by se to dalo vyřešit?

0 Citovat

Pokud byste někdo chtěl 1200 Kč za založení mKonta a přihlášení do mobilní aplikace, napište mi, můžu ještě 2 lidi nareferovat. 

0 Citovat

svaricek2014 napsal(a):

Kdo nemá Revolut může si  založit účet  a nyní dostane bonus 300 Kč  a kartu zdarma.

https://revolut.com/referral/jan3w4x!G10D21




Pozor,to je jejich typický fake.Dostane jen kartu,žádné peníze!
0 Citovat

tramin napsal(a):

Pozor,to je jejich typický fake.Dostane jen kartu,žádné peníze!


Bonus za založení účtu byla časově ohraničená akce, která už expirovala.

0 Citovat

lubos.hendrich napsal(a):

Dotaz, možná lehce OT, snažím se koupit lístky na fotbal (fcbarcelona.com) ale za boha neprojde platba, zkusil sem Visu, Mastercard, credit, debit i virtual od Revolutu, asi to bere jen karty vydané ve Španělsku, nějaký tip jak by se to dalo vyřešit?


Asi pozdě, ale pokaždé platím mBank svět a nebyl nikdy problém. 


Jak už psal tmx, nyní bonus 1200 korun při uvedení doporučení od někoho kdo kartu má. 

0 Citovat

Marcel napsal(a):


Asi pozdě, ale pokaždé platím mBank svět a nebyl nikdy problém. 


Jak už psal tmx, nyní bonus 1200 korun při uvedení doporučení od někoho kdo kartu má. 


Ted se mBank a zrovná karta mSvět shoršila. Dříve jsem to používal pokažde, ale ted když srovnam kurz  koruna=euro. Tak mBank za 26,2. Proti 25,55 od Revolutu. Je to velký rozdil. 

0 Citovat

Roman Trach napsal(a):


Ted se mBank a zrovná karta mSvět shoršila. Dříve jsem to používal pokažde, ale ted když srovnam kurz  koruna=euro. Tak mBank za 26,2. Proti 25,55 od Revolutu. Je to velký rozdil. 



Dneska jsem platil 1€ za 25,57. Problém bude asi jinde. 

0 Citovat

Ano, mbank má stále stejně dobrý kurz, jen v úterý má visa na euro obvykle asi o 8-10 haléřů víc než jiné dny, ale určitě ne o 60 haléřů. To vypadá na DCC a platbu v korunách. 

0 Citovat

Ahoj,

 

dovolím si otevřít zpět tuto diskuzi, protože mě sem zavedl Google při vyhledávání informací o nejlepším účtu pro cestovatele. Chápu podle diskuze, že Revolut je asi docela modla, ale jsem ohledně celkem konzerva, takže bych preferoval něco konvenčnějšího. S běžným účtem u spořky mi to teď přijde už fakt za trest.

Nějaké nápady?

 

 

0 Citovat

Budu docela nekompromisní a položil bych to takhle: buď jseš konzerva a pak je spořka v poho nebo je spořka za trest, a prakticky není jiná možnost než Revolut a Curve.

Potom je ke zvážení kreditka od Hello bank, s ní se ale nedá rozumně vybírat hotovost. A nebo mKarta Svět od mBank.

Dávám k dispozici refferal na 1000 Kč:

https://revolut.com/referral/jan...SEP2-22-AR

A na 5 liber: 

https://www.curve.com/join#DWG94ZOE

0 Citovat

Equa Bank má výběry bez poplatku, Creditas i Moneta taky. Avšak kurzy můžou být horší.

Equa celkem fajn kurzy (ale nečekejte zázraky) a možnost blokovat výběry u bankomatů s poplatkem. Bez dolního limitu na minimální bezplatný výběr jako u mBanky.

0 Citovat

Pouzivam mkartu, vzhledem k letni vratce 10% z nakupu v zahranici, se mi zda nejlepsi. 

0 Citovat

To sice jo, ale vratka je jen za bezkontaktní platby mobilem a ne všude je lze použít.

0 Citovat

Moneta má brutálně nevýhodné kurzy. 

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

To sice jo, ale vratka je jen za bezkontaktní platby mobilem a ne všude je lze použít.

No. Nevim, ted jsme se vratili ze Sao Miguelu, a krome jednoho stanku s hambacema na plazi, jsem zaplatila komplet dovolenou mobilem bezkontaktne.

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Equa Bank má výběry bez poplatku, Creditas i Moneta taky. Avšak kurzy můžou být horší.

Equa celkem fajn kurzy (ale nečekejte zázraky) a možnost blokovat výběry u bankomatů s poplatkem. Bez dolního limitu na minimální bezplatný výběr jako u mBanky.

Equa se má však spojovat s Raiffeisenbank, kde budou platit podmínky RB, kde kurzy taky patří mezi ty horší. 

0 Citovat

ČSOB na cesty (služba k ročnímu cestovnímu pojištění, u Premium karty zdarma) prodloužilo zase o rok (do 30.9.2023) cashback 1,5 %.

Takže třeba dnes euro 25,28 - 0,38 = 24,90. A k tomu u kreditky v průměru 40 dní bezúročné období, což při současných úrocích dělá 13 haléřů, takže ve výsledku 24,77. Takže takto ještě o 2 haléře méně než mkarta svět.

To jen takový tip. 😎

1 Citovat

Což je ale pořád horší jak Revolut v pracovní den

2