Imigrační USA: neumím anglicky

Napsal Roomstr 2016-09-18T14:01:20+02:00 ve fóru Co se nevešlo
12 odpovědí

Ahoj,
letim s manzelkou do LA. Zatimco ona umi perfektne anglicky, ja ani nepipnu. Ona v usa už byla, takže dokonce možná půjde k uplne jiné přepážce/zone než já, to dobře chápu. I kdyby ne, tak k úředníkovi Se jde jednotlivě. Máte s tím někdo zkušenost, když neumím vůbec anglicky? Dekuji smiley

Pokud jste manželé, můžete jít na pohovor spolu.

Letos v únoru rozdělovali lidi mezi US, ty co již v USA byli a úplně nově příchozí... Nevím jak to fungovalo, pokud jeden z páru v USA již byl.

Mě v Miami na imigračním automat pustil rovnou k východu (v USA jsem už byl) a přítelkyni k úředníkovi. Šel jsem normálně s ní a mluvil za ni smiley Taky se nás ptali, jestli bydlíme spolu, tak jsem řekl že ne a pustili nás smiley

Taky neumim anglicky - v americe se zadny pohovor nekona - je to stejne jak na jinem imigracnim v jiné zemi po svete - naskenuji co potrebuji a je to - nikdo se mnou zadny pohovor nikde nedelal ani nikdy v americe.

My jsme tak letos byly se segrou taky - ja uz jsem v USA byla, ona ne, ale nechtely jsme se rozdelit, tak jsme sly spolu do fronty pro ty, co jsou poprve. Nikdo nam nic nerekl, vse probehlo v klidu.

Normálně můžete jít spolu a bude to tak i lepší. Ptát se nemusí, ale skoro vždy se aspoň zeptají kam jedete....

Tak já taky umím anglicky tak pět slov...ze začátku jsem byl z imigračního dost vyklepanej,ale časem jsem zjistil že "no english" je propustka bez problémů dál ..
Z USA zkušenost nemám,ale na Zélandu,Austrálii a v Japonsku jsem vždy na dotaz imigračního odpověděl "no english" a šel jsem dál ..

Nemusíš vůbec řešit, stejně tam bude za přepážkou na imigračním sedět nějaký mexický imigrant...

coby bol ona tom divne, ze NO ENGLISH smiley ked ides do Turecka, tak vies po turecky, alebo v Japonsku po japonsky? smiley
a inak padrino ma celkom pravdu, mna minule odchytil polsky imigrant, ktory este stale mal aj prizvuk smiley

Já byl letos v USA poprvé a na imigračním se ptali na takové ty základní otázky - proč tam jedu, jak dlouho tam budu, co tam budu dělat, kde se budu pohybovat, jestli tam někoho znám, kde budu bydlet. Byli jsme s přítelkyní a ženskou na imigračním dokonce zajímalo jestli jsme manželé. Stejnou sadu otázek měl potom týpek, který byl u výdeje zavazadel a odevzdával se mu ten doklad, jestli má člověk něco k proclení nebo co to bylo. Tam jsme před náma chytli indickou rodinku, která měla na osobu snad 3 velké kufry, ptal se jich proč mají na tolik zavazadel, ale nebyli mu schopni odpovědět, tak už si je bral někam bokem.

Takže na něco se ptali nebylo to úplně ukaž pas, dám ti tam razítko a jdeš. Určitě záleží na koho člověk zrovna narazí a jakou má ten člověk náladu.

zase neberte imigracne v USA ako nejakeho strasiaka smiley Hlavne ak povies NO ENGLISH tak neukazat monterky smiley Problem nevidim ziadny, vsak bude mat kto vysvetlovat po anglicky. Ja som siel s otcom, ten po anglicky ani slovo a este nedokazal ani odtlacky dat, kedze pracoval cely zivot v zlievarni a tak ich uz nemal smiley A dostal sam tam aj druhy krat.

mě teda nenechali jít poradit kamarádovi, kterej neuměl ani slovo. nějakej sekuriťák mě tam odchytl a že prej mám stát na místě a k okýnku nechodit. Ten kámoš to nakonec dal něčím mezi němčinou a angličtinou smiley
ale pak mám skvělej email od kamaráda, kterej taky neumí a jel do US sám:

"Tento úředník pokynul hlavou abych přistoupil k jeho okénku, asi si myslel že se mnou bude do minuty hotov a tak mě zasypal svýma otázkama. Na co se ptal nevim, ale zřejmě ho mé odpovědi typu YES, NO, I dont know uvedly do rozpaků:-) No nedal si chlapec říct a pustil se do větší debaty, když v tom přistálo další letadlo a za mnou se udělala fronta asi o třista lidech smiley No měl co chtěl, kdyby mi ten štempl do pasu dal rovnou mohl si udělat přestávku, takhle tam tu frontu asi vyřizuje ještě teď.
Jeho první otázce jsem rozumněl na výbornou, když jsem v jeho souvětí zaslechl slovo DAY, usoudil jsem že se ptá jak dlouho zde pobudu. Proto jsem na prstech odpočítal 4 a s naprostou jistotou odpověděl fourteen smiley Fízl se zaradoval a něco si zapsal. Poté udělal další školáckou chybu, když se začal šťourat v mých nevyplněných kolonkách těch modrých papírů co jsme vyplňovali v letadle. Nevyplnil jsem totiž kolonku "adress" s tím že sám vim hovno, zda to vůbec najdu a pakliže ano zda vůbec budu přijat do místní komunity plavčíků a budu se moci ubytovat. Odpověděl jsem mu tedy Leesburg. Fízl opět pokynul jako že rozumí a zapsal si to do té své výkonné mašiny. Byl ale neodbytný (spíš německy pečlivý a chtěl mít vyplněny všechny kolonky v tom papíře) a začal se rozčilovat nad další kolonkou. To už vypadal že mě do té jejich Svobodné americké prdele nepustí, když jsem dal ruce za záda a nahodil výraz idiota smiley a začal kroužit rameny alá papoušek:-) Fízl se opotil, něco si zamumlal (asi to proč to má za potřebí zrovna on:-) ) ale stále asi nevěděl do čeho se pouští, když se zeptal na to co tu budu dělat. Ptal se na tu větu několikrát, ale opravdu jsem nevěděl co chce dokud jsem nezaslechl další mě známé slovo ze své prvotřídní slovní zásoby a to "business" . A tak mu říkám" No business, I go to holiday tu my girlfriend. Myslel jsem si že už dá pokoj, ale byl zvědavej jak babky na vsi a chtěl si hrozně povídat. Asi už mu z tý fronty za mnou jeblo a bylo mu vše jedno. Následovala proto otázka co tu dělá moje přítelkyně. No jak jsem tomu chudákovi měl anglicky vysvětlit, že moje přítelkyně zde pracuje přes agenturu jako plavčík a bydlí tam kam já jedu a že budu spát u ní tak všechno tohle okolo. No řekl jsem si že v jednoduchosti je síla, zhluboka jsem se nadechl a začal "hhhhhmmm hmhm My girlfriend works in USA. My girlfriend is lifeguard in Leesburg. I go to Leesburg. Průměrný český předškolák by tento vyčerpávající text zřejmě pochopil, myslím že i průměrný český policista by toto pochopil, ale zda-li to pochopil on opravdu nevim. A aby se naše role otočili, i já jsem četníkovi z nenadání položil otázku: "Washington airport and Leesburg, bus? Only taxi?" No bylo mi jasný že mi nechce nic vysvětlovat, a tak jeho odpověď nebyla jiná než taxi smiley Po tomto už měl asi všechny potřebné kolonky vyplněné, vrátil mi pas a já mohl vyrazit za svým cílem...."

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!