Ahoj, dnes (21.3.2017) jsme rozeběhli nový web. Mimo akčních letenek a fóra přinášíme:průvodce destinacemiprůvodce letištiprůvodce aerolinkamiPozději pak pár dalších nápadů, viz administrace ;)Uvítám vaše podněty i  nápady na vylepšení. Pojďme prostě diskutovat nad novým webem. Dost jsme toho díky vám na beta verzi odladili, najdeme další věci i na ostré verzi? .

Nové Cestujlevne.com – vaše připomínky k diskuzi :)

Založil ve fóru Cestujlevne.com

Mě by postačovalo řešit dynamicky jen datum a čas nechat staticky. Tedy dnes/včera/27.3. 8:36. Když napíšete před dvěma hodinami, je příspěvek starý 97 minut, 120 minut nebo 178 minut? Když napíšete 6:44, tak budu vědět, že to už jsem byl v autobusu.

Na druhou stranu můj use case řeší červený flag Nový příspěvek. Jen si musím zvyknout jej používat.

0 Citovat
misak.06 napsal(a):

@Ondra Machart Ja mam stejnej problem s ozivenim staryho uctu. Mail se nekde po ceste ztraci (email mam @centrum.cz)

Můžeš prosím vyzkoušet přihlášení znovu?
1) pokud není účet aktivovaný, udělej klasickou registraci - přijde ti aktivační email
2) pak prosím dej vědět, zda aktivační email dorazil nebo ne
Díky.

0 Citovat
milos.brejcha napsal(a):

Predpokladam, ze chapu dobre, ze profil zalozeny ve starsim foru neexistuje? Docela dlouho jsem se snazil prihlasit, dokonce se mi povedlo obnovit heslo ale pak to rpi prihlaseni psalo, ze pro prihlaseni musim odkliknout cosi v emailu ktery mi mel udajne prijit. Nonova registrace to asi nejak vyresila.
Ale ted uz budu navzdy videt na forech pod jmenem, ktere mi to samo vygenerovalo na zaklade registrace z formatu emailu, nebo jde nejak prezdivka zmenit?

Jméno si můžeš změnit v adminu, ale pojďme najít problém s přihlášením ke starému účtu.
Zkus se prosím registrovat znovu pod stejným e-mailem, který jsi tu kdysi měl. Přijde aktivační email, ten potvrdíš a už by to mělo být ok.
Případně, co máš za poskytovatele? @centrum?

0 Citovat

Ad letiště - není wiki, ani není možné přidat komentář. Před týdnem jsem byl na FCO a možná bych něco doplnil o T3. Btw letiště jsem našel přes hledání, když jsem ho hledal pod písmenem F, tak jsem jej nenašel. Asi je pod Římem.

0 Citovat
Leoš Literák napsal(a):

Ad letiště - není wiki, ani není možné přidat komentář. Před týdnem jsem byl na FCO a možná bych něco doplnil o T3. Btw letiště jsem našel přes hledání, když jsem ho hledal pod písmenem F, tak jsem jej nenašel. Asi je pod Římem.

Vidíš, chtěli jsme tam podobně jako u destinací přidat možnost poslat návrhy na zlepšení. Ono to na našem seznamu je, jen jsme teď víc řešili fórum. Každopádně díky za to, žes nám tohle připomněl, teď se nám bude feedback k letištím i aerolinkám moc hodit.

0 Citovat
Leoš Literák napsal(a):

Ad letiště - není wiki, ani není možné přidat komentář. Před týdnem jsem byl na FCO a možná bych něco doplnil o T3. Btw letiště jsem našel přes hledání, když jsem ho hledal pod písmenem F, tak jsem jej nenašel. Asi je pod Římem.

Já mám stejný problém. Pokud vím aktuálnější informace, tak bych čekal, že přidat komentář nebude problém. Obvzlášť mi rozmazleně chybí víc informací o letištích, kam se létá nejčastěji. Obecná doporučení jsou fajn, ale to je málo. Ale třeba jsem moc horlivej chlapec. Děláte to dobře! Časem se to všechno ustálí.

0 Citovat

Přimlouval bych se za přidání funkce prolinkování do databáze letišť, pokud někdo zde v diskuzi vypíše IATA kód letiště. Někteří se ve IATA zkratkách nevyznají, a tak by jednoduše klikli. Případně alespoň onhover na zkratku -> název letiště.

1 Citovat

To samé by se dalo samozřejmě udělat s aerolinkami, jakmile se správně vypíše IATA zkratka, ta se změní v odkaz směřující do databáze aerolinek.

2 Citovat
Lukáš Horák napsal(a):

Přimlouval bych se za přidání funkce prolinkování do databáze letišť, pokud někdo zde v diskuzi vypíše IATA kód letiště. Někteří se ve IATA zkratkách nevyznají, a tak by jednoduše klikli. Případně alespoň onhover na zkratku -> název letiště.

Krásný nápad, díky za něj! Běžím s tím na seznam :)

0 Citovat

Určitě už na to někdo v diskuzi upozorňoval, ale pokud náhodou ne, tak na počítači se mi skoro přes celou obrazovku zobrazuje reklama. Viz obrázek : http://jpeg.cz/images/2017/03/29/2Pvz.jpg

0 Citovat

Možná se řeší:
Když přijdu na stránku nepřihlášený a jsem v sekci akční letenka/průvodce destinací atd. a pak se rozhodnu přihlásit, čekal bych, že zůstanu na stejné stránce a ne ve svém profilu najednou :)

1 Citovat
Silas napsal(a):

Možná se řeší:
Když přijdu na stránku nepřihlášený a jsem v sekci akční letenka/průvodce destinací atd. a pak se rozhodnu přihlásit, čekal bych, že zůstanu na stejné stránce a ne ve svém profilu najednou :)

@Silas: Jojo, víme o tom, vyřešíme :)
@Michael Harmach: Už by to mělo být v pohodě

0 Citovat
Lukáš Horák napsal(a):

Přimlouval bych se za přidání funkce prolinkování do databáze letišť, pokud někdo zde v diskuzi vypíše IATA kód letiště. Někteří se ve IATA zkratkách nevyznají, a tak by jednoduše klikli. Případně alespoň onhover na zkratku -> název letiště.

jojo, už jsem to výše psal, tohle by bylo fajn. neměl by být problém udělat kombinaci obojího, tzn. odkaz s onhover názvem letiště

0 Citovat

Mělo by fungovat vše, tzn. @letiste @aerolinka @destinace @cestovatel. Mimo akční letenky a konkrétní témata v diskuzi půjde hodit link na všechny elementy na webu. Strpení :) tohle má nižší prioritu, ale je to na aktuálně 122 řádkovém excelu s issues.

0 Citovat

A ještě mi to nedá a zeptám se na ty průvodce. Asi i proto, protože je pár destinací, které znám velmi dobře, že bych se tam neztratil ani poslepu, a o to víc mi vadí, když si teď v průvodci čtu něco, co zní jako opsané z reklamního letáčku cestovní kanceláře než info od někoho, kdo destinaci zná. Ale OK, může to být subjektivní a je mi jasné, že naplnit plus mínus 180 zemí informacemi bude běh na velmi, velmi dlouhou trať a nějak jste začít jste začít museli.

Nicméně možná proto by bylo zajímavé říct, kam to chcete směřovat? Pořád píšete, jaké s tím plánujete úžasné věci, jak to všechno provážete s letenkama, s fórem a podobně. O to víc má asi smysl říct hned na začátku, zda chcete být ekvivalent typově řekněme Lonely Planet/Rough Guide? Nebo Wikitravel? Trip Advisor? Numbeo? Kombinace všeho toho? Další kanál pro affiliate prodej ubytování/výletů? (s tím nemám problém, z něčeho žít musíte) Kdo má být cílová skupina? Jaká má být ta „přidaná hodnota“?

Mimochodem, s udržováním aktuálních cestovatelských informací na webu mají problém i giganti s profesionální redakcí i ministerstvo zahraničí a upřímně, na komunitu se zas tak dobře spoléhat nedá, protože lidí, co na nějaké dobrovolné bázi umí vytvořit smysluplný obsah, zase tolik není. Ale to se stačí podívat na českou wikipedii :-)

0 Citovat

Tohle je otázka do pranice! Co s průvodci zamýšlíme a jak to chceme zvládnout? No, pojďme postupně.

Náš cíl rozhodně není dělat obsah typu LP, RG či Wikitravel. Je nabobtnalý, většinou nudný a nikdo nemá týden dovolené jen na přečtení konkrétního průvodce (vše s nadsázkou). My jdeme jinou cestou, přinášíme „cestovatelské minimum“, čemuž odpovídá i průměrný obsah v počtu 15 normostran na zemi.
To, co každý z nás hledá napříč celým internetem je nyní na jedné stránce. Jak se tu možná začnou někteří vyjadřovat, udělali jsme babysitting. Ale takový, který chceme i my sami. Nechceme jít na 10 stránek a zdlouhavě zjišťovat a dolovat informace. Chceme základní verzi hned, tak jsme si ji prostě vytvořili :)

Týjo, letenka na Palau za 8 tisíc? Ale co tam budu dělat? Kdy mám vyrazit, na kolik mě to asi tak vyjde a jak dlouho bych tu měl být? Bum, prásk... Za 3 minuty přečteno, kupuji letenku! A nebo taky ne, ale vím už proč :)

Ostatně o tom píšeme i zde: https://www.cestujlevne.com/blog/nove-cestujlevne-pruvodce

Vše má své základy taktéž v detailní analýze chování cestovatelů, rozhovorů i ankety s tisíci respondenty. Nevaříme z vody, víme co a proč to děláme.

Chceme inspirovat, narušit status quo cestovních kanceláří a vydat se do boje za individuální cestování. A musíme to udělat jednoduše a hravě. Je to výzva a ty já mám rád.

Souhlasím, že náš obsah nebude 100% dnes, ani za rok. Ale o tom to přeci není a nemá být. Chceme poskytnout první schod k výpravám, k zážitkům. Chceme vzbudit vášeň pro cestování, to je náš hnací motor. Chceme vidět vaše příběhy a začíst se do dobrodružství, které prožíváte.

Nedosáhneme kvantity zavedených portálu s desetiletou historií a miliardovými rozpočty. Ale nepřestaneme, dokud nám budou síly stačit.

Cílem je dotáhnout soupisku států a nezávislých území do finiše (cca 230 kousků) a pokračovat dál na nižší úroveň (města, ostrovy). Tady už ale bude hovořit Paretovo pravidlo a zájem komunity se podílet.

Je mi jasné, že to schytáme. Spoustu údajů nebude za rok aktuálních a vlastně nemusí už být ani teď. Ale já věřím v cestovatele a vím, že nás nenechají ve štychu a rádi nám pomohou udržet obsah aktuální.

1 Citovat

mohli jste tuhle "vývojovou" verzi mít např něco jako beta.cestujlevne.com a hlavní stránky nechat do doby než se vychytá 90% bugů a funkcí.

0 Citovat

mohli jste tuhle "vývojovou" verzi mít např něco jako beta.cestujlevne.com a hlavní stránky nechat do doby než se vychytá 90% bugů a funkcí.

0 Citovat

Takhle život projektu nefunguje :) To bychom mohli web taky ladit 3 roky. A to není finančně udržitelné. Navíc ladíš něco v testovacím provozu a nikdy neuvidíš všechny chyby. Takhle odladíme ty nejpalčivější místa co nejdřív, a to jen díky vám.

Já to beru pozitivně, i tohle téma s více než 300 komentáři plné „našich nedokonalostí“. Jsem za to rád, protože nám to udává správný směr a držkování tak nějak patří ke každé změně :)
Jestli něco nefunguje, řekni nám o tom. Pokud to již nemáme na seznamu, připíšeme to tam a opravíme. Díky.

1 Citovat
David Eiselt napsal(a):

Můžeš prosím vyzkoušet přihlášení znovu?
1) pokud není účet aktivovaný, udělej klasickou registraci - přijde ti aktivační email
2) pak prosím dej vědět, zda aktivační email dorazil nebo ne
Díky.

Email přišel, starý účet aktivován! Díky

2 Citovat

1) odpovědi už svítí do té doby, než je nepřečtete (na výpisu ještě pracujeme)
2) můžete editovat vlastní příspěvek

0 Citovat
David Eiselt napsal(a):

1) odpovědi už svítí do té doby, než je nepřečtete (na výpisu ještě pracujeme)
2) můžete editovat vlastní příspěvek

A rovnou se mrkneme na to, abychom přidali možnost "Zrušit změny" a možná i "smazat mou odpověď"? Je tu pár duplikací způsobených asi dvojklikem :)

0 Citovat
Ondra Machart napsal(a):

A rovnou se mrkneme na to, abychom přidali možnost "Zrušit změny" a možná i "smazat mou odpověď"? Je tu pár duplikací způsobených asi dvojklikem :)

Určitě, to jsou užitečné fíčury. A ještě - jak už bylo zmiňováno výše - aby při odpovědi s citací byla možnost z citace vyjmout jen určitou část. Viz stará verze.

1 Citovat

S tím fórem jste celkem pohli, dost se to zlepšilo, v podstatě když jednodušše převezmete všechny funkce z původního, tak by to mohlo být funkční - viz zmiňované smazat odpověď - tohle rozhodně přidat. A dejte už do háje ty hloupý "like" srdíčka, Vždyť vidíte, že na to nikdo nekliká a to je to nový, kdy ještě lidi mají radost z podobných ptákovin :)
Daleko víc bych ocenil výběr smajlíků a dalších piktogramů, který byly v původním foru.

1 Citovat

Like - když už, tak dotáhnout do konce včetně dislike + info, kdo klikl, jako to má třeba iDnes. Na druhou stranu, na tomto fóru to asi opravdu nemá moc smysl, protože většinou se zde prezentují fakta a zkušenosti, u toho není moc co lajkovat. Lajkování se hodí víc tam, kde se vyjadřují vlastní názory, pohledy na určitou věc apod., prostě tam, kde je diskuze subjektivnější... No, když budou - budou, když ne, nic se nestane.

0