Ahoj, dnes (21.3.2017) jsme rozeběhli nový web. Mimo akčních letenek a fóra přinášíme:průvodce destinacemiprůvodce letištiprůvodce aerolinkamiPozději pak pár dalších nápadů, viz administrace ;)Uvítám vaše podněty i  nápady na vylepšení. Pojďme prostě diskutovat nad novým webem. Dost jsme toho díky vám na beta verzi odladili, najdeme další věci i na ostré verzi? .

Nové Cestujlevne.com – vaše připomínky k diskuzi :)

Založil ve fóru Cestujlevne.com

Zjistuju ze hodne starych veci chybi , napriklad jsem mel pomerne obsahle prispevky o Kanarskych ostrovech najit me nejdou , dotaz pred mesicem na pujceni auta na La Gomere kde jsme byli pred rokem jsem nasel je v tom trochu gulas .. porad taky nerozumim tomu jak udelat, abych se dostal na konec prispevku ,,treba tady je 5 stranek proc nejde skocit z 1 na 5 v emailu mam treba pod necim 10 stranek a kdz chci na 10 tak staci jeden klik a neprochazim vsech 10 ,, tady neco takoveho nejde ?

0 Citovat

Obrázky u nabídek sice moc hezký,ale já nehledám destinaci podle obrázku,takže designově hezký,uživatelsky ne úplně praktický.Alespoň bych zmenšil bannery,abych měl na jedné obrazovce bez rolování více nabídek.Šetřilo by to čas.

1 Citovat

Aktuálních viditelných témat ve fóru je na stránce asi jen 10. Jak se kouknout na ta, která zde byla třeba ráno,ale už si třeba nepamatuju jejich název ( jen to, že mě zajímala)? Před tím se dalo listovat zpět, teď nevidím, že by tu ta možnost byla.

0 Citovat
Roman Homolka (roiman4) napsal(a):

Půjde něco udělat s tím avaterem v pozdější době, jako posunutí na střed apod...? Neboť moje fotka teď ( ne ten milovaný černoušek, co byl ) je jaksi divná :D Mam tam jen nohy a malý kousiček hlavy :D :D

Já bych si klidně nechal toho černouška, ale v jiné podobě :D :D :D

0 Citovat
MoonEclipse napsal(a):

Pár postrehov odo mňa - percentá na úvodnej stránke by som nechal, pre menej skúsených cestovateľov je to zaujímavý údaj. Ale určite by som ich zobrazoval kontextuálne - napr. pri akcii Praha - New York áno, pri akcii Ryanair od 5€ odvšadial všade je to úplne nezmyselný údaj a radšej by som ho tam teda nedával vôbec.

Na homepage mi určite chýba odletové letisko (ak je akcia z jedného konkrétneho letiska). Príklad - "Prázdniny na Phuketu, 9792Kč"). Až po kliknutí sa dozviem že to je z Berlína, čo napríklad pre Slováka východniara je oveľa menej zaujímavá ponuka ako napr. z Budapešti, Poľska alebo Prahy. Niekde je to v poriadku, ale chcelo by to väčšiu konzistenciu.

Textové pole pri písaní do fóra by sa malo určite rozťahovať, nie scrollovať.

Pri sprievodcoch mi trochu vadí, že väčšina najdôležitejšieho obsahu sa nachádza v pravom "vyskakovacom" okne, čiže mimo hlavného zorného poľa, ktoré je vľavo / v strede. Na väčšom monitore sa to číta veľmi zle. Modal v strede stránky by bol asi rozumnejší.

A ešte drobný tip na vychytávku, ktorá by vedela hodne pomôcť. V sprievodcoch sú často spomínané ceny v miestnej mene. Ak si čítam sprievodcu napríklad o Gruzínsku a ešte sa v tej krajine veľmi neorientujem, 10 krát zabudnem aký je vlastne kurz GEL / EUR alebo GEL / CZK a tak mi to buď nepovie vôbec nič, alebo si stále musím otvárať aktuálny kurz a prepočítavať sumu v hlave. Vyriešil by to toolip on hover na každú sumu, kde by bola suma zobrazená v EUR a CZK. V systéme to môžete poriešiť nahradením sumy v texte nejakým placeholderom (napr. $$500$$), kde by sa nejakým skriptíkom doplnila aktuálna mena danej krajiny a prepočítané sumy podľa aktuálneho kurzu.

Inak skvelá práca, chválim :)

A já bych k té funkci hover on přidal i zobrazování názvů letišť po najetí myší na zkratku letiště (případně k tomu i automatické vytváření odkazů na průvodce letišť). To by začátečníkům určitě pomohlo.

0 Citovat

Asi je taky prehozena logika v ramci nejnovejsich a nejstarsich prispevku. Kdyz dam nejnovejsi - tak vidim nejstarsi, a kdyz dam nejstarsi, tak vidim nejnovejsi.

0 Citovat

Ešte jedna UX vychytávka by bola fajn - po kliknutí na bublinu s počtom komentárov na ponuke na homepage by bolo fajn rovno nascrollovať na diskusiu. Overlay s vtipnými vetičkami je síce fajn, ale priamy preklik na diskusiu by som asi ocenil viac, hlavne na menších displejoch a dlhších detailoch ponúk.

1 Citovat
mikir napsal(a):

Zjistuju ze hodne starych veci chybi , napriklad jsem mel pomerne obsahle prispevky o Kanarskych ostrovech najit me nejdou , dotaz pred mesicem na pujceni auta na La Gomere kde jsme byli pred rokem jsem nasel je v tom trochu gulas .. porad taky nerozumim tomu jak udelat, abych se dostal na konec prispevku ,,treba tady je 5 stranek proc nejde skocit z 1 na 5 v emailu mam treba pod necim 10 stranek a kdz chci na 10 tak staci jeden klik a neprochazim vsech 10 ,, tady neco takoveho nejde ?

Ahoj díky za feedback. Vše, o čem píšeš, víme a jakmile nasadíme vylepšenou verzi fóra, měly by tyhle problémy zmizet :)

0 Citovat
Mandarinka napsal(a):

Aktuálních viditelných témat ve fóru je na stránce asi jen 10. Jak se kouknout na ta, která zde byla třeba ráno,ale už si třeba nepamatuju jejich název ( jen to, že mě zajímala)? Před tím se dalo listovat zpět, teď nevidím, že by tu ta možnost byla.

Počet aktuálních témata a stránkování přidáme, děkujeme za feedback :)

0 Citovat
L_K napsal(a):

Asi je taky prehozena logika v ramci nejnovejsich a nejstarsich prispevku. Kdyz dam nejnovejsi - tak vidim nejstarsi, a kdyz dam nejstarsi, tak vidim nejnovejsi.

Logiku brzy nahradí normální chronologický výpis odpovědí, pak už bude snadné se zorientovat. Díky :)

0 Citovat
MoonEclipse napsal(a):

Ešte jedna UX vychytávka by bola fajn - po kliknutí na bublinu s počtom komentárov na ponuke na homepage by bolo fajn rovno nascrollovať na diskusiu. Overlay s vtipnými vetičkami je síce fajn, ale priamy preklik na diskusiu by som asi ocenil viac, hlavne na menších displejoch a dlhších detailoch ponúk.

Ahoj,
tenhle nápad jsme měli také, chtěli jsme navíc po najetí na počet komentářů zobrazit v tooltipu text posledního komentáře. Ještě to zvážíme :)

0 Citovat
Proky napsal(a):

Mám dvě věci, které už tady zazněly:
1) preferuju u příspěvků údaj o reálném čase než to, jestli to bylo před 2 hodinami atd. Ale chápu, že to je otázka vkusu a někdo radši druhou variantu.
2) Je tady ve fóru spousta prázdného prostoru. Působí to dost roztahaně, možná bych to trošku zhutnil, trochu zmenšil okraje mezi příspěvky, ať není potřeba tolik scrollování. Navíc, když je za každým příspěvkem ještě na dvou řádcích srdíčko a Odpovědět, zase to celou stránku prodlužuje, tak to možná zkusit hodit na jeden řádek s dalšími odkazy, které asi plánujete (Editovat, formátování...).
Jo, a když píšu delší příspěvek, nemohlo by se mi automaticky zvětšovat okno, kam píšu, namísto zobrazení scrollbaru? Prostě abych ten svůj příspěvek viděl při psaní stále celý?

Ahoj Proky,

díky za shrnutí! :)

Okno formuláře bychom mohli do nějaké míry uzpůsobit, ale asi to nejde do nekonečna, to by taky nebylo stopro příjemné na použití. Zamyslíme se.

Uvažujeme nahradit ten časový údaj tam, kde je už starší a rozdíl mezi měsíci se ve dnech ztrácí. Ještě tomu dáme čas a pak uvidíme.

Ve fóru prázdný prostor ubude, hodíme to na jeden řádek spolu s editací.

Nová podoba fóra už vykrystalizovala, teď jen dát čas klukům, než ji nahodí :)

0 Citovat
misso napsal(a):

Cauko, dnes som pozrel forum a uplne som sa stratil. Ako viem rozlisit prispevky, ktore som uz videl od tych, ktore este nie (oranzovy stvorcek v povodnej verzii)? Moznost citacie z predosleho prispevku tiez zmizla.

Tiez hlasujem za oba Prokyho navrhy - uvadzat realny cas a vyhodit prazdne miesto, teraz zbytocne vela skrolujem.

Ahoj, viz odpověď u Prokyho, pracujeme na tom :)

0 Citovat
Leoš Literák napsal(a):

Když nejsem přihlášen a najedu myší nad srdíčko u příspěvku (které se zobrazuje jen na nejvyšší úrovni), tak se napíše, že jsem již hodnotil.

Ha, to nám uniklo, díky! :)

0 Citovat
Kilecko napsal(a):

Nie je to teda k diskusii, resp. k foru... ale nejak neviem v rychlosti kam inam to napisat.

Nedalo by sa pri akcnych ponukach uvadzat ceny v KC a v EUR zaroven? sa mi zda ze to tak bolo aj v minulosti. Akoze drobnost, ale celkom fajn si myslim

Dobrý tip, díky, přidávám to na seznam. Teď řešíme víc to fórum, ale na další vychytávky se určitě pak dostaneme :)

0 Citovat
Radim napsal(a):

Nevím, zda-li už někdo poukázal na nemožnost kontaktovat daného cestovatele, ale myslím, že to byla věc, kterou používalo dost uživatelů.

Přidáme ji :) Přechodem na vlastní platformu jsme museli začít s málem, ale postupně funkce doplníme. A co je lepší - potom budeme mít možnost přidat další :)

0 Citovat
MoonEclipse napsal(a):

Pár postrehov odo mňa - percentá na úvodnej stránke by som nechal, pre menej skúsených cestovateľov je to zaujímavý údaj. Ale určite by som ich zobrazoval kontextuálne - napr. pri akcii Praha - New York áno, pri akcii Ryanair od 5€ odvšadial všade je to úplne nezmyselný údaj a radšej by som ho tam teda nedával vôbec.

Na homepage mi určite chýba odletové letisko (ak je akcia z jedného konkrétneho letiska). Príklad - "Prázdniny na Phuketu, 9792Kč"). Až po kliknutí sa dozviem že to je z Berlína, čo napríklad pre Slováka východniara je oveľa menej zaujímavá ponuka ako napr. z Budapešti, Poľska alebo Prahy. Niekde je to v poriadku, ale chcelo by to väčšiu konzistenciu.

Textové pole pri písaní do fóra by sa malo určite rozťahovať, nie scrollovať.

Pri sprievodcoch mi trochu vadí, že väčšina najdôležitejšieho obsahu sa nachádza v pravom "vyskakovacom" okne, čiže mimo hlavného zorného poľa, ktoré je vľavo / v strede. Na väčšom monitore sa to číta veľmi zle. Modal v strede stránky by bol asi rozumnejší.

A ešte drobný tip na vychytávku, ktorá by vedela hodne pomôcť. V sprievodcoch sú často spomínané ceny v miestnej mene. Ak si čítam sprievodcu napríklad o Gruzínsku a ešte sa v tej krajine veľmi neorientujem, 10 krát zabudnem aký je vlastne kurz GEL / EUR alebo GEL / CZK a tak mi to buď nepovie vôbec nič, alebo si stále musím otvárať aktuálny kurz a prepočítavať sumu v hlave. Vyriešil by to toolip on hover na každú sumu, kde by bola suma zobrazená v EUR a CZK. V systéme to môžete poriešiť nahradením sumy v texte nejakým placeholderom (napr. $$500$$), kde by sa nejakým skriptíkom doplnila aktuálna mena danej krajiny a prepočítané sumy podľa aktuálneho kurzu.

Inak skvelá práca, chválim :)

Díky moc za super feedback!

Některé věci už ladíme, jiné budeme řešit jen co dostaneme do dokonalé formy fórum :)

0 Citovat
guessWho napsal(a):

Neviem či to tu už niekto písal, ale nedajú sa tu na fóre "lajkovať" odpovede na príspevky.

Protože je brzy nahradíme tradičním výpisem odpovědí a ne vlákny, pak už se bude dát lajkovat vše :)

0 Citovat
Leoš Literák napsal(a):

Když kliknu na diskusi, měla by se zobrazit poslední stránka s nejnovějšími příspěvky.

Ahoj Leoši,

díky za feedback. Můžu se jen zeptat, co tě na té hlavičce štve? :) My ji nijak špatně nemysleli, je to prostě jedno pole, kde najdeš letenky, průvodce, ... Nebo to je ten titulek? Fotka?

Zaujalo mě to. Lidi štve leccos, ale tady jsme se zorvna o to fakt nesnažili :D Tak budu rád za tvůj pohled, třeba nám něco nedochází.

0 Citovat
Leoš Literák napsal(a):

Session je nějaká moc krátká. Byl jsem pryč snad jen hodinu a už jsem se musel zase hlásit. Aspoň den, ale klidně měsíc či dva .. Tady nejde o prachy. U formuláře by mohl být přepínač "Sdílený počítač" / "Osobní zařízení" a podle něj by se nastavila délka platnosti cookie.

Už by to mělo být ok.

0 Citovat
Roman Homolka (roiman4) napsal(a):

Zdá se mi to nebo ne, že když kliknu na forum, tak nevím ( jako pamatuji si od včerejška co bylo poslední téma jako přečtené ) co jsem přečetl jako poslední a kde je nejnovější příspěvek ? ( nepočítám první tři témata, kde je u toho znak ).

S novou verzí fóra brzy vyřešíme :)

0 Citovat
ondrab napsal(a):

Zatim jsem to moc nezkoumal, ale moc se mi nelibi u hlavnich prispevku kolecko s udajem v procentech. Pusobi to na mne az moc jako "reklama" na prokliknuti. Ceny letenek sou ruzny, v ruznych tarifech a ted treba u toho ryanairu je -91%. -91% od jake hodnoty? Druhy den mohou byt ceny uplne jine. Nemyslim si, ze to je ta spravna cesta jak nalakat lidi.
ad 2) docela mi vadi, ze pro vstup do fora musim kliknout napred na forum a pote na vstup do fora...chapu pointu rolovaicho menu, nicmene tato varianta na "user friendly" rozhrani moc neprida :/

Ahoj, prokliky v navigaci přidáme.
S těmi procenty to není tak jednoduché. Pro další lidi to je naopak údaj, který jim na první pohled pomůže alespoň trochu rozklíčovat, jak moc je akce výhodná. Určitě to není přesné na procento, ale rozdíl mezi 10 a 90 % už je. Pro méně zkušeného člověka to je indikátor - je fakt velká akce nebo ne? Každý si to pak dopočítává z běžné ceny, aby si udělal obrázek. Chtěli jsme v tom udělat krok směrem k rychlejšímu rozhodnutí, kam se podívat.

Možná to vyřešíme jinak, můžeme třeba dát ikonku k akcím, které mají vysoký rozdíl běžné a akční ceny. Zatím testujeme, až uvidíme, co funguje pro většinu lidí lépe, změníme to.

Každopádně díky za tvůj pohled.

0 Citovat
Leoš Literák napsal(a):

Hodně mi chybí možnost procházet starší aktuální témata. Pokud je žhavější diskuse, nebo jsem déle offline, tak mi nějaká témata uniknou a nemám šanci je najít. Procházet všechna fóra nebudu.

A dalších 200 lidí hlásilo 500 dalších věcí :D Každý by tu svou chtěl vidět hotovou co nejdřív, ale ne vždy to vyjde. Na ty nejlepší věci se prý ale vyplatí počkat :)

0 Citovat

To je klasika, když něco funguje dobře tak to rozm.dáme :D já to nechápu, jestli to je nějaký příkaz z jiné galaxie či co, ale je to na nic. Starší web plně postačoval a byl přehledný, nebylo třeba do toho vrtat. Hlavní je obsah, ne forma!. Akcniletenky.com mají taky archaický web ale když se na něj podívám vidím vše jasně a zřetelně, tabletoidní režimy stránek jsou většinou roztahané a prostě tak nějak odpuzující, je mi líto:) Ale třeba se to tady ještě změní.

1 Citovat

Ahoj, první dny jsem byl trošku z toho rozmrzelý, ale po pár dnech listování se mi stránky líbí. Třeba sekci o letištích oceňuji.
Mám pár poznámek k vyhledavači letenek. Ocenil bych vyhledávání podle nejlevnějšího měsíce (jako to má Skyscanner), stejně tak možnost vyhledání bez výběru cílové destinace.
Co mi vadí hodně: po vyhledání letů nejsou jasně vidět data odletů a příletů, jsou vidět až po rozkliknutí letu a stejně by mohli být aspoň tučně.
Kdyby mě ještě něco napadlo, dám vědět.

1