Ahoj, dnes (21.3.2017) jsme rozeběhli nový web. Mimo akčních letenek a fóra přinášíme:průvodce destinacemiprůvodce letištiprůvodce aerolinkamiPozději pak pár dalších nápadů, viz administrace ;)Uvítám vaše podněty i  nápady na vylepšení. Pojďme prostě diskutovat nad novým webem. Dost jsme toho díky vám na beta verzi odladili, najdeme další věci i na ostré verzi? .

Nové Cestujlevne.com – vaše připomínky k diskuzi :)

Založil ve fóru Cestujlevne.com

cela div class="sec-forumaside" mi pri fore pride zbytocna. V priapade, ze som neprihlaseny tam mam moznost prihlasit sa, rovnako ako v top menu:
http://oi67.tinypic.com/2i79rmg.jpg

a v pripade, ze som prihlaseny si tam mozem pozriet svoj profil, rovnako ako v tom menu:
http://oi63.tinypic.com/2v0dbnt.jpg

to by som zrusil a prispevky sa tym padom mozu roztiahnut na max dovolenu sirku a treba menej scrollovat.

ale mozno to je blbost, a bolo by to potom az prilis siroke.

------
- blbne vam prihlasovacia obrazkovka pri prihlasovani z top menu: http://oi63.tinypic.com/30tm2hu.jpg

- soc. ikony vo footri by sa mohli presunut dole doprava a cely footer by tak mohol zaberat menej miesta: http://oi64.tinypic.com/33bkcuo.jpg

- roztahovanie plochy pri pisani prispevky nema ziadny maximalny horizontalny limit, a mozem ho roztahovat donekonecna

- text "Odpovědět s citací" pri prispevku berie hlavne na mobile dost vela priestoru, kludne by tam mohla zostat iba ikona a text byt ako hover on, pripadne ikona + text "citace"

- po prehodeni na chronologicke zoradovanie uz moznost vlastneho zoradovania prispevkov postrada zmysel

- tiez si myslim, ze vhodnejsie je pouzivat slovo prispevok ako odpoved, kedze nie vsetko je logicky odpoved na prvy prispevok

- ako som uz pisal skor, trochu mi vadi pomenovanie struktury (samozrejme to su len take moje obsesie a zvyknem si aj na ine). Len najcastejsie som sa stretaval na forach so strukturou forum>kategoria>tema>prispevok. Tu je struktura forum>"sub" forum>tema>odpoved


0 Citovat
cizy napsal(a):

cela div class="sec-forumaside" mi pri fore pride zbytocna. V priapade, ze som neprihlaseny tam mam moznost prihlasit sa, rovnako ako v top menu:
http://oi67.tinypic.com/2i79rmg.jpg

a v pripade, ze som prihlaseny si tam mozem pozriet svoj profil, rovnako ako v tom menu:
http://oi63.tinypic.com/2v0dbnt.jpg

to by som zrusil a prispevky sa tym padom mozu roztiahnut na max dovolenu sirku a treba menej scrollovat.

ale mozno to je blbost, a bolo by to potom az prilis siroke.

------
- blbne vam prihlasovacia obrazkovka pri prihlasovani z top menu: http://oi63.tinypic.com/30tm2hu.jpg

- soc. ikony vo footri by sa mohli presunut dole doprava a cely footer by tak mohol zaberat menej miesta: http://oi64.tinypic.com/33bkcuo.jpg

- roztahovanie plochy pri pisani prispevky nema ziadny maximalny horizontalny limit, a mozem ho roztahovat donekonecna

- text "Odpovědět s citací" pri prispevku berie hlavne na mobile dost vela priestoru, kludne by tam mohla zostat iba ikona a text byt ako hover on, pripadne ikona + text "citace"

- po prehodeni na chronologicke zoradovanie uz moznost vlastneho zoradovania prispevkov postrada zmysel

- tiez si myslim, ze vhodnejsie je pouzivat slovo prispevok ako odpoved, kedze nie vsetko je logicky odpoved na prvy prispevok

- ako som uz pisal skor, trochu mi vadi pomenovanie struktury (samozrejme to su len take moje obsesie a zvyknem si aj na ine). Len najcastejsie som sa stretaval na forach so strukturou forum>kategoria>tema>prispevok. Tu je struktura forum>"sub" forum>tema>odpoved


Ahoj cizy,

on ten nápad s bočním panelem není špatný, jen nebude platit, jakmile doplníme k fóru další funkce z toho uživatelského bločku:

- Zobrazit reakce na má témata
- Zobrazit mé zprávy
- Zobrazit sledovaná témata

Pro nepřihlášeného zas děláme krok směrem k přihlášení, bez klikání navíc (a s návratem zpět do tématu, ve kterém se rozhodl přihlásit/zaregistrovat.

Ale na větších rozlišeních se zamyslíme nad rozšířením šířky bloku s odpověďmi.

Každopdáně moc díky za ty screenshoty, probereme se tím a přidáme to na seznam úprav.

0 Citovat

momentalne asi vychytavate mouchy, tak dam taky jeden podnet. Zkouseli jste nekdo mrknout jak vypadaji nove stranky v mobilnim prohlizeci Opera mini? Beru, ze je to pro Vas asi okrajova zalezitost, ale nova podoba stranek, je v tom prakticky nepouzitelna a o foru ani nemluvim. Diky za odpoved.

0 Citovat

A dalsi postreh k Seznamu zemi. Zahrnujete jako jednotlivou zemi napr. Gibraltar (zavisle uzemi s vysokym stup. autonomie) ci Tchaj-wan (cinska provincie) ale napriklad Palestinu, Kosovo ci Severni kypr ktery, existuje dokonce od roku 1983, jako samostatne neberete. To mi prijde dosti zavadejici.

0 Citovat

Tak berte to jen jako návrh, někdy je méně víc :-)

Uvodní obrazovka nechat jen vrchni část viz screen:
https://postimg.org/image/ej2jurlbd/

Odstranit/disable webpartu pro hledání ala google, odstranit text "Akční letenky
Pečlivě vybrané letenky s cenami proklatě nízko u pasu do celého světa "
- zrušit žarovku
- místo procent - uvádět název země a historicky známe a použivané tagy - (HIT, Mega HIT)
- nastav si hlídače - přesunout do horního menu
- zrušit webpartu pro aktuálně ve foru, nové komentáře
- průvodce destinacemi nechat jen v menu (na hlavní stránce zrušit)

Forum:
- vypnout žárovku
- vypnout web partu pro můj profil, zabíra 1/3 stránky.
- zkuste se odhlásit a nechat si zaslat heslo 404, jako nic moc
- jednodušší udělat restore starého fora z backupu a je klid......


Můj subjektivní názor je ten, že snaha byla hlavně posunout porta více do komerční oblasti , vše bude na talíře a lide jen kliknou a zadají bankovní kartu.

0 Citovat

Takze jsem po vikendu zkusil mrknout na forum , stale bych uprednostnil starou verzi ,ktera byla jednoznacne prehlednejsi a rychlejsi , ale zkusil jsem pracovat s tim co tedy je nove vytvoreno

1) po kliknuti na forum se ukaze seznam novych temat , pokud me nic s tohohoto nezajima , musim prilis slozite hledat dal
2) nasel jsem tema co me zajima , napriklad ted konkretne byl dotaz na ostrov Rhodos , protoze tento ostrov znam hodne dobre snazil jsem se o nejakou smylsluplnou radu , dotaz smeroval k letecke doprave, ubytovani a tipum na ostrove ,pri sepisovani jednoznacne hlavni nedostatek je pak nemoznost videt celou odpoved najednou a to jsem prestal delat mezery jak na starem foru ,takze ocekavam , kritiku spatne citelnosti mych delsich prispevku
3) absence moznosti opravy , opet urcite plno chybejicich carek v textu atd ,,

Mam tedy nazor, ze v soucasne dobe se da reagovat velice strucne a omezene,tedy nedostatecne pro ty. co neco hledaji a kdyz zase ja hledam ,tak je vyhledavani prilis slozite a zdlouhave . chapu , ze se snazite a kazda nova vec se tvori tezko ,ale zatim to tedy spis odrazuje od nejakeho psani do fora , coz je urcite skoda ,protoze to asi je nejpodstatnejsi proc sem lide chodi nejvic

0 Citovat

Severní Kypr nikdo kromě Turecka neuznává. Velmi podobné je to s tzv. Palestinou.

0 Citovat
Posheidon napsal(a):

momentalne asi vychytavate mouchy, tak dam taky jeden podnet. Zkouseli jste nekdo mrknout jak vypadaji nove stranky v mobilnim prohlizeci Opera mini? Beru, ze je to pro Vas asi okrajova zalezitost, ale nova podoba stranek, je v tom prakticky nepouzitelna a o foru ani nemluvim. Diky za odpoved.

Ahoj, v posledních 3 měsících tvoří Opera Mini 0,17% návštěvnosti. Určitě se na to podíváme, jen dáme přednost úpravám, které v tuhle chvíli potřebuje více lidí.

Ale na seznam jsem to připsal, takže na Tebe a další fandy prohlížeče Opera Mini nezapomeneme.

Díky za zpětnou vazbu.

0 Citovat
Ondra Machart napsal(a):

Ahoj cizy,

on ten nápad s bočním panelem není špatný, jen nebude platit, jakmile doplníme k fóru další funkce z toho uživatelského bločku:

- Zobrazit reakce na má témata
- Zobrazit mé zprávy
- Zobrazit sledovaná témata

Pro nepřihlášeného zas děláme krok směrem k přihlášení, bez klikání navíc (a s návratem zpět do tématu, ve kterém se rozhodl přihlásit/zaregistrovat.

Ale na větších rozlišeních se zamyslíme nad rozšířením šířky bloku s odpověďmi.

Každopdáně moc díky za ty screenshoty, probereme se tím a přidáme to na seznam úprav.

chapem. ale to sa da stale vyriesit jedoduchsie ako zabratim celej pravej 1/3 stranky. Ked zmizne zoradovanie, tak pod breadcrumb vznikle idealny priestor.

napr. takto: http://oi67.tinypic.com/351dd81.jpg

tie ikony som kreslil narychlo

alebo to cele hodit do sekcie spravovania vlastneho konta vpravo hore

0 Citovat
mikir napsal(a):

Takze jsem po vikendu zkusil mrknout na forum , stale bych uprednostnil starou verzi ,ktera byla jednoznacne prehlednejsi a rychlejsi , ale zkusil jsem pracovat s tim co tedy je nove vytvoreno

1) po kliknuti na forum se ukaze seznam novych temat , pokud me nic s tohohoto nezajima , musim prilis slozite hledat dal
2) nasel jsem tema co me zajima , napriklad ted konkretne byl dotaz na ostrov Rhodos , protoze tento ostrov znam hodne dobre snazil jsem se o nejakou smylsluplnou radu , dotaz smeroval k letecke doprave, ubytovani a tipum na ostrove ,pri sepisovani jednoznacne hlavni nedostatek je pak nemoznost videt celou odpoved najednou a to jsem prestal delat mezery jak na starem foru ,takze ocekavam , kritiku spatne citelnosti mych delsich prispevku
3) absence moznosti opravy , opet urcite plno chybejicich carek v textu atd ,,

Mam tedy nazor, ze v soucasne dobe se da reagovat velice strucne a omezene,tedy nedostatecne pro ty. co neco hledaji a kdyz zase ja hledam ,tak je vyhledavani prilis slozite a zdlouhave . chapu , ze se snazite a kazda nova vec se tvori tezko ,ale zatim to tedy spis odrazuje od nejakeho psani do fora , coz je urcite skoda ,protoze to asi je nejpodstatnejsi proc sem lide chodi nejvic

Zdravím,

o pár příspěvků výše jsem psal seznam změn, které v nejbližší době přibudou. Z toho, co píšete, je tam 2/3:

2) Formulář pro psaní se bude prodlužovat spolu s množstvím textu (a přibude stylování, nahrávání příloh, převod odkazů atd, co s formulářem souvisí).
3) Stejně tak přibude možnost úpravy příspěvku.

Tak jestli vám ani tím nevykouzlíme úsměv na tváři, pošleme snad Davida do květinářství :D

Trochu to zlehčuji, aby nebyl svět tak černý, ale samozřejmě ten feedback bereme vážně. Zaujal mě první bod. Říkáte, že když vás nic nezaujme v seznamu aktuálních témat, tak vám přijde složité hledat něco dalšího.

Myslíte tím dostat se na další stránku se staršími tématy? Pokud ano, tak i to řešíme, přidáme stránkování, témat bude v seznamu více.

Pokud jde o vyhledávání, tak už pracujeme na nových výsledcích hledání, kde už bude vše, co odpovídá zadanému dotazu.

Pokud to není ani jedno z tohoto, mohl byste nám to lépe popsat, abychom pochopili, v čem je zakopaný pes?

Díky! :)

0 Citovat

@cizi: Jak píše Ondra, boční panel s profilem bude v budoucnu funkční, nechme ho tam. Navíc čtecí linka nesmí být příliš dlouhá, jinak se začneš ztrácet a fórum se zase stane nepřehledným. Aktuální šířka je na svém maximu, co je lidské oko schopno snést. Takže vlastně pravý sloupec ničemu nevadí.
Patičku asi řešit nemusíme, tam moc lidí nedoscrolluje. Navíc se k ní vlastně chceme ještě vracet a vyšperkovat. Těch věcí a nápadů je spoustu, časových možností o poznání méně :)
Jinak se zbytkem souhlas a brzy se tu tvé postřehy promítnou, díky.

@Posheidon: Opera mini zkontrolujeme, dneska je těch prohlížečů tolik, že jsme mohli něco přehlédnout a stránka může působit někde rozpadle.
Seznam zemí doplníme. Obsahových bugů bude spoustu, chodí nám neustále připomínky k úpravě obsahu. Postupně na nich makáme :)

@dolphi: Homepage odtučníme, návrh jsme už udělali, teď ho zaimplementujeme. To vyhledávání nás nech zatím, prosím, otestovat. Poslouží hlavně nově příchozím. Pokud se neuplatní, půjde pryč. Navíc se v něm skrývá fakt spoustu vychytaného obsahu, ozkoušej :)
Nadpis Akční letenky, popis i hlídač je v rámci odtučnění hlavní stránky, vyřešíme.
Žárovka tu bude ještě chvíli dělat parťáka, máme skrze ní stále spoustu důležitých i zajímavých feedbacků, které postupně zpracováváme. Později (během pár dní) ji odstraníme.
Nad procenty se stále zamýšlíme, zatím není jasný směr a pouhé odstranění nic neřeší. Mega hit štítek zůstal, v pravý čas se objeví.
Odstranit vše z homepage je už drastické řešení a nikam by nevedlo. Hlavní je dostat akční letenky do viditelné plochy bez scrollování, na tom teď děláme.

Ta 404 souvisí s čím, prosím? Vypadá to na nějakou chybu, ale nevím o co přesně jde a bylo by fajn ji odstranit. Můžeš upřesnit?

Nejde o to posunout portál do komerční oblasti, pokud by šlo o peníze, začneme prodávat produktové balíčky. To není a nebylo naším cílem. Snažíme se přiblížit individuální cestování blíž lidem a odstranit strach s pochybnosti. Prostě pomáháme plnit si cestovatelské sny. Nyní už jinak, než jen akčními letenkami.
Pokud ti něco na obsahu nesedí, dej prosím vědět. Stále na něj nemáme pořádnou zpětnou vazbu a tak jsme ve vlastní bublině, která je po tom roce práce už značně rozsáhlá.

@mikir: Soupis všech témat je zatím prázdný a nepřehledný. Dostaneme se k tomu.
Pole pro psaní článku si můžeš roztáhnout chycením za pravý dolní roh :) takže směle entruj.
Možnost opravy dodáme, není to ale o jednom řádku v kódu, prosím o strpení. Kluci toho mají na půl roku dopředu jen z toho, co padlo v tomto tématu.

Pečlivě sledujeme a vyhodnocujeme každou vaši zpětnou vazbu. Někdy je lepší nápad nechat ustát a vrátit se k němu zítra, aby se tím věci ještě nezhoršily, jindy si jen potvrdíme závěr a pustíme změny ven, třeba tak, jak se nyní děje na úpravě fóra :) No a implementace je taky o vícero, než 5 minutách práce.
Možná se to nemusí jevit hned na první dobrou, ale vážně u toho sedíme od rána do rána a snažíme se řešit prioritně to, co pálí nejvíc.

1 Citovat
Petr76 napsal(a):

Severní Kypr nikdo kromě Turecka neuznává. Velmi podobné je to s tzv. Palestinou.

Souhlas, nicméně Kosovo by v seznamu zemí být mělo, tím spíš, když je tam Hong Kong, Macao atd. Ale jinak celkem okrajová záležitost.

0 Citovat

Nevím sice jaký byl smysl jásavých PR zpráv, kterým nás zásoboval jakýsi cestovatel jako my, ale vyjít na světlo boží s tak syrovým a (ne) funkčním produktem mi připadá jako uspěchané.
Pár postřehů:
VYHLEDÁVAČ LETENEK - "umí" jen zpáteční letenku, nelze nastavit hledání ani jednosměrné ani "open jaw" letenku, což ve spojitosti se sloganem "Originál vyladěný od srdcařů..." působí dost komický. Originál tyhle základní funkce uměl a umí bez "ladění" a opět se zřejmě vymýšlelo již vymyšlené. Pokud je leitmotivem těchto stránek tlačení na pilu po stránce byznysu. (až příliš okatě) a babysitting naprostých začátečníků, pak by zrovna toto mělo fungovat​ dokonale.
FÓRUM - Funkční katastrofa a vymýšlení vymyšleného. Jinak se to nazvat nedá
PROCENTA - laciné a zavádějící.
VZHLED WEBU OBECNĚ - Mám pocit, že někde v koncepční fázi pro samé okouzlení grafikou a avatary vám zcela unikla jedna stěžejní věc: hodnota cestovatelských fór/stránek je především v obsahu a ne ve formě. Mít obrázkovou dlaždici jako prase přes půl stránky​ (a laciné procenta jak někde v Penny Marketu) je zbytečné a informační hodnotu to má prakticky nulovou. Obrovská kvanta prázdného místa a nekonečné scrollování bylo již zmíněno. Neskrývám skepsi ke slibovaným databázím a průvodcům všeho druhu, především kvůli náročnosti na obsahovou přesnost a aktuálnost, ověřování informací a jejich hloubku.

Vraťte se k původnímu webu a vše bude odpuštěno... :)

2 Citovat
Ondra Machart napsal(a):

Zdravím,

o pár příspěvků výše jsem psal seznam změn, které v nejbližší době přibudou. Z toho, co píšete, je tam 2/3:

2) Formulář pro psaní se bude prodlužovat spolu s množstvím textu (a přibude stylování, nahrávání příloh, převod odkazů atd, co s formulářem souvisí).
3) Stejně tak přibude možnost úpravy příspěvku.

Tak jestli vám ani tím nevykouzlíme úsměv na tváři, pošleme snad Davida do květinářství :D

Trochu to zlehčuji, aby nebyl svět tak černý, ale samozřejmě ten feedback bereme vážně. Zaujal mě první bod. Říkáte, že když vás nic nezaujme v seznamu aktuálních témat, tak vám přijde složité hledat něco dalšího.

Myslíte tím dostat se na další stránku se staršími tématy? Pokud ano, tak i to řešíme, přidáme stránkování, témat bude v seznamu více.

Pokud jde o vyhledávání, tak už pracujeme na nových výsledcích hledání, kde už bude vše, co odpovídá zadanému dotazu.

Pokud to není ani jedno z tohoto, mohl byste nám to lépe popsat, abychom pochopili, v čem je zakopaný pes?

Díky! :)

Tak muj subjektivni nazor , ktery uz tady ale byl prezenovany,nekym jinym , je v tom, ze stranky proste potrebovaly byt vic smerovany ke komercni bazi ,v tom je asi cely ten zakopany pes )
Ale vazne tedy z toho co jsme uvadel piste ze 2/3 bude nebo je uz ,tedy je na me, abych se s tim popral a naucil se to pouzivat k me spokojenosti ) a ke spokojenosti dalsich cestovatelu ) , jen me tak jeste napada, Ryanair ,ktery casto kritizuju, za jejich spatne webovky ,kdyz prechazel na novou verzi mel urcitou dobu moznost aby clovek pouzival starou verzi stranek ..tusim , ze stejnou moznost melo sveho casu i centrum.cz ...je to skutecne tak slozita zalezitost aby nejakou dobu toto fungovalo i tady ? Myslim , ze byste meli i vic klidu a casu na doladeni nove verze ,..
Jinak bod 2) a 3) souvisi s tim bodem 1 ) napada me jedna vec ,dotazy mohou byt ruzne na starem foru byly celkem preledne rozdeleny ,ale spojili jste forum i s akcnimi letenkami ,takze pribude ,asi dost dotazu od mene zkusenych cestovatelu ,nebo proste od nekoho kdo nechce nebo nema cas hledat nebo to neumi , samozrejme tam to trosku zavani uz tou komercni bazi ,kdy nic neni zadarmo , ale tento servr se mi libil v tom , ze si cestovatele vymenovali zdarma zkusenosti a byli ochotni i proradit zdarma
No a pokud to tedy ma takoto pokracovat , tak co tem lenochum ) nebo neznalym to zjednodusit a tem co chteji odpovedet to udelat prijemne ..konkretne to myslim takto :
Je napriklad 48 statu Evropy nekdo pocita mene nekdo vice ,,ale proste udelat chlivky pro kazdy stat zvlast ,, tim by se i podobne temata sjednotily,,na stare verzi bylo treba vice diskuzi k SAE nebo Dubaj mela vice vlaken ,Kanarske ostrovy hodne vlaken atd,,
Ted v teto chvili kdyz zadam do vyhledavace Kanarske ostrovy mi vyjizdeji 4 roky stare veci a jeste trena konkretizovane , pricem sam jsem tady dost obsahle popsal vsechny Kanarske ostrovy , tyto vlakna jsem nikde uz nenasel a neni to dlouho zase zato se mezi prispevky obevuje 2 roky stary celkem dnes uz nepodstatny dotaz na konkretni autopujcovnu , nevim jak mate archivovane veci ze stareho servru ani nevim co vse tam chcete zpetne dat a co uz ne , ale to rozdeleni podle jednotlivych zemi by nemuselo byt spatne , stejne tak rozdeleni leteckych spolecnosti ..atd... proste to cele vic rozskatulkovat a propojit to se zadanim slova ci vety ,,preju pevne nervy v tom tvoreni )

0 Citovat
mikir napsal(a):

Tak muj subjektivni nazor , ktery uz tady ale byl prezenovany,nekym jinym , je v tom, ze stranky proste potrebovaly byt vic smerovany ke komercni bazi ,v tom je asi cely ten zakopany pes )
Ale vazne tedy z toho co jsme uvadel piste ze 2/3 bude nebo je uz ,tedy je na me, abych se s tim popral a naucil se to pouzivat k me spokojenosti ) a ke spokojenosti dalsich cestovatelu ) , jen me tak jeste napada, Ryanair ,ktery casto kritizuju, za jejich spatne webovky ,kdyz prechazel na novou verzi mel urcitou dobu moznost aby clovek pouzival starou verzi stranek ..tusim , ze stejnou moznost melo sveho casu i centrum.cz ...je to skutecne tak slozita zalezitost aby nejakou dobu toto fungovalo i tady ? Myslim , ze byste meli i vic klidu a casu na doladeni nove verze ,..
Jinak bod 2) a 3) souvisi s tim bodem 1 ) napada me jedna vec ,dotazy mohou byt ruzne na starem foru byly celkem preledne rozdeleny ,ale spojili jste forum i s akcnimi letenkami ,takze pribude ,asi dost dotazu od mene zkusenych cestovatelu ,nebo proste od nekoho kdo nechce nebo nema cas hledat nebo to neumi , samozrejme tam to trosku zavani uz tou komercni bazi ,kdy nic neni zadarmo , ale tento servr se mi libil v tom , ze si cestovatele vymenovali zdarma zkusenosti a byli ochotni i proradit zdarma
No a pokud to tedy ma takoto pokracovat , tak co tem lenochum ) nebo neznalym to zjednodusit a tem co chteji odpovedet to udelat prijemne ..konkretne to myslim takto :
Je napriklad 48 statu Evropy nekdo pocita mene nekdo vice ,,ale proste udelat chlivky pro kazdy stat zvlast ,, tim by se i podobne temata sjednotily,,na stare verzi bylo treba vice diskuzi k SAE nebo Dubaj mela vice vlaken ,Kanarske ostrovy hodne vlaken atd,,
Ted v teto chvili kdyz zadam do vyhledavace Kanarske ostrovy mi vyjizdeji 4 roky stare veci a jeste trena konkretizovane , pricem sam jsem tady dost obsahle popsal vsechny Kanarske ostrovy , tyto vlakna jsem nikde uz nenasel a neni to dlouho zase zato se mezi prispevky obevuje 2 roky stary celkem dnes uz nepodstatny dotaz na konkretni autopujcovnu , nevim jak mate archivovane veci ze stareho servru ani nevim co vse tam chcete zpetne dat a co uz ne , ale to rozdeleni podle jednotlivych zemi by nemuselo byt spatne , stejne tak rozdeleni leteckych spolecnosti ..atd... proste to cele vic rozskatulkovat a propojit to se zadanim slova ci vety ,,preju pevne nervy v tom tvoreni )

Takze jeste upresnim , priznavam svou chybu, nasel jsem i ty prispevky co jsem hledal , ovsem ne v sekci moje prispevky ale cele jsem to musel listovat ,, s tim skatulkovanim by to bylo o hodne jednodussi ,taky jsme na starem foru mozna nekdy zbytecne oteviral nove vlakno ,ale to by se melo dat nejak automaticky priradit ke stejnemu nebo podobnemu tematu ,,rozhodne me zatim to vyhledavani dela problem ,snad v tom podle diskuze nejsem sam )

0 Citovat
Petr76 napsal(a):

Nevím sice jaký byl smysl jásavých PR zpráv, kterým nás zásoboval jakýsi cestovatel jako my, ale vyjít na světlo boží s tak syrovým a (ne) funkčním produktem mi připadá jako uspěchané.
Pár postřehů:
VYHLEDÁVAČ LETENEK - "umí" jen zpáteční letenku, nelze nastavit hledání ani jednosměrné ani "open jaw" letenku, což ve spojitosti se sloganem "Originál vyladěný od srdcařů..." působí dost komický. Originál tyhle základní funkce uměl a umí bez "ladění" a opět se zřejmě vymýšlelo již vymyšlené. Pokud je leitmotivem těchto stránek tlačení na pilu po stránce byznysu. (až příliš okatě) a babysitting naprostých začátečníků, pak by zrovna toto mělo fungovat​ dokonale.
FÓRUM - Funkční katastrofa a vymýšlení vymyšleného. Jinak se to nazvat nedá
PROCENTA - laciné a zavádějící.
VZHLED WEBU OBECNĚ - Mám pocit, že někde v koncepční fázi pro samé okouzlení grafikou a avatary vám zcela unikla jedna stěžejní věc: hodnota cestovatelských fór/stránek je především v obsahu a ne ve formě. Mít obrázkovou dlaždici jako prase přes půl stránky​ (a laciné procenta jak někde v Penny Marketu) je zbytečné a informační hodnotu to má prakticky nulovou. Obrovská kvanta prázdného místa a nekonečné scrollování bylo již zmíněno. Neskrývám skepsi ke slibovaným databázím a průvodcům všeho druhu, především kvůli náročnosti na obsahovou přesnost a aktuálnost, ověřování informací a jejich hloubku.

Vraťte se k původnímu webu a vše bude odpuštěno... :)

Ahoj Petře, klidně mě můžeš oslovit i jménem :)

Je v tom dost emocí, chápu to. Pokusím se odpovědět pragmaticky.

1. Nefunkční - Akční letenky fungují, průvodce taky i fórum (ano, ladíme, ale čistě z tohoto hlediska je funkční).

2. Vyhledávač - Fair point, vyskytla se chyba, která předtím neexistovala, řešíme. Díky moc za upozornění!

3. Fórum - Když si přečteš předchozí příspěvky, zjistíš, že se jednotlivé funkce vrací k normálu. Důvod přechodu na vlastní platformu je ten, že bez vlastní platformy bychom v pozdější fázi nemohli např. propojit průvodce destinacemi s dotazy. Už jsme se za porodní bolesti omluvili, na úpravách pracujeme.

4. Procenta - To je věc názoru. Copak na těch, kterým ten údaj pomůže, nezáleží? Řešíme na úrovni "chceme lidem pomoci zorientovat se v nabídkách a možná procenta nejsou nejideálnější, zkusíme přijít na lepší cestu".

5. Vzhled vs. Obsah - Kdybychom řešili nejprve vzhled a obsah nijak, nebyla by koncepce založená na několikaměsíčním průzkumu, rozhovorech a analýze dat. Nevznikly by průvodce destinacemi, letišti a aerolinkami. Máš pravdu v tom, že se dá leccos vylepšit, také na tom děláme. Něco je zas otázka osobního vkusu, asi se nikdy nezavděčíme všem. Důležité je, jak sám říkáš - aby tu byl hodnotný obsah. To nechť posoudí čas. Sbíráme feedback a ten nám zatím naše předpoklady potvrzuje.

K původnímu webu se nevrátíme, ale snad nám odpustíš i tak :)

0 Citovat

Mikir: co znamenají ty uvozovky dole? To jsou citace? Čeho? Já mám obvykle dost problém najít hlavu a patu v tom co píšeš, ale jestli to dobře chápu, tak na co poukazuješ není problém formátu fóra, ale "demografie" návštěvníků. Je tu 10-30-50? opravdu aktivních uživatelů a pak zbytek, který se registruje kvůli jednomu účelu, zeptá se na něco co už nejspíš bylo několikrát zodpovězeno a tím jejich veškeré aktivity končí.

0 Citovat
Ondra Machart napsal(a):

Ahoj Petře, klidně mě můžeš oslovit i jménem :)

Je v tom dost emocí, chápu to. Pokusím se odpovědět pragmaticky.

1. Nefunkční - Akční letenky fungují, průvodce taky i fórum (ano, ladíme, ale čistě z tohoto hlediska je funkční).

2. Vyhledávač - Fair point, vyskytla se chyba, která předtím neexistovala, řešíme. Díky moc za upozornění!

3. Fórum - Když si přečteš předchozí příspěvky, zjistíš, že se jednotlivé funkce vrací k normálu. Důvod přechodu na vlastní platformu je ten, že bez vlastní platformy bychom v pozdější fázi nemohli např. propojit průvodce destinacemi s dotazy. Už jsme se za porodní bolesti omluvili, na úpravách pracujeme.

4. Procenta - To je věc názoru. Copak na těch, kterým ten údaj pomůže, nezáleží? Řešíme na úrovni "chceme lidem pomoci zorientovat se v nabídkách a možná procenta nejsou nejideálnější, zkusíme přijít na lepší cestu".

5. Vzhled vs. Obsah - Kdybychom řešili nejprve vzhled a obsah nijak, nebyla by koncepce založená na několikaměsíčním průzkumu, rozhovorech a analýze dat. Nevznikly by průvodce destinacemi, letišti a aerolinkami. Máš pravdu v tom, že se dá leccos vylepšit, také na tom děláme. Něco je zas otázka osobního vkusu, asi se nikdy nezavděčíme všem. Důležité je, jak sám říkáš - aby tu byl hodnotný obsah. To nechť posoudí čas. Sbíráme feedback a ten nám zatím naše předpoklady potvrzuje.

K původnímu webu se nevrátíme, ale snad nám odpustíš i tak :)

Zaujala me posledni veta ,, uz jsem to zminil v predchozim , nedalo by se vyjit vstric tem emocim v tom , ze by urcitou dobu fungovaly vedle sebe oba weby ,nekdo si na nove veci zvyka hure , skutecne se taky neda vyjit vstric vsem ,nekdo si na nove stranky nezvykne a prestane sem chodit a zacne chodit jinam , je to naprosto normalni
Samozrejme muze byt nazor ze proste razny rez a hotovo .,.. ale myslim ze ti co jsou vlastne zklamani novym pojetim by moznost pouzivat jeste chvili, zaroven s novou verzi uvitali.. a za sebe mohu treba rict , ze bych sice pouzival starou verzi dokud by jela , ale urcite bych sledoval jak postupuje nova verze a pomalu si na ni zvykal

0 Citovat

Bývá obvyklé, že staré verze webu často fungují na své poddoméně např. "old.cestujlevne.com".

0 Citovat
Petr76 napsal(a):

Mikir: co znamenají ty uvozovky dole? To jsou citace? Čeho? Já mám obvykle dost problém najít hlavu a patu v tom co píšeš, ale jestli to dobře chápu, tak na co poukazuješ není problém formátu fóra, ale "demografie" návštěvníků. Je tu 10-30-50? opravdu aktivních uživatelů a pak zbytek, který se registruje kvůli jednomu účelu, zeptá se na něco co už nejspíš bylo několikrát zodpovězeno a tím jejich veškeré aktivity končí.

Zatim oprava chyb neni asi mozna , nemely tam byt uvozovky a zatim moje prispevky budou asi hure citelne ,nerozumim tomu demagogie navstevniku , format fora je proste prilis slozity na to co od toho ocekavam, ale nezavrhuju to a ze sem budou chodit lidi jen pro dotaz na neco konkretniho ? proc ne ? at chodi , taky jsem dneska treba hodil na jedno irske forum dotaz ,jestli nekdo nezna promo code na parking v Dublinu na letisti na pristi mesic a vic me to forum nezajima ,...proste me zajima 25 % sleva na parkovani

0 Citovat

neříkám, že je to objektivně špatné - asi není.
mě se ten nový web ale nelíbí - je to takové šablonovité, přibylo zbytečných informací a především se ztratilo kouzlo jednoduché, přehledné stránky se silným obsahem. starý web měl pro mě zkrátka výraznější tvář než tento nový. přimlouval bych se aspoň za změnu homepage - klasicky články s perexem a ne ty hrozný dlaždice.

0 Citovat

tne citovany prospevok by sa mohol ukazovat cely, pripadne by tma mohla byt moznost ho cely rozbalit

0 Citovat
kopecky napsal(a):

Bývá obvyklé, že staré verze webu často fungují na své poddoméně např. "old.cestujlevne.com".

no to ale musi umoznit tvurce stranek , zalozni stara verze urcite existuje ,,ale narazil jsem na neco co je spis k otazce Petra76 kolik je tu tech stalych a kolik co jen nakouknou

http://www.alexaone.com/siteinfo/cestujlevne.com

0 Citovat

Nechtěl jsem, ale přidám se... Chápu váš byznys a také mu fandím, ale upřímně, nejen já, ale další mraky lidí si letenky umí vyhledat samo zpravidla dříve, než se objevily tady. Přesto jsem jich pár koupil tady, abych podpořil web. Co mě osobně sem táhlo bylo fórum a komunita podobných cestovatelů, jejich zážitky a zkušenosti. To se jaksi ztrácí a místo toho se cílí na prostý hejling. Jako ty procenta, to je fakt drsný. Opakuji, chápu váš byznys, třeba se my všichni kverulanti mýlíme a nějak se to vyladí, ale zatím obsahově i uživatelsky z mého pohledu zklamání.

0 Citovat

Mně je líto, že když několik posledních nabídek z webu zadám do Skyscanneru, vyjede na mě o 5-10% levnější cena, a je levnější na webu aerolinky i u např. Pelikána. K tomu místní vyhledávač nepodporuje např. kalendář s přehledem dat a cen.

0