Já vím, že je ještě celkem brzo, ale třeba už někdo něco zajímavýho políčil ;) Za mě zatím jen tohle02-03/2018PRG-HELHEL-BKKDMK-KBVLGK-KULKUL-KIXKIX-HELHEL-PRG .

Vaše lety 2018

Založil ve fóru Co se nevešlo

David napsal(a):

A co máš 60 dní dovolené za rok tvl :D

Nebo všude budeš tak jeden den.. o,O :D

Mám normálně 4 týdny za rok a tohle všechno je celkem tak 5 týdnů. Mám ale výhodu, že si můžu směny naplánovat jak chci, takže třeba na 3 týdny v Asii stačí týden dovolené :)

0 Citovat

01/2018 LUX

02/2018 GCM (cez ATL)

04/2018 JFK (cez LIS)

06/2018 BER

0 Citovat

Zatím letím jen v únoru do Helsinek na kurs a v březnu do Krakova, abych se z náročného kursu vzpamatovala, ale to je jen rozjezd... uvidíme, kam se co naskytne. :-)

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Rok 2018 se naplnil, ani nevím jak, zatím takto a nejspíš to bude verze blízké finální:

Únor:

-Innsbruck - Rotterdam (Transka), Amsterdam-MEX-Lima (AM)

-Lima-Arequipa-Cuzco (LC Peru + Peruvian)

-Cuzco-Lima (Viva Peru)

-Lima-Iquito (tam mezipřistání v Tarapotu, zpět v Pucallpě) (obojí Star Peru)

-LIM-MEX-AMS-PRG (AM + OK)

Březen:

-otočka s Belavií z Prahy do Minsku

Květen:

-Praha - Frankfurt - Detroit - Atlanta - Cartagena (OK + DL)

-Cartagena - Bogota (Wingo)

-Bogota - Quibdo - Medellin (EOH) (Satena + Aerolinea de Antioquia)

-Medellin (MDE) - Cali - Cartagena (Avianca)

-Cartagena - Atlanta - Orlando - Londýn (LGW) (DL + Virgin)

-Eurostar do Bruselu

-BRU-PRG (OK)

Červenec:

-Vše s UIA: Praha - Kyjev - Záporoží, Kyjev - Praha

Říjen:

-zatím jen Kutaisi - Praha

-tam nejspíš s Aegeanem nebo s UIA

Zajimave, celkem me zaujal ten let do Quibdo v departamentu Choco. Jedes tam jen na 1-2 dny nebo co tam lze delat? Koukam a netusim, jestli se na pacificke plaze u Niqui lze nejak dostat?! Nebo plout po te rece? Kdyz jsem byl na severu v osade Capurgana a meste Turbo, tak mi to mistni lide vymlouvali. Pak jsem radeji vzal bus do Medellinu. Predem diky za reakci ohledne Quibdo.

0 Citovat

Opět updatuji a začíná se mi to pěkně rozjíždět. Teď ještě najít sponzora nebo pořádnou stabilitu. Dneska jsem si musel nechat ujít Cebu do Sydney, protože netuším, co bude za rok touto dobou :-D

Leden - čeká mě 2,5 týdenní trip po JV Asii. Kvůli zdravotním komplikacím v rodině odletím jen na 75%.

01/18 Praha-Doha-Bangkok BKK (Qatar): Boeing 787

01/18 Bangkok DMK-Siem Reap (Air Asia)

01/18 Siem Reap-Kuala Lumpur (Air Asia)

01/18 Kuala Lumpur-Singapur (Scoot)

01/18 Singapur-Krabi (Scoot)

01/18 Krabi-Bangkok BKK (Bangkok Airways)

01/18 Bangkok BKK-Doha (Qatar): Airbus A380, 18h stopover

01/18 Doha-Praha (Qatar)

Únor

02/18 BTS-SKP-BTS (Wizz) - nechť je ke mně D1 milostiva - čeká mě v pátek večer jízda Praha-Bratislava, abych stihl letadlo

Březen

03/18 Praha-Kyjev-Praha (UIA)

03/18 Wroclaw-Malta-Bratislava (Ryanair) - víkendová otočka

Duben

04/18 Bratislava-Sofia-Bratislava (Wizz) -nechť je ke mně D1 milostiva - čeká mě v pátek večer jízda Praha-Bratislava, abych stihl letadlo. Tentokrát na to budu mít ještě o 5 minut méně.

04/18 jednodenní Praha-Charleroi-Praha

Ještě bych se potřeboval zastavit na návštěvě v Portugalsku, Mexiku, Tokyu a Kazachstánu. Netuším, kde na to brát volno, i kdybych na vše chytl errory a bydlel u známých nebo po couchsurfingu... :-D

Připadám si jako správný cestovatelský nadšenec/maniak - první půlka roku a 19 letů.

0 Citovat

Páči sa mi poznámka o Boeing 787 :)) to už v dnešnej dobe skôr 747, a346, prip. nejaký antonov. 787cky budú ešte ďalších 30 rokov lietať

0 Citovat

tonic napsal(a):

Páči sa mi poznámka o Boeing 787 :)) to už v dnešnej dobe skôr 747, a346, prip. nejaký antonov. 787cky budú ešte ďalších 30 rokov lietať

To se snažím vysvětlit lidem co chtějí za každou cenu letět s A380... i když je to - slovy klasika - dál, za víc peněz, zato horší cestou. 787, 359, 380 tady budou ještě dalších 30 let a dříve nebo později s nimi poletíme a nemá smysl kvůli tomu vydávat byť jen korunu navíc.o

0 Citovat

Tak jsem se pekne pobavil free vouchery od Ryaniru jsem od Santy nevyfasoval ani ja, ovsem kdyby nekdo mel zajem o brigadu na farme MOL tak se muzu poptat -))

@Tonic na vikend nez Londyn radeji Kanary, Ostrava nebo Brno je pry uz brzo zadotuje, takze Ryan po tom skoci a kdyby to nahodou nevyslo, tak z Irska budou vzdycky

Ze Standstedu me to ceka za par hodin doufam ze zvladnou snehovou kalamitu -)

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

To se snažím vysvětlit lidem co chtějí za každou cenu letět s A380... i když je to - slovy klasika - dál, za víc peněz, zato horší cestou. 787, 359, 380 tady budou ještě dalších 30 let a dříve nebo později s nimi poletíme a nemá smysl kvůli tomu vydávat byť jen korunu navíc.o

Tak já jsem měl volbu letět nudnou 737 nebo si takto namixovat cestu za stejnou cenu. Zvolil jsem druhou možnost.

0 Citovat

hej jasne, take aj u mna je vzdy widebody/regional jet/vrtulak >>> A32x/B737

0 Citovat

tonic napsal(a):

Páči sa mi poznámka o Boeing 787 :)) to už v dnešnej dobe skôr 747, a346, prip. nejaký antonov. 787cky budú ešte ďalších 30 rokov lietať

Presne, zrovna jsem na Sri Lance, s ukrajincema a B767 v konfiguraci 2-4-2 celkem pohodlny, i misto na nohy a to mam 190. Obecne radsi B767 nebo A332 ci 346 nez 777, 787 nebo 380. Samo myslim holzklasse.. :D

0 Citovat

tak tak, uz mam pocit, ze cim starsie lietadlo, tym lepsie, najma pre miesto na nohy a menej sardinkove konfiguracie. Napr. u UIA nejak pri tych starsich masinach ten interier neprerabali a tak 737-500 tam su este roky 90-te, ked sice nemas ziadne IFE, ale zmestis sa :)

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

02-05/2018 15 letů - celkem cca 40.000 km (obvod rovníku)

02 - střední Amerika - 7 segmentů

03 - Kyjev

05 - severní Amerika - 6 segmentů

Pak ještě čekám na nějakou pecku do jižní Ameriky (ideálně Kolumbie, Venezuela), nebo do JV Asie/Oceanie.

Dnes jsem ještě dokoupil Dubaj na prosinec (za 2.830 s přestupem v Kyjevě).

Celkem tedy 19letů a cca 50.000 km ve vzduchu.

Musím brzdit, začínám už být závislý a to 2018 začne až za pár dní.

0 Citovat

Tak zatim co minuly rok touhle dobou jsem mel nakoupenych uz nejakych 10 letu, letos je to slabota. Zmena zamestnani bohuzel prinesla omezenejsi moznosti dovolene. Aktualne zvazuju na jaro nebo leto jihovychodni Asii (nejspis Laos nebo Borneo) a koupene je zatim jenom:

02/18

Vilnius (VNO) -> Riga (RIX) -> Praha (PRG) a zpet s Air Baltic.

Jinak jsem si vsiml, ze par lidi tu planuje cestu do Minsku. Kdybyste mel nekdo chut zajit na pivo behem pobytu tady, urcite se mi nevahejte ozvat :)

0 Citovat

15/03 PRG-SAW, PC, 738/320

18/03 SAW-PRG, PC, 738/320

30/03 KTW-LWO, W6, 320

02/04 LWO-KTW, W6, 320

22/06 PRG-VCE, V7, 717

26/06 RJK-SPU, C3, J32

26/06 SPU-DBV, C3, J32

29/06 TGD-KTW, W6, 320

16/07 PRG-KBP, PS, 733

16/07 KBP-TSE, PS, 739

05/08 IST-KBP, PS, 738

05/08 KBP-PRG, PS, 733

0 Citovat

Ja zatiaľ menej ako vy (dovolenka nepustí, aj keď upúšťam od 14 dňových dovoleniek).

2/2018 VIE-FDF cez CDG/ORY (AF)

3/2018 MUC-SFO cez YYZ (AC)

10/2018 PCG-HKG cez ZUR (LX)

0 Citovat

update. za Q1 budem mat nalietane skoro ako za cely 2017.

01 - BUD-PRG

02 - PRG-BRU-YUL-LGA-YUL-BRU-PRG

03 - PRG-LGW-SIN-BKI-SIN-LGW-PRG

0 Citovat

Q1 .. niekto robi v korporate :D

0 Citovat

ano ... vdaka tomu mozem robit kiksy typu vyspat sa na palube Montreal-Brusel, prist do prace prave naobed a nebrat si ani polden volna :)

0 Citovat

Januar: Addu Atol a Palawan

PRG-DOH-CMB-GAN

PRG-MUC-AMS-MNL-PPS, PPS-MNL-SIN-AMS-MUC-PRG

Februar: Sukhothai a Malaga

PRG-DOH-BKK-THS

PRG-AGP

April-Maj-Jun: moj prvy RTW, v1.5

PRG-DOH-ICN-AKL-PPT-IPC-SCL-MAD-HEL-NRT

SYD-SCL-EZE-LIM-JFK-HND

Jul: mozno Kiev+Odesa s Ukraincami

0 Citovat

tonic napsal(a):

@mato, kludne sa pridaj (samzorejme aj ostatni :D) .. sme traja zatial

V piatok 12/10 odlet s Wizzair z BTS do IEV

potom v ten isty vecer Motor Sich do Zaporozhia (este sa neda kupit)

V sobotu mame let s UIA naspat do Kyjeva o 15:50, noc v Kyjeve

Nedela 14/10 vecerny let s UIA do Kyjeva

Uz asi nie su nejak 8 eurove lacne lety zo Zaporozhia, ale zase chodi tam Intercity v pripade setrenia, alebo stale sa da asi zrumbovat na cca 35 euro

Tento týden 4 segmenty s Motor Sich (LWO-IEV-ODS a zpět), vše s An-24 a zážitek je to velkej, ale asi jednou stačilo :)

Součástí klasická "istá kulturná špecifiká" jako pilot kouřící během letu v meziprostoru za kabinou, nicméně s tím se na východě musí trochu počítat :)

Jinak ve čt zrušili kvůli počasí večerní let IEV-ODS a postarali se - transfer, hotel, jídlo a přesun na ranní let, hodně společností z EU by si mohlo vzít příklad, navíc když tam neměli své zaměstnance a vše se řešili zaměstnanci letiště.

0 Citovat

Pekne, tak nech to vydrží do októbra. Uzhorod som už premeškal, aj Dniproaviu z Lvova do Ivano Frankivsku

0 Citovat

zacinam zvazovat, ze idem tahat snuru 'v 2018 aspon jeden let kazdy mesiac'

01 - BUD-PRG

02 - PRG-BRU-YUL-LGA-YUL-BRU-PRG

03 - BRQ-STN;LGW-SIN-BKI-SDK-BKI-KUL-SIN-LGW-PRG

04- BTS-SOF-BTS

0 Citovat

Ja som to tak skoro mal minuly rok, neletel som iba v auguste a oktobri :)

0 Citovat

Já šňůru "aspoň jeden let každý" měsíc táhnu od května 2015 a jsem rád, že leden 2018 tuhle řadu přeruší - člověku se hned klidněji dýchá :D

0