Zdravím kolegové,Chci založit společný účet pro mě a mou polovičku. Chci dvě karty, Internet banking , možnost platit a vybírat v zahraničí ( nemít nejhorší kurz atd.)Sloužil by k platbám za bydlení a jídlo a na společných cestách a dovolených.Někdo nějaký tip ?  .

Společný účet na vše - doporučení

Založil ve fóru Co se nevešlo

Zdravím kolegové,

Chci založit společný účet pro mě a mou polovičku.

Chci dvě karty, Internet banking , možnost platit a vybírat v zahraničí ( nemít nejhorší kurz atd.)

Sloužil by k platbám za bydlení a jídlo a na společných cestách a dovolených.

Někdo nějaký tip ?

0

ja by som asi vytvoril Revolut a objednal 2 karty. Appku by som si samozrejme nechal sam na starosti :D

0 Citovat

https://www.unicreditbank.cz/cs/...emium.html

0 Citovat

V případě společného účtu bych popřemýšlel o nějakém prémiovém, ke kterému se vztahují i nějaké bonusy pro cestování. Já jsem upsán u ČS Erste se vstupy do obou salónků v Praze + 4 salónky zdarma po světě a další za směšných 14 €.

Je možné si zdarma založit i cizoměnový účet, odkud se budou přednostně transakce v zahraničí operovat (eur, usd a gbp), takže kurz neřešíš.

Nutné je mít příjem na kartu 50k+ za měsíc.

Pozor ale na to, že v případě jednoho účtu je vysoké riziko problémů v případě ukradení/zkopírování karty. Doporučuji mít vždy jeden záložní účet pro případy nouze, někde u bezpoplatkových bank.

0 Citovat

Kdekoli jen ne u ČS...

0 Citovat

Nikdo jiný takto štědře nedotuje salónky... Vše bez poplatků a pokud neplatíš v cizí měně s převodem u ČS, tak naprosto OK.

0 Citovat

Mám u RB eKonto Komplet, platí se 129 Kč měsíčně, nutné je otočit 15k měsíčně, můžeš mít zdarma navolený libovolný počet měn. Výběry z bankomatů po celém světě zdarma. U exotických měn nepoužívá banka dvojí konverzi, jako to je například u ČS. K účtu máš dvě debetní karty (embosovanou a klasickou) + bezkontaktní nálepku, zdarma máš vedení kreditní karty + další doplňkovou pro partnerku. Cestovní pojištění k debetce stojí 89 Kč měsíčně a platí i pro spolucestujícího, manželku, družku apod.

Za tyhle prachy s minimem splnitelných podmínek ti žádná banka v ČR neposkytne podobný produkt. Prémiové účty u Erste nebo Unicredit jsou celkem na hraně, splnit obrat 50k měsíčně je pro mnohé nedosažitelné, pokud nesplníš, platíš celkem pálky, tj. 500 Kč za měsíc!

0 Citovat

Mám u FIO,běžný účet zdarma, kde mám manželku jako disponibilní osobu, která má vlastní přístup k IB a má i vlastní kartu. Můžeš nastavit různé limity, oprávnění.

Pro mé potřeby tak akorát a kurz oproti ostatatním takový střed.

0 Citovat

FIO je celkem fajn, ale zdarma jsou jen základní služby, jakmile potřebuješ něco nestandardního, platíš a platíš, výběry z bankomatů v zahraničí s poplatkem 80 Kč + 0,50 % z vybírané částky. Účet dobrý pro někoho, kdo cestuje maximálně po ČR.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Nikdo jiný takto štědře nedotuje salónky...

Já se bez salonků obejdu a bodejť by nedotovali, když jejich průsery platíme z našich daní.

0 Citovat

Přesně! Salónky, salónky, to je nějaká mantra cestování?

0 Citovat

A když už nutně potřebuje člověk salonky, tak Diners, Pure je zdarma a vstup do salonku je za 490,-, což není ani 19e, myslím, že kvůli tomu si fakt není nutné zřizovat "prémiový" účet u ČS v rámci kterého si nechají zaplatit 40,- Kč za výběr z bankomatu cizí banky v ČR, tohle mě fakt pobavilo :))))

0 Citovat

Mám jeden účet u KB, embosovanou platební kartu VISA, poplatek za transakci 6Kč nebo balíček za 39Kč. Jde sjednat i 100% sleva. Výběr v zahraničí za 99 Kč. Na cestách jako záložní. Druhý účet u EQUA bank zdarma, embosovaná p. karta EC/MC. Vše zdarma. Pouze výběr z bankomatu v zahraničí za 9 Kč. Na cesty lepší mít 2 karty, každou od jiné karetní společnosti.

0 Citovat

Poplatek za transakci... ono ještě něco takového existuje?

0 Citovat

Tak to už je lepší mBank... karty zdarma, transakce zdarma, výběry zdarma... no ale když to chce někdo dobrovolně platit, proč ne... takové zákazníky mají banky rády :-)

0 Citovat

Já mám tu zkušenost, že když je v Czechii něco zdarma, tak je tam spousta "ale". Na našem trhu nabízí bezplatný účet několik bank, ale pro cestovatele, kteří se vydávají do zahraničí, je každý takový účet nepoužitelný, viz poplatky za výběry v zahraničí. Když cestuješ, málokdy se obejdeš bez kreditky, až na výjimky je jí vždy potřeba v půjčovně aut, dále ji spousta lidí používá jako záruku třeba na bookingu. Časem také zjistíš, že i víceměnový účet je super věc ;-)¨

Mám za to, že prvotní dotaz v tomto vlákně se týkal doporučení nějakého optimálního produktu, který bude splňovat požadovaná kritéria, tzn. bude vhodný i pro cestovatele, resp. pár cestovatelů, proto mně přijde úplně zcestné se tady "chlubit" využíváním účtu zdarma, u kterého je poplatek za výběr v zahraničí, nebo nějaký jiný další poplatek, např. za transakci.

0 Citovat

Společný účet není dobrý nápad a to ani kdybys ho měl s matkou Terezou.

Můžeš takhle jednou večer přijít nad ránem domů, polovička fuč, všechny věci fuč, prachy z účtu fuč a jediné co ti zůstane bude úvěr na kreditce...

0 Citovat

přesně Padrino, souhlasím - společný účet bych chtěla mít jedině jako třetí účet v domácnosti a kreditky jsou taky diskutabilní, jedině snad kvůli autopůjčovnám :)

0 Citovat

Nóó, kreditky jsou velmi užitečné, už si ani nedovedu představit, že bych fungoval bez nich.

Ten společný účet Rob zřejmě chce zakládat opravdu jako dodatečný - jen pro cestování apod., to není zas tak špatný nápad.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Mám u RB eKonto Komplet, platí se 129 Kč měsíčně, nutné je otočit 15k měsíčně, můžeš mít zdarma navolený libovolný počet měn. Výběry z bankomatů po celém světě zdarma. U exotických měn nepoužívá banka dvojí konverzi, jako to je například u ČS. K účtu máš dvě debetní karty (embosovanou a klasickou) + bezkontaktní nálepku, zdarma máš vedení kreditní karty + další doplňkovou pro partnerku. Cestovní pojištění k debetce stojí 89 Kč měsíčně a platí i pro spolucestujícího, manželku, družku apod.

Za tyhle prachy s minimem splnitelných podmínek ti žádná banka v ČR neposkytne podobný produkt. Prémiové účty u Erste nebo Unicredit jsou celkem na hraně, splnit obrat 50k měsíčně je pro mnohé nedosažitelné, pokud nesplníš, platíš celkem pálky, tj. 500 Kč za měsíc!

Mám to samé. Ze začátku jsem se děsil těch 129,- ale už teď se mi to na výběrech z bankomatu v zahraničí vrátilo do konce roku. A jak píšeš. Nic neřeším. Navíc měla RB akci, když si ukecal další dva lidi tak si měl ten účet bez poplatku. Což je úplně parádička. Nicméně už to není.

S multiměnou jsem si užil svoji trochu srandy. Booking mi poslal vratku v EUR, mi to v hlavě nedocvaklo a tak jsem je bombardoval předžalobníma výzvama a podobně.

Blbec :)

Těd už na to nedám dopustit.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Já mám tu zkušenost, že když je v Czechii něco zdarma, tak je tam spousta "ale". Na našem trhu nabízí bezplatný účet několik bank, ale pro cestovatele, kteří se vydávají do zahraničí, je každý takový účet nepoužitelný, viz poplatky za výběry v zahraničí. Když cestuješ, málokdy se obejdeš bez kreditky, až na výjimky je jí vždy potřeba v půjčovně aut, dále ji spousta lidí používá jako záruku třeba na bookingu. Časem také zjistíš, že i víceměnový účet je super věc ;-)¨

Mám za to, že prvotní dotaz v tomto vlákně se týkal doporučení nějakého optimálního produktu, který bude splňovat požadovaná kritéria, tzn. bude vhodný i pro cestovatele, resp. pár cestovatelů, proto mně přijde úplně zcestné se tady "chlubit" využíváním účtu zdarma, u kterého je poplatek za výběr v zahraničí, nebo nějaký jiný další poplatek, např. za transakci.

To "ale" plati u mBank ohledne nevyhodneho kurzu, ale Equa banka ma kurz dobry a vybery z bankomatu za 9 Kc pri jinak nulovych poplatcich beru jako v podstate zadarmo. Zuno take zadne "ale" nemelo, jen nevydelali dost penez, tak skoncili. Fio ma poplatky za vyber v zahranici vysoke, ale jako karta na platby a jako zalozni na bankomaty je idealni (kurz dobry).

Za 5 let celkem na cestach jsem se bez kreditky vetsinou obesel (vcetne 6x pujceni auta v USA a 1x v Kanade) a kdyz skoncilo Zuno, kde jsem si ji pro jistotu kvuli pujcovnam udelal, uz ji zase nemam. Presto mam ted v Australii pujcene velke SUV bez nadstandardniho pojisteni od pujcovny, jen jsem dal bond 750 AUD na debetku krome platby pujcovneho druhou kartou (pujcovna Ace, pri pojisteni na snizeni spoluucasti na skode by byl bond vyrazne nizsi).

Booking pouzivam, ale s potrebou kreditky jsem se nesetkal. Ani jinde, ani v praci pro cestovni vydaje zamestnancu. Na vse stacila debetni, i kdyz se casto v zahranicnich formularich na webu pise, zadejte udaje kreditni karty. Podle me jde jen o nesmysl prejaty z USA, kde to slouzi hlavne bankam k vydelavani vice penez na stupidnich klientech.

0 Citovat

@Libor_S: Až ti udělá hotel předautorizaci na celou rezervaci, což je v některých zemích celkem běžné, budeš rád, že máš kreditku. Ono mít na běžném účtu mít kupříkladu o 15 tisíc nižší disponibilní zůstatek jen kvůli běžné autorizace je někdy celkem nepříjemné.

Mně se kreditka jako záruka při půjčování aut hodila několikrát, nemám opravdu v úmyslu si připlácet nějaké předražené připojištění jen kvůli tomu, že nemám nebo nechci kreditku.

A jak jsem říkal, kreditku mám v rámci celého balíčku v bance, takže mě její existence vůbec netrápí. Když letím z Vídně, tak můžu na tuto kreditku zdarma do Jet nebo Sky Lounge.

0 Citovat

Podle me jde jen o nesmysl prejaty z USA, kde to slouzi hlavne bankam k vydelavani vice penez na stupidnich klientech.

A to je dobre... aspon my nestupidni mame vyhody, ktoru nam ti menej financne gramotni dotuju :D

0 Citovat

Přesně tak, jak říká Lukáš. Smysl kreditky je ten, že nemáš zablokovaný vlastní peníze, ale peníze banky a pokud jsou jen zablokovaný a ne stržený, tak je to zadarmo, stejně tak, pokud splatíš kreditku v bezúročným období.

Kreditka nemá žádnou nevýhodu, pokud se používá pro cestování, jen výhody, tak nechápu, co někteří neustále mají za potřebu řešit, jestli kreditku ano nebo ne???

Velkou výhodu vidím taky v tom, že nemusím hluboce koumat a hledat, která půjčovna mi půjčí auto bez kreditky, kolik bude depozit atd., jak Ty, ale prostě si můžu vybrat kterou půjčovnu chci bez jakýhokoliv omezení.

A vysvětli mi, když teda ty jsi tak chytrý, proti nám stupidním, jak na nás banky vydělávají, pokud kreditku každej měsíc splatím? Nestojí mě to vůbec nic, naopak, třeba mně chodí stále ještě 1% z utracené částky na penzijní připojištění a byť to vypadá jako nic, tak za rok to hodí zajímavý příspěvek.

0 Citovat

Nastesti jsem nikdy nezil od vyplaty k vyplate, i kdyz moc penez nemam. Kdyby mne melo vadit zablokovanych 15000 Kc, radeji bych snizil naklady na cestovani, mene si pujcoval auta a precetl si podminky rezervace ubytovani (a 15000 na 1 rezervaci?, ja mam tak radove kolem 1000 max. i v drahych zemich na vice noci).

Pripojisteni u pujcoven jsem si nikdy nepriplacel a dosud by ani nebylo treba.

Bankam zadne balicky platit nehodlam a salonky nepotrebuju.

Zasadni nevyhoda kreditky pro me je, ze bych si musel zakladat ucet v dalsi bance (Equa ani Fio ji asi zatim nemaji), ktery by stal nejake penize a byla by to dalsi starost navic.

S vyhodou pri vyberu pujcovny souhlasim, hlavne pokud jde o USA. I kdyz ty, co jsem chtel, braly debetni, tak me to nakonec neomezilo. I v Australii bych od jine nepujcoval mit kreditku. Hertz v Norsku bral i debetni.

Poznamka o stupidnich klientech se tyka prumerneho Americana, ktery zije, aby nakupoval tj. nenakupuje jen to, co potrebuje. Na urocich na kreditkach toho zaplati dost. To 1% sis uz zaplatil v cene zbozi, kam to obchodnik zapocital, i kdyz samozrejme bez takoveto nabidky, ktera ale neni u kazde kreditky, bys ho zpet nedostal.

@tonic: Presne tak. Equa banka vydelava zatim dost na jinych (asi na pujckach, kreditky ale nema) a muze mi tak zlevnovat cestovani. Tyka se to ale i treba levnych letenek, ktere, kdyby vetsina lidi nekupovala za bezne ceny, by nemohly byt tak levne, jak je zde casto videt.

0