Z různých zdrojů slýchávám výtky či dotazy k akčním letenkám, které souvisí především s kvantitou. I když jsou to ojedinělé případy, společně s aktuálním směrem konkurenčních webů mě celá situace nenechává klidně snít, když zrovna spím… Proto jsem se rozhodl o své pocity podělit a zeptat se vás, těch nejpovolanějších, na názor jak celou situaci vnímáte.Proč nemáte víc akcí, ptali se. Nejsou, odpověděli jsme. Na jiných webech ale jsou. Jde to s vámi z kopce a už to není co bývalo, odvětili.Tak takhle nějak bych shrnul současnou situaci, které jsme vystavováni.Jak jsme se sem dostali?Za poslední tři roky vznikly desítky nových webů a stále každý měsíc vznikají nové a nové, jako přes kopírku. Každý touží po úspěchu, snadných penězích a slávě, protože na publikování tipů na letenky skrze Wordpress přeci nic není, že?Nemám to nikomu za zlé, ani CL nebylo první, ale pokračováním tehdy jedničky akcniletenky.com.Problém ale nastává ve chvíli, kdy u korýtka už není místo a začínáme se prát o podpěrku na ruce. Každý další web tu existuje s jedinou motivací – peníze. A pokud zrovna ne, s největší pravděpodobností na něj bohužel nikdy nenarazíme.Pokud k celé situaci přidáme fakt, že letošní rok je z pohledu profitabilních letenek (těch, z kterých lze získat nějaké provize) jedním slovem průser a až na Aeromexico a Air Canadu tu nic nebylo, přichází ta pravá apokalypsa.Najednou se v jinak prosperující a ekonomicky rostoucí společnosti ocitají letenkářské weby na pokraji nulových zisků, což bolí.V normálním byznysu by to bylo jednoduché – nejslabší by odpadli a jelo by se dál. Tady bohužel nikdo hlady nechcípne, protože v onlinu náklady nejsou. Tedy pokud je mít nechcete. A tak se začínají vymýšlet nové metody, jak ty koblihy narvat do své kapsy.A zde přichází bod zlomu. Najednou nestačí čekat a publikovat to, co ostatní. Protože většinou není co a jelikož je většinou čtenářská základna malá, jeden tip měsíčně provoz webu neuživí. Tak se začínají vymýšlet nové koncepty – shit akce ve zlatém obalu a doufat, že z toho něco kápne.Co to je?To je třeba Mega hit s letenkami do Londýna za 258 Kč. Rozbalíš a dostaneš odlet v 18 večer s návratem v 9 ráno druhý den. Chceš jinou variantu? Sorryjako.To je super akce na letenky+bus z Prahy na Maledivy za 7,5k s odletem dnes večer. OK, to ujde. No ale co budu sakra dělat 3 týdny na Maledivách? Chceš kratší pobyt? Sorryjako.To jsou všechny ty Karibiky za 5 tisíc, které se na FB tak blyští. Rozbalíš a bum, odlet z Kolína…To jsou všechny ty super ceny za letenky s odletem „i z Prahy“, které po rozbalení z Prahy stojí o 30 % víc.To jsou všechny ty mega prdy za sexy ceny, které po přičtení ceny přípojů a času na cestě ztrácí absolutně smysl.To jsou ty ceny skrz momondo a fake prodejce, které následně nedoporučím a prodám to stejně skrz letušku za normální cenu. Jen ať jsem v tom nadpisu levnější.A to jsem jen v českých vodách. Mezinárodní portály to práskají hlava nehlava, však je to přece pro všechny. Mega routingy, které nedávají smysl ani Marco Polovi, jsou jen špičkou ledovce nesmyslnosti celého snažení.Prostě pecka nadpis s obsahem, který zarmoutí a doslova nasere. Hlava mi to nebere. Opravdu jsou autoři tak hloupí, že nevidí co tím dělají? Naštvou lidi, který jim dali příležitost je zaujmout. Odradí všechny, kteří vidí dobrou akci, protože si navyknou na ten háček? Vrátíme se do stavu, kde jsme my začínali – lidi se báli nízkých cen, protože tu vždy bylo nějaké „ale“? Možná hloupí nejsou, jen vědomě vyčůraní a morálně prázdní.Jsme totiž v začarovaném kruhu. Lidi se naučili fakt, že když už cena není, přišli pozdě. A tak tiše tolerují tyhle divočiny.Drtivá většina však ani nedojde k pravému obsahu a zůstane v úžasu z nadpisu. Zrovna nikam neplánují letět, tak si ten skutečný obsah nepřečtou. Bohužel slepě šíří obsah dál Marušce, ta přece do toho Londýna potřebuje letět a tady mají letenky za tři stovky.Ne, tohle my dělat nechceme a nebudeme. Kvantita pro nás nikdy nehrála roli, hlavní byla kvalita a vize – inspirovat. Tvořit obsah, za který se nemusíme stydět. To nás teď staví do role těch „pomalých“ a „neaktuálních”. Opravdu se ale máme vydat směrem, kterým ostatní?Jasně, dřív jsme možná podobné akce měli taky. Byla jiná doba, trh byl jiný a pro všechny to byl zázrak vidět NY z Berlína s malým baťůžkem za 6 tisíc, z kterého se udělal mega hit. Dnes víme, že to nemá význam. Raději poletím za 10 tis. z Prahy s kufrem a jídlem, bez zbytečných přesunů do Berlína, které ani nenavazují a něco stojí. Doba šla dopředu, hodně se toho změnilo.Jasně, možná podobné akce píšeme i teď, ale vyložíme vždy všechny karty na stůl. Cena je fajn, hodí se pro tebe pokud… A taky si dej bacha na tohle, protože… Stejný obsah se dá šířit i tím fér přístupem, jen toho obsahu, co za to šíření stojí, ubývá.Kam to půjde dál?Obávám se, že pokud se situace rapidně nezmění, tak to půjde leda do prdele.Akční letenky ztrácí svůj lesk a půvab, protože jsou zavšivený těmito parazity. Znovu se vrací ta otázka, kde je háček? Kde budu muset doplatit, abych si cestu skutečně užil.I proto celý web měníme a směřujeme jinam. Nechceme být součástí téhle změny.Samozřejmě nejlepší by bylo, kdyby všichni ubrali a pracovali s tím málem, co máme, svědomitě a s respektem k zákazníkům–čtenářům–cestovatelům.Třetí, ideální a nic neřešící situace představuje zvýšení počtu super akcí, které by zase vrátili cashflow všem angažovaným.Tak. Potřeboval jsem se trochu vybrečet a zanadávat :) Ne kvůli tomu, že nemáme korýtko pro sebe, ale kvůli tomu, že ostatní celý proud akorát hyzdí místo toho, aby se snažili jej zdokonalovat a byli tou užitečnou konkurencí, která žene celý trh dopředu. A taky kvůli tomu, abych měl kam odkazovat následující dotazy o tom, proč naše sekce akčních letenek vypadá, jak vypadá.Jak to vidíte vy? Vadí vám podobné akce, kdy se za nadpisem skrývá něco jiného? Sledujete více portálů kvůli obsahu nebo jen ze setrvačnosti z dob, kdy za to stály?PS: Neuvádím záměrně žádný z portálů, protože každý máme hranici jinde. Někomu dané tipy mohou přijít fajn, pro jiné jsou už za čarou. .

Kam se řítí akční letenky?

Založil ve fóru Cestujlevne.com

mirjur napsal(a):

Taky chápu (už delší dobu) CL spíš jako cestovatelskou komunitu než v tom smyslu, že CL = akční letenky... nicméně v poslední době mi to trochu kazí narůstající počet výsměšných a povýšených odpovědí jak ve fóru, tak u akcí, což i vyvrcholilo založením vlákna Cestujeme dementně... no, nemám z toho dobrý pocit, trochu mi to zavání elitářstvím a něčím, co nechci a nemusím. Koneckonců - připomenu citát z CL - "Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme." Takže budu rád, když se nadále bude jednat o cestovatelskou komunitu inteligentních a tolerantních lidí.

Pokud jde o akce, taky mám pocit, že jich zde mírně ubývá, osobně bych uvítal více tipů, jak se dostat za velmi malý peníz z CZ a okolí kamkoliv i s přestupy a třeba i delšími stopovery - např. v rámci akcí typu výprodeje Ryanairu, pravidelné akce Volotey apod. Třeba za 20e z Vídně na Azory... :-) , dřív to tu bývalo, takové ty vzorové routingy, nejen z A do B.

A jinak si myslím, že ta filozofie, kterou nastínil Dave výše, je dobrá, a CL nechť dál pokračuje tímto směrem. Díky!

Nechci tady řešit něco jiného v tomhle celkem podstatném vláknu, ale nedá mi to na tohle nezareagovat. Nezlob se na mě, když se tu stále dokola objevují ty samé a opravdu dementní dotazy, kdy dotyčný je jen líný si zadat do google nebo tady na fóru do vyhledávání daný výraz a je to zjevně mladý člověk, co vládne angličtinou, tak se na to nedá odpovědět slušně. A pokud Ty se tu objevíš jednou za týden a odpovídají tu na to stále dokola jiní, tak se ani nedivím, že tu jako ventil založí dikusi, kterou zmiňuješ.

A mimochodem, to co je tam zmiňováno jsou opravdu totální dementnosti to zaprvé.

A za druhé, už asi 2 roky tady kluci slibují na titulku nějaké "cestovatelské desatero" nebo kolikatero, které by mohlo minimálně část těch dotazů odfiltrovat.

0 Citovat

Áno, "cestuj demente" som založil ja. A pri zakladaní som vedel, že to pre niekoho bude znieť elitarsky. Lenže ono asi treba upozorniť na takéto otázky, ktoré "zaplevi" fórum a normálne témy sa stratia v odpade. Žiadna otázka nie je hlúpa, ale... tiež sa na fóre o autách nepýtam koľko kolies má Dacia Duster 4x4...

0 Citovat

Z meho pohledu se hlavne cestujlevne nepovedla migrace na nove "forum" a web, to jsem nerozdychal a nerozdycham, tu tam je prehlednost indexovani a hlavne normalni vyhledavani. Nenavidim polonaseptavace a ruzne barevne capiny. Zatím stale drzite to dost odrene zlate vejce a to je mala komunita lidi, kteri jsou schopni a radi poradit k jednotlivym destinacim.

Priznam se, ze jsem ochoten i financne prispet za rollback stareho fora, nez tato parodie.(Prominte, ale je to tak)

Co se tyka akci hit a megahit ano konkurence je obrovska a hlavne bych rekl, ze lidi jsou zkusenejsi a vi uz sami kde a co hledat na co si dat pozor atd. Ja uz pouzivam jen agregator, ktery me presmeruje na konkretni web, azair a polske forum. Kdysi jsem mel notifikator cestujlevne, ale nyni jsem na neho rezignoval po migraci.

Pozitiva:

Rad ctu cestovatelske reporty lidi, kteri byli v nejake destinaci a maji zkusenosti, ktere nikde nejsou napsane. Viz naposled Sofie a jejich scannovani listku do metra pred vstupem.

Chtel bych dale pochvalit Lukáše Horáka za jeho tipy na chartery z Polska a co dále? V současné době si rád hledám letenku do nějaké destinace na 2 dny, poté přesun busem vlakem max 3 - 4 hodiny a návrat z jiné destinace po dvou dnech a nyní tohle provozuji. Je to sice naročné na vyhledávaní, logistiku, ale prijemne.

0 Citovat

@Honza nerekl bych , ze ruzne prestupove akce jsou jen pro maly okruh lidi . dneska i na hlavni letni dovolenou neni zadny problem letet jen s prirucnim zavazadlem , navic tam kde maji povolene i druhe male., osobne se malokdy stane ze bych vyuzil vubec tech 10 kg , to spis v tom malem mam tezsi veci a poznamku o jidle nechapu ..jiste pokud to bude mimo Evropu tak je stejne v cene ,ale po Evrope ? proc ? , vetsina cestujicich si jidlo dava spis z nudy nez z hladu a kdyz uz ,tak si ho proste koupim

0 Citovat

@mirjur prides mi ako uradnik z Brusselu :D Chces sa slepo drzat hesla "Ziadna otazka nie je hloupa ani spatna", pritom sam dobre vies, ze vela otazok je fakt dementnych a pokladaju ich zvecsa nie cestovatelia, ale konzumenti ktori su vsetko, len nie inteligenti a komunite nevratia absolutne nic. . Ano, mozme to riesit zapadnym stylom v duchu hesla CL alebo triezvo stredoeuropskym zmyslanim. Je to na vlastnikoch webu, kam sa chcu uberat. Vyzera co sa tyka obsahu tou druhou cestou, ale co sa tyka fora, tak zatial to tu fici podla hesla CL.

Nech sa na mna nikto nehneva, ale pytat sa na otazky na ktore ma odpoved o stranu dozadu resp. v sprievodcovi je megalenivost. Forum sa zasiera nepotrebnymi otazkami, a tebe ked vadi "elitarstvi" (ja by som to nazval prospesni diskutujuci), tak mne prave vadia tie haldy nepotrebnych otazok. Mozes byt tolerantny, ale ci toto je spravna cesta ...

0 Citovat

Souhlas v voughne a tonikem. Naopak vlákno "cestujdementne" by mělo být vždy na prvním místě jako odstrašující příklad:-)

Stejně jako bych smazal vlákno se slevami na booking, když vidím ty jedno-trojpříspěvkové uživatele a čtu si o tom, jak to pak funguje...

Nechci tady moc zasahovat do byznysu Dave a spol., vydali se nějakou cestou a cením si, že dokážou uznat svoje jisté pochybení v původních představách. Letenky si najdu sám bez z CL, ale cenu pro mě má fórum, přímé zkušenosti a i jistý kontakt s lidmi, kteří jsou podobná krevní skupina. I já jsem zde načerpal některé skvělé tipy, které by asi jinak byly mimo mě a tedy se snažím splácet zpětně. A samozřejmě jsem i koupil tady nějaké letenky, jen jako "danke schön" právě za to fórum a mnohdy příjemné pokecání.

Musím uznat, že jsem byl před nějakou dobou více skeptický k vývoji a směřování fóra, nakonec se to ustálilo myslím na vcelku přijatelné úrovni.

Za sebe mohu říct, že mám v hlavě pár zajímavých příspěvků do fóra, které snad budou i pro ostatní přínosné a přitáhnou ke čtení, odkazům atd. Myslím, že se i statisticky objeví nějaká chybka, která snad přinese vlastníkům nějaké prašule (pokud tedy zdejší jednopříspěvkoví nebudou kupovat jen u "garážových" portálů s úsporou 10 éček) a pojedeme zase v pohodě dál.

0 Citovat

@mirjur tonic to vyjadril kratce a vystizne ,mas mozna malinko pravdu , nekteri se tu obcas chovaji povysenecky a jejich kritizovani nemam rad ,ale je to i o tom co pisu v prispevku vyse a co tu pise ted dophi a vlastne to zminuje i tonic

Temi jednoduchymi dotazy se forum proste zahlti . myslim ze ve starem foru bylo dobre , ze tyhle dotazy mely svou rubriku a byly oddelene , pridavam se k tomu nazoru a znovu opakuji prehlednost a jednoduchost toho co bylo je proste pryc , nepotrebuju barevne blbosti , nepotrebuju slozitost , jen proto ze je to dneska in , nejak jsem sice nove forum prekousl a neprestal sem chodit ,ale proste to neni to co bylo

Mozna by stalo za to popremyslet , zda nezavest placene stranky ( vedle tech co zustanou zadarmo ) , kde by ale musela byt jasna a jednoducha verze , ktera vyhovuje tem co zkusenosti maji , ale chteji si je vymenovat navzajem a kde by byly jasne , bez nejakych okras uvadeny vyhodne lety nejen z CR a okoli ,ale po cele Evrope , o tom zda je pro me vyhodne .letet napred uplne opacnym smerem nez bude cilova destinace , nekde prespat atd to at si rozhodne kazdy sam

Jiste dneska uz neni to co jsem treba podniknul , kdyz byla letenka do Dublinu prilis daha tak jsem letel z Brna do Barcelony Girony za 5 euro z Girony do Billundu za dalsich 5 euro a z Billundu do Dublinu za tretich 5 euro ...a do toho jsem si udelal kratky vylet na Costa Brava z Barcelony Girony a vyzil slevovou akci lepsiho hotelu

Ale proc se branit jednomu prestupu i kdyz i v soucasnosti lze letet z Ostravy do Bergama za 135 Kc pripadne 270 . Brusel Charleroi je obcas na tom z Prahy podobne Londyn z Pardubic taky atd,,, Nemecko je vlakem nebo busem taky dostupne , Polsko taky . ,opravdu neni problem koupit jednosmerku a zpatecni let letet z jineho letiste nebo z cilove destinace jinam nez odkud tam priletim

Ano vyhledam si to sam , ale zabira to cas ,je treba se tomu venovat mnoho hodin ., myslim, ze by se naslo dost tech , co by to i byli ochotni zaplatit

Profesionalne mate mnohem vetsi moznosti nez jednotlivec

0 Citovat

Už se to probíralo nejméně stokrát. Staré phpBB fórum fungovalo nezávisle na ostatních komponentách webu , byla samostatná databáze uživatelů. Nová platforma má mít podobu cestovatelské sociální sítě, kde budete mít jen jeden účet, který zajistí přístup ke všem funkcím včetně diskuzního fóra.

0 Citovat

@eremi: jen doplním - na CL chodím opravdu denně, ne jednou za týden, a přispívám/odpovídám tehdy, když znám odpověď a připadá mi to smysluplné. Nemám zapotřebí někoho seřvávat za to, že se ptá popáté na totéž, pomyslím si své, ale jinak mě to nechává chladným... Já rozumím, že pro spoustu lidí včetně mě jsou některé věci už samozřejmostí jako že Dacia má 4 kola, ale taky chápu, že pro mnohem více lidí jsou to záležitosti neznámé, na které teprve musí přijít. A myslím, že i pro takové má být CL. Oni třeba ani nevědí, že už na totéž bylo odpovídáno, ani nevědí, kde by měli odpověď hledat. Jasně, zagooglit, ale když budeme každého odkazovat na google, tak můžeme fóra zrušit...

Jo, zapleveluje se to, ale už se to tu řešilo/řeší x-krát (desatero, lepší vyhledávání, ...) a moc způsobů jak z toho ven není. Na jiných fórech je to nemlich to samé. Jedině snad vytvořit uzavřenou komunitu a nikoho nového do ní nepouštět. A to bych nechtěl, takže proto ten můj příspěvek na dané téma "Kam se řítí..." :-)

0 Citovat

Komplikované routingy neodsuzujeme, viz můj routing Francií. Pracujeme s nimi a musí mít své opodstatnění. Narážím spíš na to, že máš odlet z Dusseldorfu v 7 ráno, kam se logicky nemáš šanci dostat bez toho, aniž bys tu přespal a cestou zpět nemlich to samé. Po započtení přípoje a hotelů jsi na vyšší ceně oproti letům z Prahy. Nebo 14 hodinové noční prostoje, kdy ten hotel fakt potřebuješ a najednou jsi s cenou výš, než nabízí druhá aerolinka.

Jsme cestovatelé. Milujeme cestování a čím víc zážitků cesta přinese, tím líp :) Jen to musí dávat smysl.

Fórum je o lidech. Neházejte vinu jen na nás. Sami tu atmosféru vytváříte, protože komunita. Pokud se někdo po sté ptá, jestli vadí o 1 cm navíc, je to na hlavu a člověk opravdu neví, co říct. No, každý někdy začínáme a tenhle člověk bude příště radit dalším. Společnost byla zvyklá vodit za ručičku od cestovek a pokud jí nepomůžeme a nedáme příležitost se změnit, zůstaneme stát na místě. Je potřeba edukovat, inspirovat a motivovat.

A jestli bylo starší fórum přehlednější? Čím? :) Výpis témat zůstal tak jako tak, kategorie jsou stejné, koncept příspěvků taky. Tím, že není modré ale bíle to snad nebude, nebo že by? K tomu ale prosím využít tohle téma https://www.cestujlevne.com/disk...-k-diskuzi


default.jpg

0 Citovat

Staré forum si už nepamatuji, ale vadí mi, že vidím jen osm posledních diskusí a musím překlikávat na Další. Zdržuje to.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@eremi: jen doplním - na CL chodím opravdu denně, ne jednou za týden, a přispívám/odpovídám tehdy, když znám odpověď a připadá mi to smysluplné. Nemám zapotřebí někoho seřvávat za to, že se ptá popáté na totéž, pomyslím si své, ale jinak mě to nechává chladným... Já rozumím, že pro spoustu lidí včetně mě jsou některé věci už samozřejmostí jako že Dacia má 4 kola, ale taky chápu, že pro mnohem více lidí jsou to záležitosti neznámé, na které teprve musí přijít. A myslím, že i pro takové má být CL. Oni třeba ani nevědí, že už na totéž bylo odpovídáno, ani nevědí, kde by měli odpověď hledat. Jasně, zagooglit, ale když budeme každého odkazovat na google, tak můžeme fóra zrušit...

Jo, zapleveluje se to, ale už se to tu řešilo/řeší x-krát (desatero, lepší vyhledávání, ...) a moc způsobů jak z toho ven není. Na jiných fórech je to nemlich to samé. Jedině snad vytvořit uzavřenou komunitu a nikoho nového do ní nepouštět. A to bych nechtěl, takže proto ten můj příspěvek na dané téma "Kam se řítí..." :-)

Tak pokud Tě to nechává chladným a jsi tu každý den, tak se divím, že to nejsi Ty, kdo na ty stupidní dotazy odpovídá. Pokud někdo v dnešní době není schopen hledat na internetu, tak ten ať jezdí s cestovkou. A je rozdíl, zda se někdo ptá na totální trivialitu po stopadesáte nebo jestli je to dotaz na něco, co si není snadné zjisti.

Jak říká Dave, některý dotazy zde jsou opravdu dementní a stokrát opakované a je to jen o lenosti tazatele a pokud člověk potřebuje vodit za ručičku na webu, tak sorry, ale to není člověk, který bude schopen cestovat reálně sám. A Dave máš pravdu, že fórum je o lidech nejen o vás, ale já se na fóru chci něco dozvědět, přečíst zajímavé informace, pobavit se se zajímavými lidmi a ne furt dokola číst, jestli můžu nastoupit let na druhým segmentu atd.

Ale musím uznat, jak říkal cali, jsem příjemně překvapen tím, že fórum žije a že většina kvalitních přispěvatelů zůstalo.

0 Citovat

O akční letenky se zajímám více než deset let, jeden z prvních webů tohoto tipu, ještě před AL byl web tipynacesty...

Pro mě se dva základní trendy:

1). Ceny letenek se stále snižují a jsou dostupnější a dostupnější

2)Násobně narostla komunita lidí ,která se o to zajímá.

Tím, že spousta lidí se nevyzná, je dobré včleňovat nějaký návod a nějaké to základní povídání...to děláte dobře.

Doporučil bych rozvinout ještě více právě ten příběh, letenka je jen část nákladů, jděte spíše po zajímavých místech, lokacích, zážitcích....

Tím, že letenky, jsou levnější a levnější, tak honba za tím je už asi mimo, jestli letenka do Barcelony stoji litr, nebo 1500kc je mi vlastně úplně jedno, spíš záleží co tam..

0 Citovat

Když cestuješ s rodinou, tak je cena letenky furt klíčová. Když letím long haul sám, tak neřeším rozdíl v ceně v malých tisícovkách. Ale když letíme 4, je z toho najednou deset litrů ..

0 Citovat

A ušetříš reálně ty peníze nebo se ti jen celková částka nekouskuje a pak to tolik nebolí?

0 Citovat

Cena letenky je zásadní go kritérium. Třeba letenky na euro víkend nás musí vyjít pod pět tisíc. U letní dovolené čekám, dokud se neobjeví zajímavá lokalita za dostupné ceny letenek. A čím více ušetřím na dopravě, tím míň řeším ostatní náklady.

0 Citovat

@Leos Literak

mas pravdu , ale nemusi tomu tak byt uplne vzdycky , napriklad jsem pred casem sehnal letenky na prelomu cervence a srpna do Portugalska za 45 euro tam i zpet protoze se jednalo o Cork - Faro za 20 e prakticky pro mne za 45 minut dostupne letiste , tak jsem do toho sel a zpet nasel pak pres UK za 25 e,, jenze pak prislo na radu ubytovani , mel jsem predstavu co asi chceme protoze v Portugalsku jsme uz predtim 2x byli a vzhledem k te spicce sezony jsem se nebyl schopen dostat na rozumnou cenu .

Rekl bych ze podobny stav bude i o vanocich ,kdy se treba postesti nahodne chytit nejakou dobrou letenku ale pak ubytovani je hodne rozprodano samozrejme to levnejsi a kdyz zase rezervujes ubytovani vcas tak pak jsi vazany na ten termin i kdyz + - den bych neresil

0 Citovat

Osobne sleduji CL + jeden dalsi pdoobny web. Za poslednich par let jsem nakoupil cca 10 letenek a nejakou desitku pro me zajimavych akci jsem prosvihnul, vsechny pres Vas, takze ten druhy mam take spis ze setrvacnosti.

Nicmene i tak konkurenci vidim z pohledu uzivatele i pozitivne. Kdyby jste byli jedini, chybela by Vam jakakoliv motivace zevrejnovat akce, z nichz nemate provizi. Preci jen Vase uzivatelska baze ma dohromady nejaky financni i casovy rozpocet a proc by jste si ten potencial plytvali na super levne akci aerolinky, ktera Vam ale nic neda. Takhle Vas k tomu tlaci konkurence. Kdyby jste nezverejnili, udela to nekdo jiny, jen aby byl obsahove zajimavejsi.

Jinak diky za dobrou praci a preji nam i Vam na pristi rok hojnost zajimavych akcnich nabidek :)

0 Citovat

Já se zas přimlouvám za zachování upozorňování na výhodné nabídky okolních letišť. Z Prahy už prakticky nelétáme, cenově výhodnější a jen o málo dál jsou pro nás třeba Drážďany, Lipsko či Berlín. Konkrétně z Drážďan mám pocit, že skoro žádné nejsou, přitom pro mě je to nejbližší letiště vůbec. Ovšem šílené přestupové akce též přeskakuju, Mnichov už pro mě není okolní letiště. To jen jako příspěvek do statistiky od zástupce druhu "Cestuj líně"

Ať se vám daří i další roky, já tu budu pokračovat převážně v pročítání fóra

0 Citovat

Já tady většinou ty největší pecky ani nenajdu.

Třeba Dubaj za 2.830 z Prahy v sezoně co jsem kupoval včera.

Ale podobných serverů je dost, tak je kde hledat.

0 Citovat

ale ten Dubaj je uz znamy davno... klasicky tarif UIA ... to mas vlastne stale taketo ceny ako bookujes 10 a viac mesiacov dopredu - ja s nimi uz mam Armensko, Kazachstan, Zaporozhie a Dubaj na 2018

0 Citovat

Musíš o tom vědět, protože normální vyhledávače to vůbec nenajdou a tu Dubaj ti ukazují za více než dvojnásobek. Jestli to tady bylo před několika měsíci, tak už to dávno zapadlo.

Myslím, že by to chtělo lepší strukturu webu, aby byly aktivní akce hned vidět.

0 Citovat

Deny napsal(a):

Já se zas přimlouvám za zachování upozorňování na výhodné nabídky okolních letišť. Z Prahy už prakticky nelétáme, cenově výhodnější a jen o málo dál jsou pro nás třeba Drážďany, Lipsko či Berlín. Konkrétně z Drážďan mám pocit, že skoro žádné nejsou, přitom pro mě je to nejbližší letiště vůbec.

Tohle je ale přece specializace AL.com, kde je 8 z 10 nabídek právě z Německa. Což je třeba zase pro mne nezajímavé, protože (často jen) relativní úspora peněz je vykoupena ztrátou času a/nebo vícenáklady.

0 Citovat

Neznala jsem, super, dík.

Jsou ty webovky správně? AL.com zobrazuje počasí v Alabamě. Jak se ten server prosím jmenuje?

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Musíš o tom vědět, protože normální vyhledávače to vůbec nenajdou a tu Dubaj ti ukazují za více než dvojnásobek. Jestli to tady bylo před několika měsíci, tak už to dávno zapadlo.

Myslím, že by to chtělo lepší strukturu webu, aby byly aktivní akce hned vidět.

To máš pravdu, nebolo by zle mať sekciu "stálych" akcii ako UIA,prip. Saudia :D

0