Ahoj, dnes jsem si trochu hrál s Google maps a napadlo mě si udělat nějakou statistiku mých cestovatelských rekordů z geografického pohledu: Nejzápadnější místo: Liverpool, UKNejvýchodnější místo: Okinawa, JaponskoNejjižnější místo: Sentosa Island, SingapurNejsevernější místo: poloostrov Hel, PolskoNejvyšší místo: hora Tochal, Írán, 3933 m.n.m.Nejvzdálenější místo od ČR: oblast Anda, Bohol, Filipíny, 10 600 kmJaké jsou vaše rekordy?Klidně přidejte i nějaké další kategorie. .

Vaše geografické rekordy při cestování

Založil ve fóru Co se nevešlo

Å je super :D

0 Citovat

sever - Akureyiri - Island

jih-Punta Arenas -jizni Amerika

vychod -Auckland -Novy Zeland

zapad - Oahu- Hawai,USA

nejvyssi nadmorska vyska -Chacaltaya -Bolivie 5421m

misto s nejmensim poctem trvale zijicich obyvatel -Dursey-Irsko, udavan0 2 az 8

misto s nejvetsim poctem trvale zijicich obyval- New York

nejoblibenejsi navstevovane misto - Kanarske ostrovy , Recko -ostrovy

0 Citovat

Sever: Geirangerfjord, Norsko

Jih: Mar del Plata, Argentina

Východ: Soul, Korea

Západ: Mendoza, Argentina

Nejvyšší budova: Burj Khalifa

Nejdále od domova: Mendoza, Argentina, cca 12.500 km

0 Citovat

cali napsal(a):

inside?

outside

0 Citovat

- Nejseverněji: Knivskjellodden 71°11'08"N (o 1450 m severněji než nedaleký Nordkapp), Norsko (na západní polokouli Fairbanks, USA)

- Nejsevernější místo plavání v moři: severně od Alty, Norsko, 70°N (ale nejsem otužilec)

- Nejjižněji: ostrůvek jižně od Ushuaii navštívený při výletu na lodi, Argentina (na východní polokouli Doughboy Bay, Stewart Island, Nový Zéland)

- Nejjižnější místo plavání v moři: Tierra del Fuego NP, poblíž konce Ruta 3, Argentina

- Nejvýchodněji: Při cestě kolem světa to je co? ČR? Při návratu zase na západ to byl ostrov Upolu, Samoa. Jinak nejvýchodnější místo východní polokoule byl pro mě ostrov Ovalau, Fidži.

- Nejzápadněji: Nejzápadnější místo západní polokoule ostrov Tongatapu, Tonga. Vzhledem k tomu, že do Tichomoří i Severní Ameriky jsem vždy přiletěl od západu (do USA běžná zpáteční letenka na Havaj se stopoverem v LA cestou zpět, ale přesměrovaná na Praha - Soul - Honolulu cestou tam kvůli sněžení na Heathrow), tak nejzápadnější místo při cestě z ČR na západ byl mys u Salinas, Ekvádor.

- Nejvýše: Cotopaxi, Ekvádor, 5897 m n.m. (z míst na zemském povrchu je 2. nejvzdálenější od středu Země)

- Nejvýše autem: sopka Uturuncu, Bolívie, 5300 m n.m. (dá se vyjet až do 5500 m, když tam není zmrzlý sníh)

- Nejvýše při přenocování: Gorak Shep, Nepál, 5164 m n.m.

- Nejvýše při ošplouchnutí se v jezeře: 6-th Gokyo Lake, Nepál, 5100 m n.m.

- Obec s nejvyšší nadmořskou výškou: Gokyo, Nepál, 4750 m n.m.

- Nejnižší místo: Badwater Basin, Death Valley, USA, -85 m

- Nejvzdálenější místo z Prahy: východní pobřeží Nového Zélandu, cca 18300 km

- Letiště s nejvyšší nadmořskou výškou: Diqing Shangri-La Airport, Čína, 3280 m n.m. (nedaleké nejvyšší civilní letiště na světě Daocheng jsem zvažoval, ale letenky jsou drahé)

- Nejtepleji: 47°C v Death Valley (neobvykle už v půlce května)

- Nejchladněji mimo ČR: pravděpodobně na altiplanu v Bolívii, kde bylo při svítání pod -10°C (níže mi hodinky neměří) nebo při nočním výstupu na Cotopaxi, ale to jsem neměřil

- Nejdelší úsek silnice bez zatáčky: na Eyre Highway, Západní Austrálie, 145,6 km (některé úseky jsou trochu rozšířené a mohou sloužit jako letiště pro leteckou záchranku, takže by se to možná dalo označit za nejdelší letiště na světě)

Kdyby šlo o soutěž, asi bych tady v mnoha kategoriích vyhrál, jen s Padrinem se v té jeho kategorii nechci poměřovat :-)

0