ahoj, nemáte v plánu udělat něco jako přehled jak postupovat při půjčení auta v cizině? něco jako seznam jak postupovat, co zkontrolovat na co si dát pozor atd? nejčastější chyby, nejčastější podrazy autopůjčoven.. .

návrh na zlepšení - půjčení auta v cizině

Založil(a) ve fóru Cestujlevne.com

14 reakcí

ahoj, nemáte v plánu udělat něco jako přehled jak postupovat při půjčení auta v cizině? něco jako seznam jak postupovat, co zkontrolovat na co si dát pozor atd? nejčastější chyby, nejčastější podrazy autopůjčoven..

0

K tomuto tématu mám v hlavě jednu zkušenost, kterou jsem nabyl na Kypru.
Přes nějaký vyhledávací server jsem si zamluvil půjčení malého auta. Na letišti čekal chlapík, odvezl nás do půjčovny, která byla nedaleko, a jal se vyplňovat papíry. Posteskl si, že už malé auto nemá, ale že nám může za stejnou cenu nechat cabrio. Proč ne.
Podotýkám, že cena za den byla cca 10,- EUR, za 3 dny cca 30,- Eur včetně pojištění, blablabla. Teprve v tuto chvíli jsem se zeptal, jak je to s nádrží. Plná, plná nebo prázdná, prázdná. A tady bylo to překvapení, na které upozorňuji, abyste si na to dali pozor.
Odpověď byla plná, prázdná. Auto máte s plnou nádrží (asi 72 litrů)a tu mi tady zaplatíte (počítejte s tím, že tak drahý benzín jste ještě neplatili) a vrátíte s prázdnou. Což se mi na Kypru rozhodně nemohlo za 3 dny stát a auto jsem vracel s více jak půlkou nádrže.
Přiznám se, že nikde ve světě jsem se s podobným systémem plná, prázdná nesetkal.

Howg

0 Citovat

Ahoj, v plánu je spoustu věcí, vč. návodů jak co kde rezervovat. Pokud máte nějaké tipy a rady, sem s nimi. Určitě bych je zapracoval.

0 Citovat

nelíbí se mi to zavezli někam.. to je dost nepříjemný, jaká to byla půjčovna?

0 Citovat

Nechat nekde auto s klicky uvnitr, pripadne na recepci hotelu - tak toto by me zajimalo, jak to kde "chodi". Kamos mi totiz vykladal, jak to mel s pujcenim auta na Kanarech super, ze po ukonceni a odjezdu domu zanechal pouze klice od auta v recepci hotelu, pry si to pujcovna nasledne z hotelu stahne - no koukal jsem na nej prekvapene - co kdyby nejaky trotl nasledne "usoudil", ze jsou na aute vady, ktere tam nebyly a rozhodnul se je zauctovat? Myslim, ze s naslednou reklamaci by byl zrejme neresitelny problem.

0 Citovat

jj, proto celý ten obskurní případ půjčení auta dávám jako negativní příklad toho, co Vás může v cizině potkat.

0 Citovat

Docela hardcore zapujceni motorky smiley Byl jsem v Thajsku a na mnoha mistech chteli pas, kdyz jim ho clovek nedal, nepujcili nic - mi se to nestalo, ja mel holt stesti. Pujcoval jsem si motorku primo od majitele ubytka, kde jsem byl a ten pas nastesti nechtel (mel jsem v zaloze mezinarodni ridicak a snazil bych se mu jej kdyz tak misto pasu vnutit smiley ).
Takze zaver, taky pas nerad davam z ruky, ale vim, ze se obcas holt lidem stane, ze ho proste dat musi, jinak nedostanou nic. Kamos treba pas daval, dostal zapujcenou skoro novou motorku a majitel nevypadal, ze by mu nejakych 100 USD stacilo smiley Toto ale v autopujcovnach nehrozi, tam jsem o tom, ze by pas nekde pozadovali do zastavy neslysel.

0 Citovat

Ja mam celkem dobrou zkusenost se SIXT - pujcoval jsem si tam pred dvema mesicema v USA auto a super - perfektni stav, super jednani - akorat kdyz si auto booknete predem tak na vas skacou super ceny jako $11.99 a podobny na den, ale nakonec jsem platil za den asi $80 (beru si vzdycky full insurance + jsem jeste musel zaplatit pujceni NAVI, dalnici - plati se to tam po dnech na SPZ podobne jako v Madarsku).. Stejne dobrou zkusenost mam s Hertzem - nabizeli mi na Krete v nejake lokalni pujcovne karu za eur20 / den ale vzal jsem nakonec stejne auto (nejaky VW Polo - ale fungl) v Hertzu za 50.. Rok na to jsem na stejnem miste nechtel cekat den na auto s Hertzu tak jsem vzal neco v lokalni pujcovne - myslel jsem ze mam vsechno opsany / vyfoceny ale samozrejme vychcanej Rek tam nasel nejake skrabance a i presto ze jsem mel full insurance tak mi ukazal ze ve smlouve bylo asi 200 euro spoluucast - takze jsem ho nakonec ukecal z 100 ecek na 50 ecek a zkusenost z toho mam k nezaplaceni - beru si auto akorat u mezinarodnich retezcu a mistnim vychcankum uz vydelat nedam !!!

0 Citovat

já sem půjčoval auto 3x na krétě, vždy od místních půjčoven bez plného pojištění, bez kreditky, dále jednou na severnim kypru taky bez kreditky bez připojištění, jednou na rodosu s připojištěním a bez kreditky, vždy bez nejmenšího zádrhele, po vrácení jsem už o nich nikdy neslyšel, letos jsem se rozhod si půjčit auto poprvé předem přes net, ale děsila mě ta zadaná kreditka a blokace cca 1000euro pro případ problémů, takže sem si přes rental cars zde přes kalkuačku smiley rezervoval auto i s plnym pojištěním na 10dnů na sardinii, od sixtu za 9500Kč a ještě jsem si udělal připojištění vyjímek na rok od http://www.insurance4carhire.com/ za asi 1250Kč (mohli byste si sem dát affil, myslim že je to užitečná stránka a lidi by chodili) a vše bylo ok, musel jsem sice bábu ze sixtu trochu prohnat aby dělala svojí práci pořádně ale bylo to ok, stačilo nakonce říct že nutně potřebuju potvrzení že je vše po vrácení ok, že mi to řikali z rentalcars a ok, za 30 minut jsem dostal podepsanej papír kde bylo na obrázku auto napsáno OK a pod tim podpis báby

0 Citovat

Vidím tady kolem různé (a hrůzné) částky, které tu létají za pojištění spoluúčasti půjčeného auta - svěřil bych se se svým postřehem - koukněte na tuhle českou pojistku https://www.defend-online.eu/cs/...jceni-vozu

Lepší cenu jsem nikde neviděl. Vy ano?

0 Citovat

Yawn. Moc okatý.

0 Citovat

... a drahé. Týden v Evropě u vás za 648 Kč, zatímco u Axy je to za 308 Kč včetně pojištění léčebných výloh... Možná o tom celoročním za 1541 Kč by se dalo uvažovat.

0 Citovat

Rozsah pojištění spoluúčasti u Axy se s ostatními nedá vůbec srovnávat.

0 Citovat

Má někdo přehled, jestli je od někoho lepší roční pojištění, než výše uvedený Defend insurance?

0 Citovat

za mne defend nebrat, protože nekdyje administrativní poplatky půjčoven při poškození auta (vedle samotné škody si účtují další položky a defend je nekryje).

A dále je naprosto nový, zatím není jasné, jak se to bude pojištění bude chovat v praxi.

Za mne zatím vede WWI.

0
14 reakcí