Letos patřím zatím k těm, kteří nemohou přidat nic do tématu "Vaše lety v roce 2018", ale přání a destinací, které bych rád navšítvil mám letos spoustu... Příjdejte Vaše destinace, které byste chtěli v roce 2018 navštívit...Letos bychom chtěli rozšířit naši sbírku o některou zemi v Jižní Americe a v "pravé" Africe (asi zatím nejvíc se nám pozdává Namibie),z reálnějších mám na seznamu Mexiko nebo Vietnam s Kambodžou. A pak z bližších destinací Island, Izrael a Jordánsko, Petrohrad.Kdyby se objevila nějaká "Mega akce", tak asi nepohrdeneme následujícími zeměmi: Filipíny, Maledivy nebo Seychelly, Austrálií a Novým Zélandem.Výhodné letenky se už do uvedených destinací sice objevily, bohužel, jsme se nikdy nepotkali s vhodným termínem vzhledem k možnostem čerpání dovolené... .

"Wishlist" aneb inspirace na 2018

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Letos patřím zatím k těm, kteří nemohou přidat nic do tématu "Vaše lety v roce 2018", ale přání a destinací, které bych rád navšítvil mám letos spoustu...

Příjdejte Vaše destinace, které byste chtěli v roce 2018 navštívit...

Letos bychom chtěli rozšířit naši sbírku o některou zemi v Jižní Americe a v "pravé" Africe (asi zatím nejvíc se nám pozdává Namibie),

z reálnějších mám na seznamu Mexiko nebo Vietnam s Kambodžou. A pak z bližších destinací Island, Izrael a Jordánsko, Petrohrad.

Kdyby se objevila nějaká "Mega akce", tak asi nepohrdeneme následujícími zeměmi: Filipíny, Maledivy nebo Seychelly, Austrálií a Novým Zélandem.

Výhodné letenky se už do uvedených destinací sice objevily, bohužel, jsme se nikdy nepotkali s vhodným termínem vzhledem k možnostem čerpání dovolené...

0

Na mém určitě nejen letošním wishlistu je/jsou:

- Helsinky

- Bergen

- Riga

- Bosna - Sarajevo, Mostar, pyramidy

- Curych, Ženeva, Lucern

- Gruzie

- Kazachstán

- Egypt - pyramidy, Údolí králů

- Petra, Mrtvé moře & Jeruzalém

- Mexiko - mayské a aztécké pyramidy, Teotihuacán

- Brazílie - Rio de Janeiro & vodopády Iguacu

- Viktoríny vodopády & safari

- Island: polární záře

- Indie: Tádž Mahal a pár dalších věcí, u kterých si už ani nepamatuji jméno

- Čína: stopover v Pekingu, Xi-An a Šanghaji

- Austrálie: Uluru & Sydney

- USA: New York, Los Angles, San Francisco

Hodně střízlivým pohledem je na to potřeba 10 týdnů dovolené a fakt dost vysoké odměny :-D

Kdyby někdo měl sponzorskou náladu, klidně ať se ozve. Beru i kryptoměny. Tak jeden dva bitcoiny navíc by se nebyly k zahození ;-D

0 Citovat

:D tak kdyby se objevila nějaká letenka do Egypta, tak tam jsem schopen pomoct k tomu, aby to bylo za faaaaakt malo ;) tak se kdyžak ozvi. My jsme si dali letos v říjnu opáčko.... Alexandrie, Káhira, pobřeží, Luxor, Aswan, Abu Simbel, Marsa Alam, a na závěr trochu zábavy v Hurghadě.

0 Citovat

Já bych nejraději hodil letní trip Portogualsko + nějaký ostrov tam. Chci do Dublinu, Edi a Glasgow k Lochnesce, když to mám "pár set" km :D No a nějaký ten error na Maledivi či JV Asie by nebyla špatná.

Ale protože nemůžu nic plánovat do zkoušek a protože zkoušky nevím kdy jsou pořád a jak dopadnou jsou v rukou mých ( neboť když to dám, tak od Září tvrdý drill ), tak si nemůžu naplánovat ani léto. No a když to nedám, tak asi další rok v Anglii a viz výše.

0 Citovat

mám tu na konec ledna BTS-SOF-ATH ale nechce se mi :D

v únoru asi na kafe za kamarádkou do Tel Avivu

máti s babičkou bych chtěl vytáhnout do Gdaňsku neb tam se mi líbilo...

rád bych proletěl A340 eurowings bud VIE-DUS nebo DUS-PMI - takže na to něco navázat ať to není jen otočka :)

rád bych do Tromsa a odtud autem na nordkapp

autotrip do rumunska na Transfagarasan a Transalpinu

v létě snad balkán nebo kavkaz, uvidíme, v plánu to bylo už 2017 a nakonec z toho bylo Maroko :D

kdyby vyšel za dobře nějakej longhaul ať už na západ, nebo na východ, byl bych jedině rád...

na podzim/v zimě zase na chvíli někam za teplem

Taky bych rád pokročil v kompletaci proletěných polských letišť, zbývá jich hromada, popřípadě nějakých zajímavých letadel což by snad šlo skloubit s tim Kavkazem. Jo a vrtulník Foggia-Tremiti bych taky rád :D

no ale uvidíme co na to peněženka, čas a podobný okolnosti :)

0 Citovat

sice mam nakupenych zatial 16 letov (+na 2 cakam), ale asi zacinam nejak vyhorievat. Budem rad ak mi vyjde Kazachstan (hlavne kvoli Semipalatinsku a Kurcatovu) a v lete zakarpatska Ukrajina. Zvysne predlzene vikendy uz su v style "moze byt". Este v lete by som rad na tyzden do Ruska (Volgograd, Astrachan a ak mi dostatocne prepne, tak aj Machackala), tak snad aspon nieco z toho vyjde :D

0 Citovat

Môj wishitlist:)

1. Kuta, Bali

2. Pattaya

3. Paríž

4. Seychelly bez miliónov na účte

5. Error fare na predražené miesto, ktoré dobre znie, ale v reále to je bullshit, lebo tam mimo sezóny prší a celý čas tam budem jesť čierne uhlie

6. Frankfurt Hahn

-----

Inak ako som včera pozeral Armensko, tak vo wishliste mi chýba ešte pár dní na predĺženie aprílového výletu :)

Ešte by som tam pridal Xinjiang (severozápad Číny), Východný Timor a Oman. A samozrejme opäť celé ex-ZSSR, od Uzhorodu, cez Sukhumi a Dushanbe po Magadan :)

Zo západu ma z Európy ešte láka Portugalsko, prip. Skye a sever Škótska . Nedbal by som ani opäť navštíviť Patagóniu a okolie a ani roadtrip na západe USA nikdy neurazí. Ale to si kľudne odložím, keď budem bohatý nemecký dôchodca. Zatiaľ ma viac tešia krajiny,kde sa musíš trochu naučiť novú abecedu, ale kde sa vlastne dá s trochou úsilia dorozumieť aj po slovensky :))

0 Citovat

My sa tento rok chystame do Guatemaly a (dufajme) Iranu. V lete este nejaka kratka dovolenka dodavkou. Povodne sme chceli Grecko ale budeme mat len 9 dni, tak pojdeme len do Chorvatska. Minuly rok sme boli dodavkou v Bulharsku a predminuly na severe Spanielska.

Inak na mojom wishliste (ale nie na tento rok, lebo to uz nestiham) je Peru (mozno + Bolivia) a Havaj. Peru mam jasne dane ze najneskor na jar 2019 sa tam musim vydat na minimalne 2 mesiace. Havaj planujem tiez na podobne dlho, tak to si este asi pockam :) Dalej mam vysneny Izrael s Jordanskom, transibirsku magistralu, vratit sa do USA (z CO smer zapad) a nepohrdnem Strednou Aziou, Novym Zelandom, Patagoniou, Indiou a Nepalom, a nejakou zemou v Afrike (zatial som podrobnosti nezistovala). A dodavkou by som rada presla Balkan :) Samozrejme by sa dalo pokracovat dalej, ale radsej pre svoj klud skoncim tu :))

0 Citovat

Mno ja to mam rozdeleny podle rocnich obdobi a nespecham.

zima-jaro: Izrael

leto: Madeira/Azory podle ceny letenek/ubytovani

podzim: Portugalsko

+ par vikendovek a svatku (Lvov, Nemecko, Balkan, Svycarsko, Irsko) vse podle ceny a volne dovolene.

0 Citovat

tak ja by som chcel vanoce na slovensku ale nevim ci sa mi to podari :)

0 Citovat

Tak já bych letos, mimo toho, co už mám koupený po Japonsku a Korei, chtěl navštívit Šanghaj v létě na pár dní při cestě zpět do Česka a pak už, po roce a půl tady, nechci východní a jihovýchodní Asii na pár let ani vidět :D

Pokud budou nadějný ceny, chtěl bych pak v létě letět do Skotska, případně pokukuji i po USA, kde jsem ještě nebyl. Při posledním erroru s Air Europe jsem se hodinu rozmýšlel jestli vzít ten New York, ale nakonec jsem to nechal být, protože ty letenky byly jenom do května, kdy ještě zpět nebudu a pak až od listopadu a to už se mi tam zase tak moc nechtělo, protože bude hnusně. Pokud by to bylo kamkoliv jinam, víc na jih, nebo západní pobřeží, tak bych to rovnou vzal.

Jinak spíše výhledově, bych chtěl určitě ten Kazachstán a Kyrgyzstán ale to spíš až tak příští rok v létě. A určitě taky Gruzii v zimě na lyže, s tím mi snad pomůže Wizz s novou linkou z Prahy :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

Môj wishitlist:)

1. Kuta, Bali

2. Pattaya

3. Paríž

.........

To by ma zaujimalo, co ta tahne do tychto tri destinacii.

Všechny tři jsme je navštívili a patří teda nyní do TOP 5, kam asi už ne :D

0 Citovat

@srneceek .. to je môj wiSHITlist ... Až pod tým sú reálne destinácie, kam by som rád zablúdil :D

0 Citovat

Vzhledem k tomu, že máme děti, tak letos mám pouze skromná přání

Letenky do Řecka už jsou koupené

K tomu bych ráda pár dní bez dětí v Benátkách někdy na podzim, případně i Paříž by mohla bejt

Plus poohlížím se po nějaké rodinné zimní teplé destinaci, to až podle toho, co se namane

A jinak Izrael taky nevypadá špatně

Jo a Island

Sakra... :)

0 Citovat

Mne to k tonicovi tiez nejak nepasovalo :) A Seychelly bez miliónov na účte pobavili. Na to si neprisiel sam tonic, ze :D

0 Citovat

inak uz som dospel do toho stadia, ze ako citam tuto tie destinacie, tak "nezavidim" :D

Takisto posledne errory do USA ma uz len tak obisli bez "pohnutia brvov"

Posledne dni aj tak pozeram len mapy a clanky o Zakarpati a checkujem co v aprili v Nahornom Karabachu. Tie moje "wishlist" destinacie su uz fakt len take blizke okolie a hlavne dufam, ze taky Wizz/Ryan a UIA budu v trende rozsirovania liniek tymto smerom pokracovat.

Ale samozrejme "klasickou" Aziou nikdy nepohrdnem a teda som zvedavy o 2 mesiace na Sri Lanku (ale keby mi dali na vyber Sri Lanka, alebo Altaj, tak hned viem kam ist :D)

0 Citovat

tonic napsal(a):

@srneceek .. to je môj wiSHITlist ... Až pod tým sú reálne destinácie, kam by som rád zablúdil :D

aspon vidis, jak si mozek prebira pismenka :D

0 Citovat

Andrea napsal(a):

Mne to k tonicovi tiez nejak nepasovalo :) A Seychelly bez miliónov na účte pobavili. Na to si neprisiel sam tonic, ze :D

daj si to kľúčové slovo do googlu a zistíš :-D

0 Citovat

Já mám asi tak 70 zemí po celém světě kam se chci podívat.

Je to jen o čase, ale postupně to dám, na pořadí nezáleží - rozhodnou akce.

Z těch netradičních věcí co bych rád:

-pařba ve Vegas (ve stylu toho filmu)

-na HD projet route 66

-plavba na jachtě s micinama Capri/Barbados nebo tak něco

-podívat se do ještě jednou do Six Flags a projet se na Kingda Ka

-vyzkoušet heliskiing v USA/Kanadě

-kokainová párty v Mexiku

-ještě jednou skočit 200m bunge v JAR

-naučit se tango v Argentině

-projet italskou/francouzskou riviéru ve svém roadsteru

0 Citovat

Deny napsal(a):

Vzhledem k tomu, že máme děti, tak letos mám pouze skromná přání

Letenky do Řecka už jsou koupené

K tomu bych ráda pár dní bez dětí v Benátkách někdy na podzim, případně i Paříž by mohla bejt

Plus poohlížím se po nějaké rodinné zimní teplé destinaci, to až podle toho, co se namane

A jinak Izrael taky nevypadá špatně

Jo a Island

Sakra... :)

A co děti, je to lepší než cestování? Prosil bych nevyhýbavou a nediplomatickou odpověď. Dík.

0 Citovat

Kdyby nastala hypoteticky situace, ze do konce zivota muzete navstevovat jenom 3krajiny mimo EU, a zadnou jinou zemi by nebylo mozno už navstevovat, co by byla Vase volba? Za mne USA, Filipiny a Ukrajina.

0 Citovat

guessWho napsal(a):

daj si to kľúčové slovo do googlu a zistíš :-D

Ved ja praveze presne viem od koho to je :D

0 Citovat

tonic napsal(a):

Môj wishitlist:)

Seychelly bez miliónov na účte

Je fakt, že tenhle ostrov je předražený.

Mnohem lepší volba je Mauricius - prostředí velmi podobné a ceny skoro jako v JV Asii.

0 Citovat

Za mńa je jednička tohoto roku Irán.. je to už druhý rok najvačší sen tak verím, že sa to tento rok na jeseň podarí :)

Teraz v januári skočím pozrieť do Macedónska, v apríly návrat do NY, v júny kanáry, v lete čo sa vyvrbí (ideál nejaký východ Ukrajina, Rusko, Rumusko, Arménsko), september vysnený Irán a do konca roka Izrael alebo Jordánsko..

Tak zisťujem, že to bude vtipná kombinácia USA/Irán/Izreal v jeden rok :D tak som zvedavý na prípadné dotazy pri vstupe do Iránu a Izraela :D

0 Citovat

Wishlist na 2018 je passé, protože 2018 už je obsazen, ale celoživotní wishlist (který se teda často dost proměňuje, to je pravda :D ) je tento:

1. Svatá Helena

2. Svatý Tomáš a Princův ostrov

3. Svatý Kryštof (ale to jen proto, že je to můj ostrov)

4. Azory (především Flores, Corvo, Pico)

5. Ruský dálný východ

Ano, mám rád ostrovy a ne, militantní katolík nejsem :D

... a pak nikdy nepohrdnu jakoukoliv zemí v Latinské Americe, snad s výjimkou Venezuely a Salvadoru, ale to (snad) jen dočasně.

0