Máte někdo zkušenosti s vymáháním kompenzace od letecké společnosti přes zpožděno.cz ? Díky :) .

Vymahani kompenzace za zpozdeny let

Založila ve fóru Cestujlevne.com

Na Bookingu je jen odkaz na koupi letenky přes OTA.

0 Citovat

Jak obešel,ty moje prachy si snad všechny nechá booking a Azul mne pak veze zadara nebo co?Btw já se nestežoval na aerolinku ale na ten zatracenej gotogate nebo co za název mají ti blázni

0 Citovat

JanoB napsal(a):

Jak obešel,ty moje prachy si snad všechny nechá booking a Azul mne pak veze zadara nebo co?Btw já se nestežoval na aerolinku ale na ten zatracenej gotogate nebo co za název mají ti blázni


promin, smichal jsem dve odlisna temata a reakce dohromady, moje chyba.

Nicmene GoToGate je znamej svym silenym pristupem. Doporucuju spise prebookovat nez vymahat penize, penize prijdou minimlane za 4 mesice a jeste si vemou poplatek 80gbp..

0 Citovat

Ja myslel ze gotogate a booking je stejna spolecnost protoze kdyz tam volam tak se ohlasi jako booking.com Rekli mi,ze poplatek za storno bude jen 30€ 

0 Citovat

Zdravím, přímo u této společnosti bohužel žádnou zkušenost nemám. Avšak informace, za jakých podmínek a o jakou kompenzaci můžete žádat najdete tady: https://www.cikr.cz/kompenzace-v...neho-letu/ Jelikož jsem rozený cestovatel, tak se mi tyto nepříjemnosti také párkrát staly a někdy je lepší obrátit se s tím na právníky, kteří to vyřeší za vás a s klidem.. Já navštívil advokátní kancelář Cikr, přes které jsem tento spor řešil a naštěstí s úspěchem vyřešil.

0 Citovat

Dobrý den, tak přímo s touto společností nemám zkušenost. Žádat můžete třeba přes cestovní kancelář nebo pak se obrátit na profíky v oboru, který se touto problematikou zabývají, a tak nějak tuší a ví, co s tím. Nějaké další informace, pokud se do toho chystáte pustit sám, např. kolik přesně peněz tak zhruba můžete očekávat, doporučuji tento článek: https://www.cikr.cz/kompenzace-v...neho-letu/ , kde je vše přehledně vypsané.

0 Citovat

Poradite mi prosim?

  • 2.12-4.12 = posun letu o dva dny, z duvodu spatneho pocasi v Mnichove; LH zaplatila naklady za ubytovani (vse ok)
  • 4.12-5.12 = zustali jsme na letisti o 1 den dele, zbytecne. TAP Air Portugal odmitl vzit nas na palubu dne 4.12, protoze LH nepotvrdila zmeny v rezervaci, ktere ale sama vyvolala, jako zakaznik jsem s rezervacemi nedelal nic; LH odmitla kompenzaci, ze jsme leteli az 5.12 kvuli jeji chybe; napsal mi to do zpravy i agent TAPu coz jsem do LH preposlal; mam se obratit na TAP Air Portugal kvuli kompenazaci, s kym jsme realizovali prvni segment letu?

dekuji

0 Citovat

Co si predstavit pod pojmem “LH nepotvrdila rezervaci”? jako ze rezervace vytvorena lufthansou na TAP (na ktere vas rebookla) mela status “unconfirmed” nebo neco jineho?

 

Kazdopadne, pokud by to byla chyba lufthansy a byla to LH kdo zmrsil rezervaci, tak je nesmysl chtit kompenzaci po TAPu - to vas nevzali pravem.

Neslo mimochodem nahodou o situaci, kdyz ten TAP byl plný, nicmene vam LH udelala rezervaci ma waitlist (“co kdyby se udelalo misto”) a to “co kdyby” nenastalo tak,jste leteli az o den pozdeji, kdyz uz misto bylo? Pak by neslo o zadnou chybu, a ani duvod k jakekoli kompenzaci

1 Citovat

  • letenky jsem zakupoval na webu Lufthansa
  • 4.12 jsme dorazili na letiste dle noveho letoveho radu, ktery jsme obdrzeli do Luftansa aplikace
  • na checkinu nas zamestanec TAP (coz byl prvni segment letu) nechtel odbavit, protoze zmena v rezervaci byla v aplikaci ve stavu “CONFIRMED”, dokonce jsem byl schopen vybrat sedacky
  • Kdyz jsem se ptal na duvod proc nas nemuzou odbavit, ukazali nam v TP systemu, ze rezervace neobsahuje “ticket number” - proste tickets were not issued
  • musel jsem volat opet na infolinku Lufthansa, kde nam udelali dalsi zmenu, ale opet s stejnym vysledkem (opet jsem nahledl do TP systemu aerolinky)
  • nasledne po dovolani se do CZ Lufthansa infolinky, byla zmena provedena obratem, ale zel letet jsme mohli az 5.12

absolutne nechapu, proc po 5 emailech na Lufthansa, nas porad smeruji at kompenzaci resime s TAP. Ani neuvedli duvod.

0 Citovat

Když nebudou komunikovat nebo se budou bránit a chyba je evidentně na jejich straně, zkuste Evropské spotřebitelské centrum https://www.coi.cz/pro-spotrebit...e-centrum/. Možná se něčeho domůžete, možná ne, ale za pokus to stojí.

0 Citovat

dedik77 napsal(a):

  • letenky jsem zakupoval na webu Lufthansa
  • 4.12 jsme dorazili na letiste dle noveho letoveho radu, ktery jsme obdrzeli do Luftansa aplikace
  • na checkinu nas zamestanec TAP (coz byl prvni segment letu) nechtel odbavit, protoze zmena v rezervaci byla v aplikaci ve stavu “CONFIRMED”, dokonce jsem byl schopen vybrat sedacky
  • Kdyz jsem se ptal na duvod proc nas nemuzou odbavit, ukazali nam v TP systemu, ze rezervace neobsahuje “ticket number” - proste tickets were not issued
  • musel jsem volat opet na infolinku Lufthansa, kde nam udelali dalsi zmenu, ale opet s stejnym vysledkem (opet jsem nahledl do TP systemu aerolinky)
  • nasledne po dovolani se do CZ Lufthansa infolinky, byla zmena provedena obratem, ale zel letet jsme mohli az 5.12

absolutne nechapu, proc po 5 emailech na Lufthansa, nas porad smeruji at kompenzaci resime s TAP. Ani neuvedli duvod.

Hmm, tohle malinko muze menit situaci. Jenom si tedy ujasneme - rezervace tedy byla potvrzena, ale nebyla vyticketovana? Protoze zatim co prispevek, to trosku jiny statement :) (navic je to teda obcas napsane dost zmatene)

Tady se neda takhle rict, kdo za to muze- ticketovani mohlo byt jak na TAPu , tak na Lufthanse. Nekdo z nich to po**al (ale nejspis nikdy nikdo nezjistí kdo).

Jako muzete to zkusit pres nejakou agosku, nicmene tady to skonci nejspis v kolecku "to TAP", "to DLH" a pres to se neodstanete.

0 Citovat

  • pardon za  nejasnosti
  • uplne detailni sled udalosti: 2.12 (plan odletu) jsme dostali sms, ze jsou lety zruseny… volam na infolinku, novy let az 4.12…akceptujeme, volal jsem agentem LH
  • dne 3.12 vecer obdrzime novy routing ze strany Lufthansa, s terminem odletu 4.12 (rezervace v aplikaci confirmed, vyber sedacek povolen, to ze nemi ticket numbers jsem videl, ale netusil jsem co to znamena) 
  • 4.12 vyrazime na letiste, chceme se odbavit, nelze… 
  • 4.12 vola zamestnanec TAP, aby zamestanec LH listky potvrdil, zel nema kompetence. Agent TAP mi ukazuje, co se deje, ze v systemu TP nejsou nove cisla letenek
  • 4.12 volam ja rano na infolinku LH, ze chceme potvrdit letenky, zel bez uspechu, letadlo je pryc, dostavame novy routing ale na 5.12
  • obdrzim email s letenkami, ale opet stare ticket numbers. Koukame se s Tap agentem do TP systemu, stejna chyba kvuli ktete jsme nemohli odletet
  • volam na LH ceskou infolinku, vse ok, ticket numbers aktualizovany

Takze misto soboty, dorazil jsem domu v utery vecer, dva dny dovolene fuč a covid-19 jako darek se projevil ve ctvrtek :)

0 Citovat

Hmm.. z tohohle se da rict jediné. Pokud po nekom chtit kompenzaci, tak po lufthanse, TAP je v tom nejspis zcela nevinne.

Udelat request primo na webu lufthansy, popsat to (jednoduse, srozumitelne!!!), pokud mate emailovou komunikaci, tak prilozit... 

a uvidite .)

1 Citovat

pozitivní zkušenost s polskou "vymahačskou" společností Aircompensa. Wizzair nám v říjnu 2022 zrušil let z zpět z Lyonu do Krakowa. Kompenzaci zamítl, navíc nám proplatil jen třetinu nákladů (hotel, doprava a strava), které nám tímto vznikly. Dopisoval jsem si s nimi několik měsíců a nic. Vyzkoušel jsem ESC v Praze (nic- wizz nekomunikuje), Letecký úřad ve Francii (nic) a dalších pár doporučených úřadů. Doplacení nákladů sice nebylo (tím že se firmy nezabývají), ale kompenzace díky Aircompensa nakonec přišla. Trvalo to od podání žádosti 9 měsíců. Jen nevím jak to celé spočítali - dostali jsme 235 euro  - měli si nechat 20% ( z 250), ale nějak to nevychází..:) Ale nakonec teda úplná spokojenost.. takže doporučuji...

1 Citovat

takže dodatek, nebo možná trochu rada ať neuděláte stejnou chybu jako já... pro začátek uznávám, že to byla moje chyba, tak neudělejte stejnou... těm polákům jsem to dal loni v březnu, do října se nikdo neozval (mají tam ale napsáno, že kontaktují až se něco děje..), tak jsem si říkal, že zkusím ještě někoho dalšího, než nárok na kompenzaci propadne.. zvolil jsem Claimcloud. Chyba byla nepřečíst si 10 stránek odsouhlasených podmínek... takže když to poláci vymohli, tak jsem Claimcloudu napsal, že bych chtěl žádost u nich stornovat - a obratem přišla faktura na 300 euro (byli jsme 4 osoby), a že když mi přišly peníze, tak je jedno kdo je vymohl, že oni s tím měli práci (kterou ale mi nechtěli ukázat), takže musím platit a to se spaltností 5 dní, jinak že budou vymáhat penále... přečetl jsem teda všechny podmínky a asi mají pravdu, takže po dlouhém kur.....ní jaký jsem blbec jsem zaplatil. Sranda je že z těch 1000 euro dostala fy, které to vymohla 64 euro a claimcloud 200 euro (aspoň jsem "ukecal" slevu)... takže - klasická rada jako pro důchodce ČTĚTE všechny podmínky, které odsouhlasíte! Navíc když píše Claimcloud, že si bere 25%+DPH, tak to znamená procent 30! oproti polákům trochu rozdíl... prostě poučení pro příště. Nejvíce mě štve, že to byly vlastně naše peníze a místo aby je wizzair platil rovnou, tak musíme vyplácet další lidi...

0