Aeroflot - Boeing 737

Aeroflot

O aerolince

Aeroflot je vlajkový a největší letecký dopravce v Rusku a zároveň také jednou z nejstarších kontinuálně fungujících aerolinek na světě. Během éry Sovětského svazu se jednalo o největší leteckou společnost na světě, v 90. letech se rozpadla na mnoho menších aerolinek a samotný Aeroflot zůstal pouze s jednou základnou na moskevském letišti Šeremetěvo.

V současnosti je Aeroflot aerolinkou s jednou z nejmodernějších flotil vůbec a plně splňuje, či spíše převyšuje západní standardy.

Mapa
IATA Kód
SU
Letecká aliance
SkyTeam
Země původu
Rusko
Datum vzniku
15. 07. 1993

Letenky

Aeroflot využijete především při cestách na dálný východ a samozřejmě do Ruska, občas se objevují zajímavé tarify i na trasách na Kubu nebo do Ameriky. V Evropském měřítku jsou ceny Aeroflotu spíše průměrné, opravdu výhodné mohou být na některých linkách do Asie.

Ideální čas na rezervaci letenek je asi 2–4 měsíce před odletem.

Aeroflot provozuje přímé lety z Moskvy do Prahy, Karlových Varů, Vídně nebo Drážďan.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma je nárok na příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm (nebo součet nepřesahující 115 cm) do 10 kg plus jeden osobní předmět (kabelka, brašna na notebook, deštník, aj.) o hmotnosti 5 kg.

Nově Aeroflot jako jedna z posledních aerolinek zavádí tarify bez odbaveného zavazadla. Za tarif s odbaveným zavazadlem zaplatíte v průměru o 30% více. Nová politika se týká kratších linek po Evropě, Rusku, Blízký východ a do Střední Asie. U dálkových tras do východní a jihovýchodní Asie i Severní Ameriky stále platí odbavené zavazadlo do 23 kg zdarma, a to včetně přípojného letu z/do Prahy či jiných evropských měst.

Klasické sportovní vybavení (lyže, golfové bagy, hokejová výstroj, aj.) je považováno za klasický jeden kus zavazadla. Cestujete-li s jiným zavazadlem, za jedno z nich budete muset doplácet.

Aeroflot přepravuje zvířata s poplatkem 75 €. Výjimku tvoří asistenční psi po předložení certifikátu o výcviku.

Odbavení

Klasické odbavení na letišti není nijak zpoplatněné a začíná 2–3 hodiny před odletem.

Online check-in startuje 24 hodin před odletem, po vytištění palubní vstupenky se již nemusíte odbavovat u přepážky. U některých destinací však online check-in není dostupný.

Odbavení přes chytrý telefonje možné po stažení aplikace Aeroflotu.

Služby během letu

Na všech linkách Aeroflotu se podává občerstvení zdarma.

U dálkových letů můžete využít systém palubní zábavy prostřednictvím zabudovaných obrazovek v sedačce.

Většina dálkových letounů je vybavena wifi, nicméně 10 MB/15 minut stojí 5 $ a služba je velmi pomalá. Chcete-li si zaplatit wifi po celou dobu letu, zaplatíte dokonce 50 $.

naposledy aktualizováno 05. 06. 2019
Navrhni úpravu

92 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

AlejandraS
před 7 měs

Já jen, že jsem to zrovna hledala, tak drobná zajímavost: SkyTeam and Aeroflot have agreed to temporarily suspend the airline's SkyTeam membership. We are working to limit the impact for customers and will inform those affected by any changes to SkyTeam benefits and services. Už je to teda cca tři týdny ....

Jakub Langer
před 7 měs

Díky za info. I když jsem s Aeroflotem jednou letěl PRG-SVO-HKG a nebylo to špatné, míle bych u nich nesbíral (v rámci SkyTeamu mírně kdysi u ČSA a snad se podaří u KLM). Podobně jako Sberbank, sympatická mi nikdy nebyla. I když se přiznám, že jsem v době pandemie téměř denně kliknutím sbíral míle u ruské S7 Airlines. Vypadá to, že těch pár mil expiruje dříve než se situace na Východě vrátí do jakžtakž normálu. (tajným přáním je Navalného Svobodné Rusko). 😥

Avatar uživatele
Olena Tarasyuk
před 3 lety

Ahoj všem, potřebuju poradit, chystáme se v květnu do Ruska, nikdy jsem sama nerezervovala letenky. Když kupuju třeba aeroflot, tak nemám v ceně odbavení zavazadla. Na jiných webech se píše že můžu mí příruční zavazadlo 5kg, tady zas 10 a jedno osobní zavazadlo 5kg. Jak to tedy prosím je? :) moc děkuju

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Mala zavazadla mate v cene letenky, velke 23 kg si musite prikoupit

Avatar uživatele
Libor
před 3 lety

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak postupovat když jsem po příletu se společností aeroloft zjistil poškozené odbavené zavazadlo? Díky

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Je potreba reklamovat ihned na letisti po priletu.

Avatar uživatele
Eliška
před 3 lety

Dobrý den,

nevíte, zda je možné vrátit letenky a získat alespoň část peněz zpět?

Moc děkuji

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Je třeba přečíst si podmínky tarifu konkrétní letenky.

Avatar uživatele
Robert
před 3 lety

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc ohledně zavazadel. Když poletím z Moskvy zpět do PRG, je možné přímo na letišti si připlatit za nadměrné zavazadlo (váha přesahující více než 23kg, ale méně než 32kg)? Nebo se to musí někde na jejich stránkách objednat dopředu? Letenku mám na jedno zavazadlo do 23kg. Děkuji

Robert N.

Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, je možné platit až na letišti, cena bude 100 EUR.

Avatar uživatele
Pavlína
před 3 lety

Dobrý den,

máme zakoupené zpáteční letenky do Denpasaru. Při rezervaci letenek se mi bohužel nikde nenabídl výběr sedadel a jsme nervózní z toho, zda nám přidělí místa vedle sebe. Někde se píše, že se vybírají až při check- in, někde zase, že už při nákupu letenek. Nevíte prosím, kde je pravda? Letíme 8. listopadu a ráda bych to vyřešila, dokud to jde.

Předem děkuji za odpověď.

Pavlína

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

Dobrý den,

zakoupit sedačky si můžete už před zahájením check-inu na webu Aeroflotu zde: https://www.aeroflot.ru/sb/pnr/a...?_k=8osbge

Při check-inu nevím, jestli si můžete vybrat sedačky bez poplatku, ale mělo by vás to posadit spolu.

Kryštof Hájek
před 3 lety

Jojo, při check-inu to jde zdarma (alespoň v březnu šlo).

Avatar uživatele
David Gorol
před 3 lety

Zdravím,letím poprvé a mám dotaz. Letím 16.2.2020 s Prahy do Havany mám přestup 2:40 min, na letišti Sheremetyevo, terminál D. Přestupuji na druhý let také na terminálu D, pokuď sem to dobře pochopil tak podle čísla letu najdu číslo místa odletu, takže aš ho najdu tak mám asi čekat na nástup do letadla?.. Ještě bymě zajímalo budu znovu projít pasovou kontrolou nebo bude stačit jen palubní lístek? Ještě jeden dotaz, bylo mi řečeno že při odbavení na letišti v Praze se uš nemusím starat o kufr a že si ho vizvednu aš namístě to znamená aš na Kubě.. Má tu někdo skušenost děkuji za info..

Kryštof Hájek
před 3 lety

Zdravím Davide, je to vlastně tak, kak popisujete. Při přestupu si jen na odletové tabuli najdete číslo odletové brány a před ní počkáte na nástup. Palubní lístky na oba lety budete mít už z Prahy, stejně tak o zavazadlo se nestaráte, uvidíte ho až v Havaně.

Co se týká pasovky, zažil jsem v Moskvě už obě situace, ale i kdybyste procházet museli, obvykle to nezabere víc než 30 minut.

Avatar uživatele
Tomáš Cibulka
před 3 lety

S Aeroflotem jsem zažil jak rychlý, bezproblémový přestup, tak i pomalejší dokonce s tím, že palubní lístek na následující let jsme dostali až v Moskvě. Našel jsem kdysi stránky Aeroflotu s docela podrobným přehledem, jak na přestupy v závislosti na jednotlivých terminálech: https://www.aeroflot.ru/ru-en/in...rt/transit

Takže pokud přílet i odlet jsou z terminálu D, tak by mělo platit: After exiting the boarding bridge, go to the arrivals hall. From there, follow the signs to the check-in counters for transfer passengers and register for your connecting flight (if you did not receive a boarding pass for the connecting flight at the point of departure). You should then clear passport control and preflight security, go down to the 3rd floor (taking the stairs or lift), and proceed directly to the boarding gate.

If you travel by bus from the aeroplane to the terminal, you should ascend the escalator, proceed to the check-in counters for transfer passengers, and then follow the procedure above.

Avatar uživatele
Petr Ženíšek
před 3 lety

Dobrý den,

letíme s manželkou do Thajska přes Moskvu. Vůbec nevíme, jak to bude s přestupem v Moskvě, jestli budeme muset opět přes pasovou kontrolu..??

Děkuji Petr Ženíšek

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Proč Vás to trápí ? Půjdete po šipkách něco jako Tranfer nebo Connection flight a na co narazíte po cestě, tím musíte projít. Security, kontrola boarding pasů,.....žádné obavy.

Avatar uživatele
Jan Sikora
před 3 lety

Dobrý den,

mám letět Aeroflotem z Prahy přes Moskvu do Rostova na Donu. Jak to bude s přestupem v Moskvě - musím projít pasovou a celní kontrolou a nastoupit na vnitrostátní let MOS-ROV nebo budu moct projít tranzitem na druhé letadlo a celní odbavení bude až v Rostovu? Jak to bude v Moskvě se zavazadlem - sami ho přeloží?? děkuji za info

Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, pasovou a celní kontrolou budete procházet už v Moskvě, ohledně zavazadla dostanete informaci při odbavení. Bývá běžnou praxí, že při prvním kontaktu s danou zemí, tj. už při přestupu, zavazadlo musíte vyzvednout, ale můžou být výjimky. Nevím, jak je to konkrétně v Moskvě.

Avatar uživatele
Milan
před 3 lety

Dobrý den Kryštofe. Můj dotaz se týká příručního zavazadla na letu Praha-Moskva -Simferopol. Cestuji na novinářské vízum a jako příruční zavazadlo mám velkou kameru v kamerové tašce. Cca 90 cm. Součástí zavazadla jsou také 2x baterie Li-ion. Jak toto vyřešit, aby byla cesta bez problémů? Moc díky za odpověď.

Avatar uživatele
Katka
před 3 lety

Ahojky,

prosím Vás má někdo aktuální info o Aeroflotu? Letím do Asie a v Moskvě je 2,5 hodiny přestup... je to tak ok? dá se to stihnout?

Rovněž se chci zeptat, zda je možné přikoupit ještě jedno zavazadlo... nikde nemůžu najít, jak dokoupit abych mohla mít dvě velká zavazadla...

A poslední otázka je, jestli máte někdo zkušenosti s dirzučiváním zavazadel a případnou reklamací? A v případě zpožděbých letů?

Díky moc :)

Kryštof Hájek
před 3 lety

Ahoj, není třeba hned myslet na všechny špatné varianty :) Ohledně zpožděných letů či zavazadel na tom není Aeroflot o nic hůř než většina ostatních normálních aerolinek. Žádná osobní zkušenost moc nepomůže, zkrátka někdy se to stát může, ale pravděpodobnost je dost malá.

Přikoupení druhého zavazadla bude nejspíš možné až na letišti, pokud se vám nezobrazuje taková možnost ve správě rezervace (https://www.aeroflot.ru/sb/pnr/a...?_k=w55w2p). Druhé zavazadlo vyjde na 100 EUR jedním směrem.

Přestup 2,5 hodiny je ok na naprosté většině letišť světa, v Moskvě bez problémů ;) Přesněji stihnutelný je jakýkoliv přestup, který aerolinka prodá.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 3 lety

To je hezká cena. To si paní (slečna) jistě rozmysli si ho prikupovat :-) Ale treba ne a letí s Aeroflotem ne proto, ze chce ušetřit, ale z přesvědčeni.

Avatar uživatele
Ariaan
před 3 lety

Ahoj. Rád bych se zeptal.

Po přihlášení do věrnostního programu Aeroflot Bonus, je možné požádat o načtení mil zpětně za lety s AF v několika předchozích dnech? Například u ČSA to šlo. Ale jinak to tam jde do kopru, o všechny míle je třeba žádat, pak je nechtějí načíst kvůli knihovací třídě... Tak zkouším přejít k Aeroflotu. Snad jsou vstřícnější k zákazníkovi.

Avatar uživatele
Godfred
před 3 lety

Ahoj, max.lhůta do kdy můžeš žádat o připsání mil u Aeroflotu jsou 3 měsíce od data letu (3.3.1. Participants can claim Miles for unrecorded flights within three (3) months from the flight date). Při letech s Aeroflotem není načítání mil žádný problém, když jsem po nich ale chtěl načíst míle za let s ČSA, argumentovali rovněž bookovací třídou. Jinak při zpětné žádosti je potřeba doložit kopie palubních vstupenek!

Toto mi poslali:" You`ve provided us with a copy of your boarding pass. To restore miles for the flight STXXX/YYYY you need to provide us with a copy of the itinerary receipt where the ticket number, the flight number, the date and the destination of the flight and the fare paid are indicated. Flight documentation is accepted for consideration within 3 months from the flight date."

Michal _50
před 4 lety

Aeroflot zavedl i pro Prahu nové ceny pro lety pouze s kabinovým zavazadlem , tj."light". Při zavádění tarifů před několika měsíci se společnost dušovala, že to bude představovat pro cestující bez odbaveného zavazadla možnost pořídit si letenku levněji a nebude se jednat o zdražení.

Letmý pohled na náhodně vybrané červnové lety Aeroflotu PRG-MOW-PRG dokládá opak. Nejlevnější letenka "light" se dá pořídit za 6606 Kc, což odpovídá původní cenové úrovni tarifu s odbaveným zavazadlem 23 kg. Nová cena s odbaveným zavazadlem vyjde na 8407 Kč, tj. rozdíl asi 1800 Kč. Jde tedy zjevně o zdražení, a to takřka o 30%.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Díky za info. Dálkových letů se zatím netýká, koukám.

Michal _50
před 3 lety

Ano, je to tak. Zatim se tyka pouze letu do/z Moskvy.

Avatar uživatele Veronika Škvárová
Veronika Škvárová
před 4 lety

Já osobně mám s touto leteckou společností jen ty nejlepší zkušenosti, od roku 2013 jsem s nimi ltěla do světa každý rok a za těch 5 let šly všechny jejich služby dost nahoru, dokonce již pro ně létají i čeští piloti. Ztracená zavazadla bez problémů doručená až do hotelu. Dokonce několikrát byl let tak hladký, že cestující ani nepocítili, že letadlo již přistálo a není stále ve vzduchu, jak jemný byl náraz do země. Mé zkušent jsou výborné a mohu jen potvrdit to, co autor v úvodu píše.

Avatar uživatele
Jan Pospíšil
před 4 lety

Dobrý den, nevíte prosím někdo kde se dotázat na refundaci za zpožděný let u této letecké společnosti?

Děkuji

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, všechny kontakty zde: https://www.aeroflot.ru/xx-en/about/queries, zkusit můžete také napsat zprávu na oficiální facebookový profil: https://www.facebook.com/aeroflo...rnational/

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety

Refundaci???

Avatar uživatele
Jan Pospíšil
před 4 lety

Podle zákona máte nárok na náhradu při zpožděný let. V mém případě 600 EUR. Jestli Vás "refundace" pohoršila, omlouvám se :)

Avatar uživatele
Kula
před 4 lety

Ahoj. Prosim jde u aeroflotu změnit letenku na jiný den návratu? Má někdo zkušenost? Popřípadě na kolik to vyjde?

Avatar uživatele
Liborek
před 4 lety

Pokud je zakoupená letenka měnitelná, tak ano. Pokud ne, máš smůlu. Víc ti sdělí prodejce, případně by to mělo jít zjistit ve správě rezervace na webu.

Avatar uživatele
Michal
před 4 lety

Zdravím! Mám takový trošku jiný dotaz, nikde jsme nenašli zda je při letu z Prahy do Moskvy a dále do Colombo palubní prodej, konkrétně cigarety, popřípadě kolik kusů můžeme převážet! Děkujeme :-)

Avatar uživatele
Josef Pelíšek
před 4 lety

AEROFLOT.

Cestujeme poměrně hodně,ale nejhorší zkušenost máme s touto leteckou společností. Při poslední cestě z Prahy přes Moskvu do Bangkoku jsme nejenže nabrali zpoždění už na odletu, ale ztratili nám zavazadla a pět dnů jsme měli jen to,v čem jsme cestovali plus příruční zavazadlo. Cestou zpět zase letěli tak "pomalu",že jsme nestihli návazný let z Moskvy do Prahy. Následovala přerezervace letenek na let cca o 20 hodin později a s pracovníkem Aeroflotu nekonečné procházení přes nesmyslné kontroly,než jsme se dostali na hotel. Náš nový let je naplánován na 17.hodinu. "Velkoryse" nám poskytli snídani,na kterou jsme mohli jít až v 10.30. Na chodbě hotelu sedí zaměstnanec,který monitoruje náš východ z pokoje a maří naše pokusy dostat se na snídani dříve.V 11 hodin už nás chtějí odvézt na letiště a zbavit se nás. Snídani rovnou spojili s obědem. Let s Aeroflotem doporučujeme opravdovým dobrodruhům a milovníkům adrenalinu. Procestovali jsme celou jihovýchodní a málo civilizovanou Asii,ale takovéhle vzrůšo jsme nezažili. Chování Rusů v hotelu, na letišti a v letadle je v přímém kontrastu s chováním v Asii. Necestujte s Aeroflotem!!!

Avatar uživatele eremi
eremi
před 4 lety

Já teda nevím, ale na tom, co popisujete nevidím nic zásadně nestandardního, všechno jsou to situace, které se při cestování čas od času stávají a navíc pokud říkáte, že hodně cestujete, tak na ně člověk musí být připraven. Zpoždění, ztráta zavazadel, případně nestihnutí přestupu je nepříjemné, ale nic extra mimořádného. A to, že Vám zajistili hotel a stravu, tak si myslím, že se o Vás postarali jak měli. To že Vás hlídali předpokládám souvisí s tím, že nemáte víza a proto se nesmíte volně pohybovat. Moc nevím, jaké jiné řešení vzniklých situací by jste si představoval, případně jak si myslíte, že by to řešila jiná letecká společnost.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 4 lety

A zřejmě si za to z části může sám, protože letadlo zase neletí tak pomalu, aby nestihl přípoj, pokud ho má rozumně zvolený :) Jediné v čem vidím problém je to jídlo. Měl by dostat normální snídani i obed. Ale chtěl ušetřit, koupil letenku s touto společností, tak se nemůže divit. Kdyby připlatil za Emirates, Qatar, Eva air, Sinagapur airlines atd (prostě lepší společnosti),. tak by i ten přístup a postarání se v případě problémů byl byl v drtivé většině o maličko lepší a i zavazadla by mu určitě přišly dřív než za 5 dnů. Z mého pohledu je 5 dnů hodně. Co mám zkušenosti tak většinou přijdou zavazadla druhý max. třetí den, někdy ještě ten den. To ale souvisí i s frekvencí spojení. Pokud třeba Emirates létají do Bangkoku xkrát denně, tak když se zavazadlo v Dubaji holt zatoulá, tak ho pošlou ještě ten den dalším. Nechce se mi hledat jak často tam létá z Moskvy Aeroflot, ale předpokládám že max. 1x denně. S tím ale jaksi musí člověk počítat. Když si koupím o čtvrtinu levnější auto, tak většinou bude i o něco horší než to auto dražší. Základní věci bude mít stejné (motor, volant), ale bude se lišit v detailech. A rozdíly v aerolinkách se projeví často právě za situace, když se něco pokazí. Na druhou stranu je fajn, že dává zpětnou vazbu pro druhé, co je asi čeká, když se to pokazí jim, pokud touto společností poletí. Já bych třeba přes Rusko nikdy neletěl z mnoha důvodů a jeden je i právě chování Rusů. To si holt musí každý rozmyslet při koupi letenky.

Michal _50
před 4 lety

To je smůla. Létám s Aeroflotem velmi často, vždy v pohodě, bez zpoždění a s dobrou obsluhou. Navíc nelétají 30.letými vraky jako např. KLM. A nestávkují. Pokud jde o dochvilnost, ve statistikách OAG jsou měsíc co měsíc na 1.místě v Evropě a dosahují hodnot okolo 90% (lety se zpožděním do 15 min.). LH a podobné jsou někde do 80%. Už ani nezmiňuji ČSA do 60% ( https://www.planes.cz/cs/article...e-propadly). Ono "nesmyslné" hlídání zjevně souvisí s faktem, že nemáte Ru víza, takže musí zajistit, že i hotel se chová jako tranzit. To jsou fakta, ale samozřejmě závisí na preferencích a smůla je smůla. Z mého hlediska rozumné služby za rozumné peníze.

Avatar uživatele
Reny
před 4 lety

Zdravím, má někdo zkušenost s letem do Washingtonu z Prahy s přestupem v Moskvě s Aeroflotem? Kudy pak letí z Moskvy, opět přes nás nebo to bere "zadem"? A jak je to s bezpečností atd.? Moc děkuji za každou zprávu.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Bere to nejkratší cestou, tj. +- přes Island: http://www.gcmap.com/mapui?P=svo-iad. S bezpečností je to jako u každé jiné evropské aerolinky.

Avatar uživatele
Reny
před 4 lety

Díky.

Avatar uživatele
Alena
před 4 lety

Dobré ráno. Co infant a aeroflot? Chystáme se v únoru s malou/15-měsíců toho času/ na Phuket. Je lepší koupit jí její letenku a nebo je moznost že aeroflot bude v pohodě a pokusí se nám i jen s letenkou pro infanta- tedy jen za poplatek letištní taxu- poskytnout třeba nějakou výhodu. Kdyby nebyl let plne obsazen tak třeba místo navíc a nebo nejaký lepsi prostor kvůli malé? Jeste jsem ti četla o pasu. Bohužel také budu ted předělávat malé pas. A nebudu mít jistě číslo pasu kdyz budu kupovat letenku. Je to problém nebo v pohode. Díky moc.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety

Po miliónté, číslo pasu nepotřebujete:

https://www.cestujlevne.com/pruvodce

Avatar uživatele
Alena
před 4 lety

A po milion a prvé díky

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety

Jinak nevím jestli Aeroflot konkrétně do Thajska je ta pravá volba...

Kryštof Hájek
před 4 lety

Zrovna z Prahy asi bude. Do Thajska nabízí dlouhodobě asi nejlepší poměr cena/výkon, jak do BKK, tak na HKT.

Avatar uživatele
Alena
před 4 lety

Už jsme tam s nima byli dvakrát. Vzdy uplne v pohode. Jen letos je to poprvé s malou.

Avatar uživatele
Lucka
před 4 lety

Zdravím, také letíme na Phuket se synem (1,5 roku) s aeroflotem, mohu se zeptat, jak nakonec let probíhal?

Načíst všechny komentáře