Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Aeroflot

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Aeroflot

Aeroflot je vlajkový a největší letecký dopravce v Rusku a zároveň také jednou z nejstarších kontinuálně fungujících aerolinek na světě. Během éry Sovětského svazu se jednalo o největší leteckou společnost na světě, v 90. letech se rozpadla na mnoho menších aerolinek a samotný Aeroflot zůstal pouze s jednou základnou na moskevském letišti Šeremetěvo.

V současnosti je Aeroflot aerolinkou s jednou z nejmodernějších flotil vůbec a plně splňuje, či spíše převyšuje západní standardy.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Aeroflot využijete především při cestách na dálný východ a samozřejmě do Ruska, občas se objevují zajímavé tarify i na trasách na Kubu nebo do Ameriky. V Evropském měřítku jsou ceny Aeroflotu spíše průměrné, opravdu výhodné mohou být na některých linkách do Asie.

Ideální čas na rezervaci letenek je asi 2–4 měsíce před odletem.

Aeroflot provozuje přímé lety z Moskvy do Prahy, Karlových Varů, Vídně nebo Drážďan.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma je nárok na příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm (nebo součet nepřesahující 115 cm) do 10 kg plus jeden osobní předmět (kabelka, brašna na notebook, deštník, aj.) o hmotnosti 5 kg.

Aeroflot je jednou z posledních evropských aerolinek, kde si můžete ve všech případech, včetně krátkých letů po Evropě, vzít zdarma odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg. Při cestách do Číny, Indie, Izraele, New Yorku a Washingtonu máte nárok na dvě zavazadla zdarma.

Klasické sportovní vybavení (lyže, golfové bagy, hokejová výstroj, aj.) je považováno za klasický jeden kus zavazadla. Cestujete-li s jiným zavazadlem, za jedno z nich budete muset doplácet.

Aeroflot přepravuje zvířata s poplatkem 75 €. Výjimku tvoří asistenční psi po předložení certifikátu o výcviku.

Odbavení

Klasické odbavení na letišti není nijak zpoplatněné a začíná 2–3 hodiny před odletem.

Online check-in startuje 24 hodin před odletem, po vytištění palubní vstupenky se již nemusíte odbavovat u přepážky. U některých destinací však online check-in není dostupný.

Odbavení přes chytrý telefonje možné po stažení aplikace Aeroflotu.

Služby během letu

Na všech linkách Aeroflotu se podává občerstvení zdarma.

U dálkových letů můžete využít systém palubní zábavy prostřednictvím zabudovaných obrazovek v sedačce.

Většina dálkových letounů je vybavena wifi, nicméně 10 MB/15 minut stojí 5 $ a služba je velmi pomalá. Chcete-li si zaplatit wifi po celou dobu letu, zaplatíte dokonce 50 $.

61 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Veronika Škvárová
Veronika Škvárová

Já osobně mám s touto leteckou společností jen ty nejlepší zkušenosti, od roku 2013 jsem s nimi ltěla do světa každý rok a za těch 5 let šly všechny jejich služby dost nahoru, dokonce již pro ně létají i čeští piloti. Ztracená zavazadla bez problémů doručená až do hotelu. Dokonce několikrát byl let tak hladký, že cestující ani nepocítili, že letadlo již přistálo a není stále ve vzduchu, jak jemný byl náraz do země. Mé zkušent jsou výborné a mohu jen potvrdit to, co autor v úvodu píše.

Odpovědět
před 3 dny

Dobrý den, nevíte prosím někdo kde se dotázat na refundaci za zpožděný let u této letecké společnosti?

Děkuji

před 11 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, všechny kontakty zde: https://www.aeroflot.ru/xx-en/about/queries, zkusit můžete také napsat zprávu na oficiální facebookový profil: https://www.facebook.com/aeroflo...rnational/

před 11 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Refundaci???

před 11 dny

Podle zákona máte nárok na náhradu při zpožděný let. V mém případě 600 EUR. Jestli Vás "refundace" pohoršila, omlouvám se :)

Přidat odpověď
před 11 dny

Ahoj. Prosim jde u aeroflotu změnit letenku na jiný den návratu? Má někdo zkušenost? Popřípadě na kolik to vyjde?

před 14 dny
Liborek

Pokud je zakoupená letenka měnitelná, tak ano. Pokud ne, máš smůlu. Víc ti sdělí prodejce, případně by to mělo jít zjistit ve správě rezervace na webu.

Přidat odpověď
před 14 dny

Zdravím! Mám takový trošku jiný dotaz, nikde jsme nenašli zda je při letu z Prahy do Moskvy a dále do Colombo palubní prodej, konkrétně cigarety, popřípadě kolik kusů můžeme převážet! Děkujeme :-)

Odpovědět
před 3 měs

AEROFLOT.

Cestujeme poměrně hodně,ale nejhorší zkušenost máme s touto leteckou společností. Při poslední cestě z Prahy přes Moskvu do Bangkoku jsme nejenže nabrali zpoždění už na odletu, ale ztratili nám zavazadla a pět dnů jsme měli jen to,v čem jsme cestovali plus příruční zavazadlo. Cestou zpět zase letěli tak "pomalu",že jsme nestihli návazný let z Moskvy do Prahy. Následovala přerezervace letenek na let cca o 20 hodin později a s pracovníkem Aeroflotu nekonečné procházení přes nesmyslné kontroly,než jsme se dostali na hotel. Náš nový let je naplánován na 17.hodinu. "Velkoryse" nám poskytli snídani,na kterou jsme mohli jít až v 10.30. Na chodbě hotelu sedí zaměstnanec,který monitoruje náš východ z pokoje a maří naše pokusy dostat se na snídani dříve.V 11 hodin už nás chtějí odvézt na letiště a zbavit se nás. Snídani rovnou spojili s obědem. Let s Aeroflotem doporučujeme opravdovým dobrodruhům a milovníkům adrenalinu. Procestovali jsme celou jihovýchodní a málo civilizovanou Asii,ale takovéhle vzrůšo jsme nezažili. Chování Rusů v hotelu, na letišti a v letadle je v přímém kontrastu s chováním v Asii. Necestujte s Aeroflotem!!!

před 3 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 345 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-02T07:51:23+01:00)

Já teda nevím, ale na tom, co popisujete nevidím nic zásadně nestandardního, všechno jsou to situace, které se při cestování čas od času stávají a navíc pokud říkáte, že hodně cestujete, tak na ně člověk musí být připraven. Zpoždění, ztráta zavazadel, případně nestihnutí přestupu je nepříjemné, ale nic extra mimořádného. A to, že Vám zajistili hotel a stravu, tak si myslím, že se o Vás postarali jak měli. To že Vás hlídali předpokládám souvisí s tím, že nemáte víza a proto se nesmíte volně pohybovat. Moc nevím, jaké jiné řešení vzniklých situací by jste si představoval, případně jak si myslíte, že by to řešila jiná letecká společnost.

před 3 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

A zřejmě si za to z části může sám, protože letadlo zase neletí tak pomalu, aby nestihl přípoj, pokud ho má rozumně zvolený :) Jediné v čem vidím problém je to jídlo. Měl by dostat normální snídani i obed. Ale chtěl ušetřit, koupil letenku s touto společností, tak se nemůže divit. Kdyby připlatil za Emirates, Qatar, Eva air, Sinagapur airlines atd (prostě lepší společnosti),. tak by i ten přístup a postarání se v případě problémů byl byl v drtivé většině o maličko lepší a i zavazadla by mu určitě přišly dřív než za 5 dnů. Z mého pohledu je 5 dnů hodně. Co mám zkušenosti tak většinou přijdou zavazadla druhý max. třetí den, někdy ještě ten den. To ale souvisí i s frekvencí spojení. Pokud třeba Emirates létají do Bangkoku xkrát denně, tak když se zavazadlo v Dubaji holt zatoulá, tak ho pošlou ještě ten den dalším. Nechce se mi hledat jak často tam létá z Moskvy Aeroflot, ale předpokládám že max. 1x denně. S tím ale jaksi musí člověk počítat. Když si koupím o čtvrtinu levnější auto, tak většinou bude i o něco horší než to auto dražší. Základní věci bude mít stejné (motor, volant), ale bude se lišit v detailech. A rozdíly v aerolinkách se projeví často právě za situace, když se něco pokazí. Na druhou stranu je fajn, že dává zpětnou vazbu pro druhé, co je asi čeká, když se to pokazí jim, pokud touto společností poletí. Já bych třeba přes Rusko nikdy neletěl z mnoha důvodů a jeden je i právě chování Rusů. To si holt musí každý rozmyslet při koupi letenky.

před 3 měs
Michal

To je smůla. Létám s Aeroflotem velmi často, vždy v pohodě, bez zpoždění a s dobrou obsluhou. Navíc nelétají 30.letými vraky jako např. KLM. A nestávkují. Pokud jde o dochvilnost, ve statistikách OAG jsou měsíc co měsíc na 1.místě v Evropě a dosahují hodnot okolo 90% (lety se zpožděním do 15 min.). LH a podobné jsou někde do 80%. Už ani nezmiňuji ČSA do 60% ( https://www.planes.cz/cs/article...e-propadly). Ono "nesmyslné" hlídání zjevně souvisí s faktem, že nemáte Ru víza, takže musí zajistit, že i hotel se chová jako tranzit. To jsou fakta, ale samozřejmě závisí na preferencích a smůla je smůla. Z mého hlediska rozumné služby za rozumné peníze.

Přidat odpověď
před 3 měs

Zdravím, má někdo zkušenost s letem do Washingtonu z Prahy s přestupem v Moskvě s Aeroflotem? Kudy pak letí z Moskvy, opět přes nás nebo to bere "zadem"? A jak je to s bezpečností atd.? Moc děkuji za každou zprávu.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Bere to nejkratší cestou, tj. +- přes Island: http://www.gcmap.com/mapui?P=svo-iad. S bezpečností je to jako u každé jiné evropské aerolinky.

před 3 měs

Díky.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobré ráno. Co infant a aeroflot? Chystáme se v únoru s malou/15-měsíců toho času/ na Phuket. Je lepší koupit jí její letenku a nebo je moznost že aeroflot bude v pohodě a pokusí se nám i jen s letenkou pro infanta- tedy jen za poplatek letištní taxu- poskytnout třeba nějakou výhodu. Kdyby nebyl let plne obsazen tak třeba místo navíc a nebo nejaký lepsi prostor kvůli malé? Jeste jsem ti četla o pasu. Bohužel také budu ted předělávat malé pas. A nebudu mít jistě číslo pasu kdyz budu kupovat letenku. Je to problém nebo v pohode. Díky moc.

před 3 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Po miliónté, číslo pasu nepotřebujete:

https://www.cestujlevne.com/pruvodce

před 3 měs

A po milion a prvé díky

před 3 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Jinak nevím jestli Aeroflot konkrétně do Thajska je ta pravá volba...

před 3 měs
Kryštof Hájek

Zrovna z Prahy asi bude. Do Thajska nabízí dlouhodobě asi nejlepší poměr cena/výkon, jak do BKK, tak na HKT.

před 3 měs

Už jsme tam s nima byli dvakrát. Vzdy uplne v pohode. Jen letos je to poprvé s malou.

Přidat odpověď
před 3 měs

moc prosím o rychlou radu. Našla jsem super let Praha _bangkok a zpet..s aeroflot. Jen asi budu potřebovat změnu data návratu. Emuzu nikde najít kolik to stojí... DEKUJI

před 4 měs
Jan Čermák

Ahoj, jestli je změna možná je dáno tarifem, ve kterém máš zakoupené letenky. Nejnižší to neumí, u těch dražších tarifů se obrať na svého prodejce letenky aby ti řekl podmínky změny data.

před 4 měs

Kolik stala zmena odletu?

Přidat odpověď
před 23 dny

Dobrý den.

Poletím aeroflotem z Prahy do Ruska, budu mít ruskou vizu, ale mám cestovní pás azylantů. Pustíte mě na palubu do Ruska a potom zpět? Nebudu mít problémy s takovým pásem?

Děkuji

před 4 měs
Jan Čermák

Ahoj,

"pás azylantů"? Nejlepší bude když si to ověříš sama: https://skyteam.traveldoc.aero

Přidat odpověď
před 4 měs

Prosím o informaci, chceme letět v únoru s Aeroflotem Praha - Bangkok a zpět, kdy mezipřistání je na letišti v Moskvě Suvarnabhumi. Doba přestupu je tam jedna hodina. Bude tato doba na tomto letišti na přestup stačit ? Děkuji za odpověď

před 4 měs
Jan Čermák

Pokud by to nestačilo tak ti tu letenku neprodají.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, letíme v březnu z phy do colomba. Přestup v moskvě, může mi někdo popsat jak to tam probíhá? Co se týče vyzvednutí zavazadel a následné odbavení popř. check in? Děkuji za informace.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, o zavazadla ani odbavení se nestaráte. Palubní vstupenky dostanete už v Praze na oba lety, zavazadla uvidíte až v Colombu. V Moskvě jen vystoupíte do termimálu a přestoupíte na jiné letadlo, nic víc.

před 4 měs

Super, velice děkuji za info. Mám ještě malý dotaz chtěli jsme zakoupit letenky již včera zde přes web. Ale opomněli jsme, že dcera má pas stále ve výrobě. Je možná provézt zakoupení letenky bez zadaní čísla jejího pasu a to pak nějakým způsobem doplnit?

před 4 měs
Kryštof Hájek

Mám pocit, že zrovna u Aeroflotu vás to bez vyplnění čísla nepustí, nicméně vyplňte jakékoliv, klidně vymyšlené. Hlavní je, aby byl pas platný v době check-inu,

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobry den,je mozne si u AF.priplatit za mista vedle sebe?

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, není nutné si připlácet, místa si vyberete zdarma. Buď online na webu skrz tento odkaz (https://reservation.aeroflot.ru/...1542050797) - následně kliknout na "Modify flight" a "Select seats". U některých letů výběr s předstihem bývá možný až při online check-inu 24 hodin před odletem.

před 4 měs

Dobry den, zkousela jsem ten Vas odkaz,ale zadne modre policko s Modify flight ani ten druhy jsem tam nenasla.Muzete mi poradit?letime v lednu.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, prosím o radu. Pokud poletím s Aeroflotem z Prahy do Almaty v Kazachstánu přes Moskvu jako tranzit. Vizum pro tento tranzit v Moskvě není nutné? Není s tím problém?

Díky moc

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ne, vízum není nutné, pokud jste spojení kupoval najednou.

před 5 měs

Pane Hájek, díky moc za Vaši odpověď.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, uměl byste nám prosím pomoci se situací, kdy letíme 4.11 z Prahy v 13:15 do Bangkoku ( přestup v Moskvě ). Přítel je na vozíku, má SMA. Proto jsme zvolili variantu příjezdu do Prahy už v sobotu 3.11 a přespíme přímo na letišti v hotelu Rest & Fun center, který má v podmínkách, že musíme mít před vstupem do hotelu již odbavené zavazadlo a vstup je pouze s příručním. Psala jsem na coolcentrum aeroflotu, ale zřejmě si nerozumíme a odepsali mi pouze, že check in je možný 24 hod předem. Je možné někde zjistit, zda nám odbaví zavazadlo už v sobotu 3.11 odpoledne? Děkuji

1. Pokud Váš pobyt v TRANZIT Rest&Fun Center plánujete dříve než 2 hodiny před vaším odletem, musíte být držitelem on-line palubní vstupenky a mít pouze příruční kabinové zavazadlo.

2. Pokud máte také zavazadlo k odbavení, je nutné kontaktovat leteckou společnost, se kterou odlétáte, zda umožňuje check in odbavení zavazadel dříve než 2 hodiny před vaším odletem.

před 5 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Zjistěte si kdo v PRG dělá Aerošrotu odbavení letů (tzv. handling) a zkuste se domluvit s nimi:

http://www.czechairlineshandling.com/kontakty

http://www.menziesaviation.cz/kontakty

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den ,mám dotaz.Letíme z Prahy do Colombo a je tam mezipřistání v Moskvě.To znamená,že se nevystupuje z letadla?

Děkuji za odpověď

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, to máte klasický přestup. Takže z letadla z Prahy musíte přestoupit na jiné letadlo do Colomba.

před 6 měs

A jak zjistim prosim jestli to je stejny terminal na prestup v Moskve nebo?

před 6 měs
Kryštof Hájek

Bude vás nejspíš čekat přesun z terminálu D na terminál F, ale je to blízko sebe a přestup je už delší dobu přehledně značen.

před 6 měs
Avatar uživatele michalkosc
michalkosc

Děkuji moc za odpověd a vizum v Moskva nebudu potrebovat kdyz tam jen prestupuji?

před 6 měs
Kryštof Hájek

Ne, vízum není potřeba.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den ,mám dotaz.Letíme z Prahy do Colombo a je tam mezipřistání v Moskvě.To znamená,že se nevystupuje z letadla?

Děkuji za odpověď

Odpovědět
před 6 měs

Dobrý den,

letím do Indonésie, takže chápu správně, že mohu mít jedno 23kg zavazadlo a příruční jedno 10kg a druhé 5kg? Popřípadě kolik odhadem stojí příplatek za kila?

Předem děkuji za odpověď.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to přesně jak říkáte. Pokud správně koukám, tak případná nadváha přijde na 125 €.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

mám letenku s Aeroflotem z Prahy přes Moskvu a Bangkok do Chiang Mai. V Bangkoku mám ale u obou cest jen 1,5 hodiny na přestup. Stihnu to? A potom se chci zeptat, zda mě odbaví na všechny lety u obou cest tam i zpět, nebo se budu muset odbavovat v Bangkoku? Děkuji

před 6 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10157 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-25T14:12:01+02:00)

Měla byste dostat letenky na celou cestu. A stihnete to v pohodě, odlétá se ze stejného terminálu, jen za krátkou imigrační kontrolou.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den chtěl bych reklamovat zavazadlo bylo mi nenávratně poškozeno při odbavovani v Praze. Můžete mi poslat prosím kontakt kde bych to mohl vyřídit děkuji.

před 9 měs
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 713 komentářů
 • Poslat zprávu
Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, je možné přepsat již koupenou letenku na někoho jiného?

před 10 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 10157 komentářů
 • Poslat zprávu

Nelze.

Přidat odpověď
před 10 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu