O aerolince Air Caraibes

Air Caraibes je menší aerolinka se sídlem na Guadeloupe, jednom z francouzských zámořských departementů. Zaměřuje se především na dovolenkové cestující, čemuž odpovídá i skladba linek nebo pěkné zbarvení letadel.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Doménou Air Caribes jsou linky z Paříže do destinací v Karibiku, především těch, co mají něco společného s Francií. Obvyklá cena letenek při odletu z Paříže se pohybuje na úrovni 15.000 Kč, zhruba jednou až dvakrát ročně můžete narazit i na ceny výrazně nižší.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je u dálkového letu zdarma i v nejnižším možném tarifu. Musí splňovat rozměry 55 x 40 x 20 cm a hmotnost 12 kg, na karibských regionálních trasách pak pouze 5 kg. Další malý předmět, jako například laptop nebo deštník, je povolen zdarma.

Odbavené zavazadlo je zdarma na dálkových linkách do hmotnosti 23 kg.

Na regionálních linkách po Karibiku je však příplatek za zavazadlo 15 € (objednávka více než 48 hodin před odletem) nebo 20 € (méně než 48 hodin před odletem). Ve vyšších tarifech je zavazadlo automaticky v ceně. Výjimku můžou (není ale vždy pravidlem) tvořit ty lety, které jsou součástí jedné letenky z Paříže (např. Paříž – Guadeloupe – Svatá Lucie).

Odbavení

Odbavení na letišti je bezplatné.

Od 48 hodin do 90 minut před odletem se můžete odbavit online a vytisknout vstupenku, mobilní odbavení zatím není možné. V případě, že máte zavazadla, na letišti je odevzdáte u rychlejší přepážky „Baggage Drop-off“.

Služby během letu

Občerstvení dostanete vždy zdarma na všech linkách společnosti.

V nejnižším tarifu si můžete vybrat místa v letadle za poplatek 10 €, při online odbavení je však možné tak učinit zdarma (není zaručeno, že 48 hodin před odletem již nebudou všechna atraktivní místa rozebrána).

Na dálkových spojích je možnost individuální zábavy prostřednictvím obrazovek v každé sedačce.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, moc doporučuji tuto leteckou společnost. Letěli jsme s ní teď z Paříže na St. Martin a letenky přes Silvestra pro celou čtyřčlennou rodinu byly za 1200 EUR. V ceně je hlavní jídlo - předkrm, hlavní chod, zákusek - velmi chutné s nerezovým příborem, skleničkou 😊 a hlavně vínem, rumem a samozřejmě standartním pitím, svačina, bonbony a pití kdykoliv na vyžádání. Letadlo poloprázdné, let úžasný s krásným počasím a nádherným přistáním, ne jako s ČSA, kde už snad nemají ani na kvalitní piloty. 🙄. Vedle Levelu druhá dobrá a levná společnost létající na ostrovy Malých Antil.

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat,zda kabinové zavazadlo 55x40x20 se počítá úložná část kufru nebo se to měří i s kolečky a rukojeti.

Příští sobotu letíme na Martinik a manžel mne vyděsil,že velikost palubniho zavazadla se měří i s kolečky.

Díky za odpověď.

D.Křičková

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Manžel má pravdu, zkuste mu občas věřit :)

Přidat odpověď
před 3 lety

Jsme na Martiniku

A chceme si on line zarezervovat sedadlaˇ let TX511 odlet 22.11.18,25; můžete nám poradit ?

Odpovědět
před 3 lety

Jsme na Martiniku

A chceme si on line zarezervovat sedadlaˇ let TX511 odlet 22.11.18,25; můžete nám poradit ?

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu