O aerolince Air Italy

V březnu 2018 nově obnovená značka Air Italy začala fungovat převedením veškerého provozu z bývalé aerolinky Meridiana. Nová Air Italy má hlavní sídlo na sardinském letišti Olbia, největší základnu však provozuje na milánském letišti Malpensa. Společnost provozuje flotilu Boeingů 737, 767 a nové také dálkových Airbusů A330 a profiluje se jako nízkonákladová aerolinka s osekanými službami na palubě.

Letenky

Air Italy provozuje poměrně rozsáhlou síť vnitrostátní linek především ze Sardinie a Sicílie na italskou pevninu. Čím dál více se však začíná specilaziovat na low-cost dálkové trasy z letiště Malpensa do destinací jako Bangkok, New York, Zanzibar nebo Mombasa. Ceny jsou na první pohled atraktivní, když startují i na 9.000 Kč za zpáteční letenku například z Milána do Bangkoku. Je však nutné brát na vědomí, že v ceně není odbavené zavazadlo, občerstvení a ani cesta do Milána ve finále nevyjde tak levně. 

Pro české cestovatele se tak Air Italy zatím příliš nevyplatí.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti do 8 kg se přepravuje vždy zdarma. K tomu si navíc můžete přibalit navíc menší osobní předmět rozměrů 40 x 30 x 15 cm.

Naopak odbavené zavazadlo nikdy v ceně nejnižšího tarifu není. Vyplatí se rovnou vybrat o 40 € dražší vyšší tarif, protože pozdější přidání zavazadla vyjde na 50 € jedním směrem u dálkových spojů. 

U krátkých linek po Evropě stojí odbavené zavazadlo 25 € jedním směrem. Za draží tarif s kufrem již v ceně zaplatíte přitom jen o 10 € navíc.

Odbavení

Odbavení na letišti není na rozdíl od ostatních nízkonákladovek zpoplatněno.

Web check-in začíná 48 hodin před odletem, využít můžete i mobilní odbavení, na letišti pak stačí jen naskenovat kód z telefonu.

Služby během letu

Veškeré služby během letu jsou zpoplatněny, včetně palubní zábavy.

Výběr konkrétní sedačky přijde na 5 € u letů po Evropě, resp. od 28 € u dálkových letů. Pokud si sedačku nezaplatíte, bude vám přidělena náhodně zdarma.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Odpověď máte v popisu aerolinky výše.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, je u společnosti Air Italy nutný on line check in předem, nebo je možný i na letišti před odletem?

Děkuji

Skalická

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele